Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljudi jel znate na koji nacin mogu da promenim Netflix titlove na srpski/hrvatski? S obzirom da zivim u Ceskoj, on mi uvek nudi pored engleskog ceski slovacki i poljski, a nikad nemam u listi srpski. Jel imate ideju kako to da promenim, guglao sam ali bez resenja. 

Takodje, ako nema resenja, da li mislite da osoba koja se u Srbiji log inuje na moj account ce imati opciju srpskog?

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Magia said:

Ljudi jel znate na koji nacin mogu da promenim Netflix titlove na srpski/hrvatski? S obzirom da zivim u Ceskoj, on mi uvek nudi pored engleskog ceski slovacki i poljski, a nikad nemam u listi srpski. Jel imate ideju kako to da promenim, guglao sam ali bez resenja. 

Takodje, ako nema resenja, da li mislite da osoba koja se u Srbiji log inuje na moj account ce imati opciju srpskog?

Hvala unapred!

Srpski titlovi uopšte ne postoje na Netfliksu, a hrvatski su jako retki. Postoji nekoliko rešenja, ali za gledanje preko računara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Magia said:


Ovde pokazuje da ima solidan broj naslova: https://hrflix.eu/lokalizirano

Takodje, kad ukucas serbian title u search izadje gomila stvari.

Svakako bi trebalo možeš da postaviš koje titlove prvo želiš da ti preporuči. Ideš na profil/manage profiles/preferred profile/preferred subtitles, a ako se tada ne pojavi, onda znači da nema prevoda za taj jezik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi jel znate na koji nacin mogu da promenim Netflix titlove na srpski/hrvatski? S obzirom da zivim u Ceskoj, on mi uvek nudi pored engleskog ceski slovacki i poljski, a nikad nemam u listi srpski. Jel imate ideju kako to da promenim, guglao sam ali bez resenja. 

Takodje, ako nema resenja, da li mislite da osoba koja se u Srbiji log inuje na moj account ce imati opciju srpskog?

Hvala unapred!
To sam se ja svojevremeno pitao, kad sam došao u Nemačku, da li postoji način da se dodatno uključe pojedini titlovi, kao srpski, jer je činjenica da postoje. U razgovoru sa podrškom Netflixa rečeno mi je da to u principu nije moguće jer je svaki Netflix u svakoj državi posebna firma za sebe, koja kupuje određene sadržaje. Tako Netflix Deutschland kupuje npr. seriju Breaking Bad sa nemačkim, engleskim, turskim, ruskim titlom. Ako bi hteo sa srpskim, onda mora to dodatno i da plati, a to im se realno ne isplati. Tako da za tebe u Češkoj još manja verovatnoća za to. Rekao mi je da upišem na stranici za predloge serija one koje želim na srpskom, pa će razmotriti, ali od toga naravno mrka kapa, potražnje nema.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sam se ja svojevremeno pitao, kad sam došao u Nemačku, da li postoji način da se dodatno uključe pojedini titlovi, kao srpski, jer je činjenica da postoje. U razgovoru sa podrškom Netflixa rečeno mi je da to u principu nije moguće jer je svaki Netflix u svakoj državi posebna firma za sebe, koja kupuje određene sadržaje. Tako Netflix Deutschland kupuje npr. seriju Breaking Bad sa nemačkim, engleskim, turskim, ruskim titlom. Ako bi hteo sa srpskim, onda mora to dodatno i da plati, a to im se realno ne isplati. Tako da za tebe u Češkoj još manja verovatnoća za to. Rekao mi je da upišem na stranici za predloge serija one koje želim na srpskom, pa će razmotriti, ali od toga naravno mrka kapa, potražnje nema.

Idealna metoda učenja jezika je putem titla.
Recimo, mnoge fraze na norveškom koje se teško mogu naći (sem ako nisi rođen ovde i prošao od početka kroz ceo sistem) sam naučio upravo na taj način.
Doduše, u početku je bilo malo pauziranja i gledanja u rečnik ali kasnije ti više ni ne treba njegova pomoć.
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Eddard said:

Naravno, tu si u pravu. Ja i dalje filmove na engleskom gledam sa engleskim titlom, na nemačkom sa nemačkim, nego mi u početku bilo malo teško, pa sam povremeno hteo da odmorim mozak.

