Jump to content

Monte Carlo


Göbekli Tepe

Recommended Posts

2 minutes ago, alcesta said:

Koliko je puta Rafa loše igrao na šljakastim mastersima, eto i prošle godine Rim, ovo ništa ne znači za RG.

Ja se nešto ne sećam reflektora u MC :smiley33:

 

samo kraj treba promeniti :classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Koliko je puta Rafa loše igrao na šljakastim mastersima, eto i prošle godine Rim, ovo ništa ne znači za RG.

Ja se nešto ne sećam reflektora u MC :smiley33:

ja se recimo secam reflektora na jednom od onih sporednih terena ..................................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Rublev odigrao vrlo dobar meč  , ali mora se reći i šokantna partija Nadala. Ne znam da je nekom Mastersu koji je osvojio na šljaci napravio ovoliko grešaka, od duplih do grešaka i iz FH i BH. Malo se oporavio u drugom setu, malo je Rublev pao nakon što nije uspeo da napravi dupli brejk i završi meč.. U trećem je opet izgledao jako loše. Nikakvo predvidjanje za budućnost sezone ali jako jako loša igra.Nije vredelo ni klasično gledanje kroz prste za prekoračenje vremena,ni drugi t. break. Nije jednostavno mogao da nadje igru.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rubljov je juce pritiv Rafe odigrao mec slican onom koji je Soderling odigrao na RG 2009. 

Ispaljivali su duboke i precizne projektile od pocetka do kraja meca. Kao da su pali u trans!

Mislila sam da ce u trecem Rubljov da popusti ali on je nastavio istim intenzitetom i preciznoscu:23:

Quote

La Gazzetta dello sport

Anche Nole molte volte è riuscito a mettere k.o. Rafa, ma lo ha fatto con un tennis più completo, più vario, più fine e meno grezzo, utilizzando tutti i trucchi possibili.

Spoiler

Prevod Google 

И Ноле је успевао да савлада много пута Рафу, али је то учинио комплетнијим, разноврснијим, финијим и не тако грубим тенисом, користећи све могуће трикове. 

Rafa iz MC ima 11 trofeja, 79 meceva 6 poraza: Coria 2003 u 1/8 ,  Djokovic 2013 u finalu, Ferrer 2014 u 1/4, Djokovic 2015 u polufinalu, Fognini 2019 u polufinalu i sad Rublev u 1/4 finalu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rubljovu stvarno cestitke za jucerasnju izvedbu.
Nije samo pokazao igracko/takticko umece vec i mentalnu cvrstinu. Nakon onako propustene prilike u drugom setu (jer tu je vec trebalo da zavrsi posao) cenim da bi jedno dve trecine igraca psihicki posrnulo razmisljajuci o propustenoj sansi,a onda bi ih Rafa-Express pregazio...ali ne i Rujo Ledeni..
Umesto da pukne,on je jos dodatno podigao nivo igre i dao Nadalu malo njegove medicine (ne mislim bukvalno na medicinu,da ne ispadnem Loshmi). A sve dobija jos vise na tezini kad se zna da je u prethodnom kolu igrao dugacak i iscrpljujuci mec protiv RBA tokom kojeg su ga hvatali i grcevi. Zaista - kapa dole.
Videcemo koliko su ga ova dva teska meca kostala..koliko mu je goriva ostalo u rezervoaru..ja se ne bih zacudio komplikovanom mecu i protiv Ruuda.

Sto se tice Evansa..covek igra turnir zivota,nema sumnje. Nosi ga euforija,igra kao u transu..zli jezici bi rekli da igra kao na drogama :wicked::classic_biggrin:

Sto se Nadala tice..i ja mislim da ovaj poraz ne mora nista da znaci. Vidjali smo i prethodnih godina njegove poraze na zemlji koji sada vec postaju ne tako retka pojava. I dalje smatram da postoje samo 2-3 igraca koji mogu da ga dobiju na sljaci  i to na njegov los(iji) dan..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alcesta said:

Koliko je puta Rafa loše igrao na šljakastim mastersima, eto i prošle godine Rim, ovo ništa ne znači za RG.

Ja se nešto ne sećam reflektora u MC :smiley33:

Sigurno ne  mnogo puta  da je loše igrao kada ima 25  osvojenih na šljaci od ukupno 35 .Evo Milica je postavila konkretno za MC 

Jedino mu je Madrid nešto "slabiji" a  tu ima "samo" 5 titula.

Možda bi bolji opis bio da će se u budućnosti možda dešavati više da igra ovako loše na Mastersima , što je i prirodno , uzimajući u obzir kilometražu u nogama , pa i godine, da su GS konkretno RG najveći prioritet

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Boxy said:

Reflektori su ubaceni valjda od 2019., bas su Visko i Govedarica o tome pricali, da je bilo reflektora, ali nisu bili dovoljno jaki pa se nisu koristili.

Secam se nekog meca Mareja I Davidenka igran u MC pod reflektora, pa ima jedno dobrih desetak godina. Djokovic- Garsija Lopes isto pre vise godina igrano pod reflektora. Ne koriste ih cesto, ali imaju ih vec duze vreme.

Link to comment
Share on other sites

Ali Švarcman koji pokušava da ga odvuče :lol_2:

1 hour ago, Keira said:

Sigurno ne  mnogo puta  da je loše igrao kada ima 25  osvojenih na šljaci od ukupno 35 .Evo Milica je postavila konkretno za MC 

Jedino mu je Madrid nešto "slabiji" a  tu ima "samo" 5 titula.

Možda bi bolji opis bio da će se u budućnosti možda dešavati više da igra ovako loše na Mastersima , što je i prirodno , uzimajući u obzir kilometražu u nogama , pa i godine, da su GS konkretno RG najveći prioritet

 

Kad se kaže "mnogo puta" misli se na svaki turnir na šljaci gde je ispao pre finala :classic_biggrin: što bi Fed rekao, stvorio je čudovište, ko mu je kriv što je skoro svaki poraz na šljaci maltene senzacija.

Ovo možda još i više važi za Novaka. Pustiće decu da se igraju na drugim turnirima a oni će sve karte da bace na slemove. U stvari obojica to rade već neko vreme, kao i Fed do poslednje povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cicipas je juče do povrede Fokine bio  potpuno nadigran.Imao je Alehandro brejk ali i igru da dobije taj prvi set. Šta bi bilo u drugom pitanje je.

Uz malo sreće uspeo je da konsoliduje igru u polufinalu.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...