Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

1 hour ago, Grunf said:

 

Nedavno sam gledao prve dvije sezone, oduševio sam se. Serija je ekstremno dobro napisana, naročito imajući u vidu žanr. Nadam se da će je završiti jednako kvalitetno.

 

Odlicna serija, samo sto si i ti napravio slican "zeyeb" kao ja, ali je moj ipak gori, da tako kazem. Ti si odgledao dve zaredom pa si nesto lakse sve ukopcao, ali kad stigne treca ipak ces biti u problemu barem prve dve epizode. Ja sam se jos gore "zeznuo", gledao sam ih sa pauzom od godinu dana, i onda pola druge sezone nisam mogao da se povezem, a mislim da Gospodja do kraja nije ni shvatila ko je ko.

 

Tako da je moj savet za sve da nista ne diraju dok se tata ne vrne, odnosno dok ne izadje treca sezona, pa da sve odgledaju u dahu. Ja cu svakako morati na obnavljanje gradiva. Opet, reci nekom da ceka toliko je besmisleno, ova serija treba svima da bude u vrhu liste gledanja i da se odgleda sto pre. Ali mozda uz neku beleznicu 🙂

 

----

 

Ja gledam "Narcos", na sredini sam druge sezone, i nekako mi je zao Eskobara. Ostao je sam, bez osobe kojoj bi mogao da veruje i koja bi bila glas razuma, kao sto je bio Gustavo.

 

Serija je, naravno, odlicna i ne treba ponavljati receno, ali meni je zasmetalo to sto su se skoncentrisali na njegovo skrivanje, na poslednje godine njegovog zivota, umesto na njegov uspon i "vladavinu". Gospodji je bilo cudno kako je on tako brzo poceo da pada, dok joj nisam objasnio da je dobrih 15 godina stalo u nekih 5-6 prvih epizoda. Naravno, gledacemo i trecu sezonu, i Narcos:Mexico, ali imam osecaj da je Pablo ukrao sou i da bez njega to nece biti to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam obje sezone u neka 3-4 dana, plus sam proveo još 2 pretražujući internet pokušavajući da pohvatam sve likove, ko je gdje i kad. 😂

Nadam se da mi neće toliko ispariti sve do početka treće sezone, te da će biti dovoljan neki kraći recap sa YT-a da se podsjetim. Mada, najbolje bi bilo sve odgledati u komadu. Divim se autorima serije kako se uspjeli načiniti ovoliko kompleksnom i zanimljivom. Iskreno se nadam da će i završetak biti kako dolikuje, jer je zaista nesvakidašnje dobra i bila bi šteta da je uprskaju na kraju (još imam rane od GoT-a i nekih drugih serija 😅).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Naravno, gledacemo i trecu sezonu, i Narcos:Mexico, ali imam osecaj da je Pablo ukrao sou i da bez njega to nece biti to.

 

Odlican je Cali Cartel a i Mexico. 

 

Ne opada kvalitet, mozda cak i raste. 

Link to comment
Share on other sites

 
Odlicna serija, samo sto si i ti napravio slican "zeyeb" kao ja, ali je moj ipak gori, da tako kazem. Ti si odgledao dve zaredom pa si nesto lakse sve ukopcao, ali kad stigne treca ipak ces biti u problemu barem prve dve epizode. Ja sam se jos gore "zeznuo", gledao sam ih sa pauzom od godinu dana, i onda pola druge sezone nisam mogao da se povezem, a mislim da Gospodja do kraja nije ni shvatila ko je ko.
 
Tako da je moj savet za sve da nista ne diraju dok se tata ne vrne, odnosno dok ne izadje treca sezona, pa da sve odgledaju u dahu. Ja cu svakako morati na obnavljanje gradiva. Opet, reci nekom da ceka toliko je besmisleno, ova serija treba svima da bude u vrhu liste gledanja i da se odgleda sto pre. Ali mozda uz neku beleznicu [emoji846]
 
----
 
Ja gledam "Narcos", na sredini sam druge sezone, i nekako mi je zao Eskobara. Ostao je sam, bez osobe kojoj bi mogao da veruje i koja bi bila glas razuma, kao sto je bio Gustavo.
 
Serija je, naravno, odlicna i ne treba ponavljati receno, ali meni je zasmetalo to sto su se skoncentrisali na njegovo skrivanje, na poslednje godine njegovog zivota, umesto na njegov uspon i "vladavinu". Gospodji je bilo cudno kako je on tako brzo poceo da pada, dok joj nisam objasnio da je dobrih 15 godina stalo u nekih 5-6 prvih epizoda. Naravno, gledacemo i trecu sezonu, i Narcos:Mexico, ali imam osecaj da je Pablo ukrao sou i da bez njega to nece biti to.


