Jump to content

Seksualno nasilje jucer, danas, sutra...


vilhelmina

Recommended Posts

35 minutes ago, Kronostime said:

 

Zato se ne stavljam ni na ciju stranu dok se ne utvrde relevantne cinjenice na sudu, a ne raznorazne istine koje se plasiraju putem medija i drustvenih mreza.

 

 

Kad je silovanje u pitanju, tesko da ces ikad dobiti potvrdu suda, bar dok se ne radi o napadu nepoznate osobe iz zbunja, koja je zrtvi nanela i telesne povrede. Onda obicno imas potvrdjeno silovanje, ali ne i pocinioca. 

Kod ove vrste silovanja o kojima ovde pricamo (ukljucujuci i pokusaje, jer to znaci da su neke okolnosti sprecile da ono bude do kraja sprovedeno, ali namera je postojala) vrlo je tesko utvrditi cinjenice ovako kako bi ti hteo. Sve i da zena prijavi nasilnika pola sata nakon izvrsenog dela, cime ce dokazati da nije bio dobrovoljni seks nego silovanje? Ginekoloskim pregledom to ne ide, sta god ljudi mislili, jer zensko telo bioloski reaguje na potpuno isti nacin bez obzira da li zena zeli seks ili ga dizivljava kao napad. To u ovakvim slucajevima ne dokazuje bas nista, jer pocinilac uvek moze da kaze da je postojao njen pristanak.

Da li sad to znaci da cemo jednog ocito krajnje drskog, narcisoidnog tipa kao Lecic, smatrati neduznom zrtvom orkestriranog napada vise razlicitih zena, dok god one ne uspeju da sa dva svedoka i dokumentovanim povredama dokazu da su silovane? Ja mislim da to ne moze tako. Ostaju nam mediji i drustvene mreze da osvetlimo problem i uteramo strah u kosti ovakvim tipovima. Onoj ogromnoj vecini normalnih muskaraca, koji zenama prilaze kao ljudskim bicima, a ne objektima za dokazivanje sopstvene moci, to nece ni na koji nacin naskoditi. Privlacnost, ljubav i seks time nece izgubiti na ceni, naprotiv, ali bahato predatorstvo pod plastom strasti hoce. I treba.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Nisam prisustvovao, ali po onom snimku i po onome sto su razni glumci izjavili, covek se ponasao nadmeno. To ga ne cini silovateljem ali ga svakako stavlja u dobru mogucnost da nekad neku siluje, jer egocentrici ne mogu da podnesu odbijanje, a kao sto sam iznad naglasio, silovanje u visim slojevima drustva je "all about power".

 

Ja sam i napisao da se silovanje nece dokazati sve i da je bilo i da ovde nije u pitanju to vec atak na reputaciju. Sa kojim motivom, ostaje da se vidi. 

Znaci, imamo snimak nastao ko zna kada, ko zna gde i u koju svrhu i izjave kolega za medije gde, sem par slucajeva, vecina se ne stavlja ni na jednu stranu.

Lecic je, sto se oratorike tice, prilicno nadaren sto mogu da posvedoce i svi koji su bili `91 na Terazijjama u buntu nakon 9. marta, no ta elokventnost ga ne cini silovateljem - time ce ga uciniti dokazi na sudu, ako ih ima.

Snimak moze da se protumaci i kao priprema uloge u pozoristu i kao mnogo stosta - zavisi u koji kontekst se stavi.

Sta se tu tacno desavalo nije na javnosti da raspravlja i presudjuje vec na sudskim vestacima i sudu - jer, ako dopustimo da se sudi u javnosti, vracamo se u doba lova na vestice i zakon rulje.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vilhelmina said:

 

Kad je silovanje u pitanju, tesko da ces ikad dobiti potvrdu suda, bar dok se ne radi o napadu nepoznate osobe iz zbunja, koja je zrtvi nanela i telesne povrede. Onda obicno imas potvrdjeno silovanje, ali ne i pocinioca. 

