Jump to content

Seksualno nasilje jucer, danas, sutra...


vilhelmina

Recommended Posts

12 minutes ago, Stiletto said:

 

Da si do danas postao bogata i slavna osoba, setila bi te se neka...

 

Ovako, kad si slavan samo na Forumu, kaži hvala hanumi što još hoće da se gužva s tobom :66:

Hanuma je upoznala bivse kandidatkinje za tu poziciju i sve imaju isto misljenje - da me je prva vezala, ne bi se ostale zlopatile sa mnom.

Sve ih volim tako lude. :s_w:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Da, to se zove statutory rape.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Statutory_rape

 

U principu svaki seksualni kontakt sa underage zenskom osobom je sekira nad glavom, pa ti udri ako smes. Ali nije mi to ni poenta. Poenta je da se neko nasrao nekome u zivot, 6 godina kasnije, zbog ceta koji jeste sugestivan ali se NISTA NIJE DESILO, sem sto je predlozio da mu plati za uslugu "u naturi".

 

Ovaj sad je dosta prso, izgubio taj dodatan prihod a ko zna kakav mu je i odnos sa devojkom/zenom. 

 

Dakle, cemu prijava za JEDAN CHAT od pre 6 godina. Sta je cilj? Vredi li to toga da nekome upropastis zivot.

Izuzetno klizav teren, posto ona u tom trenutku ima 14 godina, znaci da je neprimereno da flertuje sa 23 godine - jeste. Da sam joj ja majka, ja bi ga motkom obradila, u to vreme. Nije da nisam videla slicne slucajeve u mojim tinejdzerskim godinama. U kojima niko nije reagovao!!!

Medjutim, 6 godina kasnije razvlaciti to samo zato sto je on neko "slavan" a da se u stvari nista nije desilo, mi je bezveze.

Mislim ko zna koliko je bio zreo u tim godinama.

 

Ako je nastavio takvo ponasanje, ja bi ga prijavila zato sto je pedofil, ali za flertovanje nekome unistiti zivot mi je bezveze.....I sta je uopste razlog? Mislim nije valjda da je taj chat ostavio duboke mentalne posledice?

 

Samo cekam da neki postanu slavni :bravo: ko mi kriv kad me smarali luzeri....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Zanima me: Sta vi mislite o danasnjem trenudu optuzbi za seksualno uznemiravanje, u nekom krugu, aj da kazem, poznatih ljudi. Je li to zaista neophodno i u redu, ili je samo pokusaj unistavanja zivota nekoga samo zato sto je u necemu uspeo?

Pre nego što ti odgovorim na ovo pitanje, par reči o primeru koji si naveo.

Obzirom da nije došlo do samog čina sexa između punoletnog i maloletnog lica, otužnica bi svakako bila "blaža". Međutim, postoje još dve vrlo opasne optužne, a to je navođenje maloletne osobe na nezakonite polne radnje i zavođenje maloletnog lica. Naravno, ukoliko se ispostavi da je to tačno, kazna je sigurno blaža, ali nije naiva, da ne pričamo da će da dobije etiketu "sex offender", što je možda i gora stvar nego da ga pošalju na neko održavanje kazne.

Elem, decenijama unazad se seksalno uznemiranje smatralo kao prihvatljivo, posebno u situaciji kada dolazi do faktičke zloupotrebe položaja. Svakako da ta pojava nije naivna i svakako treba tome stati na kraj.

Naravno, zloupotreba postoji, kao što se sve u ovom društvu zloupotrebljava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Angelia Imamo isti stav po ovom pitanju.

 

8 minutes ago, Don Juan said:

Naravno, ukoliko se ispostavi da je to tačno, kazna je sigurno blaža, ali nije naiva, da ne pričamo da će da dobije etiketu "sex offender", što je možda i gora stvar nego da ga pošalju na neko održavanje kazne.