 

Filmove iskljucivo gledam sa titlovima na srpskom, iako razumem sedam stranih jezika dovoljno dobro da mogu bez problema da gledam filmove i serije na tim jezicima. Dva su razloga za to, osnovni je sto zelim da se opustim dok gledam film, ali ipak primetim greske u tilovima. 🙂 Drugi je sto cesto gledam film sa suprugom, redje sa jos nekim, a oni ne znaju toliko jezika. Jedini izuzetak je kada shvatim da se neki film ili serija nece biti prevedeni na srpski. 

 

Razumem to za ucenje jezika uz filmove, ali meni je mnogo lakse, mnogo bolje se opustim i kompletan ugodjaj mi je bolji ako ima titl na srpskom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je na drugim jezicima ali ovde kod mene je dobro to da kada na Netflixu pustiš neki sadržaj sinhronizovan na norveškom, dobiješ i titl ali onaj koji nije identičan izgovorenom nego na drugi način “preveden” ili čak ima drugu zvaničnu verziju norveškog (tzv. nynorsk).

Jako dobro za mentalnu gimnastiku kada su ionako sadržaji na Netflixu limunada.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

 

 

A propo ovog, da li neko zna koji i da li uopste neki VPN funkcionise sa Netflix-om? 

 

 

 

https://privatevpn.com/   4.88 dolara mesečno ako se uplati za 3 meseca sto je minimum, 6 korisnika istovremeno mogu da koriste isti nalog, i posle mozes da biras servere

 

https://privatevpn.com/best-vpn/netflix-vpn/

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

A propo ovog, da li neko zna koji i da li uopste neki VPN funkcionise sa Netflix-om? 

 

NordVPN... oni generalno vaze za najbolji VPN i skuplji su ako uzimas na kraci period. Ukoliko odmah uzmes na 3 godine, izadje te 3.5$ mesecno

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

https://privatevpn.com/   4.88 dolara mesečno ako se uplati za 3 meseca sto je minimum, 6 korisnika istovremeno mogu da koriste isti nalog, i posle mozes da biras servere

 

https://privatevpn.com/best-vpn/netflix-vpn/

 

 

 

9 hours ago, Darth Steva said:

 

NordVPN... oni generalno vaze za najbolji VPN i skuplji su ako uzimas na kraci period. Ukoliko odmah uzmes na 3 godine, izadje te 3.5$ mesecno

 

 

Hvala vam! Razmotrila sam oba i resila da uzmem Nord i da prijavim, radi na Netflixu  👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

Hvala vam! Razmotrila sam oba i resila da uzmem Nord i da prijavim, radi na Netflixu  👍

 

Sta ima od poznatih serija na USA netlfixu sto nedostaje kod nas?

Ja se vec duze vreme razmisljam da uzmem VPN zbog toga i zbog disney+ ali mi se nesto ne daju pare i na to... mada ako karantin potraje i odgledam ceo backlog sa hbo-a i netflixa bicu bas u iskusenju 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Steva said:

 

Sta ima od poznatih serija na USA netlfixu sto nedostaje kod nas?

Ja se vec duze vreme razmisljam da uzmem VPN zbog toga i zbog disney+ ali mi se nesto ne daju pare i na to... mada ako karantin potraje i odgledam ceo backlog sa hbo-a i netflixa bicu bas u iskusenju 😄 

 

Nisam gledala za serije, ali sam na nemackom netfliksu nasla mnogo vise filmova A produkcije nego kod nas. Probala sam spanski, italijanski, engleski... moze da se probere. Ja mislim da je nas poprilicno los u izboru. 

Ja sam pre imala neki ipvansih i placala ga godisnje 75$, tako da mi ovaj na 3 godina za 125 dodje kao poklon 😄 

Pritom jedina prednost ipvansh je sto mozes da biras grad, ali znatno sporije radi i sporije se ukljucuje nego nord. 

 

Evo cek da izlistam serije pa ti stavim listu:

 

Unorthodox

Money Heist

Ozark

Elite

Self made

Fosters

Freud

All American

How to fix drug scandal

Tiger king (ovo je trenutno aktuelno jer otvara ponovo neke dosijee)

You

Black list

Crown

Designated survivor

Unstoppable

Unbelievable

Narcos

Iron fist

The Kominsky method

Outlander

Quantico

The Fosters

 

I tako, ima i dosta starih... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...