Jump to content

Seks i sve ono sto zelite da saznate o njemu....


Kronostime

Recommended Posts

8 minutes ago, Dracarys said:

Prošao sam ja taj stadijum da mi je toliko bitno šta devojke vole. Meni je bitno je šta ja volim :smiley22:

 

Pa onda ti nisi ni za kakvog savetodavca 🙃 Mislim kad je već tako što ne izdade neki priručnik za muškarce, ili za incele među njima, ili za sve. Kao onaj lik što je svojevremeno po Knezu snimao klipove kako prići devojkama 😄 

Link to comment
Share on other sites

Što ne bih dao savet kad sam već prolazio kroz to, znam šta je najbitnije. Pravilo je da nema pravila, već da se mora pokušavati. Ima dosta priručnika već, samo što je to više do ljudi i njihovog ponosa i odbijanja. I ja sam bio odbijen toliko puta, ali mi nije ni bitno, jer sam ja uradio ono što je bilo do mene i smatram, ako ću da budem ponosan, ostaću zauvek sam :roflmao:

Inače, danas devojke mnogo više prilaze, nego ranije.

 

To je onaj čuveni Kimi što je prilazio i pravio klipove. Da, on je rođen za takve stvari. Nije ni čudo što je napravio ozbiljnu jutjub karijeru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dracarys said:

Što ne bih dao savet kad sam već prolazio kroz to, znam šta je najbitnije. Pravilo je da nema pravila, već da se mora pokušavati. Ima dosta priručnika već, samo što je to više do ljudi i njihovog ponosa i odbijanja. I ja sam bio odbijen toliko puta, ali mi nije ni bitno, jer sam ja uradio ono što je bilo do mene i smatram, ako ću da budem ponosan, ostaću zauvek sam :roflmao:

Inače, danas devojke mnogo više prilaze, nego ranije.

 

Ma ironična sam jer Ratzenu to očigledno nije toliko važno a ti si mu dao savet kao iz priručnika, koji ako prati sigurno će uspeti. 

 

Ako si pristojan i ok i ako nisi incel (nadam se da nisi) skroz je u redu da pokušavaš iako si odbijen. Slažem se da devojke prilaze više nego ranije. 

 

24 minutes ago, Dracarys said:

To je onaj čuveni Kimi što je prilazio i pravio klipove. Da, on je rođen za takve stvari. Nije ni čudo što je napravio ozbiljnu jutjub karijeru.

 

Nije Kimi bre, Kimi je ok lik 😄 Ovaj se zove Vladimir mislim, čak je imao neku "školu zavođenja" ili kako je već nazvao, vrlo neprijatan...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dracarys said:

Prošao sam ja taj stadijum da mi je toliko bitno šta devojke vole. Meni je bitno je šta ja volim :smiley22:

Meni se cini da ti imas lose iskustvo sa zenama/devojkama, ako smatras da vole tupsone. Ili se nesto drasticno promenilo od kako su moju generaciju zvali "devojke". Nije da nije bilo takvih, ali su bile retke.

Ja mom klincu ne bi dala takav savet danas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu čega ste vi protumačili da sam imao loša iskustva? Iskreno, ne volim kada neko unapred zaključuje o stvarima koje ne zna.

 

Možda ste vi starija osoba i možda je bilo u drugačijem vremenu (takođe, ja sam iz ranijih postova primetio da vi živite u USA, tako da i mentalitet igra veliku ulogu), ali iz ugla današnjeg vremena, ja sam milion puta video do sada da generalno tupsoni lagano imaju devojke, raskinu sa jednom, bez problema sledeći vikend ide druga. Ima tu i ok likova koji su skapirali igru (Kimi jutjuber recimo) i igraju po nametnutim pravilima, iako se i on danas promenio, jer više nije klinja plus stekao je veliku popularnost, pa mu to više nije ni bitno.