 

Ovo je poenta. Naravno da je gora stvar. Covek je obelezen kao monstrum bukvalno ni zbog cega. Seksa nije bilo. Nije bilo cak ni nekog smaranja ni podvodjenja. Nista. Samo par sugestivnih poruka. Da, bio je svestan godina te devojcice, ali da ne budemo malo prenaivni misleci da u tim godinama sve one sede kuci i citaju bibliju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hugo Punch said:

Ovo je poenta. Naravno da je gora stvar. Covek je obelezen kao monstrum bukvalno ni zbog cega. Seksa nije bilo. Nije bilo cak ni nekog smaranja ni podvodjenja. Nista. Samo par sugestivnih poruka. Da, bio je svestan godina te devojcice, ali da ne budemo malo prenaivni misleci da u tim godinama sve one sede kuci i citaju bibliju

U suštini je napravio prekršaj koji je kažnjiv zakonom. Mislim da svakako punoletno lice treba da obrati pažnju na svoje postupke, mada u ovom slučaju realno i razlika u godinama nije katastrofalna, i verovatno bi već bio u zatvoru da je neki pedesetogodišnjak.

To što je bio svestan godina te devojke je otežavajuća okolnost, ali dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

 a ja se prilicno iznervirao cinjenicom kako se drustvo ponelo prema ovom liku.

Nema veze... mozda ce neko drugi da da svoje misljenje.

 

Postoje dve strane medalje slave. Da je neko nepoznat, samo bi bio stupac u novinama.

Sa druge strane ljudi jedva cekaju neki skandal da se obruse na nekog i osecaju bolje nego sto se inace osecaju. 

Poprilicno kompleksno pitanje, pa plus jos i to gde je granica sto u seksualnom obracanju, napastvovanju, silovanju do flertovanja i nabacivanja, pa cak mozda i nehoticne sale, a i gde je granica za optuzivanje. 

Moje misljenje je da je od slucaja do slucaja, ali ako je u slucaju javna osoba onda sve to postaje dramaticnije i za zrtvu i za nasilnika, jer mediji koriste priliku za prodaju. 

 

Ti si iznerviran cinjenicom da je nastradao neko tebi simpatican. Cim uvedes licna osecanja u nesto, tu se rezon polako gubi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

Ti si iznerviran cinjenicom da je nastradao neko tebi simpatican. Cim uvedes licna osecanja u nesto, tu se rezon polako gubi. 

 

Sa ostalim delom upisa se slazem, ali ovo da izdvojim. Licno me zabole za lika. Samo sam gledao snimke njegovih trka na igrici. To je sve. Ali pomisli sta sve moze da se desi coveku ako se zbog ovakvih stvari neko provlaci kroz blato.

 

I jos nesto. Lik jeste imao 23 godina a ona 14. Ali taj sa 23 nije mnogo mentalno zreliji od nje sa 14. Zene u to dobu su cesto mentalno zrelije i od starijih muskaraca. Znala je ona sta radi, ne bi se ni upustala u seks s njim sigurno, ali jeste flertovala, to joj je prijalo. 6 godina kasnije on ima youtube kanal a ona se setila da je muvao, pa ajde da malo i ja budem poznata. To je moj stav o ovome. I jezivo je kada covek pomisli sta sve moze da ga snadje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hugo Punch said:

 

Sa ostalim delom upisa se slazem, ali ovo da izdvojim. Licno me zabole za lika. Samo sam gledao snimke njegovih trka na igrici. To je sve. Ali pomisli sta sve moze da se desi coveku ako se zbog ovakvih stvari neko provlaci kroz blato.

 

I jos nesto. Lik jeste imao 23 godina a ona 14. Ali taj sa 23 nije mnogo mentalno zreliji od nje sa 14. Zene u to dobu su cesto mentalno zrelije i od starijih muskaraca. Znala je ona sta radi, ne bi se ni upustala u seks s njim sigurno, ali jeste flertovala, to joj je prijalo. 6 godina kasnije on ima youtube kanal a ona se setila da je muvao, pa ajde da malo i ja budem poznata. To je moj stav o ovome. I jezivo je kada covek pomisli sta sve moze da ga snadje.

 

 

 

Ok, napisao si "kako se drusto ponelo prema ovom liku" jer drustvo se odnosi prema svim javnim likovima isto, pa reko... 😄 

 

Vidi, jeste pitanje sta moze da se desi coveku zbog ovakvih stvari, ali se stavljas u poziciju tog coveka. Sa druge strane, ja ovde okolo vidim gomilu mladih devojaka koje nigde ne stizu jer se uvek susrecu sa istim, "quid pro quo," a to je veoma tuzna cinjenica.

