Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

17 hours ago, estranged said:

Pisem ovde jer je bilo vec reci o serijalu Witcher pa su se javljali ljudi koji su citali.

Poceo da citam i zavrsavam trecu od sedam knjiga, mada vidim da je naknadno izdata 'Sezona oluja' koja je kako vidim prequel. Da li da presecem s njom nakon trece 🙂 ili da je procitam na kraju serijala ?

Ja sam "Sezona oluja" pročitao kao treću u nizu. Mislim da sam negde na netu našao da bi trebalo da se čita kao druga ili treća, ne mogu sad da se setim, jer ima na nekoliko mesta u knjizi gde su opisani događaji koji se dešavaju pre nekih koji su u sledećim knjigama. Mislim da ništa posebno nećeš poremetiti ako je pročitaš sad ili na kraju. A ako bih se ja našao u toj situaciji pročitao bih je odmah 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Nije loša S02 “Mindhuntera”.
Razvijaju se tu svakakve teorije o najpoznatijim masovnim ubicama tog vremena kroz dijalog glavnih likova.

Kod Mindhuntera nema "nije losa".

Ili jeste loodilo na nivou prve sezone ..ili nije. 😞

 

Za vikend cu odgledati...nadam se.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/20/2019 at 1:44 AM, melankolic said:

 


Daleko je S01 od “loodila”. Netflix varijanta “True Detective”.

 

Ne znam onda sta je tebi dobra serija.

Oko ukusa jedino vredi raspravljati, ali Mindhunter oceniti kao prosecnu seriju - nije stvar ukusa. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 10:49 AM, Doorn said:

Odgledao sam prvu epizodu i djeluje dobro. Problem je sto stalno ocekujem da Ali G odvali nesto smijesno.

 

 

 

 

 

Hvala za ovo, vidim, da je delo Gideona Raffa, autora izraelske serije Prisoners of War na osnovu koje je snimljen Homeland. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2019 at 11:48 AM, mmajstor said:

 

Debili. 

Korporativni pohlepnici. 

Kapitalisticka huljo. 

Duhovni olosu. 

 

ps. trazim 5 ljudi radi prevazilazenja sopstvenog svedocenja ovih pojava. 

Kako bi mi legla treca sezona....koji idioti da su ovo ugasili....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A to je loše?

Fenomenalna serija, 2. sezona potpuno u rangu 1. (tu se razlikuje od TD)

Sigurno najbolje nešto što sam gledao od Netflix-a.

 

Uh, uh... “najbolje od Netflixa”.

A šta ćemo sa “Narcos”- om, “Dope”, “Black Mirror”?

I šta smo saznali u S01 sem što su kao muve bez glave jurili od jednog do drugog serijskog ubice? Kako su izgrađeni likovi i njihovi odnosi? Prilično loše.

Samo su koristili podatke do kojih su došli prostim istraživanjem najpoznatijih mas- ubica i to ubacili u scenario. Može to daleko bolje.

Inače, Netflix je već postao poznat po tome da kradu teme proslavljenim serijama sa drugih streaming servisa i obrađuju ih na svoj prilično površan način.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, melankolic said:

 

Uh, uh... “najbolje od Netflixa”.

A šta ćemo sa “Narcos”- om, “Dope”, “Black Mirror”?

I šta smo saznali u S01 sem što su kao muve bez glave jurili od jednog do drugog serijskog ubice? Kako su izgrađeni likovi i njihovi odnosi? Prilično loše.

Samo su koristili podatke do kojih su došli prostim istraživanjem najpoznatijih mas- ubica i to ubacili u scenario. Može to daleko bolje.

Inače, Netflix je već postao poznat po tome da kradu teme proslavljenim serijama sa drugih streaming servisa i obrađuju ih na svoj prilično površan način.

Boldovano ne stoji jer je serija radjena po romanu bivseg FBI agenta, koji je i glavni 'junak'. Inace je i uradjena kao polu dokumentarac u prvoj sezoni, druga je malo drugacija, sto se meni licno nije dopalo ali objektivno zbog atmosfere, kvaliteta glume i rezije, sam i rekao da je podjednako dobra. Razgovori sa masovnim ubicama su gotovo potpuno autenticni, odnosno autentican je deo gde ubice govore. Zao mi je sto nisam procitao knjigu, mislim da nije prevedena na srpski.

Objektivno serija je u rangu sa najboljim HBO serijama. Narcos i Dope, po mom misljenju (a bogami i kritike) nisu uopste ni blizu tog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Boldovano ne stoji jer je serija radjena po romanu bivseg FBI agenta, koji je i glavni 'junak'. Inace je i uradjena kao polu dokumentarac u prvoj sezoni, druga je malo drugacija, sto se meni licno nije dopalo ali objektivno zbog atmosfere, kvaliteta glume i rezije, sam i rekao da je podjednako dobra. Razgovori sa masovnim ubicama su gotovo potpuno autenticni, odnosno autentican je deo gde ubice govore. Zao mi je sto nisam procitao knjigu, mislim da nije prevedena na srpski.

Objektivno serija je u rangu sa najboljim HBO serijama. Narcos i Dope, po mom misljenju (a bogami i kritike) nisu uopste ni blizu tog kvaliteta.

 

Poenta nije u tome da li je kreator serije sam došao do podataka ili je to delo odnosno uzeto iz knjige FBI agenta. Izostala je dramatizacija knjige.

Govorim o seriji koja je suštinski loša, nepovezana, sa gomilom sporednih radnji čiji se smisao ne nazire (recimo, onaj lik što se vezuje za kvaku gušeći se- S02). Svaki pojedinačni lik nije dovoljno strukturisan nego ih upoznajemo isključivo kroz njihov profesionalni angažman. Sada bih mogao naširoko da pričam o svakom liku ali bih morao bukvalno da idem od epizode do epizode i navodim taksativno gde se sve nalaze rupe u karakterizaciji likova.

Ono, recimo, sa lezbijskom ljubavi u S02 mi nije jasno koju ima funkciju.

Sve u svemu, generalni utisak je da je sve nekako nabacano bez nekog reda i smisla. Apsolutno nijedna kultna scena u dve sezone serije. Daleko sam više očekivao od Finchera.

 

S druge strane, Narcos i Dope zaista nude pravi, realni strah od zla, autentičan prikaz ljudske pohlepe i bezobzirnosti. Uzmi samo kao primer koliko ubistava se pripisuje Pablo Escobaru. Ma kakav Manson i oni što polno opšte sa odsečenim glavama.

Link to comment
Share on other sites

Jbg kad su meni su rendom ubice strasnije od narko bosova 🙂

Mislim da drugacijim ocima gledamo. Ja volim  kada je nesto dovedeno do perfekcije, volim visoku produkciju i vrhunsku glumu. Jos kada je tu psihologija ili filozofija... U Mindhunter-u je sve tu. Nije to TD ali je najblize sto sam gledao. 

Kazes nema kultnih scena, pa mi svi u kuci nismo disali kada su pricali u kolima sa onim klincem sto je uspeo da pobegne.

U Narcos-u mi je, npr, glavni glumac komican, produkcija ocajna, sporedne uloge katastrofa. Nema tog rezisera i scenarija koji moze to da ispegla.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...