Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim boli me patk sta psihopata kaze..... reci ce sta mora to ce biti prorusko.. gde Putinu i Siju d se zameri..smesno

Ma nije, eno ih danas tabloidi, i to onaj Telegraf, ovoliki naslov "Hitno primiti Srbiju u EU i tako je otrgnuti od Putina" :lol_2: A juce "Putin radi Ukrajini isto sto je zapad radio Srbiji" :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne daju im da igraju košarku i da se takmiče na Evrosongu, što će sad sigurno pokolebati Putina koji spava sa košarkaškom loptom umesto sa medom.

 

A ne pada im na pamet da, u cilju onemogućavanja dotoka finansijskih sredstava čak i preko Kine, izbace najveće ruske banke iz finansijskog sistema SAD i EU?! Naročito Sberbank, jer bi to udarilo po džepu zapadnu korumpiranu elitu koja će pružati podršku Ukrajini sve dok to neko drugi plaća.

 

Novcem i životima.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa sigurno, zna se, rule of acquisition broj 34 - war is good for business, a broj 35 - peace is good for business.

 

Stvarno vam je taj "argumenat" na nivou zabavišta.

4 minutes ago, Nek grmi jako said:

A ne pada im na pamet da izbace najveće ruske banke iz finansijskog sistema SAD i EU, naročito Sberbank,

Ovo gore

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje malo neverovatno da je Putin krenuo u potpuno besmislenu avanturu a da ne zna endgame. Nesto mi deluje da su tu bili precutni dogovori, ono necemo reagovati ako malo napadnete wink-wink, a zapadu se dopada da igra spasioca... samo se plasim da rezultat nece biti sta su se nadali. 

Ukrajina je tu zrtvovana, tj ljudi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa čekajte ljudi, nato hoće da uzme ukrajinu, to je direktna pretnja ka Rusiji, ne znam čemu čuđenje time što Rusija ne želi nato u blizini.

Pa to je ista situacija sa Kubom i Amerikom, kada su Rusi hteli da imaju svoje vojne baze po Kubi, pa je Kuba najebala od Amera, ista preslikana situacija sada. 

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Pa sigurno, zna se, rule of acquisition broj 34 - war is good for business, a broj 35 - peace is good for business.

 

Stvarno vam je taj "argumenat" na nivou zabavišta.

Ovo gore

 

Pa to da će SAD proterati ruske banke iz finansijskog sistema kaže Bela kuća, a ne ja??! https://www.reuters.com/world/exclusive-us-plans-cut-ties-with-targeted-russian-banks-if-ukraine-is-invaded-2022-02-21/

 

To su pustili u etar pre četiri dana, a preneo Rojters, ali ja vas neću zaustavljati ako želite da polemišete sa zvaničnim Vašingtonom i da ih smeštate u nivo zabavišta. Naprotiv, to me a priori raduje...

 

A možete i da ih pitate zašto prete praznom puškom, budući da je Putin napao Ukrajinu, a banke su mu i dalje na istim pozicijama, uprkos pretnjama.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

"Snaga Rusije može biti potkopana samo

ako se od nje odvoji Ukrajina.

Oni koji žele to da urade, ne samo da ih

moraju odvojiti, već Ukrajinu

moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti

dva dela jednog naroda i gledati

kako brat ubija brata. Da bi to

ostvarili potrebno je pronaći i

odgojiti

izdajnike među nacionalom elitom i uz

pomoć njih izmeniti samosvest

jednog dela velikog naroda do takvog

nivoa da mrze sve rusko, da mrze

svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će

učiniti vreme."

 

Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Azazelkg said:

 

"Snaga Rusije može biti potkopana samo

ako se od nje odvoji Ukrajina.

Oni koji žele to da urade, ne samo da ih

moraju odvojiti, već Ukrajinu

moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti

dva dela jednog naroda i gledati

kako brat ubija brata. Da bi to

ostvarili potrebno je pronaći i

odgojiti

izdajnike među nacionalom elitom i uz

pomoć njih izmeniti samosvest

jednog dela velikog naroda do takvog

nivoa da mrze sve rusko, da mrze

svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će

učiniti vreme."

 

Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar

Odakle ovaj citat?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pa to da će SAD proterati ruske banke iz finansijskog sistema kaže Bela kuća, a ne ja??! https://www.reuters.com/world/exclusive-us-plans-cut-ties-with-targeted-russian-banks-if-ukraine-is-invaded-2022-02-21/

Pa jedno je kad to izjavi Bela kuća, a drugo je kad se na isto to pozivaju srbski "antizapadnjaci"

1 minute ago, Baby said:

 

Ja sam vec dobila obavestenja iz svih finansijskih institucija gde imam nalog da ne moze da se trejduje sa rubljom i ne moze da se salju pare za Rusiju niti obavlja trgovina. 

 

Na Google play od pre par dana ne primaju uplate iz Rusije, pise "payment declined"

1 minute ago, urosg3 said:

Odakle ovaj citat?

Garantovano sa nekog patrijotskog sajta gde im je moto:

 

Srbski "antizapadnjaci" pisma pišu,

Da normalni njima dupe brišu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
"Snaga Rusije može biti potkopana samo
ako se od nje odvoji Ukrajina.
Oni koji žele to da urade, ne samo da ih
moraju odvojiti, već Ukrajinu
moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti
dva dela jednog naroda i gledati
kako brat ubija brata. Da bi to
ostvarili potrebno je pronaći i
odgojiti
izdajnike među nacionalom elitom i uz
pomoć njih izmeniti samosvest
jednog dela velikog naroda do takvog
nivoa da mrze sve rusko, da mrze
svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će
učiniti vreme."
 
Oto fon Bizmark (1815-1898) - njemački kancelar
Ima i ona druga Bizmarkova, a vezana za ratovanje s Rusijom, a to opet znači da je tema više za ne pratiti...probudila se i druga vremenska zona....a i došli s posla agitatori....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Ja sam vec dobila obavestenja iz svih finansijskih institucija gde imam nalog da ne moze da se trejduje sa rubljom i ne moze da se salju pare za Rusiju niti obavlja trgovina. 

 

To je vezano sa SWIFT, ali Rusija će premostiti taj trejd tako što ima vlastiti sistem elektronskog plaćanja povezan sa Kinom. Ali ako bi ih SAD izbacile iz finansijskog sistema, kako su i zapretile, to bi im otežalo i onemogućilo transakcije preko Kine.

 

A da ne pominjemo to što bi VTB i Sberbank toliko bile direktno pogođene da bi Rusija morala finanisijski da ih spašava i podupire. Što opet implicira da bi Putin morao da načinje devizne rezerve, kojima se Rusi inače diče jer su valjda u top 5 država po količini tih rezervi.

 

Ali se onda postavilja pitanje kako bi Amerikanci plaćali Rusima naftu, budući da su od Rusa napravili par ekselans partnera kada je reč o nafti i da od njih više dovlače nafte nego iz, recimo, Meksika, koji im je u komšiluku. 

 

I onda se pitamo ko to naoružava Putina i ko mu daje forcu? Pa siguno ne vi i ja. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...