Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, Tomiprunet said:


Kod nas u Srbiji najbolje gorivo je ovo iz NISa, od Grckog mi se zaprljao katalizator na autu 6 godina starom. Eko benzinska.

Ostaje OMV, ionako ima bolji dizel, Rujkanima ne ostavljam ni krajcaru više. Niko me ništa ne pita, više od tog sitnog bojkota ne mogu da uradim, ali mogu makar toliko. Stvar principa. A Putlerfili i "objektivni" (uglavnom "neinformisani" nacionanisti u rukavicama, Koštunica-style), koji bi da sagledaju sve strane, nek se svi zajedno gone malo u tri lepe. 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nek grmi jako said:

Jasno je da je i 1999. godine i danas odvratno to što neko koristi poziciju jačeg kako bi maltretirao onog što je slabiji.

 

Ali, za razliku od nas koji smo to osetili na svojoj koži i na svom primeru shvatili iskonsko zlo, članice NATO pakta i njihovi sateliti tvrde da je odvratno to što Putin čini Ukrajini, a da je baš super bilo onda kad su oni ubijali Srbe bez mandata UN i protiv načela međunarodnog prava.

 

Pa da li je bilo super?

Ima ih koji misle da  jeste, i da  nije bilo dovoljno stavise..i to na ovom forumu..bolje da  ne pricam sta mislim o tome..a i o njima..licemerni su i oni koji osudjuju ovo,a odobravaju 99, i obrnuto..makar budite dosledni..ja osudjujem i jedno i drugo, bez problema..tako je razumno, barem su me tako ucili..

Edited by Harmonika
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ma na rusofile ovih dana dok ih ne prođe napad histerije ne treba obraćati pažnju, jer očigledno sa njima u startu nešto nije u redu. Jedino možda da se pokuša lečenje napada histerije na starinski način, zna se kako :wicked::lol_2:

Pre bih rekao da nešto nije u redu sa ovima koji su na strani zapada i onih koji su nas napadali i decu ubijali, nego za Rusofile, ako ćemo već tako. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ovo čutanje Vučića nije da se ne zameri Putinu, on se jadničak ućutao da se ne zameri Srbima što je tužno i na x i na y osi.

Ma, priemnice Orban metodu, nego, pravi malo dramu, jer to je Vucic..od svega sto moze taj anpravi dramu, neizvensost, i njemu je  uvek najteze, bla, bla..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekssy said:

Pre bih rekao da nešto nije u redu sa ovima koji su na strani zapada i onih koji su nas napadali i decu ubijali, nego za Rusofile, ako ćemo već tako. 

A ti, pretpostavljam, znaš nekog ko podržava ubijanje dece? Pa što ćutiš daj da vidimo ko je taj?

Ko danas podržava ubijanje i napadanje malo mi je jasnije, ali de prvo reci ko je taj?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nek grmi jako said:

Jasno je da je i 1999. godine i danas odvratno to što neko koristi poziciju jačeg kako bi maltretirao onog što je slabiji.

 

Ali, za razliku od nas koji smo to osetili na svojoj koži i na svom primeru shvatili iskonsko zlo, članice NATO pakta i njihovi sateliti tvrde da je odvratno to što Putin čini Ukrajini, a da je baš super bilo onda kad su oni ubijali Srbe bez mandata UN i protiv načela međunarodnog prava.

 

Pa da li je bilo super?

To je u stvari od "događanja naroda" bio jedan od samo 4 puta kad je tu na kratko bilo normalno, doduse samo na pocetku, dok nisu videli da to nece biti tepih bombardovanje, a onda su poceli da stavljaju one papirne metice na dupeta i da skacu po mostovima, pa je opet bilo nenormalno.

 

Ostala tri puta su ono pomracenje Sunca 99, akcija Sablja, i kad je na pocetku pandemije 2020 bilo ono "vanredno stanje". Samo je ta 4 puta tu bilo normalno za 35 godina, i uvek zato sto su se srbende bili vratili gde  prirodno pripadaju, u rupe i podrume, da tamo smrde i mrze.

 

Mada su i ovakve stvari odlicna prilika da se posmatra kako izgleda pravo ludilo u praksi, jer ono filmsko je karikatura, a ovo je pravo ludilo. Pa na primer kad se zapali Notr dam, ili kad im Herta Miler kaze da do koga reci ne dopiru taj bude zguzen, pa kad misica pravi znakove rukama i tako te stvari. Tek u takvim situacijama moze da se vidi kako izgleda pravo ludilo, i da se ima uvid u pravo lice i pravu svest srbende vulgaris, sa iskezenim zubima zla, i ludackim pogledom.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

A ti, pretpostavljam, znaš nekog ko podržava ubijanje dece? Pa što ćutiš daj da vidimo ko je taj?