Takodje, ako devojka pristane na malo zezanja kroz neko flertovanje, ona napasniku u glavi daje signal da granica nema, ako ne pristane, tu je kraj razgovora, posla..  

 

To sto je 6 godina, 10, 15... ma koliko godina kasnije ne mora da znaci nista. Mnoge od njih koje su seksualno napastvovane dozive traumu koju moraju da svare i tek onda da glasno kazu. Pritom, znatno je teze govoriti o tome ako je devojka anonimus, a napasnik poznat jer se boje odmazde i tacno znaju da u startu gube slucaj (jos ako su pare upletene). 

Trece, ova se mozda otvorila roditeljima posle par godina, mozda cak i iz sale, pa roditelji napravili galamu. Mislim.... ko zna. 

Niko nije postao poznat na duze staze zato sto je seksualno napastvovan, naprotiv, uvek ima onih koji ce da optuzuju i proganjaju jer je progovorila. 

 

Odrasli covek treba da pazi sta radi, pa ne dolaze svi odrasli u te situacije, vecina ne, jer znaju da se ponasaju.  

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

Mnoge od njih koje su seksualno napastvovane dozive traumu koju moraju da svare i tek onda da glasno kazu.

 

 

 

Ali ona nije napastvovana. To bi bila potpuno druga prica. Pa nabacivali su se ljudi tog uzrasta i meni kad sam bila tinejdzerka pa na to nikad nisam ni pomislila nakon toga.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ali ona nije napastvovana. To bi bila potpuno druga prica. Pa nabacivali su se ljudi tog uzrasta i meni kad sam bila tinejdzerka pa na to nikad nisam ni pomislila nakon toga.

 

Individualno. Neko to dozivi kao traumu, neko ne. Neko, pogotovo u tim godinama jednostavno nije spreman da prica otvoreno o seksu, a flertovanje mu je da gradi samopouzdanje da je nekom privalacan. Kada se predje granica, oseca se neprijatno, mozda cak i ugrozeno. Ne mozemo polaziti od sebe, jer nismo svi isti. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Hugo Punch said:

6 godina kasnije on ima youtube kanal a ona se setila da je muvao, pa ajde da malo i ja budem poznata. To je moj stav o ovome. I jezivo je kada covek pomisli sta sve moze da ga snadje.

Potpuno se slažem, a ovo da se setiš 6 godina kasnije je nivo one ribe što je haljinu sa posle sexa sa Klintonom čuvala u zamrzivaču.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Individualno. Neko to dozivi kao traumu, neko ne. Neko, pogotovo u tim godinama jednostavno nije spreman da prica otvoreno o seksu, a flertovanje mu je da gradi samopouzdanje da je nekom privalacan. Kada se predje granica, oseca se neprijatno, mozda cak i ugrozeno. Ne mozemo polaziti od sebe, jer nismo svi isti. 

Da, ali sta je razumno? Onomad ona sto je pretukla stariju zenu skoro 70 je tvrdila samoodbranu, zato sto je zena rekla "you dont have to be b... about it", kaze osecala se ugrozeno, iako je zena okrenula ledja i otisla od nje.

Mislim, da je rekla roditeljima sa 14, ja bi potpuno razumela reakciju, ali nije nista uradio po tom pitanju, pa sad kao 6 godina kasnije znas bio je creep - ok jeste, bio je. Pa nema smisla da robija zivot za par insinuacija.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Da, ali sta je razumno? Onomad ona sto je pretukla stariju zenu skoro 70 je tvrdila samoodbranu, zato sto je zena rekla "you dont have to be b... about it", kaze osecala se ugrozeno, iako je zena okrenula ledja i otisla od nje.

Mislim, da je rekla roditeljima sa 14, ja bi potpuno razumela reakciju, ali nije nista uradio po tom pitanju, pa sad kao 6 godina kasnije znas bio je creep - ok jeste, bio je. Pa nema smisla da robija zivot za par insinuacija.

 

Ma nema toga sta je razumno. Sta je razumna granica patiti kada neko umre ili kada je ostavljen... 

Ti si uzela za primer nekog ko ocito ima neki mentalni poremecaj i tuce ljude okolo da bi poentirala da nije razumno teretiti nekog za sexual misconduct. 