 

Danas biti normalan i fin dečko je teška minuščina u pogledu toga koliko će neko partnera da promeni. Koliko likova ima koji realno izgledaju kao Apoloni, ali eto, taj korak ka devojkama im nedostaje. Naravno, govorim za doba 15-30 godina, kasnije nastupa zrelije doba, pa se ređe i dešavaju brainFartovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

... ali iz ugla današnjeg vremena, ja sam milion puta video do sada da generalno tupsoni lagano imaju devojke, raskinu sa jednom, bez problema sledeći vikend ide druga. Ima tu i ok likova koji su skapirali igru (Kimi jutjuber recimo) i igraju po nametnutim pravilima,...

Koja je dugorocna korist za te tupsone i ocigledno "lake devojke", koje igraju tu "igru" ?

Ima istine u tome sto pricas, ali ni jedan tupson, ni jedna "laka devojka" iz moje mladosti se nisu bas usrecili sa tom "igrom".

2 hours ago, Dracarys said:

 

Danas biti normalan i fin dečko je teška minuščina u pogledu toga koliko će neko partnera da promeni. Koliko likova ima koji realno izgledaju kao Apoloni, ali eto, taj korak ka devojkama im nedostaje. Naravno, govorim za doba 15-30 godina, kasnije nastupa zrelije doba, pa se ređe i dešavaju brainFartovi.

To je oduvek bilo tako i dobro je da je tako.

Ja sam bio normalan i fin decko, sin mi je slican i mogu ti reci da nam dobro ide u zivotu.

Nema nikakve prednosti u tome imati seks sa 14, sa bilo kime, samo zato sto to i ostali vrsnjaci rade, ili promeniti 20 seksualnih objekata do kojih ti uopste nije stalo. To samo pokazuje siromasnost duse i jednu vrstu blesavosti - zato se valjda tupsoni i zovu tako.

Za neke je seks vodjenje ljubavi, za neke pak tucanje (kamena) i praznjenje napetosti pod uticajem hormona.

Edited by Dragan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

Na osnovu čega ste vi protumačili da sam imao loša iskustva? Iskreno, ne volim kada neko unapred zaključuje o stvarima koje ne zna.

Pa zato sto govoris da devojke vole tupsone, a to jako lose govori o tim devojkama ako je tako. Meni ne deluje logicno da neko masovno voli tupsone na bilo kojoj strani. Iz toga izlazi da je verovatnije da si imao predrasudu zbog loseg iskustva. Jer zasto inace ceo zenski svet farbati istom cetkom...

 

3 hours ago, Dracarys said:

Možda ste vi starija osoba i možda je bilo u drugačijem vremenu (takođe, ja sam iz ranijih postova primetio da vi živite u USA, tako da i mentalitet igra veliku ulogu), ali iz ugla današnjeg vremena, ja sam milion puta video do sada da generalno tupsoni lagano imaju devojke, raskinu sa jednom, bez problema sledeći vikend ide druga. Ima tu i ok likova koji su skapirali igru (Kimi jutjuber recimo) i igraju po nametnutim pravilima, iako se i on danas promenio, jer više nije klinja plus stekao je veliku popularnost, pa mu to više nije ni bitno.

Ja sam iz SR otisla sa 30 godina, tako da mentalitet itekako znam. Iako sam se na ovom putu iznenadila da nadjem neke "tupsone" da imaju partnere, ali svako nadje nekog.

Ili je mozda tvoja definicija "tupsona" pogresna.

 

3 hours ago, Dracarys said:

Danas biti normalan i fin dečko je teška minuščina u pogledu toga koliko će neko partnera da promeni. Koliko likova ima koji realno izgledaju kao Apoloni, ali eto, taj korak ka devojkama im nedostaje. Naravno, govorim za doba 15-30 godina, kasnije nastupa zrelije doba, pa se ređe i dešavaju brainFartovi.

Iskreno moje iskustvo nije tako, a u SR sam se zabavljala i sa "losim momcima" i sa "dobrim momcima", to je vise bila reputacija nego njihova licnost.

Moje iskustvo se svodi na "lep izgled radi na 5 minuta, dok neko ne otvori usta, nakon toga samo licnost". Nedostatak komunikacije sa devojkama nekog ne cini "dobrim" ili "losim".

To se uci sa iskustvom. A ni broj partnera ne govori nista o necijoj sposobnosti da privuce partnera.

Link to comment
Share on other sites

Najmladji ujak je bio, dok je bio mlad, jedan Galeb na primorju.