Ko danas podržava ubijanje i napadanje malo mi je jasnije, ali de prvo reci ko je taj?

Ko podrzava bilo kakve akcije, bombardovanja, taj indirektno nedvosmislneo podrzava i ubijanje dece, i NATO fanatici, i ovi koji sada navijaju  da brat Rus   Putin sravni Ukrajinu sa zemljom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

A ti, pretpostavljam, znaš nekog ko podržava ubijanje dece? Pa što ćutiš daj da vidimo ko je taj?

Ko danas podržava ubijanje i napadanje malo mi je jasnije, ali de prvo reci ko je taj?

Pa čekaj, ako te je neko napao, razorio zemlju, nevine žrtve stradale, osiromašenim uranijumom KiM razorili... i ti na kraju mrziš Ruse i Rusofile, a podržavaš ove prve koji su to sve uradili, ne samo tebi, već u xy država. Iskreno malo je čudna ta logika, jako čudna. 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dekssy said:

Pa čekaj, ako te je neko napao, razorio zemlju, nevine žrtve stradale, osiromašenim uranijumom KiM razorili... i ti na kraju mrziš Ruse i Rusofile, a podržavaš ove prve koji su to sve uradili, ne samo tebi, već u xy država. Iskreno malo je čudna ta logika, jako čudna. 

E vidis, sve ovo je tacno, ali, sad Rusija to isto radi Ukrajini, manje vise..a pojedinci odavde navijjau za to, jer braca Rusi..ne polazeci od onoga sto smo proziveli mi..i obrnuto, neki NATO fanatici, koji mrtvi ladni kazu d aje bombardovanje Srbije bilo super, sad Putina porede sa Hitlerom..a ni ovde zapadne zemlje nisu nevine, huskali su prvo Ukrajince da se zakace sa Rusima, sad kad je doslo do toga, cute..

Edited by Harmonika
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dekssy said:

Pa čekaj, ako te je neko napao, razorio zemlju, nevine žrtve stradale, osiromašenim uranijumom KiM razorili... i ti na kraju mrziš Ruse i Rusofile, a podržavaš ove prve koji su to sve uradili, ne samo tebi, već u xy država. Iskreno malo je čudna ta logika, jako čudna. 

Mrzim je teška reč, i ne mogu da mrzim nikoga, malo mi je dečja  takva binarna podela jer ništa u životu nije binarno osim binarnog koda. Sa druge strane rado bih da porazgovaramo o tom slično binarnom svetonazoru gde je podrška Rusiji patriotski čin (iako je u pitanju strana zemlja) a u stvari je izdaja - kao što je podrška bilo kojoj stranoj zemlji izdaja otadžbine. Neće niko postati bolji Srbin tako što je postao Rus.
Puna istorija komplikovanih odnosa Srbije i Rusije da bi moglo da bude jednostavno, kao što podrška zapadnim vrednostima ne znači automatski da si za ubijanje i razaranje Srbije.

Još jednom ništa u životu nije binarno niti može da se svede na za ili protiv.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da, da to je taj

To sa kapelama nije nista novo, postoje hoteli koji imaju kapele u svom dvoristu. Ja video na Kipru, verovatno zbog vencanja na Kipru, ali kod ovog u Subotici nije mi jasno zasto kad je crkva na desetak metara od njega.

1 hour ago, ras kass said:

Pa dobro rekao je da mu je cilj SSSR, taman ce sada tako i ziveti, izolovani iza gvozdene zavese. Moci ce da putuju u Belorusiju i Donbas,

Eee oni imaju hiljade km gde da putuju u svojoj zemlji i da vide svakakve lepe predele. Kod nas je bilo zeznuto, 100km istok zapad, 400km sever jug. To ko Moskva

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Harmonika said:

Ima ih koji misle da  jeste, i da  nije bilo dovoljno stavise..i to na ovom forumu..bolje da  ne pricam sta mislim o tome..a i o njima..licemerni su i oni koji osudjuju ovo,a odobravaju 99, i obrnuto..makar budite dosledni..ja osudjujem i jedno i drugo, bez problema..tako je razumno, barem su me tako ucili..

 

Okej je da osudimo nasilje, ali kako da ne osudimo one koji su finansirali to nasilje i naoružali Putina?

 

Pa nismo mi sa foruma stavili Putinu raketu u njedra, već vodeće zemlje Evropske unije koje s njim godinama unazad imaju zajedničke projekte, od čega se i finansira ruska vojna industrija. Pa što nisu prestali da kupuju od njega gas i naftu? Zašto direktno investiraju u rusku metalurgiju? Što ne prestanu da kupuju pšenicu, a odskora i živinu?

