Jump to content

VN Bahreina 2021


Radoye

Recommended Posts

Ja sam oduševljen tj.skoro da se i ne secam da sam do poslednjeg kruga bio kao na vatri sta ce biti. Ono za sta smo svi navijali nije se desilo ali bas zbog toga cestitam hamiltonu i mercedesu na VELIKOJ pobedi. Videli su da su sporiji promenili su strategiju i onda je hamilton pokazao sve svoje kvalitete na kraju u posldenjim krugovima. kad smo svi ocekivali da je gotovo on je napeo i bolid i sebe. Svaka cast, sampionski nema sta. Botas odradio posao, vrlo dobro, narocito zbog greske mehanicara u boxu.

Sa druge strane @Dasubo je osuo paljbu po RB i upravu je. Na ovakvim trkama se rasipaju bodovi i gube titule. Generalno, pocetak je, a ponekad treba i malo srece za pobedu. (sta bi reko Ronaldo na ovo)

Ipak ja sam odusevljen sto je RB imao muda da ne pokriva Hamiltona nego da ide na suvo trkanje, Do sad se uvek odmah reagovalo boxom a ovde su se odlucili da rade po planu A i da idu na suvo trkanje. Zbog toga im skidam kapu. Cinjenica je da su zabrljali sa Perezom ali meksicanac je i danas pokazao kakva je vozacina. Startujes iz pit stopa i zavrsis 5. Bravo, bravo.

Meklaren je ostavio bolji utisak nego u kvalifikacijama barem na mene. Dobre trke, definitivno na bolidu jos treba raditi.

Ferari-dobar ako se moze reci da je 6. i 8.mesto "dobro" za njih. Gledajuci ono mrcvarenje prosle godine ovo je premia, mada, alo ljudi to je Ferari, nije aparat za expreso.

Alfa Tauri- Tsunoda,Tsunoda, Tsunoda..., dete je pokidalo na prvoj trci. Odusevio me. Nisam ispratio da stignem sta se izdesavalo sa Gaslijem ali posle onog kontakta vidim da je na kraju zavrsio sa 4.kruga zaostatka.

Aston Martin - njihov direktor se ukljucio u prenos na Sky sportu i rekao da ce biti ogromana uspeh da zavrse u bodovima. Stroll odradio posao i delimicno uspeo dok sam po Fetelu mislio da opletem zbog onog torpedovanja od pozadi ali sad tek vidim da je on jedini vozac sa 1 zaustavljanjem u boxu. Onda me i necudi onaj torpedo a Fetel je definitivno imao svojih pozitivnih momenata dok su te gume bile za nesto. Startovao je poslednji i mislim da je tim pogresio sa njegovom strategijom. (gledajuci iz ugla Perezove strategije)

Alfa Romeo - zbog uzbudjenja na stazi ostali su po strani ali korektno odradjena trka. Voleo bi da su Bolji zbog Kimija.

Alpina - brate sto volim onog Alonsa pa to ti je. Malo ko od vozaca ima takvu ubilacku zelju da vozi pored svega a covek ima 39.godina. Svaka cast. zao mi je sto nema sa cim i sto je ovo definitvno veliki promasaj Renoa ponovo. Ocon odvezao sta se moglo.

Hass - americki tim sa ruskim bojama..., jasno je svima da to ne moze da mirise na dobro. Mozda bi najsigurnije bilo da ih puste dva tri kruga da se izlupaju na stazi pa onda da startuje trka da neko ne pogine nedaj Boze zbog njih, brate da li je to realno.

 

Williams e kukala nam majka opet. Nije sve crno kao Latifi sto je crn. Em nam je bolid kanta ali em ti sine pojma nemas. Nadu pruza Rasel i na momente je i bljesnuo na stazi ali nema tu brzine. Decko je odlican vozac .

Jedva cekam sledecu trku.

Laku noć 🙂

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Max je definitivno značajno sazreo, ova situacija sa vracanjem pozicije to govori, jer imao je sasvim dovoljno vremena nakon toga da opet obidje Luisa. Očigledno su i on i ceo RB bili samouvereni u razliku u brzini u donosu na Mercedes, kao što se i dogadjalo prethodnih 15ak krugova na svezijim gumama. Malo mi je ostalo nejasno da nakon vracanja pozicije Max nije uspeo ozbiljno pripreti Hamiltonu, tek možda u poslednjem krugu. Verovatno je spržio gume ali opet, Luisova su bile dosta starije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konferenciji za štampu su i Luis i Max manje više objasnili zbog čega Max nije uspeo da ponovo obiđe Luisa.

