Jump to content

NFL - Season 2021


Xpert

Recommended Posts

Kakve 2 utakmice sinoć! Zaista neverovatna igra Mahomesa i Allena i ovo je bio Superbowl pre Superbowla. Mislim da nema jedne bolje ekipe od te 2 i iskreno ne vidim kako neka od preostale 3 može da savlada Chiefse.

 

Drugo, poslednji drajvovi odbrana Tampe i Buffalo su možda još neverovatniji.

 

Prvo coaching staff Tampe koji šalje 6 ljudi na QBa. Stafford naravno radi 7 yard drop. Najboljeg WR u ligi ove godine ostavljaju free release bez kontakta u prvih 5 jardi i naravno protrčava sve i hvata. Tampa iako se vratila mislim da je bila slabiji tim, a i da nije samo zbog ovoga zaslužili su da ispadnu.

 

Buffalo još gore. Prvo šutiraju kroz end zonu i ostavljaju svih 13. Prvo hvatanje Hill mogu da razumem. Ali onda, na 8 sekundi šta će ti uopšte pas rush? Igraj 5 na 5 na liniji, dupliraj Kelcea i Hilla, stavi 2 sejftija na gol liniju i imaš 2 igrača da traže opasnost. Neverovatno da puste Kelcea sa linije da se zaleti pravo i da ga bukvalno inercija ponese još 7 jardi. Takođe, iako su bili fantastični, samo za ove callove trenera su bili lošiji i mislim da je bolji tim prošao.

Link to comment
Share on other sites

Kakva noć u Kanzasu! 

Ja prvo otišao na spavanje na poluvremenu u Tampi, računajući da će mrski Remsi lagano završiti posao, kad ono...

 

A onda ovaj spektakl, ceo meč vodimo (od pojave Mahomsa Kanzas mi je omiljeni tim, a Bengalsi i Green Bay od ranije, iako baš ne mirišem Rodžersa). Premotao sam jutros pre posla, neznajući rezultat, umalo da zakasnim zbog produžetka. Dva puta sam ih prežalio, ali onda dva puta magija (iako je u poslednjem napadu Bafalo dva puta bio mrtav plus onakav TD nije smeo da se dozvoli ni u srpskoj ligi, pogotovo ne igraču koji je već uhvatio 3). Mogu misliti da sam ovo gledao uživo, bez premotavanja za TO i druge pauze, tačno bi me srčka izdala kod onog poslednjeg TD Dejvisa i ne bih doživeo da se radujem :64:

 

Ne znam zašto većina ljudi ovde navija za Bilse, a meni su jedan od omraženijih timova u ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle toalet vikenda, OVO. Ludilo potpuno. Prva utakmica, obe ekipe kao da prvi put igraju PO. Kakvo ludilo kad je Staford famblovo na 1. daunu i kacigom pao na loptu... A onda umetnost napada u drugoj, čarobnjak Mahoms i neustrašivi Alen.

Plus je stvarno uživanje gledati kad Mixa komentariše. Više sam naučio o igri u poslednje dve godine nego u prethodnih 20.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako neko moze da NFL gleda sa domacim komentatorima. Jim Nantz, Joe Buck, Troy Aikman, Tony Romo, Al Michaels itd itd, su zastitni znak NFLa. Ok NBA ili MLB ili sve drugo, ali NFL sa domacim komentatorima??? 

No way

 

Sve utakmice su bile jebeno ludilo. Tom Brady najverovatnije ide u penziju. Rodgers opet podbacio, Bills - steta za njih. Njihovi navijaci su zasluzili radost nakon onih 4 SB poraza u nizu pocetkom 90tih, neverovatno mi je i sada kako su uspeli da izgube ovo. Produzeci su se jos jednom pokazali kao velika nepravda, moraju da menjaju pravila, da svaki tim ima obavezno! po jedan napad, pa onda ako i nakon toga bude nereseno, first score wins, ovako je sve zavisili od coin toss, previse je to nepravedno za play off i sport gde imas samo jednu utakmicu u doigravanju, bez revansa. 

 

Chiefsi 4x zaredom domacini AFC finala, na putu za 3 SB u nizu. Moguca repriza iz 2020 sa SF. Bengalsi su mnogo opasniji , mnogo opasniji nego sto prosecni navijaci razmisljaju. Imaju sve da odu all the way. 

 

Rams ubedljivo najjaci pass rush u ligi, dobre su sanse da se dve sezone zaredom desi da jedan tim igra na svom stadionu SB, lani su bili Bucsi, sad mogu Ramsi. Imaju i oni sve sto je potrebno za osvajanje istog.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se u potpunosti za komentatore, ja imam EON na laptopu i uvek pre biram da gledam na strimovima, iako kasni i po nekoliko desetina sekundi, ali to je pravi NFL. Poslednji drajv KC-a u regularnom delu, Romo na početku kaže onako u šali, nema šanse da KC sada postigne FG, imaju samo dva pleja na osvoje 40ak jardi. Pa onda pogodi oba pleja i hvatače. Te stvari nema šanse da se čuju bilo gde drugde. Ja da sam televizija koja ima prava prenosa obezbedio bih 2 jezični audio na prenosima, pa ko ne zna engleski nek uključi domaće, a za one koji hoće full NFL experience bih ostavio originalne US komentatore.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne uplacujem poslednje dve godine gamepass i strimovi su mi generalno sranje i nervira me povremeno seljakanje ili kada stane/secka. Pogledao sam par meceva ove sezone na tvu i ne mogu toliko da budem zalepljen za ekran i tesko da mogu da budem ''navucen'', a skoro isto mogu da kazem i za strimove iako je kvalitet usluge bolji. Samo aplikacija moze da me ''uvuce'' i da retko kad odem na drugi tab. 

 

NFL pratim najvise kada imam gamepass, a i reprize mogu odmah cim ustanem da krenem da gledam. Aplikacija je zakon, kurac bih bas aktivno ispratio NFL u periodu 2012-2016 bez nje.

 

To je poseban dozivljaj kada na kompu, mobu i tabletu idu tri razlicita meca na gamepassu.😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daboll je jedna od najboljih opcija za HC poslednje 2 godine. Delovalo je izvesno čim je Schein postao GM. Biće da Dabolla nije interesovalo da se mlati protiv Allena u Miamiju ili da se bori sa trenutno situacijom u Saintsima. Giantsi kakav god da su bili cirkus prethodnih 4-5 sezona i dalje su dobra organizacija u jednoj od slabijih divizija u NFL.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...