Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

23 minutes ago, Pavaroti said:

1,5, 7 nema veze sa istinom. 8 tu i tamo,mislim da previse napadas momka iz price u Zvezdi. On jeste previse agresivan,ali je i mlad dosta. Moras imati u vidu da je kao mlad dodsao u KKCZ. 6 ODBRANA RUKAMA-pa ni to niej bas tacno, cak i ne znaci da je lose, aktivnost rukama u odbrani je vrlina dobrih igraca iz odbrane,kao npr Djenka..aktivne ruke su uvek plus za defanzivnog igraca.

 

5.Odlicno to radi, gledao sam ga ove godine, pravi odlicnu livadu, ne uvek, ali ko to uvek i radi, ima osecaj za to. 1 Pik radi dobro i kad mu se otvori snazno zakuca,jeste da ima problema kod obruca,ali dobice stalozenost godinama, mislim da previseradi na znazi.

 

7 Pozicioniranje mu je najbolje u igri. Zna da se dobro pozicionira ispod kosa i da napravi mesta  za laki kos. Tu je bas dobar i prejak.

 

4.Bacanja sve bolja, nije idealno ali ide ka boljem.

 

Previse hejta, nije on Vilt, ali je dobar cenar za modernu kosarku, trebace mu iskustva da se to poslozi, ali ima svoje kvalitete. Nije slucajno u vrhu evropske kosarke vec godinama.

 

On tek treba da napuni 24 godine.

To što na klipovima ponekad ostane sam i što posjeduje brzinu ne znači da je dobra pik opcija, trebaš pogledati kako to rade pravi školovani centri. Nikad nije bio preterano dobar u pravljenju blokova, a i često se zna kretati u bloku.

 

Anticipacija i pozicioniranje mu je očajno, kako defanzivno tako i ofanzivno. O čemu ti pričaš o pozicioniranju ispod koša? Pa centar je bez šuta, gde će drugo koji kurac ići već pod koš da pokuša da prikuca koji zicer ili da uhvati ofanzivni skok.

 

Klip sa kucanjima iz zicer pozicija ne čini nekoga dobrim igračem. Opet kažem igrač uloge može biti, ali nije realno pričati hvalospeve o njemu.

Link to comment
Share on other sites

Poenta cele priče je otkud kod Radonje? 

 

Meni lici na dve stvari, prva je menadžerska kombina, a druga poslednji pokušaj da se izvuče nesto iz njega. Kada to kažem mislim da postane EL igrac, a verujem da ce uvek imati mesta u EK ekipama. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Liska Manjina said:

To što na klipovima ponekad ostane sam i što posjeduje brzinu ne znači da je dobra pik opcija, trebaš pogledati kako to rade pravi školovani centri. Nikad nije bio preterano dobar u pravljenju blokova, a i često se zna kretati u bloku.

 

Anticipacija i pozicioniranje mu je očajno, kako defanzivno tako i ofanzivno. O čemu ti pričaš o pozicioniranju ispod koša? Pa centar je bez šuta, gde će drugo koji kurac ići već pod koš da pokuša da prikuca koji zicer ili da uhvati ofanzivni skok.

 

Klip sa kucanjima iz zicer pozicija ne čini nekoga dobrim igračem. Opet kažem igrač uloge može biti, ali nije realno pričati hvalospeve o njemu.

 Pokusaj da se ne blamiras, to ti je moj neki savet. Necu vise replicirati,  samo ovo je toliko laicki da je to neverovatno. Pritom si i nevaspitan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

Ma sigurno menadžerska kombina, dajte ljudi nemojte se zajebavati. A tek ovo "poslednji pokušaj" :lol_2:

 

I Blat pre toga isto hteo da se ugradi 3%, poznat je po tome.  

 

 

 

A jes vala I ja sam naivan, nista poštenije nema od menadžera.

Divni ljudi. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Meni je on, kao što već rekoh, u pravom momentu na pravom mestu (za razliku od sesije u Zvezdi). Pritom neće biti prva opcija na pet, i to će mu odgovarati, stariji je dve godine, sazreo je taman da iznese ulogu koja se postavlja pred njega.Odličan potpis za Bajern.

Link to comment
Share on other sites

Just now, propolis said:

 

A jes vala I ja sam naivan, nista poštenije nema od menadžera.

Divni ljudi. 

 

Pa da zavisi od njih samo, imalo bi logike. Ali ovde pričamo o poprilično ozbiljnom klubu, menadžmentu, treneru i takmičenju.  

 

Ali ok, završavam sa ovom pričom, jasno mi je da je većina potpuno nesposobna da priča objektivno na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Ako neko uzima u Bayernu to su Italijan i Srbin koji vode menadzment. Radonja se tu ne pita previse ma koliko to cudno zvucalo. Ajde da ne idem daleko, ali sam propirlicno siguran da je tako.  U svetu kosarke se svi grebu i klubovi pokusavaju da to prebace vise na sportske direktore a ne na trenere, mislim to oko igraca. Radonja nije naivan, ali daleko od toga da on nesto uzima. Evo u KKCZ, vidi te ko je Oktagon i kako se odjednom otvorilo, to je kad nemas SD.  Po meni trenere treba izbaciti iz tih sema,mogu sad zamisliti Estudijantes sta ce sve zavrsiti tamo.

