Jump to content

ATP Beograd — Serbia Open


Cojep

Recommended Posts

Ja ni najmanje nisam iznenadjen Novakovim porazom sinoc.
Napisah posle meca protiv Kecmanovica da mu je igra tanka. Posebno je tada kriminalno los bio u drugom setu,ali Misha to nije umeo da iskoristi. 

Karacev - Beretini.
Ko bi rekao da cemo gledati dvojicu udaraca u finalu turnira na sljaci? Zasluzeno obojica,a i prilicno atraktivno finale za turnir 250. Steta sto publika ne moze ovo da gleda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak veci deo meca nije bio na nivoi, previse pasivan, ali nakon ona tri nestvarna poena u zavrsnici deugog seta bio sam ubedjen da ce pomesti Karaceva u trecem, kad ono ceo set se igralo poen za poen, i na kraju malo bolji servis Rusa u kljucnim trenutcima napravio razliku. Steta, jer kao sto je i Novak rekao izgubiti ovakav mec, maraton, pa jos na domacem terenu, boli itekako, mnogo vise od poraza u Monte Karlu ili bilo kom drugom mastersu.

Link to comment
Share on other sites

A sta fali? Beretini je od pocetka godine (do povrede) igrao odlicno, sad se ocigledno vraca u formu. Red je da opravda visok plasman na listi (koji ima zahvaljujuci rezultatima od pre 2 godine i corona pravilima).

Link to comment
Share on other sites

Kakav raspad u tajbrejku.

 

Meni je Karacev bas neki poor man's Tipsa. Inspiracija na maks, vrhunski ga je gledati, udara iz svih oruzja, ekstremno talentovan iako nije gradjen za tenis, ali nije u stanju da eksploatisanjem nedostataka protivnika dobija meceve.

 

Evo danas, igra covek potpuno isto, ok, verovatno je bio i emotivno ispraznjen i umoran, ali protiv Beretinija je prosto, eksploatisi mu bekhend do besvesti, ne daj mu da udje u masinu i diktira poen forhendom, ne napucavaj se sa njim, i bukvalno polukrsten igrac na sljaci od njega tesko moze da izgubi.

 

Ali on je igrao bas onako kako ne treba i izgubi.

 

Beretini na sljaci ako izuzmemo da bije Aguta gde ga vidi i nema neke skalpove na toj podlozi, a i Agut je svakako bolji na tvrdoj podlozi od sljake. Nema ni Aslan, da se razumemo, ali opet ne bi trebalo da gubi od njega. Kvalitetniji je igrac u ovom trenutku i u ovakvoj formi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Boxy said:

Prodjoh danas pored terena, ispred guzva, puno ljudi, svi izmileli napolje jer je prelep dan bio, bas steta sto nije mogao ovaj tunir uzivo da se gleda.

Taman htedoh da pitam koliko je publike bilo danas na tribinama.

Link to comment
Share on other sites

bilo je nesto malo publike, videla sam skupljace loptica na tribinama, ne znam ko je jos bio. Valjda je bila i Beretinijeva porodica, pretpostavljam da mu je bila majka (jedna zena "u najboljim godinama" :classic_biggrin: ). Nisam bas sve pomno ispratila (jer sam paralelno gledala i Barselonu i jos nesto), ali lepo su aplaudirali dobrim potezima.

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

umesto wildcard-a za kvale npr. Zekicu, Zlatanovicu ili mladjanom Daci Petrovicu.. pozivnica je udeljana izvesnom Gomez-herreri iz Marbelje.

eto posla za forumsku atp inspekciju.

 

ATP 250 Belgrade Open QUALIFYING SINGLES

http://www.protennislive.com/posting/2021/9512/qs.pdf

 

ATP 250 Belgrade Open MAIN DRAW SINGLES

http://www.protennislive.com/posting/2021/9512/mds.pdf

Edited by Cojep
Link to comment
Share on other sites

Petrovic (#156) igra kvalifikacije za RG.

Zlatanovic (31 godinu) koliko vidim je svoj poslednji mec odigrao u novembru 2019 i trenutno je na poziciji 1247T s 5 (3+1+1) bodova iz 2019. Mozda je ccovek i zavrsio karijeru.

Zekic (32 godine) je trenutno #441. Ove godinne igrao M15 i 2 chelendzera ( 1 pobeda i 2 poraza).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije povreda,ali zaista nije u redu ni ovakvo povlacenje.

Uopste ne "branim" Djokovice,ali dobijes jos jedan ATP turnir u svojoj zemlji,u gradu u kojem zivis i treniras,i onda ga eskiviras zbog vece love na RG. To se tako ne radi,ipak. Na kraju ce igrac kojem ovaj turnir ponajmanje treba i jedini da postupi posteno. A Filip,koji inace plakyyy kako nema jos osvojen ATP turnir,propusta jos jednu priliku za to. A tesko ce i u buducnosti imati mnogo boljih od ove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...