Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

47 minutes ago, Tomiprunet said:

Svako ko vrsi invaziju na neku teritoriju a da nije njegova cini ratni zlocin. Bila to invazija od Rusije ili USA ili Kine, pa i srbije

 

Naravno. To niko nije doveo u pitanje. Bice da nisi razumeo "procitano". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Levi9, holandska firma sa inženjerima u Srbiji i Ukrajini (između ostalog) je organizovala da dođu ukrajinski inženjeri u Beograd i Novi Sad sa porodicama, negde u stanove i kuće a negde u airbnb i slično. Ne znam koji je tačno broj koji će doći ali znam da će kod drugara koji je neki menadžer tamo da dođe lik i njegova devojka sa kojima radi već godinu dana

Edited by Nicklord
  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Pa gde mogu sa Rusijom oni realno. 

 

Smesan mi je bio njihov predsednik iskreno kako se bodri i bodri narod. Mislim ok razumem da moras imati optimizma i vere u pobede, ali ovo je zaista prevelik zalogaj za njih.

 

Rusi za ovo nece iskoristiti ni 50% svojih kapaciteta verovatno, osim ako bi se NATO ukljucio ali to je ona vec jako gadna stvar, a i ne verujem, NATO ide na siguricu ovo im je sve samo ne sigurno.

 

Rat nije utakmica, nema tu navijanja. Ovo nije 1930,  nije pitanje ko je jaci da bi jedan od ucesnika izgubio... ono sto je sansa Ukrajine je da se ovo oduzi sto vise, da Rusi pocnu da krvare i da se nadaju nekoj politickoj promeni. Medjutim to, i da im je bio plan, ukoliko Rusi napadaju helikopterima po 200km u teritoriji zemlje je tesko ostvarivo. Ako Rusi zauzmu Harkov (i uspeju da ga zadrze) onda im je jedina nada da kepec STVARNO hoce da zauzme celu zemlju. E onda tu rastu sanse za svetskim sukobom rapidno, plus Ruske zrtve ce biti ozbiljne. Ja mislim da on staje najdalje do Dnjepra. 

Marionetska vlada je zabluda. Rat ujedinjuj zemlju i narod, i 99 svi smo bili protiv NATO i protiv Milosevica. Voleo bih da se javi neko ko zna situaciju tamo bolje, koliko je tu stanovnistvo zapravo naklonjeno Rusima i dokle?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Zavisi sta ko misli. 

 

Mislim globalno. 

 

Zapad je pretio Rusiji, sada Ukrajini daju moralnu podrsku i blokiraju Rusima racune. Ok, ali kako ce se placati gas? Nema para, nema gasa. Na udaru i Nemacka najvise. 

Da se zapad umesa, eto treci svetski, da se ne umesa, cemu onda uopste petljanje od starta. Onda ostaje da gledamo unistenje Ukrajine do temelja sa oslabljenom ekonomskom politikom Evrope i pobedom ovog manijaka od metar i zilet. Plus ukrajinske izbeglice koje ce se nastaniti gde drugde nego u Evropu. 

Kina cuti. 

 

Ja ne vidim povoljno resenje ovog svega. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Mislim globalno. 

 

Zapad je pretio Rusiji, sada Ukrajini daju moralnu podrsku i blokiraju Rusima racune. Ok, ali kako ce se placati gas? Nema para, nema gasa. Na udaru i Nemacka najvise. 

Da se zapad umesa, eto treci svetski, da se ne umesa, cemu onda uopste petljanje od starta. Onda ostaje da gledamo unistenje Ukrajine do temelja sa oslabljenom ekonomskom politikom Evrope i pobedom ovog manijaka od metar i zilet. Plus ukrajinske izbeglice koje ce se nastaniti gde drugde nego u Evropu. 

Kina cuti. 

 

Ja ne vidim povoljno resenje ovog svega. 

Nemacka ce da aktivira Severni Tok II cim se situacija malo primiri zato sto im privreda zavisi od toga, a za placanje ce se vec naci neki model.

Madjarska, Bugarska i Turska ce iz istih razloga nastaviti radove na Turskom Toku i time resiti prvenstveno svoje probleme i potrebe.

Pecunia non olet

Vespasian

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Nemacka ce da aktivira Severni Tok II cim se situacija malo primiri zato sto im privreda zavisi od toga, a za placanje ce se vec naci neki model.

Madjarska, Bugarska i Turska ce iz istih razloga nastaviti radove na Turskom Toku i time resiti prvenstveno svoje probleme i potrebe.

Pecunia non olet

Vespasian

 

Nadam se da ce se nekako resiti... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Na snimcima ovi Rusi iz Crvene armije svećom da tražiš ni jedan ne nosi masku makar onu platnenu ili običnu hiruršku. 

 

Drago mi je da i u ovim teškim trenucima ne gubiš iz vida prioritete.

Edited by implant
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Na snimcima ovi Rusi iz Crvene armije svećom da tražiš ni jedan ne nosi masku makar onu platnenu ili običnu hiruršku. 

 

Možda posle ovoga nikome neće trebati maska. Bićemo slobodni.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Kažu, kod nas na jugu, da je najbolje gorivo na madjarskom MOL-u...i da dolazi direktno iz Mađarske....

Ne znam, ja kad vidim evo 95 i evo 95plus zabole me glava zbog tog 95

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Pa ja sam iz Novog Sada, gde ti zivis?

