Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

nekako meni ne ide da roster ima 14 igraca, mozda je bolje da bude 12

moze da se skine i 20 igraca ali obicno igra 10 

Barsa napravila brutalan tim, ali videcemo kako ce sve to izgledati u praksi

Real ce biti jos veci show sa Laprovitolom (valjda sam dobro napisao) koji je zasluzio sansu posle brutalne sezone u Huventudu

Cska je sastavio zanimljiv tim ali mislim ds su oni morali da zadrze Higinsa po svaku cenu, covek je prvi bek evrolige

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 11:42 AM, realno *w said:

Znači ovo:

 

Dilejni, Ertel, Pangos

Higins, , Kuric, Ribas

Abrinjes, Hanga

Mirota, Klaver, Oriola, Smits

Dejvis, Tomić, Pustovij

 

 

haos.

 

Filip, Lorenco, DeDa

Bili, Djenka, Laza

Stratos, Dobri

Derik, Boriša, Faje

Gist, Ojo, Kuzma

 

Dakle Katalonci, ništa od titule i ove godine.

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 11:47 AM, Green23 said:

Ako Evroliga ne bude proširivala roster na 14 igrača, verujem da će u početku na klupu Smits, Pustvij i povređeni Ertel.

 

A gde je pisalo da ce Evroliga da prosiruje roster na 14 igraca?

 

Meni vise lici da je ta vest posledica igre gluvih telefona. Filip Covic ima mesta u Zvezdi jer ce biti vise utakmica i u konkurenciji ce biti vise od 12 igraca, nekih 14-15-> evroliga prosiruje roster na 14 igraca.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

A gde je pisalo da ce Evroliga da prosiruje roster na 14 igraca?

 

Meni vise lici da je ta vest posledica igre gluvih telefona. Filip Covic ima mesta u Zvezdi jer ce biti vise utakmica i u konkurenciji ce biti vise od 12 igraca, nekih 14-15-> evroliga prosiruje roster na 14 igraca.

 

Uvek se u teoriji provuce ta prica o velikom broju utakmicu, ogromnoj rotaciji, a u praksi nista od toga ne bude. Normalno da je treneru u cilju da uigrava 10,11 igraca, a da su ostali tu da popunjavaju broj. 

 

Tako da sustinski, nije steta da ti Nenadic i Jovanovic bleje u civilki, al steta je da ti Dobric bude van protokola.

 

Prosle godine jesmo imali siri roster, ali ne zbog velikog broja utakmica, paklenog ritma ili cega vec, nego jer se Cirbes ispostavio kao promasaj, a Reglend se u februaru povredio, pa potom i Stratos. Da je sve bilo kako je planirano, imali bi kao i svaki tim, 12 igraca koji igraju, i dva koji ce da statiraju u kukuruzima i upadnu eventualno ako se neko povredi ili ako ih trener nagradi protiv nekog MZT-a. 

 

 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Jako tanak roster ima Olimpijakos ,realno ovo po imenima nije tim ni za top8... Mada sta ga znas, znali su da bljesnu upravo sa slabijim rosterima ali mislim da ce teze to ici ove sezone.

Meni se isto cini da ce sa nama da se kolju za to neko 10-11 mesto. Mada me ne bi iznenadilo da budemo bolje od "nazovi brace" na kraju. Na pleju su bas tanki, a uz duzno postovanje za Bilija, mislim da je u ovom stanju i u ovim godinama samo balast za tim.Covek jednostavno nije znao da se povuce kad je bilo vreme

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Bertomeu: Tim iz Londona uskoro sa licencom za Evroligu

Predsednik Evrolige Đordi Bertomeu kaže da su postignuti važni koraci kako bi elitno evropsko takmičenje dalje napredovalo.

Đordi Bertomeu

Na fajnal-foru Evrolige 2018. godine u Beogradu formirana je Unija igrača (ELPA), a Bertomeu kaže da je blizu dogovor o kolektivnom ugovoru.

“Želimo da naši igrači budu srećni. Oni su oformili svoju uniju, a bez njih ne bismo mogli da uspemo. Sledeći cilj jeste kolektivni ugovor, mislim da smo blizu“, kaže Španac.

Takođe, Bertomeu je nagovestio da se ide ka sve zatvorenijoj Evroligi.

“Blizu smo tome da imamo tim sa licencom u Londonu. Mnogi se možda sećaju da smo imali tim tamo, naši ciljevi nisu se promenili, bliži smo tome nego pre pet godine“, dodao je prvi čovek Evrolige.