Nemice, Svedjanke, Francuskinje ...

Nakon burnih godina, ozenio jednu iz svog kraja.

Dobili su sina, nakon par godina se razveli, sin kasnije razapet izmedju majke i oca poceo da se drogira.

Ujak poceo da se kocka, posao mu otisao nizbrdo, zamalo da ga mafija utepala.

Sve u svemu jedan promasen zivot, a nije cak ni bio tupsan.

Mozda je samo dobio lose (nikakvo) ljubavno-erotsko vaspitanje doma (kao sto ga vecina ne dobije) i pogresne savete od "prijatelja".

 

Seks je nasa stvaralacka snaga, ali isto tako moze biti i razaralacka, ako se pogresno koristi.

Seks bez ljubavi je (skoro pa) bezvredan.

Gimnastika i otpustanje napetosti, nastale delovanjem hormona i pogresnim nacinom zivota.

 

Ono sto nas zapravo fascinira u seksu su onih 5-10 sekundi orgazma.

Pravo pitanje je - sta nas tacno u tome fascinira i sta se zapravo dogadja (pri tome ne mislim na fizioloske promene) ? 🙂

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dragan said:

...

Seks je nasa stvaralacka snaga, ali isto tako moze biti i razaralacka, ako se pogresno koristi.

Seks bez ljubavi je (skoro pa) bezvredan.

...

 

Izdvojio sam ove dve rečenice, zanimljivo, sa prvom se potpuno slažem, sa drugom ne. 

Seks i ljubav su potrebe oko kojih se, često, vrti čitav život, najbolje je kad idu u paketu, da si rekao seks bez ljubavi je manje vredan od seksa i ljubavi složio bih se, ovako mogu da napravim još jedno poređenje, ljubav bez seksa je manje vredna , neću da kažem bezvredna, život bez seksa i ljubavi je meni nezamisliv, nismo svi jednaki pa verujem da ima ljudi koji biraju takav život, a i onih koji su prinuđeni da ga vode.
 

Bez namere da dajem konačne sudove, tzv uspešni muškarci, oni koji menjaju partnerke, osvajaju i idu dalje, najveće zadovoljstvo doživljavaju zbog divljenje i zavisi okoline. Treba li da uvodimo u priču i shvatanje, valjda većinsko, da je muškarac koji ima mnogopartnerki uspešan a žena u istoj situaciji prokazana, bezvredna, odbačena. Ne možemo čak ni napraviti granicu do koje našim ponašanjem i težnjama vladaju biološki nagoni a odakle sociološki jer i u životinjskom svetu imamo primere za razne načine ostvarenja veza među različitim polovima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tesko da cemo se sloziti oko tog pitanja, jer se radi o razlicitim kontekstima.

Moj je malo ezotericki, ali nije ideoloski, vec dobro iskustveno podrzan.

 

Covek nije samo fizicko bice, vec i emotivno-misaono-dusevno-energetsko.

Bice razapeto izmedju zemlje i neba. Jedan deo zivotinja, drugi deo andjeo.

Zapravo andjeo u telu.

Zbog toga nas telesno nikada ne moze u potpunosti zadovoljiti, vec jedino spoznaja nasih visih principa

(sto ne znaci da telesnost treba podcenjivati i zanemarivati, naprotiv).

Sreca koju svi traze, nalazi se u svakome od nas i inherentna je nasoj cistoj svesti.

Iluzorno je traziti je u drugome, tako da svi argumenti "uspesnosti" u vidu "divljenja i zavisti okoline" i ostalim  slicnim glupostima padaju u vodu.

Radi se o jednoj drugoj dimenziji, u odnosu na zadovoljstvo koje nam donose izvesne stvari i osobe.

 

Psiholosko-energetski objasnjenje ugrubo izgleda ovako.

Nasa "zemlja" pocinje u blizini anusa. Nase "nebo" je iznad temena.

Izmedju ta dva pola tece "struja", u hriscanstvu nazvana Duh Sveti, u tantri Kundalini Shakti.

Izmedju ta dva centra postoji jos 5 drugih - u nivou polnih organa, trbuha, srca, grla i cela.