Evo, ja imam zensko dete i nas dve apsolutno razlicito reagujemo na takve stvari. Ono sto je njoj trauma (zaista trauma) ja na to ni ne obracam paznju. Nema tu razuma, to je jace od razuma... 

Da, 6 godina je iz necije prespektive je mnogo, iz necije sa traumom kao da se desilo juce. Svi jesmo od krvi i mesa, ali potpuno razliciti u ostalim sklopovima. 

Mozda se tip samo zezao... pa eto ce da plati cenu. Ko zna. Nece biti ni prvi ni poslednji. Koliko njih sedi u zatvoru za zlocine koje nisu uradili... 

 

 

 

36 minutes ago, Kronostime said:

Kad malo bolje razmislim - mene su napastvolale seljancice onomad. :classic_wacko:

 

Iz prethodnog posta se cini da se nisi znao dobro odbraniti 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ma nema toga sta je razumno. Sta je razumna granica patiti kada neko umre ili kada je ostavljen... 

Ti si uzela za primer nekog ko ocito ima neki mentalni poremecaj i tuce ljude okolo da bi poentirala da nije razumno teretiti nekog za sexual misconduct. 

Evo, ja imam zensko dete i nas dve apsolutno razlicito reagujemo na takve stvari. Ono sto je njoj trauma (zaista trauma) ja na to ni ne obracam paznju. Nema tu razuma, to je jace od razuma... 

Da, 6 godina je iz necije prespektive je mnogo, iz necije sa traumom kao da se desilo juce. Svi jesmo od krvi i mesa, ali potpuno razliciti u ostalim sklopovima. 

Mozda se tip samo zezao... pa eto ce da plati cenu. Ko zna. Nece biti ni prvi ni poslednji. Koliko njih sedi u zatvoru za zlocine koje nisu uradili... 

 

Nisam uzela nekog ko ima mentalni poremecaj, osim ako kao mentalni poremecaj ne racunas da je zenu koju je pretukla optuzila za "white privilege". Znaci nigde u vestima oko toga nije pomenuto da ima mentalni poremecaj. Navela sam je zbog toga sto je tvrdila saoodbranu i da se osecala ugrozeno.

Rekla bi da je problem vise u tome da se ove nove generacije osecaju ugrozeno, i dozivljavaju traume, od svakakvih gluposti. Ustvari mi ni ne znamo dal je to njoj bila trauma ili 5 minuta slave. 

I ono sto ti mesas ovde je da se ni ne pominje zatvor, ili bilo kakav legalni proces. On je kaznjen osudom javnosti a ne pravno. 

 

Zakon ako bude istrazivao, i ako ga je prekrsio, onda plati tu cenu. Ali to da izgubi posao, da bude stigmatizovan, je preterano za delo koje je pocinio.

 

Jbte sigurna sam da smo mnogi cinili svakakve gluposti kad smo bili mladji, i nezreli, koliku to traumu mogu reci da naprave da celog zivota vuces cenu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Nisam uzela nekog ko ima mentalni poremecaj, osim ako kao mentalni poremecaj ne racunas da je zenu koju je pretukla optuzila za "white privilege". Znaci nigde u vestima oko toga nije pomenuto da ima mentalni poremecaj. Navela sam je zbog toga sto je tvrdila saoodbranu i da se osecala ugrozeno.

Rekla bi da je problem vise u tome da se ove nove generacije osecaju ugrozeno, i dozivljavaju traume, od svakakvih gluposti. Ustvari mi ni ne znamo dal je to njoj bila trauma ili 5 minuta slave. 

I ono sto ti mesas ovde je da se ni ne pominje zatvor, ili bilo kakav legalni proces. On je kaznjen osudom javnosti a ne pravno. 

 

Zakon ako bude istrazivao, i ako ga je prekrsio, onda plati tu cenu. Ali to da izgubi posao, da bude stigmatizovan, je preterano za delo koje je pocinio.

 

Jbte sigurna sam da smo mnogi cinili svakakve gluposti kad smo bili mladji, i nezreli, koliku to traumu mogu reci da naprave da celog zivota vuces cenu?

 

Ok Andjo, uvek se drobi nesto totalno nebitno. Za mene neko ko pretuce negog zbog nekih takvih stvari sigurno ima neki mentalni problem. Ne idu normalni ljudi pa mlate druge po ulicima i prodavnicama, ali to je apsolutno nebitno u ovoj prici, mislim da si uzela pogresan primer. 