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kankkunen said:

 

 

 

Zasto stati sa Londonom,moze i Oslo,Rejkavik ili Helsinki...

A sto ne bi mogao i jedan tim iz Kopenhagena sa A licencom...

Najbolje da  isutirate sirotinju,pa da kao gospoda gledamo kosarkaski derbi London-Kopenhagen

Kakav je skot ovaj Djordi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mare80 said:

Zasto stati sa Londonom,moze i Oslo,Rejkavik ili Helsinki...

A sto ne bi mogao i jedan tim iz Kopenhagena sa A licencom...

Najbolje da  isutirate sirotinju,pa da kao gospoda gledamo kosarkaski derbi London-Kopenhagen

Kakav je skot ovaj Djordi...

Ne preteruj. Naravno da je dobra stvar da London napravi konkurentan tim. Za Evropsku kosarku je u intresu da se pozocionira na mestima gde je novac. Bez toga nema ni ozbiljne kosarke. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

Ne preteruj. Naravno da je dobra stvar da London napravi konkurentan tim. Za Evropsku kosarku je u intresu da se pozocionira na mestima gde je novac. Bez toga nema ni ozbiljne kosarke. 

Dobro jeste pod uslovom da se to ostvari nekim prirodnim putem,da se tamo organizuje neka pristojna liga iz koje ce izniknuti jak klub koji bi bio konkurentan u Evropi...

Sto se tice novca ne znam,koliko je interesovanje u Londonu za evropsku kosarku,ima li publike,koliko su sponzori zainteresovani za takav projekat...

Nemam ja nista protiv Engleskih timova,ali imam problem da se ti timovi forsiraju vestacki i na silu...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Digla mi se bas ona stvar za kosarku u Londonu... ko i njima za kriket u Srbiji. 

 

http://B92: "Evroliga je sve uradila kako bi nas ubila" http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=24&nav_id=1595384

 

Jos jedan nakon Garbahose... samo nek se mnoze, pa cemo valjda doziveti kraj tiranije ovog grobara evropske kosarke.  

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Digla mi se bas ona stvar za kosarku u Londonu... ko i njima za kriket u Srbiji. 
 
http://B92: "Evroliga je sve uradila kako bi nas ubila" http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&dd=24&nav_id=1595384
 
Jos jedan nakon Garbahose... samo nek se mnoze, pa cemo valjda doziveti kraj tiranije ovog grobara evropske kosarke.  
Zamisli da neko iz ceske, slovacke ili tako neke trecerazredne fudbalske lige kaze:

Liga sampiona nas ubija, nisu hteli da odloze meceve zbog nekih tv prava.

A jos pominje prozore za kvalifikacije, stvar koja ubija svetsku kosarku, jer zbog te genijalnosti npr. nemamo evropskog prvaka na svetskom prvenstvu.
Link to comment
Share on other sites

Oooo vojma oca...pa jesu Ameri ubacili Kanađane u NBA zato što su shvatili da im nedostaju takve košarkaške ikone i veličine kao što su Raptorsi i Grizzlies...ili su možda neki drugi razlozi.

 

Ako neko drugi ume i može da obezbedi profitabilnost jedne košarkaške lige u Evropi neka se javi. Možeš misliti Fiba činovnici nekome nešto spočitavaju, trpaju sebi platurine i bonuse, dok svetska košarka propada (osim NBA).

 

Previše lično gledate na Đordija i tu upadate u zamku. Uzmite samo gde je FIBA Evropa bila 2000.godine, a gde je bila Euroleague. I gde su sad.

 

Jbg iskoristio je nesposobnost ljudi u FIBA Evropa i preuzeo volan. Realno ne ide mu loše. Može to i bolje, ali EL i njeni klubovi imaju kakvu takvu šansu da postanu samoodrživi. Ostali su osuđeni na amaterizam.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da objasnim da imam sta da objasnim, ali nemam. Svi klubovi koji igraju EL su neprofitabilni i ne mogu da pokriju troskove pa su na grbaci ili tajkuna ili fudbalskih klubova. O kakvoj profitabilnosti mi ovde pricamo? U svakom sportu klubovi ubiraju prihode i od nacionalnih i od evropskih takmicenja i to ide u paketu a ne da evropska i domaca takmicenja budu u sukobu. 

Ali ovde se ne radi o tome, radi se da se sto vise novca slije u kasu eca, pa da njihove dividende budu vece. Znaci napune dzepove tridesetak ljudi, a profitabilnost klubova koga briga. Djordji je samo njihov predstavnik. 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...