Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

25 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Stephen King: 'Stranger Things' Villain 'Deserves His Own Show'

 

spacer.png

 

King is clearly a fan of the show, too. On Wednesday, he tweeted that, "The new season of STRANGER THINGS is really cool--as good or better than the previous three. There's even a CARRIE riff."

 

But the author also called the show's two-part release "kind of lame."

 

A Twitter account for the Stranger Things writer's room responded, writing "Sorry Uncle Stevie, 8+9 aren't done yet, but we're working as fast as we can! Glad you're enjoying and that you picked up on our super subtle Carrie riff."

 

Just like the rest of us, horror legend Stephen King has been watching Stranger Things 4. On Saturday, the novelist tweeted out an idea for a spinoff show focused on one of this season's (non-creature) bad guys. 

 

"I love that slimy, slinky Russian guy Yuri," King wrote. "He deserves his own show. Like BARRY, only Russian."

 

I meni se baš sviđa lik, i u stvari dok se nije pojavio, nisam ni znao da je Nikola Đuričko u seriji. Onda sam se setio da sam ranije negde pročitao o tome, ali sam potpuno zaboravio. Ako neko zna nekog od majmuna koji su olajavali kad je otišao, ili ako zna gde se takvi okupljaju, može da im poruči da ga cimnu za...

 

 

Dobar je Djuri u ulozi Jurija, ocekujem njegovo iskupljenje u drugom delu sezone.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milenko Puzigaca said:

I meni se baš sviđa lik, i u stvari dok se nije pojavio, nisam ni znao da je Nikola Đuričko u seriji. Onda sam se setio da sam ranije negde pročitao o tome, ali sam potpuno zaboravio. Ako neko zna nekog od majmuna koji su olajavali kad je otišao, ili ako zna gde se takvi okupljaju, može da im poruči da ga cimnu za...

Đuričko je zaista bio odličan.

Da se našalim, mene ovo podseća na situaciju kada je HBO izbacio Game of Thrones, i svi bili oduuševljeni, a oni koji su ranije čitali knjigu stajali sa strane i likovali, kao, mi smo to čitali odavno. E sada, kada Ameri hvale Đurička, mi likujemo sa strane - Mi smo to znali još od Otvorenih vrata.


Zaista mi je drago zbog Đurička, iskreno se samo nadam da neće da zaglavi sa stereotipnim ulogama, i da će mu dati šansu da prikaže talenat i malo dalje od istočno-evropskih likova

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Don Juan said:

Zaista mi je drago zbog Đurička, iskreno se samo nadam da neće da zaglavi sa stereotipnim ulogama, i da će mu dati šansu da prikaže talenat i malo dalje od istočno-evropskih likova

Pa ovo puno zavisi kakav je sa engleskim. I Šerbedžija, koji je bez dileme jedan od najboljih glumaca svih vremena sa naših prostora, nikad nije mogao da glumi ništa drugo do istočno-evropske likove, sve zbog engleskog.

To može Goran Višnjić koji skoro bez akcenta govori engleski, mada i on često glumi likove sa ovih prostora.

Link to comment
Share on other sites

Možda bi mogli da vežbaju, nego se opredele za te uloge, pa ne rade to. Ono, kad je bila audicija sa seriju Haus, Hju Lori nije bio licno jer su nesto snimali u Africi, nego je poslao snimak, i izabrali su ga zbog najboljeg američkog akcenta, a nisu ni znali da je Englez. Verovatno bi mogli da uvezbaju kad bi stvarno hteli, pa to im je zanimanje, da se pretvaraju da su neko drugi :classic_smile:

On 6/6/2022 at 1:06 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ružniji je i od samog Veknice 🙂

Vecna mu vise dođe kao Imhotep, dok se jos nije skroz uljudio :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 2:58 AM, Don Juan said:

Zaista mi je drago zbog Đurička, iskreno se samo nadam da neće da zaglavi sa stereotipnim ulogama, i da će mu dati šansu da prikaže talenat i malo dalje od istočno-evropskih likova

To ce dosta tesko da ide, osim ako ne uspe da savlada istocnoevropski akcenat. Mozda ima 10tak glumaca kojima je to poslo za rukom, mnogo je teze nego sto ljudi to misle. Davno sam citao intervju sa Svarcenegerom gde je rekao da je 3 puta vise vremena potrosio na casove engleskog  od casova glume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam trenutno poslednju sezonu Stranger Things, ali mi se ne dopada nesto, sve stari fazoni, Djuricko je dobro ovo ubo, verujem da je dobro to unovcio, medjutim sudbina mu je da igra Ruse, jedino ako ne uvedu sankcije da se Rusi pominju u filmovima i serijama :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 3:26 AM, Amigo said:

Gledam trenutno poslednju sezonu Stranger Things, ali mi se ne dopada nesto, sve stari fazoni, Djuricko je dobro ovo ubo, verujem da je dobro to unovcio, medjutim sudbina mu je da igra Ruse, jedino ako ne uvedu sankcije da se Rusi pominju u filmovima i serijama :classic_biggrin:

 

 

Easy money, onda ce glavne zloce da budu Srbi 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 3:09 AM, DJORDJE said:

To ce dosta tesko da ide, osim ako ne uspe da savlada istocnoevropski akcenat. Mozda ima 10tak glumaca kojima je to poslo za rukom, mnogo je teze nego sto ljudi to misle. Davno sam citao intervju sa Svarcenegerom gde je rekao da je 3 puta vise vremena potrosio na casove engleskog  od casova glume.

Da, to je meni pričao jedan što je emigrirao u Izrael svojevremeno,  ono, devedesetih. I sad, kaže da iako je on 30+ godina u Izraelu, i bolje govori hebrejski nego njegova  deca koja su tamo rođena, ali sad ne žive u Izraelu, ipak kad ponekad dođu u Izrael, što se tiče izgovora, bolji su od njega 🤣 Što se naglaska tiče :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E, a da li je još nekome fascinantan završetak treće epizode ove sezone Stranger Things, što se muzike tiče, ako se to može nazvati muzikom :lol_2: Verovatno može :classic_biggrin: Ono, muzički minimalizam dibidus. Filip Glas je za ovo Mocart :lol_2:

 

Ko nije primetio, dok ide odjavna špica, i spisak imena ekipe, jedino što se čuje su otkucaji sata :lol_2: Koji hipnotišući privlače da se odgleda do kraja, i da se ne klikne na stop :lol_2: Evo: 

 

 

Fascinantno :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na odmoru u inostranstvu (Grčka), imao sam solidan net, ali se samo Netflix aplikacija i politika regionalne podjele šta se može gledati pokazala korisna. HBOMax ima sadržaja, ali nema exYU titlova. EON, Pickbox i ArenaCloud 0 poena. Kako sam ja trebao da gledam nešto prikladno za cijelu porodicu (i za ženu i djecu) i da ima prevod da i oni koji ne vladaju najbolje engleskim mogu pratiti, Netflix nam je pružio najbolje iskustvo (jedini je zadovoljio sve kriterijume).

Znam, nije konkretno vezano za neku seriju ili film, ali može biti korisno onima koji se nađu u sličnoj situaciji, ljeto i sezona godišnjih je počela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

spacer.png

 

Predviđanje. U petoj i finalnoj sezoni, Vil umire. 

 

South Park ekipa je posle globalne popularnosti Stranger Things u jednoj od epizoda imala komentar o seriji kao, "čekaj, zar ovo nije It". I stvarno, družba od nekoliko dečaka i jedne devojcice se bori protiv bića iz paralelne dimenzije koje ima psiho moći i otima traumatiziranu decu, pa to i jeste It :lol_2: Sa gomilom istih motiva, pored ostalih motiva iz prica Stivena Kinga, ali iz It narocito. 

 

Npr u prvoj sezoni, scena kad Majk skače sa stene, 11 ga vrati, pojavljuje se iz šume, otera nasilnike, a onda se svi zagrle, to je It. Kao i mesto gde se okupljaju. Jalovina iz It, i livada sa grobljem automobila, to je It. U It, Sten se ubije. Ako se prati prica, u finalnoj sezoni, jedan od originalne ekipe mora da ode, sto je Vil, kao najranjiviji, kao sto je bio Sten u It. Prema takvom razvoju događaja ide priča, za sada :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I plus, samo za @Constantin od pop culture freak-a. Što bi rekli savremeni "novinari", ovo "malo ko zna" :lol_2:

 

Treca sezona Stranger Things, scene sa Aleksejem i KGB likom u epizodama 5 i 6. Motivi, i povremeno muzicke teme, iz Policajca sa Beverli Hilsa, Die Hard ovde prevedenog kao Umri muški, što je malo bljak prevod, Terminatora, i naročito, iz Ponoćne trke (preporuka ko nije gledao)   :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I plus, samo za @Constantin od pop culture freak-a. Što bi rekli savremeni "novinari", ovo "malo ko zna" :lol_2:

 

Treca sezona Stranger Things, scene sa Aleksejem i KGB likom u epizodama 5 i 6. Motivi, i povremeno muzicke teme, iz Policajca sa Beverli Hilsa, Die Hard ovde prevedenog kao Umri muški, što je malo bljak prevod, Terminatora, i naročito, iz Ponoćne trke (preporuka ko nije gledao)   :lol_2:

Nisam Stranger Things gledao, ovo ostalo jesam. Ne sećam se šta sam poslednje..hm..La Casa de Papel....u jednom dahu 

Link to comment
Share on other sites

The Sandman, ili Pjeskan kako sam čuo da ga neko zove (niko bitan), nije loš. U moru bezveznih serija koje Netflix izbacuje, ovo je prilično dobro ispalo. Jeste da u nekim scenama, mozak može zalutati i pitati se (u prvih par epizoda) koji je ovo hepek, ali kasnije ima lijepih epizoda. O stripu ne znam ništa, nikad nisam ni čuo za isti (logično kad čitam samo Bonellijeve junake i to ne sve), ali serija je ispala sasvim ok. Ne sumnjam da će biti i nova sezona, ali se nadam da će nastaviti sa običnim ljudima, a ne kako se na samom kraju zadnje epizode prve sezone nagovještava neki njihov rat Vječitih (rivala).

Vrijedi pogledati, kvaliteta ima, kreatori su dobar posao napravili sa prvom sezonom.

Link to comment
Share on other sites

Evo da prepisem i ovde samo iz drugog ugla. Meni je Gaiman jedan od omiljenih knjizevnika uopste a Sandman mi je omiljeni strip uopste.... pre 20+ godina sam precrtavao likove, dovijao se kako da nabavim stripove, itd... Elem kada se pojavio trailer, bio sam ubedjen da ce ili biti tesko sranje ili u najboljen slucaju polovican proizvod nalik recimo Preacheru ponajvise jer je po meni jako tesko ekranizovati delo kao Sandman. Kako li sam se prevario... Prvo vizuelno: serija izgleda prelepo... likovi, boje, scenografija, sve.... seriju je "lepo gledati". Sam Sandman je odlicno izabran.... nije previse covek, a opet nema tu neku divine odsutnost... meni je to upravo kako sam ga i zamisljao. Odabir prica je fenomenalan, i dalje cekam da moju omiljenu collectors pogledam. Atmosfera je kao neki neogotik ali ne skroz i to je meni opet verno preslikano iz stripa. 

E sad naravno ono sto je vecini glavna zamerka... ima previse isforsiranog homoseksualizma (mislim da ima vise gay/bi nego hetero veza u seriji), dosta puta je uradjen gender swapping (za Lucifera ne zameram jer mi se svidja Briana bedevija u toj ulozi) i naravno race swapping. Ovde imam i mozda glavnu zamerku za Rosy jer ima razlog zasto je prikazana kako jeste u stripu i ne vidim bas potrebu da to menjaju u seriji... tj nista nije dobijeno. 

 

Ali poenta je, to je svet u kom zivimo. Sto bi reko Robert Crumb jos 70ih, najugrozenija vrsta je beli hetero muskarac u 40im.... tako da ja sam resio da drizm um otvorenim jos od prvih trailera Silmariliona gde su se pojavili vilovnjaci crnci... jebiga, ako moze da se sklanjaju Cercilove skulpture, moze i crnac vilovnjak. Voleo bih da nije tako ali prihvatam.

 

po meni 9/10

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Netflix-Wednesday-Addams-Family.jpg

Pojma imao nisam da Netflix sprema svoju Porodicu Adams - Catherine Zeta-Jones, Jenna Ortega, Luis Guzman i Isaac Ordonez su glavni glumci serije Wednesday, iza koje stoji (gle cuda) Tim Burton. Burton je poznat po pomalo mracnim i goticnim pricama sa dozom humora i ova serija ne bi trebalo da bude drugacija.
 

 

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

The Playlist, svedska serija kako je nastao Spotify. Odlican 5!

Meni je interesantna, mozda ce nekome biti dosadno, ali preporucujem u ovoj najezdi Marvela koji je zamijenio crtane filmove.

Inace svedske serije su odlicne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...