Link to comment
Share on other sites

Lessort je odličan mladi igrač, u Zvezdi kao 21-ogodišnjak imao baš ozbiljnih partija na EL nivou, u Unikahi bio među boljim igračima (možda i najbolji uz Fernandeza). Jeste još uvek sirov i nedovoljno disciplinovan u igri, al' to je i normalno za igrača njegovih godina i iskustva. Svakako dobar materijal za obradu, a da pritom nije samo projekat, nego može i odmah da doprinese.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Lesor je u Zvezdu dosao sa 22 godine i odmah mu je dato da igra EL posle sezona u Francuskoj. On te sezone ulogu prvog centra nije mogao da iznese. Pa nama je unutrasnja linija tada bila Lesor, Jovanovic, Jankovic, Antic i Bjelica. Sad kad pogledam, onih 11 pobeda uopste ne deluju malo. Dobro, Omic je bio jos tu ali je on dosao kasnije.

Tacno je da je ispadao gomilu puta u odbrani i da je to bilo lose. Ne zna ni da li da udvaja, preuzima, vraca na svog i bude totalno pogubljen , uz one njegove faulove na 8 metara. Mada, nije ni da nam je tim bio nakrcan gomilom defanzivaca pa da ima ko tu da pomaze. Danga koji je veci deo sezone bio povredjen, Lazic koji je proveo leto sa reprezentacijom i nije imao odmor i jos se povredio. I ostaje Antic koji je igrao odbranu kad on odluci da mu se igra jednom mesecno. Posle finala aba je skroz pao, verovatno je bilo reseno da ide pa je u kls izgledao kao da mu se ne igra i da je nateran da bude tu. Isla je prica na forumu te sezone da ima problem sa vidom i da mu je to problem bio kod dosta onih lopti koje su mu ispadale kad ga je Rocesti spajao sa kosem.

 

Sto kaze guru dobar je materijal za obradu i ima sta da ponudi. Napredovao je prosle sezone u Unikahi. Nece on da bude kod Radonje prvi centar i da gazi 30 minuta. A kod Radonje svakako da moze dosta toga da nauci u odbrani. Pa protiv nas je imao 16 poena i 25 indeks u onoj prvoj utakmici. Drugu ne racunam jer je tu vec sve bilo reseno, oni prosli a mi ispali.

 

Uostalom, Lesor je isto godiste kao i Ristic pa mozete i tako da poredite.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Lessort je odličan mladi igrač, u Zvezdi kao 21-ogodišnjak imao baš ozbiljnih partija na EL nivou, u Unikahi bio među boljim igračima (možda i najbolji uz Fernandeza). Jeste još uvek sirov i nedovoljno disciplinovan u igri, al' to je i normalno za igrača njegovih godina i iskustva. Svakako dobar materijal za obradu, a da pritom nije samo projekat, nego može i odmah da doprinese.

 

Jedno pitanjce, da li je tačno kada si radio skauting za Radonju(KKCZ) da je on u principu uvek prvo gledao defanzivne karakteristike igraca bez obzira na poziciju koju igra? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Jedno pitanjce, da li je tačno kada si radio skauting za Radonju(KKCZ) da je on u principu uvek prvo gledao defanzivne karakteristike igraca bez obzira na poziciju koju igra? 

 

Gledao je sve, ništa više nije obraćao pažnju na odbranu nego na ostale stvari, neke odlične defanzivce nije hteo jer su napadački limitirani... Imao je averziju prema niskim igračima (sem kada su ekstra klasa), igračima starijim od 30 godina, nije želeo rukije direktno sa koledza i naravno problematične i injury prone igrače.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Pavaroti said:

 Pokusaj da se ne blamiras, to ti je moj neki savet. Necu vise replicirati,  samo ovo je toliko laicki da je to neverovatno. Pritom si i nevaspitan.

Važi 😄

 

Ti si prva osoba od koje sam čuo da Lezor ima dobro pozicioniranje i anticipaciju. Pa dečko vrlo često izgubi kompas Elton Brend style 😄

 

Ali svakako pobedu odnosi konstatacija da je dobar u pik igri i da često zakuca, ali je oko obruča slabiji. Pa jeste dobar protiv očajnih protivnika kad ostane sam protiv obruča, videćeš kako će to izgledati u EL, sa smanjenom minutažom, protiv ozbiljnih odbrana i defanzivnih zveri poput Veselog, Danstona i Milutinova.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Nema šta, definitivno treba uputiti evroligaške trenere na edukaciju na forum Vox92, da im se objasni da su idioti zato što uzimaju bilo kojeg ex CZ igrača kojim ovde nisu bili zadovoljni... Od pomenutog Lesora, preko Voltersa, Micića i ostalih... Tako da Radonja, Jasikevičijus, Sferopulos i ostali, znate šta vam je činiti.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je CSKA baš enigma.

