Jump to content

VN Bahreina 2021


Radoye

Recommended Posts

image.png

Kao da je juce bilo da smo gledali trku u Bahreinu - i to dve, na uzastopnim vikendima! - i evo nas opet tu. Takva su ova vremena koronavirusa koja zivimo, a nije iskljuceno ni da cemo ove godine jos koji put ovamo. Pocinje jos jedna sezona FIA F1 svetskog sampionata, prvi put vozenog 1981. godine kad je nasledio dotadasnji Svetski sampionat za vozace i Medjunarodni kup konstruktora, i ove godine u planu su rekordne 23 trke; no koliko ce zaista biti odrzano ostaje da se vidi s obzirom da je i lane planirano svasta pa smo na kraju imali jedan od najneobicnijih kalendara u istoriji. Planirani pocetak sezone u Melburnu je vec odlozen za jesen pa tako premijeru imamo u ostrvskoj kraljevini u Persijskom Zalivu.

Ovde se i testiralo pre samo dve nedelje a rezultati testova nam kao i obicno malo toga govore - u zavisnosti kome zelite da verujete ceka nas ili odlicna sezona i velika borba Red Bula i Mercedesa za tron i jos daljih 4-5 timova za trece mesto ili jos jedna brutalna demonstracija sile. No vec u subotu ce neke stvari postati jasnije.

Bolidi su uz manje izmene propisane novim pravilima oko aerodinamike zadnjeg kraja isti oni od prosle godine, osim u slucaju Meklarena koji je sada Mercedesova musterija i novog Aston Martina koji je nasledio Rejsing Point ali umesto njihovog bolida (Mercedesa od pre dve godine) nekako je dobio ovogodisnji Mercedes. Ferari ima novi motor koji navodno treba da ispravi sve falinke proslogodisnjeg a Honda je u svojoj zadnjoj sezoni odlucila da se vise ne zajebava i navodno su bacili sve karte na sto. Sa druge strane, Has prakticno nije nista promenio na bolidu (ne racunamo li boje), tek toliko da budu legalni pod novim pravilima i sve nade polazu na 2022. Reno se sada zove Alpin, vratio nam se Alonso, Ceko Perez ce da kroti crvenog bika, Fetel ce da nosi zeleno, umesto njega crveni kombinezon oblaci Sains a narandzasti Rikjardo. Ostali smo bez Albona, Kvjata, Grozana i Magnusena a umesto njih tu su neki novi klinci - Mik Sumaher, Nikita Mazepin i Juki Cunoda.

 

Pireli je odabrao C2, C3 i C4 smese (dakle sredina palete), timovi i dalje imaju 13 setova na raspolaganju uprkos sat vremena manje vremena na stazi (skraceni su FP 1 i 2 za po pola sata) a alokacije su fiksirane - 2 seta tvrdih, tri srednjih i osam mekih za ceo vikend.

 

Satnica (po srednjeevropskom vremenu):

 

Petak 26. mart - FP1 12:00, FP2 16:00

Subota 27. mart - FP3 12:00, Q 15:00
Nedelja 28. mart - trka 15:10

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Danas i nova epizoda podkasta sa BBC, kao priprema 🙂 :

 

https://www.bbc.co.uk/programmes/p09bmftw

 

Quote

2021 Season Preview

F1: Chequered Flag

Jennie and the team are back to look ahead to the new F1 season. They are joined by F1 journalist Sam Collins who tells us how the teams are looking after pre-season testing. We also hear about the sport’s plans for a more sustainable future.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Radoye said:

 

 

Satnica (po srednjeevropskom vremenu):

 

Petak 26. mart - FP1 12:00, FP2 16:00

Subota 27. mart - FP3 12:00, Q 15:00
Nedelja 28. mart - trka 15:10

 

 

 

Mislim da je satnica pogrešna, zar nije Bahrein noćna trka?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Hertzog said:

Da potvrdimo, ova satnica 12 16, 12 15 i 15.10 je po nasem vremenu?

 

Jbg tako sam bio nasao na netu a sad sam i sam zbunjen. Ali bice da sam se zajeb'o, jer kad gledam ovo (britansko i "moje" vreme) to ne moze nikako biti onako kao sto sam napisao po srednjeevropskom:

https://www.racefans.net/2021/03/22/2021-bahrain-grand-prix-tv-times/

 

Usput jos treba uzeti u obzir da se kod mene sat vec pomerio pa je u ovom momentu razlika -5 u odnosu na CET a kad se i kod vas pomeri bicemo ponovo -6. 😐

Link to comment
Share on other sites

Trka bi trebalo da je u 17h po nasem vremenu. Ja koristim ovaj kalendar, podesim na Beograd, do sad nije fail-ovao:

https://f1calendar.com/

 