 

Ali sad će svi ti licemeri da vide snagu Evropske unije i NATO pakta na delu... Kad ovi ne urade ništa i kad za nekoliko meseci, nakon što su mu servirali Ukrajinu za užinu, ponovo potrče u energetski zagrljaj istom tom Putinu.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Akiro said:

Ostaje OMV, ionako ima bolji dizel, Rujkanima ne ostavljam ni krajcaru više. Niko me ništa ne pita, više od tog sitnog bojkota ne mogu da uradim, ali mogu makar toliko. Stvar principa. A Putlerfili i "objektivni" (uglavnom "neinformisani" nacionanisti u rukavicama, Koštunica-style), koji bi da sagledaju sve strane, nek se svi zajedno gone malo u tri lepe. 

✝️ Ne koristis valjda Dizel? To je no no na zapadu 😄  Salim se

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nek grmi jako said:

 

Okej je da osudimo nasilje, ali kako da ne osudimo one koji su finansirali to nasilje i naoružali Putina?

 

Pa nismo mi sa foruma stavili Putinu raketu u njedra, već vodeće zemlje Evropske unije koje s njim godinama unazad imaju zajedničke projekte, od čega se i finansira ruska vojna industrija. Pa što nisu prestali da kupuju od njega gas i naftu? Što ne prestanu da kupuju pšenicu, a odskora i živinu?

 

Ali sad će svi ti licemeri da vide snagu Evropske unije i NATO pakta na delu... Kad ovi ne urade ništa i kad za nekoliko meseci ponovo potrče u energetski zagrljaj istom tom Putinu.

 

 

Pa, tako ti je to..Putin i EU se igraju,a pojedini narodi s ekolju izmejdu sebe, a Srbi se prpeucavaju na  netu, psuju jedni drugima mater oko Putina i NATOA..na krjau ce da nadju kompromis i ovajdice se i jedni drugi..kao i za gradjanski rat ovde..Tudjman i SLoba bili odlicni drugari, ko vas jebe stoko, ginite,Vukovar, Oluja,a mi brojimo parice i idmeo u lov zajedno..nista drugacije nisu Putin i NATO..ista prica..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Harmonika said:

Pa, tako ti je to..Putin i EU se igraju,a pojedini narodi s ekolju izmejdu sebe, a Srbi se prpeucavaju na  netu, psuju jedni drugima mater oko Putina i NATOA..na krjau ce da nadju kompromis i ovajdice se i jedni drugi..kao i za gradjanski rat ovde..Tudjman i SLoba bili odlicni drugari, ko vas jebe stoko, ginite,Vukovar, Oluja,a mi brojimo parice i idmeo u lov zajedno..nista drugacije nisu Putin i NATO..ista prica..

 

A Kina i Iran naručili kokice, pa sa uživanjem gledaju predstavu iz prvog reda... Dok iz tamo poslednjih redova, i bez kokica, sve posmatra i Tajvan.

 

I ko vele, koga ovi iz NATO pakta i EU brane, taj je zagrebao dno kašikom

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Harmonika said:

... a Srbi se prpeucavaju na  netu, psuju jedni drugima mater oko Putina i NATOA...

 

Nije oko Putina i NATO, nego oko oko onoga sto je normalno, a to je integrisanje u svoje okruzenje, i identifikovanje sa istim, i ugledanje na bolje od sebe, i oko agresivnih manijaka koji su krajem osamdesetih izgmizali da unistavaju tu zemlju, i koji su uvek bili na pogresnoj strani, kao i sad sto su. I na pogresnoj strani vremena, i na pogresnoj strani planete. I na pogresnoj strani livade :wink2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da vecina ovde gresi u smislu da USA, NATO i EU trebaju odmah da izazovu treci svetski rat. Mislim da li vi znate o cemu pisete?? Nije to ni malo jednostavna odluka, ako se oduzi rat, a Rusi budu brutalniji, onda ce jednostavno Ameri sa NATO biti saterani u cosak i ako mislim da je neko od ove tri sile prodao Ukrajince..tj prodali su ih za nesto naravno ako se ne umesaju jer ce ovo trajati poprilicno dugo.

 

Pusti Putine nase Srbende da im objasne zasto je dobro ratovati..u svakom vecem gradu ima protestanta, sa tim da su tek tamo ljudi uplaseni!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da vecina ovde gresi u smislu da USA, NATO i EU trebaju odmah da izazovu treci svetski rat. Mislim da li vi znate o cemu pisete?? Nije to ni malo jednostavna odluka, ako se oduzi rat, a Rusi budu brutalniji, onda ce jednostavno Ameri sa NATO biti saterani u cosak i ako mislim da je neko od ove tri sile prodao Ukrajince..tj prodali su ih za nesto naravno ako se ne umesaju jer ce ovo trajati poprilicno dugo.

ma, dao Bog da prestane sto pre..ma gde ce izazvati, boli njih sve cose za Ukrajinu..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...