 

Ne, ne znamo nista. Mozda je ta devojcica/devojka nenormalna, mozda je to uradila za 5 minuta slave, mozda to nije ni bilu onako kako je ona predstavila. Poenta je da mi TO NE ZNAMO i da ne mozemo od nekog slucaja praviti pravilo. A meni se cini da je pravilo da su samo jadni uspesni i bogati ljudi na udaru ambicioznih zena ustvari oni koji su traumatizovani. 

 

Price su razlicite, ljudi su razliciti, reaguju razlicito na traume, maltretiranje... i ne mozemo zauzimati neki apriori stav kada ne poznajemo te ljude. Ne sudi mladima, vreme je takvo kakvo je, na zalost ne mozes ga zavrteti na proslost i naterati da se osecaju kako si se ti osecala. U nasoj mladosti nije bilo ni mobilnih, ni zivkanja na svakih par minuta, ni fotografije na internetu koje zivot znace (to je posebna tema, ali danas mladi posao bukvalno ni kao racunovodje ne mogu da nadju ako nemaju odredjeni broj pratilaca, lakova, komentara...), ni pracenja na svakom koraku...  jedva je bilo interneta... Ako ne mozemo da im pomognemo, ja im ne bih odmagala. 

 

p.s. ja imam drugaricu (generacija) koja se istraumirala losim raskidom i nikada vise nije usla ni u jednu ozbiljnu vezu, niti se udala, niti ima decu, totalno postala emotivno nedostupna... Sta da radim, da je osudim zbog toga, da joj otezam jos vise mojim stavom jer mislim da je glupo od nje to sto radi, posto mene takve stvari ne traumiraju. Sta? 

Link to comment
Share on other sites



 
I jos nesto. Lik jeste imao 23 godina a ona 14. Ali taj sa 23 nije mnogo mentalno zreliji od nje sa 14. Zene u to dobu su cesto mentalno zrelije i od starijih muskaraca. Znala je ona sta radi, ne bi se ni upustala u seks s njim sigurno, ali jeste flertovala, to joj je prijalo.
 


Ovde grešiš. Postoji razlog zašto se osobe od 14 godina još smatraju decom. Mentalni razvoj nije završen i ja ne bih baš ruku u vatru stavio da je ona, sa svojih 14, znala šta radi, kao što to zna neko od 24.

Da li si siguran, da je on predložio da se nađu, upoznaju, vide... Da li bi ona odbila?

Odnosno, možda je bolje pitanje, da li si siguran da je ona to isto predložila, da li bi on odbio? U tome je opasnost, zloupotreba lica koja nemaju mentalnu sposobnost da razumeju posledice svojih dela. U njegovom slučaju nije, ali se često završava i na drugi način.

Pa čak i da je ona žarko želela da ima nešto s njim, nebitno je, sa 14 godina ona ne zna šta radi.

Druga je tema zašto baš sad i tu mogu da se složim sa tobom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BabyNapravi razliku u traumi od reci I postupaka. Ako je on uradio nesto dodatno, sto se ne pominje u njenoj prici, tipa da je slala slike I slicno, ja bi ga osudjivala, BTW I zakon bi. Ovako, ne ne mislim da treba lincovati nekog zato sto je govorio nesto glupo, pa I perverzno, kad je bio mlad I glup. 

 

Los raskid je potpuno druga prica, to su postupci, ne reci. Cisto sumnjam da ti se drugarica istraumirala zato sto joj je bivsi rekao "ovaj, ja bi da raskinemo".

 

Uostalom, ja sam principijalno protiv javnog vesanja na stub srama I lincovanja. Cinjenica je da se to desava uglavnom bogatima I slavnim, ali bi isto tako branila I obicnog coveka, ustvari zato to I radim, I oni su ljudi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

@BabyNapravi razliku u traumi od reci I postupaka. Ako je on uradio nesto dodatno, sto se ne pominje u njenoj prici, tipa da je slala slike I slicno, ja bi ga osudjivala, BTW I zakon bi. Ovako, ne ne mislim da treba lincovati nekog zato sto je govorio nesto glupo, pa I perverzno, kad je bio mlad I glup. 