Kod ove vrste silovanja o kojima ovde pricamo (ukljucujuci i pokusaje, jer to znaci da su neke okolnosti sprecile da ono bude do kraja sprovedeno, ali namera je postojala) vrlo je tesko utvrditi cinjenice ovako kako bi ti hteo. Sve i da zena prijavi nasilnika pola sata nakon izvrsenog dela, cime ce dokazati da nije bio dobrovoljni seks nego silovanje? Ginekoloskim pregledom to ne ide, sta god ljudi mislili, jer zensko telo bioloski reaguje na potpuno isti nacin bez obzira da li zena zeli seks ili ga dizivljava kao napad. To u ovakvim slucajevima ne dokazuje bas nista, jer pocinilac uvek moze da kaze da je postojao njen pristanak.

Da li sad to znaci da cemo jednog ocito krajnje drskog, narcisoidnog tipa kao Lecic, smatrati neduznom zrtvom orkestriranog napada vise razlicitih zena, dok god one ne uspeju da sa dva svedoka i dokumentovanim povredama dokazu da su silovane? Ja mislim da to ne moze tako. Ostaju nam mediji i drustvene mreze da osvetlimo problem i uteramo strah u kosti ovakvim tipovima. Onoj ogromnoj vecini normalnih muskaraca, koji zenama prilaze kao ljudskim bicima, a ne objektima za dokazivanje sopstvene moci, to nece ni na koji nacin naskoditi. Privlacnost, ljubav i seks time nece izgubiti na ceni, naprotiv, ali bahato predatorstvo pod plastom strasti hoce. I treba.

Lečić zaslužuje od društva samo prezir i ništa više, ostalo je na državnim organima. Ono da se formalno pravno ispita ima li tu rešetaka ili nema, meni je lično svejedno.
Ja ću Lečiću u svakoj mogućoj prilici da pokažem da ga prezirem, i da ta vrsta nadmenosti ne prolazi. 
On se ne ponaša etično i mora da dobije zasluženi društveni odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Pokojni Gaga Nikolić je znao za napastvovanje Merime. Rekao joj da ćuti jer će to od Lečića napraviti boljeg čoveka. 

 

Mislim da nije ćutanje savetovao DN, već je Merima odlučila da ne prijavljuje, ali ako čuje da je još nekome uradio isto, da će i ona progovoriti, na to je DN rekao da je to dobro ako Lečića učini boljim čovekom.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vilhelmina said:

 

Kad je silovanje u pitanju, tesko da ces ikad dobiti potvrdu suda, bar dok se ne radi o napadu nepoznate osobe iz zbunja, koja je zrtvi nanela i telesne povrede. Onda obicno imas potvrdjeno silovanje, ali ne i pocinioca. 

Kod ove vrste silovanja o kojima ovde pricamo (ukljucujuci i pokusaje, jer to znaci da su neke okolnosti sprecile da ono bude do kraja sprovedeno, ali namera je postojala) vrlo je tesko utvrditi cinjenice ovako kako bi ti hteo. Sve i da zena prijavi nasilnika pola sata nakon izvrsenog dela, cime ce dokazati da nije bio dobrovoljni seks nego silovanje? Ginekoloskim pregledom to ne ide, sta god ljudi mislili, jer zensko telo bioloski reaguje na potpuno isti nacin bez obzira da li zena zeli seks ili ga dizivljava kao napad. To u ovakvim slucajevima ne dokazuje bas nista, jer pocinilac uvek moze da kaze da je postojao njen pristanak.

Da li sad to znaci da cemo jednog ocito krajnje drskog, narcisoidnog tipa kao Lecic, smatrati neduznom zrtvom orkestriranog napada vise razlicitih zena, dok god one ne uspeju da sa dva svedoka i dokumentovanim povredama dokazu da su silovane? Ja mislim da to ne moze tako. Ostaju nam mediji i drustvene mreze da osvetlimo problem i uteramo strah u kosti ovakvim tipovima. Onoj ogromnoj vecini normalnih muskaraca, koji zenama prilaze kao ljudskim bicima, a ne objektima za dokazivanje sopstvene moci, to nece ni na koji nacin naskoditi. Privlacnost, ljubav i seks time nece izgubiti na ceni, naprotiv, ali bahato predatorstvo pod plastom strasti hoce. I treba.