Niza tri centra zrace energije koje korenspodiraju sa osobinama ljubomore, straha, lazljivosti, zavisti, kriticizma, potrebe za dominacijom, zivotinjskog seksa... (postoje naravno i pozitivne osobine, ali one uglavnom nisu razvijene kod prosecnog coveka).

Te energije/osobine cine nasu licnost, ego i to je nas pakao, uzrok svih nasih nevolja i ratova (ne pomaze proklinjati ga i demonizovati, jer je to samo nuzni korak u nasoj evoluciji).

Od srca navise covek postaje covek. To je nas raj, ali je malo ljudi sposobno dici i drzati energiju na tim nivoima.

 

Seksualna energija je samo jedna od manifestacija te univerzalne energije (kao sto struju mozemo koristiti u raznim oblicima).

Sveta i stvaralacka, ali na zalost i veoma "primitivna" (u kontekstu celog sistema) i nesvesna.

Nagon prirode koji omogucava kreiranje novih tela.

Porediti to sa ljubavlju je neumesno, iako se dobija utisak da jedno ide sa drugim i da su nerazdvojni, ili cak da je seks uzrok ljubavi.

Seks je potreba, kao hrana i pice, ljubav je nesto drugo.

Ako se prisetimo nasih zaljubljenosti, videcemo da nam seks nije bio primaran (iako zbog hormonskih promena u pubertetu izgleda kao jedno te isto).

Ljubav i orgazam su ono sto (podsvesno) trazimo, ali to nema veze sa seksom.

 

Ovo bi bilo kratko, pojednostavljeno, generalizovano vidjenje, a svako ce to videti iz svog ugla u zavisnosti u kojoj se situaciji nalazi i koja je njegova neposredna potreba za dalji razvoj.

 

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dragan said:

Tesko da cemo se sloziti oko tog pitanja, jer se radi o razlicitim kontekstima.

Moj je malo ezotericki, ali nije ideoloski, vec dobro iskustveno podrzan.

 

Sasvim je OK da imamo drugačija mišljenja, zato vrlo retko kažem nekome da nije u pravu, umesto toga kažem svoje viđenje, nije mi cilj da dokažem svoje mišljenje, niti da se pravdam, niti da druga mišljenj ostorim, osim nekih koja mi baš smetaju.

Dobro je da se ne složimo, (kažu da se drva slažu, ne ljudi, ali ne zbog toga), koliko može da bude zanimljivo, korisno, inspitrativno nečije mišljenje, bar za nijansu je sve to više, njegov način razmišljanja, polazne osnove, pozicija posmatranja.

Nadam se da ne ubijam diskusiju ako kažem da sve što si nabrojao, energije, čvorišta i slično u stvari se dešava u našem mozgu, a da je teško da dokontamo kako i zašto. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Sasvim je OK da imamo drugačija mišljenja, zato vrlo retko kažem nekome da nije u pravu, umesto toga kažem svoje viđenje, nije mi cilj da dokažem svoje mišljenje, niti da se pravdam, niti da druga mišljenj ostorim, osim nekih koja mi baš smetaju.

Dobro je da se ne složimo, (kažu da se drva slažu, ne ljudi, ali ne zbog toga), koliko može da bude zanimljivo, korisno, inspitrativno nečije mišljenje, bar za nijansu je sve to više, njegov način razmišljanja, polazne osnove, pozicija posmatranja.

Nadam se da ne ubijam diskusiju ako kažem da sve što si nabrojao, energije, čvorišta i slično u stvari se dešava u našem mozgu, a da je teško da dokontamo kako i zašto. 

 

 

Hvala bogu da se i na ovom forumu moze na ovaj nacin razgovarati.

Da, mozak je zapravo kljuc i "cilj".

Napravljen je eksperiment sa pacovima, kojima su usadili elektrode u mozak i napravili tako

da sami mogu podrazavati centar za orgazmicko zadovoljstvo.

I naravno nije ih vise bilo briga ni za hranu, ni za sta drugo, vec su se do iscrpljenja samonadrazavali.

Covek bi verovatno radio isto (i radi na duzi rok).

Problem je sto se mozak ne moze stimulirati, ako je veci deo energije vec izbacen na drugom "izlazu".