 

Los raskid je potpuno druga prica, to su postupci, ne reci. Cisto sumnjam da ti se drugarica istraumirala zato sto joj je bivsi rekao "ovaj, ja bi da raskinemo".

 

Uostalom, ja sam principijalno protiv javnog vesanja na stub srama I lincovanja. Cinjenica je da se to desava uglavnom bogatima I slavnim, ali bi isto tako branila I obicnog coveka, ustvari zato to I radim, I oni su ljudi.

 

 

 

 

Reci i postupti mogu da izazovu traumu kod nekih ljudi. Ne razumemo se, pricas sasvim nesto nevezano za ono sto ja govorim.... neka ostane na tome. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Hugo Punch said:

Dan danas imas slucajeve da se recimo za silovanje muskaraca od strane zena drustvo sprda sa muskarcem, a i to se desava dosta cesto, jer silovanje je u biti iskazivanje moci nad nekim. Znas ovu epizodu south parka gde Kajlov mladji brat spava sa uciteljicom i onda ga pajkani zezaju kad prijavi slucaj. 

 

Dakle, neko drustveno mnjenje je da se neko razapne mnogo pre nego li se bilo sta utvrdi. A zamisli, to moze svakome da se desi. Doci cemo do situacije da muskarci nece smeti nista slobodnije da kazu zeni. A to dovodi samo do frustracije.

 

Meni je ovo besmisleno, nama sa strane nevazno, ali covek u linku koji sam postavio deluje da ce dici ruku na sebe. Pa ti onda vidi kakvu cenu neko moze da plati za nesto sto uopste nije nikakvo nasilje. Zamisli gde sve to moze da vodi.

Bold, ne. Odnosno ne uvek. Mislim da sam već spomenuo slučaj trans muškarca koji je dobio par godina zatvora za silovanje jer je penetrirao ženu nekim predmetom simulirajući penis koji ne poseduje. Kakva moć je iskazivana u tom slučaju? Ili kakvu moć je iskazivao Asanž kada je započeo odnos bez pristanka ujutro posle noći u kojoj je seks bio dobrovoljan? Ili Bora Todorović ako je istina da se "malo zaneo" na snimanju čuvene scene sa Sekom Sabljić?

 

Samo silovanje muškarca od strane žene je u nekim zemljama nemoguće po definiciji. Takođe, neke feministkinje se tome izričito protive i pitaju kako je uopšte moguće što je malo smešno ako se uzme u obzir koliko su proširile definiciju silovanja. To jeste licemerno ali su sigurno u pravu da je za većinu muškaraca to, ako se dogodi, mnogo manji problem nego (skoro svim) ženama iz čisto bioloških razloga. Istina, postoji i grana feminizma koja je te dve stvari apsolutno izjednačila.

 

9 hours ago, Angelia said:

Ako je nastavio takvo ponasanje, ja bi ga prijavila zato sto je pedofil, ali za flertovanje nekome unistiti zivot mi je bezveze.....I sta je uopste razlog? Mislim nije valjda da je taj chat ostavio duboke mentalne posledice?

 

Nije pedofil, ima neko drugo ime. Pedofilija je seksualna želja prema deci pre puberteta, sa 14 godina teško da več nije prošla ili bila u pubertetu i razvila karakteristike koje je prema liku čine ženom a ne detetom.

 

8 hours ago, urosg3 said:

Potpuno se slažem, a ovo da se setiš 6 godina kasnije je nivo one ribe što je haljinu sa posle sexa sa Klintonom čuvala u zamrzivaču.

I ona je sebe ubrojila žrtve posle godina i godina obrade od strane aktivistkinja:

 

Quote

There is no such thing as a consensual relationship between a White House intern and the president of the United States. Period. 

This is not a subtle point, and it is troubling that, after all these years, Monica Lewinsky still doesn’t get it.

 

odavde. Nemam link gde ona zauzima poziciju žrtve, čitao sam negde za vreme me too vulkana.

 

Moguće da se to i ovde dogodilo. Nekoliko puta sam čuo u intervjuima da su žene opisale kako su na prvoj godini fakulteta radikalizovane do karikature od starne feminističkih organizacija. Čak i ako navodna žrtva nije na fakultetu to je sada provalilo u širu javnost.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Baby said:

 

Reci i postupti mogu da izazovu traumu kod nekih ljudi. Ne razumemo se, pricas sasvim nesto nevezano za ono sto ja govorim.... neka ostane na tome. 

