Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

10 minutes ago, Marvin said:

Kapiram da bi neki bogatiji ELigas mogao lagano da da jedno 2 milke ojra, sto bi bilo cirka duplo manje od ovogodisnjih 12m $ b ali i dalje ozbiljna lova cak i za NBA igrace

 

Teško, baš teško. Ne verujem da će se baš toliko zaleteti neko, em ne znaš kako će se snaći, em ti nad glavom stoji mogućnost da sutra padne na doping testu.

 

Jedino da ima klauzulu za to u ugovoru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja na to gledam iz perspektive krize dobrih igraca u EL. Evo nabroji samo 3 bolja igraca na toj poziciji. Ja ne znam da li bih jednog mogao, ajde da kazes Higins recimo.

A 2 milke plate ima bar 3-4 kluba u evropi.

 

Naravno, uvek postoji sansa da se ne prilagodi ili da izigrava zvezdu, tako da zaista treba biti pazljiv.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Pominjao sam juce. Treba razmisljati malo dalje od terena. Evans je dovoljno veliko ime, privlacio bi paznju USA medija, a mozda i drugih neevropskih. Bilo bi super da neko rizikuje, zagrize i dovede ga. Recimo Pao, onda bi kombinacija on i Pitino bila odlicna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pepe sancez said:

@realno *w

 

Je li to pratis Koreance zbog Sinerdzija ili si samo blesav :lol_2:

 

Sinergy naravno, posle malo pratio i rezultate i statse zbog kladionice.

 

Interesantni su mi bili. Vidiš nekog domaćeg igrača, pomisliš - vidi ovaj zanimljiv, visok, fin šut, izbačaj, zna pas da baci... Onda uđeš na EB i shvatiš da ima tipa 35 godine 😄

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2019 at 8:38 AM, Marvin said:

Mislite li da ce neki Kinezi da daju lovu za Tajrika Evansa ili bi mogao u EL

 

Zavisi koji od ona 2 izvora o njegovoj rekreativnoj preferenciji je tacan. Ako je belo - onda ce verovatno negde u Espanju, ako su metamfetamini onda je Kina bolji izbor 😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2019 at 12:48 PM, pepe sancez said:

Asik, Jerebko, Mozgov, Kalderon, Abrinjes, Gortat, Davis Bertans, Kaspi, Zaza, Luvavu, Bender? 

Asik ne znam ni da li je za Evroligu igrac.

Jerebko mozda fasuje ugovorcic kao i vecina likova posle epizode u GSW-u.

Mozgov jedino ako ga katuju. 

Kalderona ako opet ne uzmu neki paceri ili odluci da zavrsi karijeru, mozda i dodje. 

Abrines ne znam zasto bi dosao. Imao bi on solidnu ulogu u nba-u. Samo da je sve u redu na privatnom planu. Bio je on standardno u rotaciji pre toga.

Gortat ok.

Bertans nikako. 😄 On mozda opasan  ugovor zabode samo zbog suta.

Kaspi mozda opet nabode nesto u nba-u. Zaza isto (edit: i on je penzija kandidat). Samo zbog imena.

Luvavu&Bender ce sigurno dobiti sansu jer su mladi. Plus su nesto pred kraj sezone krenuli da pokazuju.

On 5/23/2019 at 6:50 PM, pepe sancez said:

Kem Birc

On 100% ostaje u nba-u. Bas je fino iskoistio svoje minute u Orlandu nakon povrede Bambe.

Edited by ZoltanWantsToDie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
12 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Voleo bih da elaboriraš zašto smatraš da on nije pravi plejmejker, a takođe da se izjasniš da li si ga gledao u Baskoniji, Bruklinu, Bostonu i na koledžu. Po mom mišljenju je pravi, da "pravlji" ne može biti. To što je itekako kompetentan strelac ne čini ga manjim plejmejkerom, a to što igra često off the ball u Atamanovoj petorci sa Micićem, isto ga ne čini manjim plejmejkerom, već je jedonstavno pouzdaniji šuter od Vase i brže se kreće kroz blokove pa može da lomi rivala na taj način. Slično je kod nas u reprezentaciji korišćen Teo u petorkama sa Markovićem, pa valjda niko ne tvrdi da Teo nije pravi plejmejker.

 

Predlažem da se ova diskusija nastavi na EL temi.

Slazem se sa opisom Larkina, lose sam se izrazio jer sam htio reci da dosta vremena u igri provodi uz pleja, a on radi skorerski dio.

 

Pocetna teza price je bila kako ekipama treba vise igraca koji mogu da kreiraju s loptom sa vise pozocija, sa cim sam se prvobitno slozio navodeci primjer Zenita. A onda sam se sjetio Efesa ili bolje da uporedimo postavku igre Fenera i Efesa. 