Cekaj, bre, Vili - ovo je vrlo proizvoljno tvrdjenje i voleo bih da nam neki forumski diplomirani ginekolog (valjda imamo nekog medj` ovol`kim doktorima) objasni povrede kod dobrovoljnog i nasilnog seksa.

Jedna od bivsih darling je bila ginekolog (ko se nasmeje necu mu uzeti za zlo) i bas sam je pitao to: kako se dokazuje?

Sadasnja ljubav mog zivota i majka mog jedinca naslednika ima pristup vatrenom oruzju - ni na pamet mi nije i ne pada mi da je napastvujem.

Ljubav je ljubav, a duga devetka je duga devetka!:classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Pokojni Gaga Nikolić je znao za napastvovanje Merime. Rekao joj da ćuti jer će to od Lečića napraviti boljeg čoveka. 

U ovo iskreno ne verujem. Jer mrzim uplitanje mrtvih ljudi, to mi je baš odvratno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Hugo Punch said:

Jel si primetio u izjavi Merime Isakovic da je i njoj rekao da treba da bude pocastvovana sto bi da je jebe?

Ne, zato sto recenica "znas ti ko sam ja?" se moze tumaciti razlicito u zavisnosti od konteksta u kom je izrecena.

 

Stono rece Enver Petrovci, koji poznaje oboje odlicno:

Quote

Koliko znam Merimu, ne bi lagala. Koliko znam Lečića, ne bi to uradio. Da me ubiješ, ne znam šta bih rekao, teško mi je... Mnogo volim Merimu da bih posumnjao u nju. Ali, drugo je napastvovati nekoga ko vam se dopada, a drugo je silovati, jer svi mi muškarci imamo pravo da napastvujemo ženu u smislu da bude naša, da bude moja, ali ne da je silujemo – kaže na početku razgovora za Žena.rs Petrovci.

https://zena.blic.rs/puls-poznatih/enver-petrovci-intervju-merima-isakovic-branislav-lecic/jd3qfew

 

EDIT:

Silovanje se kao zlocin najvise umanjuje ovom ekploatacijom po medijima isto kao sto je i promiskuitet postao drustveno prihvatljiv zahvaljujuci rijaliti programima.

Edited by Kronostime
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Joki said:


Ja sam ovom liku na kraju krenuo da se smejem, da li je to transfer blama bio ili šta već ali odavno nisam video da je neko tako glup ali ne odustaje ni makac.

JE-BO-TE! Njegove reči: žene su krive ako ih neko silovao jer su eto, ušli u kola nekog lika ili otišle u njegov stan u ponoć. Takođe, nije pokazao ni trunke simpatije kada je voditeljka rekla da je bila seksualno zlostavljana. A usput stigao da spomene i Ajštajna. Kakav transfer blama sam doživeo, morao sam da pauziram, nisam imao stomak da sve u jednom delu saslušam. Ali onaj deo o izbacivanju kroz prozor i kada je rekao voditeljki da nije pametna, pa njen izraz na licu ... oplakah :roflmao::roflmao::roflmao:

 

Ajde da je rekao da treba da izbegavaju situacije koje mogu da budu opasne po njih (što ima smisla), ali nije - direktno ih okrivljuje za silovanje. Onaj fazon: "Izvini se čoveku što te tukao". Jedina dobra stvar je što je on svojim primerom pokazao od kakvih likova treba da se sklanjaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Ne, zato sto recenica "znas ti ko sam ja?" se moze tumaciti razlicito u zavisnosti od konteksta u kom je izrecena.

 

Nisam na taj deo mislio nego o onom delu gde kaze kako njoj treba da bude cast sto pobudjuje strast u njemu i da on ne gura kurac bilo gde.

 

Procitao sam Enverov intervju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Ne, zato sto recenica "znas ti ko sam ja?" se moze tumaciti razlicito u zavisnosti od konteksta u kom je izrecena.

 

Ne moze.

Ko god kaze tu recenicu je pacenik na kvadrat u svakom kontekstu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clash said:

Ne moze.

Ko god kaze tu recenicu je pacenik na kvadrat u svakom kontekstu.

