Jump to content

NFL - Season 2021


Xpert

Recommended Posts

On 1/18/2022 at 8:43 AM, Xpert said:

Po igrama Cardinalsa u drugom delu sezone, bilo je očigledno da nemaju šta da traže u plejofu.

Još jedan blowout. Možda povećanje broja PO ekipa i nije toliko dobra ideja.

P.S. Prognoza 6/6. emoji41.png

 

Sigurno nije. Evo vidimo 2 sezone, 4 utakmice između #2 i #7 i sve 4 pobede #2. Od toga 3 blowouta, a samo je 1 meč bio na jedan posed (Buf-Ind).

 

Ide priča kako nije trebalo da bude tako, već je trebalo da budu Chargers i Saints, pa bi navodno bilo drugačije. Prvo, ja mislim da ne bi, Tampa bi slično odradila NO, a KC bi sa nešto manjom razlikom razbio LAC ili LV. Drugo, stvari se nikad ne završe u NFL kako bi ljudi želeli da bude. Svake godine ima iznenađenja koji god da je format.

 

I treće i možda najvažnije, mislim da je prevelika prednost za #1 da ima i prednost domaćeg terena i jedan bye week. U obe konferencije ove godine #1 i #2 imaju isti skor, pritom GB i TB nisu imali ni međusobni duel već je GB #1 zbog boljeg skora u konferenciji.

 

Ali svakako, mislim da se svejedno ide na dalje proširivanje i da će biti po 8 ekipa. Samim tim #1 će imati samo prednost domaćeg i neće imati bye, što bi u tom smislu bilo ok. Samo mi nije jasno zašto odmah nisu tako uradili, ali ajde, u svim američkim sportovima idu na ovakva proširivanja.

 

On 1/18/2022 at 12:55 PM, Marko said:

Ma koliko da je sve to show i da preteruje, negde ne mogu da se oduprem utisku, da su mu ovakvi momenti makar malo kompenzacija za to kakvi su NYK&NYG (za koje navija koliko ja znam, a možda i još neki)

 

U pravu je kolega, SAS navija prevashodno za Steelerse, ali podržava i obe NY ekipe, mada mi deluje da više naginje ka Giantsima nego Jetsima. Mada mislim da trenutno najviše od svega navija da Dallas ne osvoji, bukvalno je do toga dovela ta geneza još od dana rasprava sa Skipom.

Link to comment
Share on other sites

Divizijska runda, ili najbolji NFL vikend u godini:

 

Subota:

Bengals @ Titans - ovaj duel mi je bukvalno 50-50. Eksplozivnost Cincya protiv sistematicnosti Ten-a. Domacinima se vraca Henry, al je pitanje u kakvom je stanju. Ocekujem da utakmica bude neizvesna do samog kraja, ali tipujem na goste. FG za pobedu u poslednjim sekundama.

49ers @ Packers - Ovo je jedini mec gde imamo izrazitog favorita i poraz GBa bi, po meni, bilo veliko iznenadjenje i veliki hit za Rodgersov legacy. Ipak, mislim da je razlika izmedju dva QBa tolika, da domacini mogu namodmestiti i neki D/ST TD SF-a.

 

Nedelja:

Rams @ Buccaneers - Ramsi su stvoreni sa namerom da osvoje SB. Doveli Stafforda, pojacali odbranu, kompletan su tim. Al, opet kad se pogleda kako igraju, deluje da nesto nedostaje i da Matt nije kalibar koji ce LAR doneti Lombardija. Ramsi ako dobiju, to ce biti zbog odbrane. Biram Bucse.

Bills @ Chiefs - Ovo su po mom misljenju dve najbolje ekipe u AFCu, i pobednik ovog meca ce ici u Super Bowl. Billsi su bili mocni protiv Patsa, ali su i Chiefsi protiv Steelersa. Utakmica vikenda, dajem prednost KCu, zbog domaceg terena i zbog toga sto su konstantniji tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cincy-Titans - biram Titanse sto zbog domaceg terena i zbog nesto bolje odbrane koja ce morati da nesto odigra protiv ovako eksplozivnog napada Bengalsa ako misle da dobiju. Vraca se ovima i Henry i sigurno ce znaciti.

 

SF-GB - Advantage GB. Pogotovo ako Warner i Bosa ne budu na 100% bice masu zajebano za SF, jos sa Jimmy G koji igra sa onom povredom a ovi su imali 2 nedelje da se odmore i spreme za njih. Plus MVP za Rodgersa je na ulogu, ako dobije kapiram da je on MVP ove sezone.

Rams-TB - Ovo je utakmica za Ramse da izgube, dobar matchup za njih, treba da se pitaju za vecinu stvari na terenu i samo ih neki epski raspad Staforda udaljiti od pobjede. Tampa okrnjena povredama prvo Godwin i AB, WC round Wirfs i Jensen, ovaj zadnji mozda i zaigra al teska situacija za njih iako igraju kuci. Mora Brady i odbrana da odigraju bas dobar mec da bi imali neku sansu.

 

Bills-Chiefs - Moj pik su Chiefsi iako je ovo jedna poslastica dje ce onaj ko bude strpljiviji u napadu vjerovatno dobiti. Mislim da su Chiefsi blizi sampionskoj ekipi nego Billsi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Xpert said:

Divizijska runda, ili najbolji NFL vikend u godini:

 

Subota:

Bengals @ Titans - ovaj duel mi je bukvalno 50-50. Eksplozivnost Cincya protiv sistematicnosti Ten-a. Domacinima se vraca Henry, al je pitanje u kakvom je stanju. Ocekujem da utakmica bude neizvesna do samog kraja, ali tipujem na goste. FG za pobedu u poslednjim sekundama.

49ers @ Packers - Ovo je jedini mec gde imamo izrazitog favorita i poraz GBa bi, po meni, bilo veliko iznenadjenje i veliki hit za Rodgersov legacy. Ipak, mislim da je razlika izmedju dva QBa tolika, da domacini mogu namodmestiti i neki D/ST TD SF-a.

 

Nedelja:

 

Bills @ Chiefs - Ovo su po mom misljenju dve najbolje ekipe u AFCu, i pobednik ovog meca ce ici u Super Bowl. Billsi su bili mocni protiv Patsa, ali su i Chiefsi protiv Steelersa. Utakmica vikenda, dajem prednost KCu, zbog domaceg terena i zbog toga sto su konstantniji tim.

 

4 hours ago, MrTwister said:

Rams-TB - Ovo je utakmica za Ramse da izgube, dobar matchup za njih, treba da se pitaju za vecinu stvari na terenu i samo ih neki epski raspad Staforda udaljiti od pobjede. Tampa okrnjena povredama prvo Godwin i AB, WC round Wirfs i Jensen, ovaj zadnji mozda i zaigra al teska situacija za njih iako igraju kuci. Mora Brady i odbrana da odigraju bas dobar mec da bi imali neku sansu.

 

Bills-Chiefs - Moj pik su Chiefsi iako je ovo jedna poslastica dje ce onaj ko bude strpljiviji u napadu vjerovatno dobiti. Mislim da su Chiefsi blizi sampionskoj ekipi nego Billsi.

 

Ovako iskombinavan komentar predstavlja tacno i moje vidjenje situacije, s tim da se iskreno nadam navijacki da ce ovde biti kraj za Bilse, iako ih se bas pribojavam.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...