Problem je u tome što vožnjom iza bolida "prljavi", turbulentni vazduh pregreva gume i izaziva njihovo topljenje tzv. graining.

Uprkos svežijim gumama ispada da je Max realno imao samo jednu šansu da "dune" Luisa.

Tu šansu je prokockao u pogrešnoj krivini za njega, ali ajde da budem realan: 4 godine gledaš u božanino dupe, konačno imaš priliku da je ostaviš "u prašini" i sad si i stanju da predvidiš u deliću sekunde da će preticanje u 4. krivini u stvari da bude greška.

E pa jbg baš.

Kada hladne glave razmislim, niti je RB potpuno spreman da "zakucava" titulu kao MGP prošle godine, niti je W12 toliko daleko da se otključa njegov potencijal.

Uz te dve činjenice i dva vrhunska, maximalno napaljena vozača sva je prilika da će sezona biti poslastica.

A svima nama koji volimo ovaj sport, jedino je to važno.

Neka bolji pobedi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam trku. Odlicna! Malo me Ferari razocarao, ali bice bolje. Mali Japanac je odlicno vozio! Alonso isto odlican, Vetel prso. Ferari napokon ima dva dobra vozaca, pa se nadam da ce i rezultati da stignu. Max je izrastao u odlicnog vozaca!

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo da pohvalim uvodnu temu, svaka čast Radoju.

 

Meni je trka bila super, bilo je svega i svačega. Napred Mečka i RB deluju kao egal, sredina poretka je opet u ljutom ratu koji se nastavio iz prošle sezone a fenjeraši su opet nažalost Vilijams i Has. Ostaje žal za preformansama Aston Martina i Alpin, Fetel debi u novom timu proslavio na sličan način kao što je to uradio u Red Bulu. U Australiji 2009 se izudarao sa Kubicom a ovde je malo Okonu poremetio račune.

 

Alonso kao i uvek nastavlja da na leđima nosi prosečnost u neka nebesa. U mnogome je promenuo pristup ako usporedimo sa 2015 gde je otvoreno ružno govorio zbog slabog bolida/PJ. On je ušao u sezonu sa saznanjem da je bolid loš i da je ovo samo priprema za iduću godinu.

 

Alfa Tauri je baš lepo iznenadio, Juki najviše. Lepo je kad uđeš u novu sezonu i tamo neki novi lik te impresionira. Sećam se kako me je isto tako Alonso znao obradovati mimo toga što sam bio veliki Kultardista.

 

Šumaher nastavlja tamo gde je počeo Senin nećak, u bukvalnoj kutiji za alat. Što je dobro za Šumahera jer je on poznat kao lik koji postepeno uči i sad uz Has koji je loš može eksperimentisati u nedogled. S druge strane Macepin pokušava preskočiti puno stepenica pa sve naglo naučiti, što je radikalniji pristup. Ono što se digla prašina oko njega na mene ne utiče. Znate mene, ja gledam na dve osobine kod vozača. Onu vozačku i onu u privatnom životu vozača. E pa ja onu vozačku cenim, tu ličnost ja pratim. Za sada oboje u Hasu deluju jako zanimljivo.

 

Alfi Romeu opet fali malo nebili došli do poena, konačno Meklaren i Ferari uz Alfa Tauri su napredovali. Sad uzmite da uz obavezno Mercedese i Red Bulovce to već čine skupinu od 10 bolida koji uzimaju bodove. Pa se malo umešaju Aston Martin i Alpin. Bojim se da je sudbina ove godine da gledamo Alfu Romeo, Aston Martin i Alpin kako se bore za mrvice. To ostavlja Vilijams i Has kao obavezne fenjeraše. Mada ni to nije bitno jer ove godine skoro svi su jako blizu i trkanje je super.

 

Red Bul je konačno blizu Mercedesa, uff to će biti ljut duel. Ponavlja se priča iz 2017 i 2018 ali ovaj put umesto nazovi nesposobnog (izvinjavam se crvenima i Tifozijima) Ferarija imamo Red Bul. Jedva čekam nastavak sezone...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...