Tu recenicu imas i u predstavi "Profesionalac", izgovara je Bata Stojkovic - ne deluje mi kao pacenik, a kad je dolazio kod mene u firmu da ostvari svoje pravo, zenskinje smo morali pod pretnjom otkaza da sklanjamo od njega.

A on, sa suprugom, dosao po ono sto mu pripada, al` ne moze da se popne uz stepenice 2 sprata, pa smo pozvali koleginicu da preuzme njegova dokumenta i zavrsi to odmah, a mi slusali njegov teatar uzivo - nit` se kolegininice osetile ugrozene, a ni mi, njegova publika u prizemlju necega sto nije teatar vec ulaz u drzavnu firmu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja opet kazem egocentrik nije silovatelj, ali jeste potencijalni silovatelj. To je cista psihologija. 

 

Egocentrik je mentalno nedozrela osoba, koja u slucaju Branislava Lecica misli da je bogom dana. On jeste poznati glumac, relativno visoko rangiran clan drustva. Ali on ne shvata da glumac nekome ne znaci ni pisljiva boba, a da ni to sto je poznati glumac u Srbiji, nekom u Americi takodje ne znaci nista. Dakle, on mora da shvati da nije gospod i da ne moze da cini sta mu je volja.

 

Upravo je to glavna mentalna crta egocentrika, ne razumeju da ih neko nece i da nekog ne interesuju, i kada se desi takva situacija, postaju nestabilni jer su izbaceni iz svog sveta u kome su carevi. 

 

Takvom egocentriku moze se okinuti bilo koje nasilje, od silovanja do ubistva.

 

Nije to napad na zenu kao sto uzajamni prijatelj objasnjava u intervjuu, to je njegova odlucnost da ona bude njegova i kada se desi odbijanje nastane haos. Da ga je prihvatila on bi sigurno bio potpuno drugi covek. Nezan, verovatno vrlo dobar ljubavnik jer mu je ego validiran. Kada ga odbiju, nastane haos.

 

I to vazi za svakog egocentrika. A za ovog sam ubedjen da je egocentrik nakon objavljivanja klipa, koji je sam objavio, niko ga nije tajno snimao, gde kaze da "Leka moze samo da leci, nikako da siluje!" i smesi se u kameru. Ja uopste nemam nikakve dileme da on misli da je njegova patka blagostanje svih zena ovog sveta. Isto tako nemam sumnju ni da je covek harizmatican i privlacan mnogim zenama. Ali u njegovoj glavi je da sve vlaze momentalno cim ga vide. Njega je popularnost pogurala ka toj bolesti i ni blizu nije usamljen slucaj. Mozemo da se uverimo u gomilu slucajeva kada stariji glumci napadaju mladje glumice.

 

I da, apsolutno mogu da poverujem da se mnoge od njih same daju, nista me to ne bi cudilo, tako da ima i toga.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kronostime said:

Cekaj, bre, Vili - ovo je vrlo proizvoljno tvrdjenje i voleo bih da nam neki forumski diplomirani ginekolog (valjda imamo nekog medj` ovol`kim doktorima) objasni povrede kod dobrovoljnog i nasilnog seksa.

Jedna od bivsih darling je bila ginekolog (ko se nasmeje necu mu uzeti za zlo) i bas sam je pitao to: kako se dokazuje?

Sadasnja ljubav mog zivota i majka mog jedinca naslednika ima pristup vatrenom oruzju - ni na pamet mi nije i ne pada mi da je napastvujem.

Ljubav je ljubav, a duga devetka je duga devetka!:classic_blush:

 

Nije proizvoljno, Kronose. I dobrovoljan seks kada je nesto strastveniji ostavlja iste sitne povrede na sluzokozi, koje brzo nestaju. Ne moze se tako dokazati silovanje, ali je bas ta cinjenica da telo reaguje na isti nacin, dodatni razlog da silovana zena dugo kasnije oseca krivicu. Posebno kad je i nasilnik kasnije uverava da je to bas ono sto je zelela, i da je u tome uzivala. 

Ako imas stomak, procitaj neku ispovest zena zrtava silovanja u ratu. Govore bas o tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Tu recenicu imas i u predstavi "Profesionalac", izgovara je Bata Stojkovic - ne deluje mi kao pacenik, a kad je dolazio kod mene u firmu da ostvari svoje pravo, zenskinje smo morali pod pretnjom otkaza da sklanjamo od njega.