Reci I postupci, ali ne same reci u ovakvom slucaju. Ja pricam o konkretnom slucaju I kako je prikazan. Vec sam objasnila da bi ga kao roditelj u tom trenutku potrazila, 6 godina kasnije to nije trauma, to je samo bljutav osecaj.

 

I to je moglo bez javnog linca- ako je bas imala potrebu da izbaci to iz sebe. Ako nema dodatnih podataka, jednostavno "osveta" (ako prihvatimo da nije 5 minuta slave, ili iznuda) nije adekvatna delu. To I zakon gleda uglavnom.

 

Slucajno mi se na FB juce pojavio klip iz America got talent, nemam pojma od kada, niti to gledam, ali kliknem I pogledam klip. Devojka ima 30 godina, terminalni rak, sa 2% mogucnosti da prezivi, I gomila operacija u zadnjih par godina I kaze: 2% je bolje nego 0, ipak je nesto. I jos jedna izjava me pogodila, rekla je ne mozemo da cekamo da problemi u zivotu prodju da izaberemo da budemo srecni. Verovatno parafraziram.

 

I sad treba da gledam ovo flertovanje sa 14godisnjom devojcicom pre 6 godina, gde je I mamlaz bio mlad, a ne neki perverznjak od 40-50 i da mislim da je njena trauma, razlog za unistiti nekog?

 

 

Ne znam, mozda ja tebe ne razumem, ali pricam o onome sto je tema. To sto ova nova generacija izmislja neke traume, I "safe environment" je tezak idiotluk, koji ih ostavlja nespremne za zivot. Jer zivot nije la-di-da. Zivot nije bezbedan.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Reci I postupci, ali ne same reci u ovakvom slucaju. Ja pricam o konkretnom slucaju I kako je prikazan. Vec sam objasnila da bi ga kao roditelj u tom trenutku potrazila, 6 godina kasnije to nije trauma, to je samo bljutav osecaj.

 

I to je moglo bez javnog linca- ako je bas imala potrebu da izbaci to iz sebe. Ako nema dodatnih podataka, jednostavno "osveta" (ako prihvatimo da nije 5 minuta slave, ili iznuda) nije adekvatna delu. To I zakon gleda uglavnom.

 

Slucajno mi se na FB juce pojavio klip iz America got talent, nemam pojma od kada, niti to gledam, ali kliknem I pogledam klip. Devojka ima 30 godina, terminalni rak, sa 2% mogucnosti da prezivi, I gomila operacija u zadnjih par godina I kaze: 2% je bolje nego 0, ipak je nesto. I jos jedna izjava me pogodila, rekla je ne mozemo da cekamo da problemi u zivotu prodju da izaberemo da budemo srecni. Verovatno parafraziram.

 

I sad treba da gledam ovo flertovanje sa 14godisnjom devojcicom pre 6 godina, gde je I mamlaz bio mlad, a ne neki perverznjak od 40-50 i da mislim da je njena trauma, razlog za unistiti nekog?

 

 

Ne znam, mozda ja tebe ne razumem, ali pricam o onome sto je tema. To sto ova nova generacija izmislja neke traume, I "safe environment" je tezak idiotluk, koji ih ostavlja nespremne za zivot. Jer zivot nije la-di-da. Zivot nije bezbedan.

 

Znaci ti kad uhvatis ne odustajes. I uvek odvedes u neku drugu stranu od onog sto sam ja rekla. 

 

Reci i postupci kod razlicitih ljudi izazivaju razlicita osecanja. Nekom je lakse da ga udaris nego da ga verbalno maltretiras, nekom obrnuto, neko ne moze da podnese ni jedno ni drugo... neko dozivi traume od zlostavljanja verbalnog, neko od fizickog... nekog boli uvo, gleda da se izvuce. 