Ili je potisnut ("to je prljavo, ruzno, gresno..."), sto vodi do raznih devijacija i opsednutosti.

Ne znam da li si ikada probao apstinirati (najmanje 50 dana). Ne samo fizicki bez seksa, vec i sa sto je manje moguce dodira, govora, misli o seksu.

Bez ejakulacije tokom noci. Interesantan eksperiment (za zene nesto laksi, za mlade momke puno tezi).

 

Tesko da dokontamo kako i zasto jeste, a prvi korak je ipak svest o potrebi tog dokontavanja, zatim pronalazenje odgovarajucih metoda i zatim samo sprovodjenje.

Tema je vazna i jako siroka (moze se govoriti o seksualnosti gde god postoji neki polaritet, cak i na puno suptilnijim nivoima od fizickog), ali forum sigurno nije dobra platforma za produbljivanje.

U principu, odusevljava nas ono sto nam ukazuje na sledeci korak razvoja, odbojno nam je ono sto je korak iza.

Dva koraka nazad nam izaziva gadjenje (ako nije osvesteno), a dva koraka napred nam se cini naucna fantastika, ili izmisljotina.

 

Tri pitanja mogu rasvetliti mnoge stvari:

1. ko sam ja ?

2. sta me cini istinski srecnim ?

3. sta ja hocu od drugih ?

 

PS

Sveto Trojstvo - Mozak, Srce, Seks. 🙂

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@RatzenStadt Mogu misliti kako se osecas kad ti ljudi svuda samo nude savete, i to one ocigledne -> Nadji psihijatra, nadji (bolji) posao, bavi se sportom, devojka/decko im je odmah prva rec posle kako se zoves (Psihijatrima) i onda pitanje imas li partnera... Nadjes to, i sve se resi kao. Ti koji si sve probao, prosao, na kraju dosao u fazu pomirenja, dosao si ovde da pises 100% otvoreno i da delis misljenja, pricas svoja iskustva i pratis tudja, tebi treba topla internet rec i zajebancija a ne life-changing saveti. Mogao bih do sutra da pisem o uzasnim strucnjacima u toj profesiji, koji ti uzimaju novac, a grese ili ne ulazu ni 10% efforta i sve im se svodi na recepturu...  Ali to vise nije bitno, ni meni, a verujem ni tebi..

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim

12 hours ago, Dragan said:

Tri pitanja mogu rasvetliti mnoge stvari:

1. ko sam ja ?

2. sta me cini istinski srecnim ?

3. sta ja hocu od drugih ?

Odgovor na sva tri pitanja - primat kome je najjači nagon da pipa, i da bude pipan. A sve to ostalo, ti seksovi i orgazmi, što bi rekao Hanibal Lekter "that is incidental" :lol_2::lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 8/7/2022 at 11:41 PM, Dragan said:

Najmladji ujak je bio, dok je bio mlad, jedan Galeb na primorju.

Nemice, Svedjanke, Francuskinje ...

Nakon burnih godina, ozenio jednu iz svog kraja.

Dobili su sina, nakon par godina se razveli, sin kasnije razapet izmedju majke i oca poceo da se drogira.

Ujak poceo da se kocka, posao mu otisao nizbrdo, zamalo da ga mafija utepala.

Sve u svemu jedan promasen zivot, a nije cak ni bio tupsan.

Mozda je samo dobio lose (nikakvo) ljubavno-erotsko vaspitanje doma (kao sto ga vecina ne dobije) i pogresne savete od "prijatelja".

 

Seks je nasa stvaralacka snaga, ali isto tako moze biti i razaralacka, ako se pogresno koristi.

Seks bez ljubavi je (skoro pa) bezvredan.

Gimnastika i otpustanje napetosti, nastale delovanjem hormona i pogresnim nacinom zivota.

 

Ono sto nas zapravo fascinira u seksu su onih 5-10 sekundi orgazma.

Pravo pitanje je - sta nas tacno u tome fascinira i sta se zapravo dogadja (pri tome ne mislim na fizioloske promene) ? 🙂

Dan smo počeli sa golim grudima, možemo i ovde da ga završimo:lol_2:

Prilično usko gledanje na seks i obavezno vezivanje za nešto loše ("postao narkoman").

