Jump to content

VN Bahreina 2021


Radoye

Recommended Posts

Evo nsšao sam.

Pomeranje sata kod nas počinje od 1983. i do 1995. To je bilo kraj marta - kraj septembra. Od '95. se zakonom prelaženje na zimsko računanje vremena pomera za kraj oktobra. 

Inače GP Australije jeste bio u poslednjoj nedelji marta samo tri puta. Od 2009. do 2011. A samo 2009 je Australija bila prva trka u sezoni. 2010. i '11. je bila druga, posle Bahreina.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Radoye said:

Meni on k'o Muhamed Ali sa tim njegovim "I Am The Greatest" pricama. Ostaje samo da vidimo koji Ali je u pitanju, onaj sto je izlazio Formanu i Frejzeru na crtu ili onaj matori zombirani kojeg su demontirali Holms i Berbik. Jer spika se nikad nije menjala.

 

Odlican je Alonso, bez dileme, ali je i on osvajao kad je bolid bio najbolji tako da nema tu neke velike razlike.

Link to comment
Share on other sites

Sad ide upravo prva konferencija za medije sa vozačima, posle Vilijamsa evo ih Hasovci. Moram da kažem da sam prijatno iznenađen da Nikita Rus ima sasvim dobre i "odrasle" odgovore. I naravno da je neki novinar debil pitao Mika Šumahera za oca, iako već godinama postoji džentlmenski dogovor da se ta tema ne dira. 🤬

Link to comment
Share on other sites

Jbg jos niko nije osvojio titulu u najgorem bolidu na gridu tako da je logicno da ce sampion biti ili u najboljem ili u drugom izuzetno trecem najboljem bolidu. Ali zato ima dosta njih koji su veci deo karijere presedeli u najboljim bolidima i opet nemaju nijednu titulu.

Bas sam nedavno procitao anegdotu da je tamo krajem 90-tih Sumaher testirao Minardijev bolid kao uslugu Djankarlu Minardiju i bio je 2,5 sekunde brzi od tadasnjih Minardijevih vozaca-placenika ali i dalje sekund ipo sporiji od samog sebe u Ferariju.

 

 Bez alata nema zanata ali ipak tu ima dosta i do majstora. 😉

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gotov fp1, top 5 Maks - Botas - Noris - Hamilton - Lekler

 

Best times by team:

 

1 Red Bull 1’31.394
2 Mercedes 1’31.692 +0.30
3 McLaren 1’31.897 +0.50
4 Ferrari 1’31.993 +0.60
5 AlphaTauri 1’32.195 +0.80
6 Alfa Romeo 1’32.786 +1.39
7 Aston Martin 1’33.157 +1.76
8 Alpine 1’33.528 +2.13
9 Williams 1’34.127 +2.73
10 Haas 1’34.501 +3.11

 

Astoni su imali tehnickih problema dok je Alpin nesto cudno radio - valjda cemo na fp2 videti realno gde su.

 

Link to comment
Share on other sites

Jos se pitam sta je sa AM kada su ovako losi... Bice zanimljv pocetak sezone, ako se mozemo pouzdati u ovaj rvi trening. Ocigledno je da Mercedes ima nekih problema i na Maxu je da to maksimalno iskoristi i da se odvoji od Hamiltona, dok Mercedes ne poslozi sve kockice. Pa da bar gledamo zanimljivu sezonu

Link to comment
Share on other sites

Ref Bull definitivno imaju najspremniji paket na početku sezone. Sa druge strane "božane" su isto toliko daleko od pravog set up a koliko i Bahrein od Štutgarta.

Međutim, ono što treba da brine RB je to što i tako užasan za vožnju je u stanju da im parira. Nesumnjivo je da će tokom sezone MGP da nađe ključ za set up, a na RB je da zadrži inicijativu.

Meklaren kida.

Ferari je...ok.

"Monardi" odličan.

Aston Martin u problemu. Ozbiljnom.

Alpina će da bude ok, sviđa mi se njihov pristup "pukovnik ili pokojnik".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogam’ povelik zaostatak imamo za vodecim, znaci mucenje i ove godine (sto i nije iznenadjenje). 
 

Mick poprilicno brzi od Mazepina i na prvom a evo i na drugom treningu

 

edit: dok sam ja pisao, Sainc me demantovao i spusti razliku

Edited by Hertzog
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

It’s a bit early to be comparing team mates, but it’s fun, so let’s do it anyway:

 

1: RUS -1.069s LAT
2: GIO -1.04s RAI
3: VER -0.656s PER
4: SAI -0.485s LEC
5: STR -0.376s VET
6: NOR -0.288s RIC
7: TSU -0.189s GAS
8: OCO -0.169s ALO
9: SCH -0.152s MAZ
10: HAM -0.136s BOT

 

 

Kime se jos nije probudio iz zimsog sna 😄

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, momohyoideus said:

Meni sve ovo lici na prethodne sezone.

 

Ako nista drugo nije lagani Mercedes 1-2. Da se nadamo da ce RBR i Maks da naprave prednost u ovih par prvih trka dok se u Stutgartu ne snadju malo pa da se vijaju do kraja sezone, mozda ovo jos bude i dobro! 🙂

 

ExaoY72WUAQvWrH?format=jpg

Evo i taze rezultati:

 

ExavKo6XAAM2iaN?format=jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle optimizam da ce sredina grida da bude blizu vodecima. Pa ovo je, u sustini prosla sezona, sa malim promenama. Dobro, Ferari je malo sredio taj motor, McL izleda bolje sa merdzom i to je to. No pravo stanje cemo videti tek u kvalama.
Sledeca sezona bi mogla biti zanimljiva i nepredvidiva.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Maxove ruke u njegovom najbržem krugu u FP2. Prednji kraj je bukvalno zakucan za patos i Vetel bi dušu dao za takav auto.

Zadnji deo vrlo lagan za kontrolu, nijednom nije bila potrebna treća korekcija volanom ni u prilazu ni na izlazu iz krivine.

Laganih pola sekunde može Max od onoga što smo videli sinoć.

Sa druge strane, gledah i Luisa u istoj poziciji.

Bože, koliko je taj auto nervozan, "klizav", "podmukao"... Luis kao da uvek "u laktu" mora da ima "kontru" da bi smirio Božanu.

Botas...jbg...Valteri... fucking undrivable...Botas

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...