 

Fener je bas tim koji ove godine dosta daje loptu u ruke vecem broju igraca koji napadaju u driblingu i tako kreiraju visak. Tu je samo Slukas klasicni plej, a dosta igraju i Gudura, Dikson, Melih, prvo Grin, sada Guler, cak i Kalina pokusava da zabada mnogo cesce. 

 

Za razliku od njih kod Efesa se sve bazira na visku koji kreira dvojac Vasa i Larkin, vecinim zajedno u igri, sa varijacijom sa Simonom umjesto jednog od njih. Sto ce reci bas mali broj igraca koji inicira napad, a oni imaju izuzetan napad cijele godine. Njima postavljeni napad pocinje maltene klasicno odozgo, sa pozicije jedan, nema tu mudrovanja sa pozicije tri, ispod kosa i sta znam. Ako se dobro branimo guraj tranziciju, loptu Larkinu, na polovini loptu pleju pa sta osjeti, ako hoce brz sut, da nadriblava u igraca, da postavi napad, potpuna sloboda. Cak imaju i neke igrace tipa Andersona i Bobou koji su ranije igrali s loptom, a prebaceni su u off ball igrace. 

 

Kako je moguce da sve to funkcionise ako su tendencije drugacije. Pa bas zato sto su Vasa i Larkin vrhunski igraci sa loptom plus odlicni realizatori, a okruzeni sasvim dobrim skorerima iz razlicitih pozicija. Znaci, ako nadjes dobre igrace na lopti, spremne da ulaze u rizican dribling i zadrze ga ti je moras imati sad neke znalce driblinga na drugim pozicijama. Naravno, pomaze i to sto im se centri (4/5) dobro otvaraju i citaju kretnju. Ali nema dileme da se neke koncepcije koje su vazile i prije 20 godina i danas mogu uspjesno implementirati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se u potpunosti sa navedenim. Pošto je priča započeta na KKCZ topicu (a odnosi se i na sve ostale, relativno siromašnije klubove), vidimo da je u pitanju inverzan proces - ovi najbogatiji čak neke igrače koji su dobri na lopti limitiraju u tom pogledu (Beaubois, Dixon kao klasični primeri, momci koji su dobar deo karijere proveli fulltime na PG poziciji), dok mi siromasi moramo od limitiranih igrača da pravimo kreatore, čak i primarne. 

Link to comment
Share on other sites

Larkin 1/2

 

Neverovatno je koliko je na to uticalo mnogo faktora. Najveći faktor je svakako Vaso koji je igrao dobro tokom cele sezone. Zatim nešto slabiji početak Larkina. Treće - pad forme Buboe, koji se otprilike poklapa sa podizanjem forme Larkina, a pošto Vaso kida, Ataman ih stavlja zajedno. I to je bio pund pogodak. 

 

Ne mogu da se setim ko je nas davno, na starom forumu, napušavao zbog preterane opterećenosti pozicijama. Naročito kada su neke vrhunski igrači u pitanju. To me podseća na priču o Jokiću - šta on igra kada je u petorci sa Plamlijem? Većina će reći peticu, jer čuva protivničku peticu, ali da li se ostatak njegove igre može protumačiti kao centarski? Vrlo teško.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2019 at 2:49 PM, Chaos Is Me said:

Slažem se u potpunosti sa navedenim. Pošto je priča započeta na KKCZ topicu (a odnosi se i na sve ostale, relativno siromašnije klubove), vidimo da je u pitanju inverzan proces - ovi najbogatiji čak neke igrače koji su dobri na lopti limitiraju u tom pogledu (Beaubois, Dixon kao klasični primeri, momci koji su dobar deo karijere proveli fulltime na PG poziciji), dok mi siromasi moramo od limitiranih igrača da pravimo kreatore, čak i primarne. 

 

Mozda je to zbog godina, a Dixon je ovu sezonu odigrao iznad svih očekivanja. 

Obojica stari i prevejeni znalci koji znaju da odrade posao, ako prva postava nesto ne odradi. Efes je imao dosta sreće što je Larkin proigrao kad je bilo najpotrebnije tako da je Bubua ipak ostao kao rezervno uruzje za kojim nije bilo potrebe. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VoodooDerina said:

Jedino ako su u poslednjem trenutku uleteli sa mnogo većom kintom od KKP kada su videli da je to to.

Verovatno Bartomeu tvrdi pazar puštanjem različitih info-a.

Bartomeo je jasno rekao da dva kluba iz ABA lige nece igrati EL.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...