Takođe, ljubav ne mora da ima veze sa dobrim seksom, dovoljna je samo strast.

I ne, ne fasciniraju nas samo te sekunde, već uopšte ceo čin, pa i ono i pre i posle.Doduše, ja ne znam jel ti to pišeš iz ugla muškaraca, ili ljudi generalno...buni me to NAS.

A prava fascinacija je da pronađeš istinsku sjedinjenost tela i duha, tako bih ja to definirala, tj prepisala...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Seks bez ljubavi je (skoro pa) bezvredan.

 

Quote

Takođe, ljubav ne mora da ima veze sa dobrim seksom, dovoljna je samo strast.

 

Postoji keks bez ljubavi,
ljubav bez keksa,

ljubav sa keksom,
a postoji i cetvrta varijanta - ja.

Da li je ta komponenta ljubavi koja se pridodaje keksu zaista jako znacajna? Ne bih znao.
Sto se mene tice, za pocetak bih bio zadovoljan kad bi keks bio sa jos jednim ljudskim bicem xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovaj lik, dame i gospodo, da se posluzim izrazom iz incelistike, je heightcel, mada deluje da uspeva da zabavi devojku, sta god da joj prodaje.
Nije nikakva postmoderna pojava u pitanju. I Betoven je bio proto-heightcel.

 

Ne mogu da dobacim do Napoleonovog kompleksa, iskren da budem. Ne razumem te ljude.
Ja sam zapravo visok 201cm, mozda i 202cm, ali retko to priznam, cak i na netu. U javnosti, tj IRL, uvek kazem 199cm. Nekako sam tu famoznu granicu od 2m oduvek smatrao pragom normalnosti. Ako na upit o mojoj visini (za sta me cesto pitaju) kazem brojku koja prelazi 2m, gledali bi me kao cirkusku nakazu.

 

Nego, jel ovaj lik sa videJa izasao da asikuje u pamucnoj trendzi i na putu je da smuva nesto, jer koliko vidim, devojka uziva u njegovom drustvu? Wow, mali metroseksualac u meni je upravo umro.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa to je zato što cilja nisko, očigledno, kao predatori u prirodi, u slabe i bolesne :lol_2: Ako ti je baš stalo, možda treba da primeniš isti metod :lol_2:

 

Nije važno uzdizanje, to je njegov problem, ama sa ovim gaćama u kojima ko god da ih obuče izgleda kao usran golub...  :roflmao:

 

Ako to danas pali, aferim, ama u moje vreme, i vojne dugačke gaće su za ovu "modu" bile Pjer Karden i Iv Sen' Loran, kombinovani :lol_2:

 

Pjer Karden Kuros Fušn, sa primesama usranijeh gaća i feromonima gnua, i na vrhu aroma - smogkurine ikebana :roflmao:

 

To primeni, pa bog da te vidi :roflmao:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Clanak: Cilj globalnog pokreta: da muškarci prestanu da masturbiraju 

 

Godine 1712., britanski hirurg i šarlatan John Marten anonimno objavljuje pamflet Onanija u kome se masturbacija opisuje kao gnusni greh koji može dovesti do psihičkih i fizičkih bolesti i kod muškaraca i kod žena. Onanija postaje bestseler u Evropi. Švajcarski doktor Samuel Tissot biva inspirisan time. U svojoj raspravi Onanizam iz 1758. godine, on piše, između ostalog, da gubitak semenske tečnosti može dovesti do svega, od slabosti do konvulzija, nepokretnosti i oštećenja čula. Pre toga, masturbacija nije bila nešto o čemu se pričalo.

