Jump to content

NFL - Season 2021


Xpert

Recommended Posts

Prema očekivanju 5 u nizu. Bilo je dosta rudarenja, a odbrana je ovaj put bila besprekorna, s tim da treba biti objektivan i reći da su Falkonsi pošteno osakaćeni u napadu neigranjem Pattersona i Ridley-a. Nadam se da su neverne Tome razuverene i da nema potrebe da se dovodi u pitanje kredibilitet Billa i ekipe oko njega. Sad nam sledi reality check protiv Titansa i Billsa. Skoro mi je neverovatno da možemo dobiti oba duela, ali ako bi mogli nekako da se provučemo protiv Buffala možda bi san o play off-u postatao realnost.

Edited by Kolbas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila jos jedna dominantna defanzivna partija, iako Atlanta stvarno izgleda jadno. Napad je štucao, al to je i razumljivo.

A što se tiče plejofa, mislim da je to realnost, ali naredne 4 utakmice (vs Ten, @Buf, @Ind, vsBuf) će odrediti koliko smo ozbiljna ekipa. 2 pobede bi bile ok, sve više od toga sjajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kolbas said:

Prema očekivanju 5 u nizu. Bilo je dosta rudarenja, a odbrana je ovaj put bila besprekorna, s tim da treba biti objektivan i reći da su Falkonsi pošteno osakaćeni u napadu neigranjem Pattersona i Ridley-a. Nadam se da su neverne Tome razuverene i da nema potrebe da se dovodi u pitanje kredibilitet Billa i ekipe oko njega. Sad nam sledi reality check protiv Titansa i Billsa. Skoro mi je neverovatno da možemo dobiti oba duela, ali ako bi mogli nekako da se provučemo protiv Buffala možda bi san o play off-u postatao realnost.

 

San o plejofu? Za mene bi bilo veliko iznenađenje da ne uđu sad, a bili su mi ozbiljni kandidati i pre početka sezone. Draft su uboli konačno, 3 od prva 4 pika su već ozbiljni igrači u rotaciji ili starteri, probudio je i njihov prvi izbor prošle godine safety Dugger, a i Josh Uche bi trebalo da se vrati sa IR.

 

Kad je FA u pitanju, sve su pogodili osim Agholora i Millsa za koje su mi bili nejasni, mada evo vidim Agholor je odigrao solidno sinoć pa je možda to znak poboljšanja.

 

NE je pred ovo kolo bio 5. u ukupnom DVOA i 5. u odbrambenom DVOA. Ozbiljna ekipa i biće nezgodna u plejofu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ikac said:

 

San o plejofu? Za mene bi bilo veliko iznenađenje da ne uđu sad, a bili su mi ozbiljni kandidati i pre početka sezone. Draft su uboli konačno, 3 od prva 4 pika su već ozbiljni igrači u rotaciji ili starteri, probudio je i njihov prvi izbor prošle godine safety Dugger, a i Josh Uche bi trebalo da se vrati sa IR.

 

Kad je FA u pitanju, sve su pogodili osim Agholora i Millsa za koje su mi bili nejasni, mada evo vidim Agholor je odigrao solidno sinoć pa je možda to znak poboljšanja.

 

NE je pred ovo kolo bio 5. u ukupnom DVOA i 5. u odbrambenom DVOA. Ozbiljna ekipa i biće nezgodna u plejofu.

Pa ako gledamo dosadašnji tok i nije bilo toliko izvesno da smo PO materijal pogotvo što smo ušli u sezonu sa rookie QB-om, a Buffalo je bez sumnje trenutno najbolji tim  diviziji. Poznato je da Patriote retko kad imaju hot start i da Bill i ekipa slažu kockice u toku sezone i da zaista trenutno deluje da smo pronašli svoj identitet. Mislim da je ključ kod nas OL i ako oni igraju barem na 80% mogućnosti ima nade. Kako sam već rekao, većina pobeda je došla protiv slabih ili osrednjih timova, Indy i Billsi će biti pravi test koliko vredimo jer oba tima imaju izuzetne odbrane. Btw, svidja mi se i to da nismo baš toliko predvidljivi u napadu t.j da kad pucamo, pucamo iz različitih kalibara i oružja. AFC ove godine izgleda dosta jadno tako da se wild card prilično otvorio. Za kraj, moja procena pre početka je bila da ćemo biti negde oko 50% (možda malo preko) ali da to neće biti dovoljno za PO, nadam se da sam se zajeb'o😉