 

Primer drugarice sa raskidom sam ti dala samo kao paralelu da ti pokazem da eto, ona i ja, ista generacija, slicno odgajani, isli u istu skolu, iz istog dela grada, roditelji veoma slicni, pa dozivljavamo stvari veoma drugacije. Na nju je ostavilo nesto traumu ono sto je meni smesno. A ti pricas kako mladi ovo ono... a svaki taj mladi covek/zena je prica za sebe i ne mozes ceniti kako ce ko reagovati na sta. Pritom totalno eliminises cinjenicu da evoluiramo ovako ili onako, tehnologija i ostale dostupne informaicje koje nisu bile tada. Stvari nisu iste kao osamdesetih, niti su osamdesetih bile iste kao cetrdesetih... Sve sam ti to napisala, ali tebe to ne interesuje. Ti imas svoj stav i to je ok, ali nema potrebe da mi stalno pises isto to, jer ne delimo misljenje. 

 

Nusput koliko vidim ti mislis da je dovoljno objasniti nekom da eto, zivot nije tralala i nije bezbedan i da sta onda oni treba da urade, puste da im se nesto desava, ali posto zivot nije bezbedan treba da cute i trpe? Spreman i nespreman u zivotu? Mislim, totalno smo paralelan univerzum u ovom razmisljanju. 

 

Meni licno smeta to sto se uglavnom osudjuju oni koji se jave da su osteceni i onda umesto da se preispituje okrivljeni se trazi greska u zrtvi, a to je ovde na forumu cista klasika. 

 

Da, mogu da lazu, mogu da rade to sa nekom namerom, mozda sve to nije bas tako, ali uvek kada se pojavila neka vest je vodila u slucaju preispitivanju namere ostecenog, ne okrivljenog...

 

Mozda je ovo novo vreme dobro, glasnije se cuju zrtve, brze se odvijaju stvari. Mozda je lose, jer svako to moze da iskoristi pa i zloupotrebi. Ali necemo valjda zbog zloupotrebljivanja nekih pojedinaca osidjivati i one koji to nisu uradili? 

 

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Nekoliko puta sam čuo u intervjuima da su žene opisale kako su na prvoj godini fakulteta radikalizovane do karikature od starne feminističkih organizacija. Čak i ako navodna žrtva nije na fakultetu to je sada provalilo u širu javnost.

 

Strasno. Kako li se zemaljska kugla i dalje okrece od tih radikalizovanih feministkinja. 

 

Nije vam palo na pamet eto, nisu napadale Bezosa, Maska, Bafeta, Gejtsa...  i ostale bogate, nego samo neke iskompleksirane likove koji su umislili da su mocniji nego sto jesu, pa nisu znali da zadrze jezik za zubima i kais na pantalonama? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

 

Mozda je ovo novo vreme dobro, glasnije se cuju zrtve, brze se odvijaju stvari. Mozda je lose, jer svako to moze da iskoristi pa i zloupotrebi. Ali necemo valjda zbog zloupotrebljivanja nekih pojedinaca osidjivati i one koji to nisu uradili? 

Baby, ja pricam o konkretnom slucaju, ne imaginarnim ostecenim. Neki su mozda u pravu ali ovde mislim da nije.

 

Ali ok ajde ne razumemo se.

 

2 hours ago, Baby said:

 

Strasno. Kako li se zemaljska kugla i dalje okrece od tih radikalizovanih feministkinja. 

 

Nije vam palo na pamet eto, nisu napadale Bezosa, Maska, Bafeta, Gejtsa...  i ostale bogate, nego samo neke iskompleksirane likove koji su umislili da su mocniji nego sto jesu, pa nisu znali da zadrze jezik za zubima i kais na pantalonama? 

Bezos, Mask...koliko su njihovi skandali isli. Gejts? Pa on je vec optuzen za "sexual harassments" zaposlenih, to sto ih placa da se ne talasa previse je neka druga prica.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

....
Baby, ja pricam o konkretnom slucaju, ne imaginarnim ostecenim. Neki su mozda u pravu ali ovde mislim da nije.

....

 

Da li dobro razumem, misliš na konkretni slučaj momka od 23 i devojke od 14?
Meni jeste sporno upravo to, javno razvlačenje priče po medijima, mrežama, prenošenje u sveru biznisa, ali jednako za obe strane, ne želim ni da sudim ni da branim ni jednu stranu, ne znam pouzdano ni šta se zaista događalo, u kakvim okolnostima, kakve je posledice izazvalo, neka zakon kaže svoje, znam da primenjen zakon ne znači apsolutno i zadovoljena pravda, ali, kako i ti kažeš, život nije la-di-da.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...