 

Stid i poremećenost

Istoričarka ideja Maja Larsson u svojoj doktorskoj tezi Moralno telo opisuje kako su mnogi lekari u Švedskoj u 19. veku smatrali masturbaciju moralnom bolešću. Serija švedskih medicinskih knjiga opisuje kako onanista, osim što slabi i pati od fizičkih bolesti, postaje i stidljiv, pohlepan i lud. Na slikama u medicinskim knjigama se vide onanisti koji sline, upalih obraza, beličaste kože i tamnih krugova ispod očiju. U svojoj knjizi Čovekov polni život iz 1917. doktor Georg Kres nudi savete u skladu sa najnovijim otkrićima medicinske nauke. Hladne kupke, tvrd krevet i široka odeća mogu pomoći onima koji imaju poteškoća da drže ruke na pokrivaču. Muškarci mogu četkati glavić anestetikom, kao što su opijum ili kokain. Roditelji nisu smeli da puštaju decu u toalet same i nikako da se voze na gelenderu ili da se ljuljaju na konju za ljuljanje.

 

Alati protiv onanije (preporucujem klik na link da bi se videla skalamerija)

Postojale su i naprednije metode stavljanja traka. U periodu 1856–1932, Američki zavod za patente izdao je patente za nekoliko izuma protiv masturbacije. Muškarci su, na primer, mogli da stave svoj penis i skrotum u metalni drzač  koji je postizanje erekcije činio bolnim. Druge opcije su bili prstenovi sa šiljcima koji su ulazili u penis ako bi počeo da otiče. Godine 1917. došao je tzv. Mr. Jones protiv masturbacije. To je bio kombinezon napravljen od grube tkanine i dizajniran tako da osoba ne može da pristupi svojim genitalijama. Roditelji bi takođe mogli da postave metalni prsten oko penisa svog sina, prsten povezan sa uređajem u spavaćoj sobi roditelja. Ako je penis tokom noći otekao, aparat je oglasio alarm i roditelji su dolazili i kažnjavali dete.

 

Masturbatori u duševnim bolnicama

Tokom godina na prelazu vekova, oko 1900. godine, ljudi su primani u švedske duševne bolnice zbog psihičkih problema za koje se pretpostavljalo da su posledica masturbacije.

To je tada bio kredibilan eksplanatorni model. Ako ste dobili osip ili mentalnu bolest, bilo je lako povezati to sa masturbacijom. Za žene, masturbacija može dovesti do svega, od histerije do epilepsije, idiotizma, atrofije kičmene moždine, manije i smrti. Ponekad su lekari koristili sakaćenje genitalija da bi to "popravili". 1860-ih, istaknuti britanski ginekolog i hirurg Isak Baker Brown je usijanim gvožđem spaljivao ženski klitoris. Njegov metod je viđen kao pionirski, ali efikasnost i etičnost metode su ubrzo dovedeni u pitanje i već 1867. Baker Brown je izbačen iz Londonskog akušerskog društva.

 

Gori moralni zločin od samoubistva

Deo averzije prema masturbaciji dolazi iz crkve, koja je verovala da je seks rezervisan za heteroseksualne parove koji žele da imaju decu. Kada je religija opala na značaju tokom prosvetiteljstva, naučnici su pronašli medicinska objašnjenja za razna medicinska stanja. Istoričar Thomas W Laqueur veruje da je otpor masturbaciji proizvod prosvetiteljstva. Filozofi kao što su Voltaire, Rousseau i Kant bili su inspirisani Tissot-ovim pamfletom Onanizam. Kant je verovao da je masturbacija gori moralni zločin od samoubistva.

 

Možda ipak nije tako opasno

Tokom 20. veka nauka počinje da shvata da nema veze između masturbacije i bolesti. U jednom švedskom priručniku o seksualnom vaspitanju iz 1956. godine stoji da dečju masturbaciju ne treba niti stigmatizovati, niti zabranjivati, ali ni podsticati.

 

Izvor: svedski dnevni list Svenska Dagbladet

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim problem da se izlazi u trenerci, posebno jer postaju sve više deo trenda danas, a i meni lično to estetski izgleda lepše.

 

Eventualno, kada je neka svečanost, onda i baš nije za trenerke.

 

Sa druge strane to što se podiže na prste je urnebesno, dečko ako ima kompleks visine, morao je da sazna za one čuvene podizače što se stavljaju u patike, da bi se povećala visina, oko 3-5 cm.

 

Inače, nema lakšeg posla nego zasmejavati devojku, pritom ova i nije neka zgodnikuša, pala bi na njega i da je pikinezer, a ne zbog nekoliko cm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...