A on, sa suprugom, dosao po ono sto mu pripada, al` ne moze da se popne uz stepenice 2 sprata, pa smo pozvali koleginicu da preuzme njegova dokumenta i zavrsi to odmah, a mi slusali njegov teatar uzivo - nit` se kolegininice osetile ugrozene, a ni mi, njegova publika u prizemlju necega sto nije teatar vec ulaz u drzavnu firmu.

Ok.

Pojma nemam sta si sad hteo reci ali ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vilhelmina said:

 

Nije proizvoljno, Kronose. I dobrovoljan seks kada je nesto strastveniji ostavlja iste sitne povrede na sluzokozi, koje brzo nestaju. Ne moze se tako dokazati silovanje, ali je bas ta cinjenica da telo reaguje na isti nacin, dodatni razlog da silovana zena dugo kasnije oseca krivicu. Posebno kad je i nasilnik kasnije uverava da je to bas ono sto je zelela, i da je u tome uzivala. 

Ako imas stomak, procitaj neku ispovest zena zrtava silovanja u ratu. Govore bas o tome. 

Imam stomak, ucestvovao sam u ratu i znam sta je bilo sa vojnikom pod mojom komandom koji je silovao  - "nastradao u akciji" je  pisalo na njegovom izvodu., .

Samo, mi smo ga uhvatili na delu i "porota" je bila jednoglasna, iako smo bili  iz razlicitih Republika i naroda - da li smo pogresili? 

Nismo!

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pričamo o silovanju koje je sad medijski hot topic usled ovih slučajeva bata mike i bata leke, vidim da je pokrenuta neka kampanja pod nazivom "kad budeš spremna" ili tako nešto. Mislim da je takva kampanja vrlo loša i da se žrtve dela protiv polne slobode (a to su jelte najčešće žene) moraju na sve moguće načine ohrabrivati da ne ćute o ovakvim stvarima i ne odlažu prijavljivanje dela, već da prijavljuju takva dela što pre koliko god teško bilo jer se na taj način i dokazivanje može uspešnije izvesti a može se i preventivno delovati da učinilac ne ponovi delo na nekom drugom dok inicijalna žrtva "ne postane spremna" da ga prijavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Hugo Punch said:

Ja opet kazem egocentrik nije silovatelj, ali jeste potencijalni silovatelj. To je cista psihologija. 

 

Egocentrik je mentalno nedozrela osoba, koja u slucaju Branislava Lecica misli da je bogom dana. On jeste poznati glumac, relativno visoko rangiran clan drustva. Ali on ne shvata da glumac nekome ne znaci ni pisljiva boba, a da ni to sto je poznati glumac u Srbiji, nekom u Americi takodje ne znaci nista. Dakle, on mora da shvati da nije gospod i da ne moze da cini sta mu je volja.

 

Upravo je to glavna mentalna crta egocentrika, ne razumeju da ih neko nece i da nekog ne interesuju, i kada se desi takva situacija, postaju nestabilni jer su izbaceni iz svog sveta u kome su carevi. 

 

Takvom egocentriku moze se okinuti bilo koje nasilje, od silovanja do ubistva.

 

Nije to napad na zenu kao sto uzajamni prijatelj objasnjava u intervjuu, to je njegova odlucnost da ona bude njegova i kada se desi odbijanje nastane haos. 

 

Ovde pricamo o uspesnim glumcima, ali nadju se takve crte licnosti, s istim posledicama po okolinu, i kod dela jacih preduzetnika, direktora, politicara... Valjda je i potrebna izvesna doza egocentricnosti da bi se na druge ostavio utisak snage i moci. Ali ja se ne bih zacudila da negde iza te fasade cuci mali, nesigurni decak, koji se bori s ko zna kakvim demonima iz proslosti. Sto ga naravno ne opravdava, jer nije obavezno postati siledzija samo zato sto te nesto lose snaslo u zivotu. Ali mislim da za bas ovu grupu ljudi nema bolje medicine nego stalno razotkrivati kakvi su u osnovi slabici. Zato 👍 za drustvene mreze i medije, a do suda kad i ako dodje. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, vilhelmina said:

 

Ovde pricamo o uspesnim glumcima, ali nadju se takve crte licnosti, s istim posledicama po okolinu, i kod dela jacih preduzetnika, direktora, politicara... Valjda je i potrebna izvesna doza egocentricnosti da bi se na druge ostavio utisak snage i moci. Ali ja se ne bih zacudila da negde iza te fasade cuci mali, nesigurni decak, koji se bori s ko zna kakvim demonima iz proslosti. Sto ga naravno ne opravdava, jer nije obavezno postati siledzija samo zato sto te nesto lose snaslo u zivotu. Ali mislim da za bas ovu grupu ljudi nema bolje medicine nego stalno razotkrivati kakvi su u osnovi slabici. Zato 👍 za drustvene mreze i medije, a do suda kad i ako dodje. 

 

Arogancija je znak nesigurnosti.

 

Nadmenost je znak egocentricnosti.

 

Ovo boldirano, DA, ima ih u svim sferama drustva. Egocentrik koji nije uspesan je...kako bih rekao...nebuloza, jer sam uspeh bustuje njihov ego. Da nisu uspesni ne bi se ni naduvali, da tako kazem. 

 

Onaj ko se boji zakona ne cini prekrsaj. Onaj koji misli da ce proci nekaznjeno cini. Opste poznato pravilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hugo Punch said:

Ja koliko sam skapirao, to silovanje nije se ni desilo vec se Lecic zaustavio nakon sto se ova ispovracala sama po sebi?

 

Znaci, ako nije doslo do penetracije, sve je u redu?

:krstipd4:

 

Kada seksualno nasilje prelazi u silovanje? Moze li se uraditi prstima? Na koliko tacno milimitetara dubine, odakle se meri?

Ovde se uopste ne radi o seksu nego o nasilnickom ponasanju u meri koju, kao drustvo, smatramo kriminalnom. Agresija ce inace cesto smatra dokazom "muskosti" pa su sentimentalni pesnici manje popularni (i u manjoj meri muskarci) nego bokseri.

 

Dodatni problem je sto je u vecini kultura sve vezano za seks stigmatizovano, a uz to jos uvek nismo izasli iz primitivnog patrijarhata gde se zensko i musko ponasanje mere razlicitim arsinima. Zato je muskarac sa vecim brojem partnerica "jebac" vredan postovanja, a zena sa vecim brojem partnera "kurva."

Moguce je da je osnov takvog razmisljanja bioloski nagon za produzenjem vrste kroz "najbolje primerke" tako sto agresivni i promiskuitetni muskarac moze da ima gomilu potomstva, ali nece da neko neko njemu, u njegovoj porodici, podmetne"kukavicje jaje."

 

Ali civilizacijski napredak se upravo meri prevladavanjem atavistickih bioloskih nagona!

Zato smo izmislili sudove umesto da bude prihvatljivo da se komsije (ili sudionici u saobracajki) pobiju. Zato ne seremo i ne pisamo kao ptice, kad nam dodje, nego imamo za to predvidjena mesta i higijensku proceduru nakon "obavljenog posla."

 

Na isti nacin, udvaranje je prihvatljivo (kao i odbijanje istog) sve dok ne postane agresivno i preterano.

Cim je drustvo na vecem civilizacijskom nivo, tim nize je granica kada prihvatljivo ponasanje predje u neprihvatljivo. Tako mnogi Balkancerosi misle "heb'o truli Zapad, tamo ne mozes ni da pljunes na ulici kao covek..." i ne shvataju da jos imaju metalitet 17. veka.

 

Prema opisima incidenata, zakljucujem da Lecic ima stav o seksu od pre milenijuma-dva, a naisao je na zene sa stavovima iz kraja 20. i pocetka 21. veka.

Posto em ima "visi" socijalni status, em je fizicki jaci, pomislio je da je tako njegov stav vredniji.

 

Treba ga dovesti u 21. vek, zakonskim sankcijama - zato jer i ovde "mi moderni" necemo podleci bioloskim nagonima prema kojima bi ga prebili i obesili nego hocemo da ga civilizovano osudimo i sankcionisemo.

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...