Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

Jbg kad su meni su rendom ubice strasnije od narko bosova [emoji846]

Mislim da drugacijim ocima gledamo. Ja volim  kada je nesto dovedeno do perfekcije, volim visoku produkciju i vrhunsku glumu. Jos kada je tu psihologija ili filozofija... U Mindhunter-u je sve tu. Nije to TD ali je najblize sto sam gledao. 

Kazes nema kultnih scena, pa mi svi u kuci nismo disali kada su pricali u kolima sa onim klincem sto je uspeo da pobegne.

U Narcos-u mi je, npr, glavni glumac komican, produkcija ocajna, sporedne uloge katastrofa. Nema tog rezisera i scenarija koji moze to da ispegla.

 

 

Smatram da ne gledamo drugačijim očima. Upravo obrnuto. Razlika je u percipiranju kvalitetnog scenarija, psihološko - filozofskim elementima i standardima koje su neki postavili a vezano za mračnu atmosferu koja bi trebala da prati taj krimi podžanr.

I ja volim kvalitetnu obradu teme serijskih ubica. Recimo kad smo već kod spomenutog Finchera, “Seven” i “Zodiac” su odlični filmovi. Sa serijama izuzev “House of Cards” baš ne stoji dobro.

Iz te neke tematike bih izdvojio neprevaziđeni “The Silence of the Lambs”. To bi već moglo serijski da se obradi a ne da se prežvakavaju Menson i Semov Sin.

Link to comment
Share on other sites

Pa o tome i pricam. Tebi je scenario vazniji od rezije, glume i kamere, sto kod mene nije slucaj. Mene je Holivud razmazio poslednjih 10-ak godina, jer su podigli lestvicu jako visoko. Godinama su jaganjci bili nesto najbolje sto sam gledao, ne samo vezano za tu tematiku, nego uopste. Ali jednostavno, svet napreduje, i pojavili su se bolji filmovi ili serije. U stvari, bolji nije dobra rec, kvalitetniji recimo. Sada kad pogledam taj film, vidim neke falinke koje nisam primecivao ranije.

Da skratim, meni je TD 1 nesto najbolje sto je ikada snimljeno i niko me ne moze ubediti u suprotno. Volim da kazem, da su Rast i Marti lovili dzeparose po GSP-u, opet bi serija bila ludacki dobra. Genijalni Fukunaga i nestvarna gluma ispeglali bi svaki scenario i glupave holivudske zavrsetke.  Obrnuto ne moze.

Sve sto se pojavi pribliznog kvaliteta je puna kapa.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 4:49 AM, Doorn said:

Odgledao sam prvu epizodu i djeluje dobro. Problem je sto stalno ocekujem da Ali G odvali nesto smijesno.

 

 

 

 

Pregledao Spy, klasicni triler, napet i previse za moje zivce :classic_biggrin: 

Sacha Baron je odigrao odlicno, cijela ekipa je dobra.

Ponov bih preporucio Fauda koga interesuje slicna tematika i to podneblje.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/18/2019 at 9:51 AM, melankolic said:

 

Smatram da ne gledamo drugačijim očima. Upravo obrnuto. Razlika je u percipiranju kvalitetnog scenarija, psihološko - filozofskim elementima i standardima koje su neki postavili a vezano za mračnu atmosferu koja bi trebala da prati taj krimi podžanr.

I ja volim kvalitetnu obradu teme serijskih ubica. Recimo kad smo već kod spomenutog Finchera, “Seven” i “Zodiac” su odlični filmovi. Sa serijama izuzev “House of Cards” baš ne stoji dobro.

Iz te neke tematike bih izdvojio neprevaziđeni “The Silence of the Lambs”. To bi već moglo serijski da se obradi a ne da se prežvakavaju Menson i Semov Sin.

Meni je Mindhunter na nivou njegovog Zodiaca. Son of Sam i Menson su u seriji zastupljeni zajedno cca 7 minuta. Ovaj akcenat na Atlanta case-u sa ovim sporednim dogadjajima mi je sjajan. Svi se likovi pomalo cacnu, svi su sa ozbiljnim falinkama u private life, meni je blizu True detctive levela.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Irishman. 

 

Ne smeta mi sto je 3h i 40m, al ne znam sto nas ovaj covek terorise vise sa gangsterskim dosadnim i razvucenim 'mi smo mafijasi i mnogo velike face' pricama u nedostatku svoje inspiracijе? Cak je i izvukao iz starackog doma legende De Nira, Pacina i Dzo Pesija koji igraju likove koji su xy godina mladji u filmu. Ko nije video kako to izgleda, bolje i da ne pokusava. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2019 at 9:03 AM, Kronostime said:

Don`t f**k with cats

 

Jezivo :krstipd4:

 

Sad gledam, ne mogu sebi da dodjem. Nisam ni gledao sta je, mislio sam da je LOL cats, macke sviraju klavir. 

 

Tito dragi. :krstipd4: :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Honey Badger said:

 

Sad gledam, ne mogu sebi da dodjem. Nisam ni gledao sta je, mislio sam da je LOL cats, macke sviraju klavir. 

 

Tito dragi. :krstipd4: :classic_ninja:

Takva je bila i moja reakcija: iskakao mi je kao preporuka non-stop i rekoh da ga odgledam da ne smara vise.

Ono je strasno - pogotovo majka ubice.

Jezivo je i to sto pokazuje koliko internet i drustvene  mreze mogu biti opasne.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Klotzen said:

Osim ukoliko ti nije cilj da je ispljuješ ubuduće izostavi to "španska" 🙂

 

Namjerno sam napisao spanska, jer sve serije koje nisu na engleskom volim da gledam i slusam na original jeziku, a i da odmorim od Holivuda.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...