 

Subotica

34 minutes ago, Cyber said:

 

Naravno. To niko nije doveo u pitanje. Bice da nisi razumeo "procitano". 

To dole nisam ni citao 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

Ne znam, ja kad vidim evo 95 i evo 95plus zabole me glava zbog tog 95

Subotica

Uh brate,voleo sam Suboticu tj volim i sad al ste tako mrtav grad da je ono strasno. Secam se ranije, non-stop sam visio u Lifci, non stop bio Budai, bilo uvek top. Sad bas bio pre par dana i pre 1-2g na Palicu, ono je uzasno kao i Zoloski vrt. Idem na klopu u Boss to je standard,al onaj hotel u centru jadan a skup u 3pm...Ono jezero je isto kao kad sam dolazio sa osnovnom skolom...Shell mislim da ima najbolje ali i najskuplje gorivo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Ne znam, ja kad vidim evo 95 i evo 95plus zabole me glava zbog tog 95

Mene zaboli glava kad udjem iz Makedonije, prva pumpa je MOL-ova, a cene goriva za 10 dina po litru skuplje nego u Nišu....

 

P.S. Roman Abramovič proteran iz Engleske....bezobraznici...eto i to mi je krivo...kao..:59:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Uh brate,voleo sam Suboticu tj volim i sad al ste tako mrtav grad da je ono strasno. Secam se ranije, non-stop sam visio u Lifci, non stop bio Budai, bilo uvek top. Sad bas bio pre par dana i pre 1-2g na Palicu, ono je uzasno kao i Zoloski vrt. Idem na klopu u Boss to je standard,al onaj hotel u centru jadan a skup u 3pm...Ono jezero je isto kao kad sam dolazio sa osnovnom skolom...Shell mislim da ima najbolje ali i najskuplje gorivo

Pa brate ne znam sta se desilo i zasto je to tako. Ali ima i sad desavanja samo sto to mozda nije interesantno svima. Uglavnom u Januaru malo pa malo neki koncerti (eyesburn, atheist rap (mozda su oni bili u decembru ne secam se sad tacno) pa jos dosta nekih alternativnih mladih bendova iz subotice. Sto se tice palickog zoo valjda nema para , otkud znam ali ima neki veliki projekti da se obnovi banjski turizam tj kompleks da se izgradi jer je Palic nekada imao banju. Hotel u centru nikad nisam bio otkako je renoviran ako mislis na Patria?  Kao sto sam napisao kod nas nema shell , a na ostalima sam sredio katalizator i od sada pa ubuduce samo nis gorivo sa benzinske stanice kod suda u subotici . :)  

Izvinjavam se za off

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa brate ne znam sta se desilo i zasto je to tako. Ali ima i sad desavanja samo sto to mozda nije interesantno svima. Uglavnom u Januaru malo pa malo neki koncerti (eyesburn, atheist rap (mozda su oni bili u decembru ne secam se sad tacno) pa jos dosta nekih alternativnih mladih bendova iz subotice. Sto se tice palickog zoo valjda nema para , otkud znam ali ima neki veliki projekti da se obnovi banjski turizam tj kompleks da se izgradi jer je Palic nekada imao banju. Hotel u centru nikad nisam bio otkako je renoviran ako mislis na Patria?  Kao sto sam napisao kod nas nema shell , a na ostalima sam sredio katalizator i od sada pa ubuduce samo nis gorivo sa benzinske stanice kod suda u subotici . :)  

Izvinjavam se za off

Ne onaj veliki, on se renovirao kad sam bio. Neki manji,znam da u dvoristu ima kladionicu i crkvu, umro sam od smeha 🙂 u samom centru

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Mene zaboli glava kad udjem iz Makedonije, prva pumpa je MOL-ova, a cene goriva za 10 dina po litru skuplje nego u Nišu....

 

P.S. Roman Abramovič proteran iz Engleske....bezobraznici...eto i to mi je krivo...kao..:59:

Opste je poznato da je gorivo skuplje na auto putu. A i po nekim manjim mestima, evo npr euro petrol je suboticka firma i gorivo na pumpi u subotici je skuplje nego na europetrol pumpi u novom sadu. 

 

Ovo oko proterivanja Abramovica, je bas jadno. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jedibojan said:

Mozda sam postao omatoreli cinik, ali kapiram da ce ova nemacka liberalna vlast za koliko godinu ipo dana da se rukuje sa kepecom i otvara gasovod

Ako ne i ranije..ma svi lideri su govna, Zapad, Istok, Ameri, Rusi, ali, dokazi ti fanaticima..i ovima koji  obozavaju bracu Ruse, i ove koji bi u NATO..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je sad, ali sam pre nekih 15 god. bio upoznat sa naftnim zakonodavstvom kod nas. Zakon je bio da ako zelis da preradjujes naftu moras da imas rezervoare te velicine koje je samo NIS mogao da zadovolji. Tako da je jedino NIS preradjivao gorivo a sve ostale kompanije su kupovali od njih, i onda samo obogacivali aditivima a u manjem obimu su dovozili gorivo iz npr. Madjarske jer je bilo manje isplativo. Verovatno je sada to relaksiranije ali me ne bi cudilo da su i dalje nekim slicnim monopolskim merama uslovili da jedan deo goriva mora da se kupuje od NISa. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...