 

I po ovom potpisu Džejmsa na godinu dana mi deluje da ni oni sami nisu sigurni šta žele. 

 

Ako ne grešim, to trenutno izgleda ovako:

 

Džejms, Bejker, Heket

Strelineks, Hilard,

Klajburn, Kurbanov

Voronševič, Bolombaj

Hajns, Kufos, Vojtman

 

Klasični 3.6

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Francuzi imaju jedan veliki problem. Nemaju EL tim do ove sezone. Njihovi domaci igraci nemaju dobru podlogu za napredovanje. Kvalitetni mladi igraci im brzo odlaze napolje.De Kolo, Parker, Diao, Gobert, Leo, Lesort, Dalo, Huertel, Nikitina, Okobo itd. Nije ni malo lako otici mlad i  probati ugrabiti srecu napolje a da nisi prosao ozbiljan dril u domacoj ligi. Biti stranac preko je jako tesko i moras biti nosilac i dati odmah nesto.

 

Lesor nije trebao da bude prvi centar, vec drugi i da uci za sledecu godinu da nosi igru ispod kosa i bude jedan od nosilaca. Ko je njega mogao da uci,Alimpije,Ljubotina? Pera Antic? 

Ima jako dobro pozicioniranje, cak i to iskakanje kad radi, radi veoma dobro..nekadne..krenuo je tek da uci takve stvari.Takodje kod anticipacije,cekaj..neko ko ima 3 of skokau EL to nema? Ko daje skoro svaki kos iz asistencije nema'? Pozicioniranje, na sta konkretno mislis tu ako nije centru da se rva ispod kosa. Za pick and roll igru moras imati i dobrog pleja. Lesor to radi solidno. Znaci tu si potpuno omasio celu pricu.

 

Zavrsava dobro, pa to kazu procenti, jeste malo drven, nije mekan i sklon je nekad da zasere,ali moras imati u vidu da on nije top klasa, ali da je dobar i mlad to jeste. On je zavrsavao visokim procentima u EL i EC prosle godine, tako da ti ni ta prica ne stoji previse.

 

U EL ce on izgledati dobro, naravno da nije top centar EL, covek napreduje svake godine.Od Chalona, Nantera, Zvezde i Unicaje, sad je dosao u Bayern.  Koliko mogu da primetim jako dobra karijera za sad, sa tim da nije imao priliku da radi sa velikim trenerima. Upao mu je Alimpijevic u prvoj EL sezoni, odigrao jedobro, ali svakako nije smeo biti nosilac igre, bar ne u prvoj sezoni.

 

Ove sezone ceimati od koga da uci.Dejo je tu, pa Monro i Radosevic koji mu mozeobjasniti cari short rolla i kako mozes praviti prostor i bez suta spolja. Veoma korisna sezona za njega, dobar je mladic, sa Martinika, veoma je vedar i radne etike.

 

Odgovorio sam,cisto da ne ostane na ovim tvojim recima.

Link to comment
Share on other sites

Baker mi je uvek delovao kao onaj lepi belac iz Holivudskih serija koji mora tu biti bar kao neki ukras. Ne znam,ovo je toliko atipicno za CSKA da bih se zacudio ako odu na F4 ove godine.

 

Ipak i na papiru je to odlican tim, treba Itudis da zasuce rukave ovde i uhvati se velikog posla. Nije to lose popunjen tim,ali je nov i pitanje je u prvoj sezoni koliko mogu i ako opet ode na F4 i uzme titulu u VTB pored ovakvog Himkija treba mu skinuti kapu.

 

Kvota na Himki na bet365 je 34,sto je pure value.Zvezda je treca od nazad za sad po kvoti da uzima titulu. Prvi su valjda Barsa i Fener, tu je blizu i CSKA za sad.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Nema šta, definitivno treba uputiti evroligaške trenere na edukaciju na forum Vox92, da im se objasni da su idioti zato što uzimaju bilo kojeg ex CZ igrača kojim ovde nisu bili zadovoljni... Od pomenutog Lesora, preko Voltersa, Micića i ostalih... Tako da Radonja, Jasikevičijus, Sferopulos i ostali, znate šta vam je činiti.

Niko ne spori da momak može biti solidna bekap EL opcija, ali po mom mišljenju nije materijal za vrhunskog EL centra. Možda i grešim, grešili su mnogo puta i ljudi kojima je košarka izvor zarade, pa tako i pomenuti Radonjić i Sferopulos. Nema potrebe za takvim upisima, ovo je forum i valjda je njegova svrha da se iznese mišljenje. Kad svi misle isto...

 

A boldovano predstavlja izuzetno glupu tvrdnju, svaki put kada iskažeš određenu tvrdnju ili izneseš mišljenje da određeni igrač nema kvalitet ili da nije dobar fit za određenu ekipu, neko ti lagano može spočitati da bi xy trener/GM trebao doći kod tebe na edukaciju, pošto očigledno ti znaš bolje.

Edited by Liska Manjina
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...