Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

Problem sa Netflixom je hiperprodukcija u osnovi slabog igranog i serijskog sadržaja.
Sem Narcosa i Dope ja tu ne vidim neki gledanja vredan sadržaj. Ok, anime / studio Ghibli su zaista odlični ali ostalo...
Da se odlučim za NordVpn birao bih Hulu i Criterion Collection (UK), eventualno HBO.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne da obećava, nego kida. Kakvi likovi jebem li ti lebac ražani

 

Serija je kao lukac.
Kako gledas skidas sloj po sloj, a ono sve ljuce od ljuceg..

Show koje lobanje i koja atmosfera

Doc Antle realno najzajebaniji lik. Nece da deli sa gledateljstvom previshe info.
Onaj iz Miami je isto batica. 

Edited by Squabbit
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne da obećava, nego kida. Kakvi likovi jebem li ti lebac ražani

Takvih freakova po Americi imaš koliko ti volje.

Bitno je samo pronaći ih a onda oni sami grade priču.

Inače, primećujem da Netflix (valjda u nedostatku kvalitetnih scenarija) sve više pribegava tim polu- dokumentarističkim serijama (kao sa onom mini- serijom o ubici mačaka ili ona o Tedu Bandiju).

To je meni jedno žešće njesra i serije poput tih ozbiljno prete da spuste kriterijume kvalitetne serijske produkcije.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj zezati. Nije ovde reč o jednom freaku (mada jeste spotlight na jednom), nego je apsolutno svaki lik koji se pojavljuje u seriji značajno groteskna pojava, a ima ih veoma različitih kalupa. To mi je ovde najzanimljivije. Serija je must watch i užasno je zabavna, a nije oslobođena ni moralnih narativa.

 

Inače, ja uopšte nisam ljubitelj spajanja dokumentarističkog i igranog filma, čak mi jako smetaju i naučne emisije (najčešće sa istorijskom tematikom) u kojima postoji velika dramatizacija, igrani prikaz događaja iz prošlosti sa sve kostimima i muzikom i slično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemoj zezati. Nije ovde reč o jednom freaku (mada jeste spotlight na jednom), nego je apsolutno svaki lik koji se pojavljuje u seriji značajno groteskna pojava, a ima ih veoma različitih kalupa. To mi je ovde najzanimljivije. Serija je must watch i užasno je zabavna, a nije oslobođena ni moralnih narativa.
 
Inače, ja uopšte nisam ljubitelj spajanja dokumentarističkog i igranog filma, čak mi jako smetaju i naučne emisije (najčešće sa istorijskom tematikom) u kojima postoji velika dramatizacija, igrani prikaz događaja iz prošlosti sa sve kostimima i muzikom i slično.

U pravu si- svaki lik je groteskna pojava.
Upravo to i čini ovu seriju- dokumentarac mnogo bližom nekom reality programu u zoo- parku nego ozbiljnim, scenaristički vrednim delom.
Ja razumem da ljude privlači senzacionalizam i svakojake bizarnosti ali ja se nadam da će doći vreme kada će True Detective S01 i Sharp Objects- serije ponovo biti u modi ... ako su to ikada bile.
Recimo, za 5 godina da li ćeš se uopšte setiti ovog “kralja”?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:


U pravu si- svaki lik je groteskna pojava.
Upravo to i čini ovu seriju- dokumentarac mnogo bližom nekom reality programu u zoo- parku nego ozbiljnim, scenaristički vrednim delom.
Ja razumem da ljude privlači senzacionalizam i svakojake bizarnosti ali ja se nadam da će doći vreme kada će True Detective S01 i Sharp Objects- serije ponovo biti u modi ... ako su to ikada bile.
Recimo, za 5 godina da li ćeš se uopšte setiti ovog “kralja”?

 

To je sve tačno ali ne uzdižem ja ovu seriju na neki umetnički pijedestal, jednostavno mi je zabavna, a jednim delom i duboko uznemirujuća. Sa tog aspekta, mislim da vredi pogledati.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 3/8/2020 at 10:45 PM, Stiletto said:

The English Game, šest epizoda, 20. mart. Po scenaristi (Julian Fellowes) I trailer-u, obećava..

Pogledao. Simpatična, nepretenciozna priča o razvoju fudbala u periodu oko 1880. godine, klasnim razlikama koje su odlučivale u kom će pravcu krenuti igra. Priča se vrti oko fudbala ali daje i opšti prikaz društva u to vreme. Dosta je zašećereno, ali meni nije smetalo, malo mi je preko glave svih frikova, crnila i zla, podvučenih kroz izgovor realnosti. Nekako prija neka toplija, optimistična priča. Biće makar interesantna svim zaljubljenicima u fudbal, kao što sam i sam.:classic_smile:

 

Moglo je da bude duže, da se bolje razrade likovi, odnosi i okolnosti, malo više pažnje posveti samim mečevima, eventualno u priču uvedu još neki timovi i likovi, ali to traži mnogo više para. Lepi su kostimi, scene i predeli, kao i naglasci, uključujući i nerazumljive Škote. :classic_biggrin:

 

...................

Moja draga je gledala Bad banks https://www.imdb.com/title/tt6258718/?ref_=nv_sr_srsg_0, nemačko-luksemburšku seriju o svetu investicionog bankarstva. Ja sam pratio preko ramena, tu i tamo. Jebote, osim par epizodista nema lika u seriji a da nema ozbiljnu dijagnozu. Posle treće-četvrte epizode maltene sam bio spreman da spalim sve banke i dižem revoluciju. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2020 at 10:32 AM, Chaos Is Me said:

Krenuo da gledam "Tiger king", za sad obećava.

 

On 4/6/2020 at 11:10 PM, Chaos Is Me said:

Ne da obećava, nego kida. Kakvi likovi jebem li ti lebac ražani

 

Još uvek nisam siguran dal su iscenirali neke delove, nerealno mi je da i u USA ima takvih bedevija.

 

Nisam uspeo da pronadjem na netu da li je Exotic dobio neke pare od Netflixa, pošto kažu da nije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Gledam Drug Lords, ovaj Popeye sicario se bese ne spominje u Narcos. 

 

Nije li to onaj celavi sicario sto je bio sa Pablom u "Katerdrali"?

 

Edit: sad sam naisao na podatak (streber!) da je Poison iz serije u stvari Popeye iz realnog zivota.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ras kass said:

Da samo sto je Poison ubijen, Popeye se predao. 

 

Pa da, jasno da nisu bas u svemu ostali veerni istinitoj prici, ali na Redditu sam nasao da zbog autorskih prava Netfliks nije smeo da iskoristi nadimak Popaj.

Ja sam trenutno na devetoj epizodi prve sezone Narkosa, gledam kako sicariosi u Katedrali bacaju Pabla u paranoju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...