Edit: Po ovom kalendaru, sva vremena po nasem:

Bahrain Grand Prix 28 Mar 17:00

Free Practice 1       26 Mar 12:30

Free Practice 2       26 Mar 16:00

Free Practice 3       27 Mar 13:00

Qualifying                27 Mar 16:00

Edited by MrIncredible
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Hertzog said:

Nedostajalo mi je ovo 🙂 

 

A tek ona dobra stara vremena kada se ustaje rano ujutro za Australiju, a jos se taj dan pomera sat na letnje racunanje vremena, pa navijam 10 satova da slucajno ne zakasnim

Pomeranje vremena se nikada nije poklapalo sa otvaranjem sezone i australijom. Sezona se otvarala druge ili treće nedelje marta(ponekad i prve), ali nikada poslednje nedelje marta, kada je prelazak na letnje vreme. Ali znalo je da se prelazak na letnje vreme poklopi sa nekom kinom ili malezijom, tj. drugom ili trećom trkom u sezoni.

Ja sam umeo tada da zaglavim sa društbvomvom u izlasku subotom uveče i onda bi u povratku išli direktno do drugara da gledamo trke. Kod njega smo mogli mirno gledamo trku i pričamo, a da ne brinemo hoćemo li probuditi nečije roditelje...

Kako god nekad sam sa društvom gledao skoro svaku trku u sezoni. Prvu pogotovo.

Onda smo se oženili, a zatim i ulenjili, pa bi smo se samo budili da gledamo trku. A onda je došla kablovska i gledanje programa unazad pa smo prestali i da se budimo u sabajle...

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Imamo i prvu "kontroverzu" sezone:

https://racer.com/2021/03/24/im-better-than-hamilton-verstappen-vettel-and-raikkonen-alonso/
 

Quote

“It’s going to be great and I’m looking forward to it,” Alonso told the BBC. “There are some young, talented guys who have been showing great performances in the younger categories and then we still have the champions who were here two years ago — Lewis, Sebastian, Kimi, even Verstappen who even if he is one of the young generation, he has already been racing at the top level for four or five years. So I think we have a very competitive grid and it’s going to be a challenge to beat everyone on track.”

But then asked if he still feels he is as good as those four drivers, Alonso simply replied, “No, I’m better.”

 

Link to comment
Share on other sites

Meni on k'o Muhamed Ali sa tim njegovim "I Am The Greatest" pricama. Ostaje samo da vidimo koji Ali je u pitanju, onaj sto je izlazio Formanu i Frejzeru na crtu ili onaj matori zombirani kojeg su demontirali Holms i Berbik. Jer spika se nikad nije menjala.

Link to comment
Share on other sites

De Meo: 

Quote

"What I've heard from the team is that he seemed as if he had never left F1," he said.

"It took him 10 laps to find the limit of the car and then he got out and said 'this doesn't work, this doesn't work either'."

😄 Stari dobri Nando

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Duh sa sekirom said:

Pomeranje vremena se nikada nije poklapalo sa otvaranjem sezone i australijom. Sezona se otvarala druge ili treće nedelje marta(ponekad i prve), ali nikada poslednje nedelje marta, kada je prelazak na letnje vreme. Ali znalo je da se prelazak na letnje vreme poklopi sa nekom kinom ili malezijom, tj. drugom ili trećom trkom u sezoni.

Ja sam umeo tada da zaglavim sa društbvomvom u izlasku subotom uveče i onda bi u povratku išli direktno do drugara da gledamo trke. Kod njega smo mogli mirno gledamo trku i pričamo, a da ne brinemo hoćemo li probuditi nečije roditelje...

Kako god nekad sam sa društvom gledao skoro svaku trku u sezoni. Prvu pogotovo.

Onda smo se oženili, a zatim i ulenjili, pa bi smo se samo budili da gledamo trku. A onda je došla kablovska i gledanje programa unazad pa smo prestali i da se budimo u sabajle...

Ma bilo je i australija u zadnjim sedmicama, nisam valjda toliko izludio 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Baš ću da probam da iskopam za pomeranje vremena.

Samo pre '96. Australija je bila poslednja trka u sezoni. Da nije tu bilo pomeranje sata koje ste zapamtili? 

Mada, ako me pamćenje dobro služi,  one nesretne '94. kada je Šumi skucao Hila u zid, moguće da je bio već novembar. Moraću i to da proverim. Sećam se da je bilo izuzetno hladno i da smo se spičili od hladnoće dok smo se peške vraćali iz izlask kući da gledamo poslednju trku. Rekao bih da je bilo suviše hladno za oktobar...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...