Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Izasao skoro horor serijal Fear Street. Ima 3 dela, dosta je campy jer je satira na klasicne trash horore i omaz legendarnim zlikovcima.

 

Sve u svemu, ako se ignorise prekomerna gej propaganda (nisam nikakav 'fob, pogledajte pa cete videti i sami), serijal je skroz dobar i zabavan.

Link to comment
Share on other sites

Nije to He-Man, nego Masters of the Universe. S razlogom su ga izostavili iz naslova jer je totalni sajdkik ovde. Nisam nikad fan neki bio same fransize (ipak sam generacija koju nije zakacio hajp), medjutim Skeletor je recimo legendaran lik - od samog dizajna, preko Oppenheimerovog glasa, do nekih linija iz orginalnog crtaca. Ovde mi je najbezvezniji upravo on - Hamill nam je dao nekog Jokera na steroidima i to mi se nimalo nije dopalo. Ok, projekat je zamisljen kao znatno mracniji i kompleksniji od originala, ali ovo je totalno out of place. Karakterno je takodje potpuno drugaciji (ovo malo prostora sto je dobio) od originalnog Skeletora. Ima stvarno nekih bas interesantnih premisa u ovih 5 epizoda, ma kako se kome cinilo da su razradjene. Crtez je stvarno top, mada mi animacija (iako je svuda hvale kako vidim) deluje na momente prilicno choppy. Treba sacekati i taj nastavak da se zaokruzi slika i formira konacan utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Krava kaze mu said:

da sahranise ga totalno, bas bzvz

prilicno sam se lozio moram priznati, bio sam spreman za taj trip down the memory lane

 

Pa cekaj, kakve veze ima review-bombing sa tobom i tvojim iskustvom? U sustini se ponavlja prica u kojoj su serije/igre/filmovi poligon za razracunavanja, uglavnom po toj levo-desno/libero-konz osovini. Koliko sam uspeo da vidim, ovde je outrage nastao zbog toga sto je He-Man dobio samo epizodnu ulogu, a glavni protagonista je Teela, kojoj se prikljucuje jos jedna riba sa kojom (mozebit) ima nesto vise od drugarskog odnosa. U svakom slucaju treba da pogledate pa da sami ocenite. Za mene je daleko od sranja, ali ruku na srce ima stvari koje su objektivno letdown, poput Skeletora koga sam vec pominjao.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Pa cekaj, kakve veze ima review-bombing sa tobom i tvojim iskustvom? U sustini se ponavlja prica u kojoj su serije/igre/filmovi poligon za razracunavanja, uglavnom po toj levo-desno/libero-konz osovini. Koliko sam uspeo da vidim, ovde je outrage nastao zbog toga sto je He-Man dobio samo epizodnu ulogu, a glavni protagonista je Teela, kojoj se prikljucuje jos jedna riba sa kojom (mozebit) ima nesto vise od drugarskog odnosa. U svakom slucaju treba da pogledate pa da sami ocenite. Za mene je daleko od sranja, ali ruku na srce ima stvari koje su objektivno letdown, poput Skeletora koga sam vec pominjao.

 

Malo sam se smorio kad sam video ocene, that's all.

Drugi unpleasant surprise je sto su izbacili svega 5 epizoda od po 25 min. Mislio sam da cu gustirati to bar 2-3 dana.

 

Slazem se o pitanju same animacije koje je mogla/morala biti bolja. Generalno je crtez odlican, ali fali mi neki osecaj prostora/ambijenta/detalja, neki depth po pitanju okoline u kojoj se karakteri nalaze.

 

Sto se tice price, KS je probao nesto novo i rezult je mixed bag. Na stranu taj libero-konz momenat, prica ima svojih momenta u ep.4 i delimicno u ep. 5, ali vecinu vremena ne uspeva da drzi dovoljan nivo kvaliteta.

Pre svega ceo drajv glavnog karaktera (hehe) ne deluje previse prirodno, sta vise deluje usiljeno. Tema magic vs technology je mnogo bolje obradjena u cuvenom "The Flight of Dragons". Ovde taj combo dosta slabo funkcionise i cenim da bi utisak bio mnogo bolji da se nije islo tim putem.

 

Ubaceno je i dosta egzoticnih karaktera iz lore-a, uradjen je domaci i sve. Mada je njihov use krajnje problematican (He-Ro :DD)

 

Moglo je bolje. Serijal iz 2002 je pravo osvezenje krajnje naivnog originala, Revelations nazalost nije uspeo da ode korak dalje.

 

 

 

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Klinka i ja odgledali u 2 dana prvu sezonu Shadow and Bone. Šta znam, nothing special. Snimano je po prilično dobro ocenjenim knjigama Li Bardung. Ima stereotipa ali nije dosadno, ima nekoliko paralelnih radnji. Svakako ćemo gledati i drugu sezonu kad izađe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Trenutno se hvali ova animirana serija "Arcana". Trenutno sam u sred jedne serije pa ako može neko da prokomentariše ko je gledao. Inače serija je "obavezno štivo" za ljubitelje igre LoL no vidim da je odrađena na način da je pristupačna i nama ostalima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...