Posle Pabla idu bolje sezone, realno.
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luchifer89 said:
1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:
Uh, hvala sto ste mi rekli, ja sam bas mislio da cu se razocarati [mention=266]Sprivel[/mention] [mention=275]ras kass[/mention].

Nadam se samo da će ubaciti Bikovića u 3. Sezoni Mexica da malo povadi stvari...

 

Nije Bikovic, Nego Bikonjic 😉

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

Uh, hvala sto ste mi rekli, ja sam bas mislio da cu se razocarati @Sprivel @ras kass.

 

Samo da ne propustim priliku da pljucnem Narcos :classic_biggrin:

teski prosek... 

 

 

 

 

@Laki21 koji lebdi  

 

Poslednje godine Eskobarovog zivota nisu bile ni blizu glamurozne kao u seriji, ali su bile zanimljivije nego u seriji. Bezao je sa porodicom po prasumama Kolumbije i cesto su 

imali torbe pune milijardi a nisu imali sta da jedu. Skoro sam tek nasao na podatak da je Don Berna licno bio u ekipi za njegovo hvatanje. 

U zivotu je jedino verovao majci, zeni i Gustavu za koga je jos uvek nejasno ko ga je ubio. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

Znam da ces reci opet smarac ali nije, ubijen je bos 🙂

 

Bukvalisto 🙂Ama ono jeste, u pravu si, nego su te njegove japanke bas bile u krupnom planu u nekoliko momenata, kao da su hteli da nas podsete na Marfijeve reci iz prve epizode 🙂

Secam se da su slicnu simboliku imale bele patike u "Sopranovima".

 

Vagner Moura je bas odradio opasan posao kao Eskobar. Sta ti je moc pokretne slike i sedme umetnosti, jos ti bude zao sto je covek skoncao onako i sto su se slikali pored njega kao trofeja, ma kakav monstrum bio. Onaj njegov poslednji dan je bas upecatljiv, mracan i depresivan.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

Pablo Escobar's death: Netflix (Narcos) vs. Real life (1993)

 

Ne znam, kakva god da je ludak i zlotvor u pitanju, nisam siguran da je moralo bas da se ovako keze pored njega i da ga vucaraju po tom krovu da bi se slikali. 

Kazu da je i scena snimljena samo par kuca dalje od mesta gde se to stvarno dogodilo.

Vagner Moura je nosio vestacka stopala kako se ne bi polomio dok trci i skace po krovovima.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2020 at 3:39 PM, Kido from Junkovac said:

Pokusavam da ostanem u kontaktu sa cerkom koja raste😶 pa gledam sa njom anime show 

Death Note i mogu reci da moz se gleda. 

 

To je jedna od kultnih anima i moze da je gleda svako bez obzira na uzrast, cak stavise zbog same price i zamrsenosti mozda vise gadja odraslu publiku. Filozofija koja je podloga animi u mnogo cemu prevazilazi klasicne teme velikog broja anima, a to je ono prijateljstvo, svi za jednog jedan za sve i lik koji kida koliko je mocan i slicne klise anime fore, a koje su se cesto prikazivale medju mladjom populacijom (iako ima veliki broj anima sa mnogo ozbiljnijim temama i koje nisu namenjene za decu i teenage).

 

Ovde je to dosta drugacije i ozbiljnije, dosta slicnosti ima sa Zlocin i kazna, tema se bavi brisanjem linije dobra i zla koja i u pravom svetu jeste mutna, god complex-a i utopijskim zamislima vrlo inteligentnog lika koji vesto kroji planove poput arhitekte ali uprkos tome on i dalje zivi u haoticnom i kompleksnom svetu gde je nemoguce sve predvideti i kontrolisati. Da sad ne ulazim u detalje i spojlujem, uglavnom anima vredna za gledanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
4 minutes ago, comandante said:

 

druga i treca su mozda bolja od prve


Završio sam i drugu, odlična. Ne bih mogao da kažem koja je bolja, ali zaista odlične obe. Ako je imtreća takva, onda baš preporuka za seriju. Bill Pullmann takođe veoma dobar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

After life je bas simpaticna serija. U isto vreme tuzna i topla prica o suocavanju sa velikom licnom tragedijom jednog obicnog coveka iz malog mesta u Engleskoj. Od pocetka se vidi da je Toni jedna dobricina koga je smrt zene dotukla, a jos bolji su ljudi iz njegove okoline kojima je jako stalo da se on oporavi i koji tolerisu fazu u kojoj se nasao. Naravno, tu je i citava sarada opskurnih likova bez kakvih nijedan projekat Rikija Dzervejsa ne moze. U svakom slucaju, serija i za smeh i za plakanje, a i da covek preispita svoje zivotne prioritete. Mislim, pre ove serije smo odgledali Narkose, tako da nema veceg kontrasta.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...