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 4:20 AM, Kolbas said:

Pa ako gledamo dosadašnji tok i nije bilo toliko izvesno da smo PO materijal pogotvo što smo ušli u sezonu sa rookie QB-om, a Buffalo je bez sumnje trenutno najbolji tim  diviziji. Poznato je da Patriote retko kad imaju hot start i da Bill i ekipa slažu kockice u toku sezone i da zaista trenutno deluje da smo pronašli svoj identitet. Mislim da je ključ kod nas OL i ako oni igraju barem na 80% mogućnosti ima nade. Kako sam već rekao, većina pobeda je došla protiv slabih ili osrednjih timova, Indy i Billsi će biti pravi test koliko vredimo jer oba tima imaju izuzetne odbrane. Btw, svidja mi se i to da nismo baš toliko predvidljivi u napadu t.j da kad pucamo, pucamo iz različitih kalibara i oružja. AFC ove godine izgleda dosta jadno tako da se wild card prilično otvorio. Za kraj, moja procena pre početka je bila da ćemo biti negde oko 50% (možda malo preko) ali da to neće biti dovoljno za PO, nadam se da sam se zajeb'o😉

 

Ne znam baš za to bez sumnje. I dalje mislim da Buffalo ima više talenta od NE, ali igra napada nije na nivou iz prošle godine.

 

Jeste da je Mac Jones rookie, ali on ima najveću prednost od svih rookija u ligi - glavni trener mu je Bill Belichick. Takođe, Josh McDaniels sve bolje zove akcije u poslednjih nekoliko nedelja. U pravu si za OL, izgrađena je da blokira za run i to radi veoma dobro. Ono gde se vidi neiskustvo QBa je tzv. slide protekcije, gde Jones nije i dalje na nivou pa mu se svaku utakmicu desi da ga neblokiran igrač razvali. Ako ga Belichick i McDaniels coach-upuju oko toga do kraja sezone, napad će biti izvanredan.

 

Ok, pobede došle protiv slabih i osrednjih timova. Ali koga je pobedio Buffalo osim KC: dva puta Miami, Jetse, Houston i Washington. Izgubili su od rekao bih jedva prosečnog Pittsburgha, Titansa, Jacksonvilla i sad iz razvalili Coltsi.

 

New England ima isto 4 poraza: u OT protiv jednog od najboljih napada lige Dallasa, 2 razlike od TB, New Orleans i 1 razlike od Miami kada je Harris fumbleovao u 20 jardi u poslednjim minutima. Dobili 2 puta Jetse i Houston, ali poslednja 4 kola su vezali dobre pobede protiv Chargersa, Caroline, Clevelanda i doduše bedne Atlante.

 

U ovom momentu su prvi i ne vidim što bi se plašili Buffala.

 

Ja sam ih prošle sezone imao u plejofu pred početak, što je bila greška, mada nisam znao da je Cam Newton bukvalno izgubio rame i da će svaki treći pas biti žabica po terenu. Osnovna baza je tu (OL, DL i lideri u vidu McCourtyja, Hightowera, Van Noya), pogođen draft, solidan FA. Da su kojim slučajem batalili Agholora i Bournea i doveli možda Golladaya, verujem da bi bilo još bolje, ali na kraju krajeva, osim Randyja Mossa Belichick u Patriotama nije ni imao iznadprosečnog outside WR i ne grade napad na takvim igračima.

 

Sledeće 4 tekme su jako zanimljive, Tennessee, @Buffalo, @Indy, Buffalo. Ako budu polovični i uđu u poslednja 2 kola protiv Jaguara i Miamija sa 9:6 mogu da se jure za home field u prvom kolu PO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...