Jump to content

Trenutno razmišljam...


Džudi

Recommended Posts

Ne znam koliko para si spreman da izdvojiš ali za 100 eura možeš uzeti svašta, ja za filmove koristim usb. A za fotografije imam WD My Passport 4TB, već neko vreme ga koristim i nikada mi se nije desilo da obriše nešto, pobrljavi itd... Naravno uz pravilno, preporučeno korišćenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako nisi služio vojsku ne možeš biti u rezervnom sastavu. Idi u vojni odsek i pitaj šta se dešava.

 

S druge strane u ovom ratu smo videli da trebaju neki da budu i topovsko meso pa možda prave nove jedinice 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Ako nisi služio vojsku ne možeš biti u rezervnom sastavu. Idi u vojni odsek i pitaj šta se dešava.

 

S druge strane u ovom ratu smo videli da trebaju neki da budu i topovsko meso pa možda prave nove jedinice 🙂

 

https://www.mod.gov.rs/multimedia/file/staticki_sadrzaj/vojna_obaveza/2020/PlakatUvodjenje u VojnuEvidenciju2020-32_6x43_6cm.pdf

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Konkretno, ja dobih rešenje u prebacivanju u rezervni sastav, pritom je tako sklepano, da nista ne razumes u sustini..niti je receno sta treba da ponesem, samo da sam obavezan da se  javim, nema nicega ni o roku od 15 dana, penalima, eventualnom zatvoru, posto i toga ima,sve to sam saznao guglajuci..iskreno, kada  bih znao d ame nece dalje daviti, i da je ovo psolato cisto pr fore, jer sam presao tridesetu, bolelo bi me uvo, ili da su barem poslai resenje kako dolikuje, znao bih gde da s ejavim oko nedoumica, ovako..vojni odsek, radi ponedeljkom, zgrada opstine, prtiom, ni ta osptina mi nije pored dupeta,pa da sa dmogu da svratim i da se raspitam kada  mi dune..bem li ga..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Harmonika said:

Konkretno, ja dobih rešenje u prebacivanju u rezervni sastav, pritom je tako sklepano, da nista ne razumes u sustini..niti je receno sta treba da ponesem, samo da sam obavezan da se  javim, nema nicega ni o roku od 15 dana, penalima, eventualnom zatvoru, posto i toga ima,sve to sam saznao guglajuci..iskreno, kada  bih znao d ame nece dalje daviti, i da je ovo psolato cisto pr fore, jer sam presao tridesetu, bolelo bi me uvo, ili da su barem poslai resenje kako dolikuje, znao bih gde da s ejavim oko nedoumica, ovako..vojni odsek, radi ponedeljkom, zgrada opstine, prtiom, ni ta osptina mi nije pored dupeta,pa da sa dmogu da svratim i da se raspitam kada  mi dune..bem li ga..

Prijavi se, pa da pravimo ispracaj. :s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako to da niko nikada od pocetka interneta (pretraživao sam više puta godinama, ono, kad mi je malo dosadno i to, i kad se setim) nije primetio da je ova scena iz filma Gremlins:

 

spacer.png

 

posle iskorišćena u seriji That '70s Show u epizodi S06x07 - Christmas

 

spacer.png

 

:roflmao:  

 

Besposlen pop i jariće krsti :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 4:17 PM, Harmonika said:

Konkretno, ja dobih rešenje u prebacivanju u rezervni sastav, pritom je tako sklepano, da nista ne razumes u sustini..niti je receno sta treba da ponesem, samo da sam obavezan da se  javim, nema nicega ni o roku od 15 dana, penalima, eventualnom zatvoru, posto i toga ima,sve to sam saznao guglajuci..iskreno, kada  bih znao d ame nece dalje daviti, i da je ovo psolato cisto pr fore, jer sam presao tridesetu, bolelo bi me uvo, ili da su barem poslai resenje kako dolikuje, znao bih gde da s ejavim oko nedoumica, ovako..vojni odsek, radi ponedeljkom, zgrada opstine, prtiom, ni ta osptina mi nije pored dupeta,pa da sa dmogu da svratim i da se raspitam kada  mi dune..bem li ga..

 

Zovi opštinu i traži direktan broj vojnog odseka. Pitaj telefonom o čemu se radi.  

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Harmonika said:

Ma, icicu direktno, sledeceg ponedeljka..verovatno..

Brate forumski sta da ti savjetujem. Ja sam bio u slicnoj dilemi "91 pa se zajebo. Srecom nisam bio ranjen ili tako nesto. Razmisli dobro. Ako se prijavis onda si sigurno u evidenciji. U Srbiji se se moze sve. Ako ne zelis da ides u to sranje nadji nacin da dokumentujes da imas psihickih problema ili tako nesto. Tako uradio moj kolega sa radnog mjesta. Obojica dobili poziv za vojnu vjezbu( dalje za ratiste). Ja prihvatio poziv pa bio na ratistu a on vidio bijele konje pa nije nigdje otisao. I tako vecina u mom kraju uradila (skoro niko nije otisao u rat) osim mene budale i jos par nekih ( bukvalno). Razumio sam da si mlad, bjezi odatle. Tu je samo pitanje vremena  kad ce poceti novi rat. Na zalost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, koca popovic said:

Brate forumski sta da ti savjetujem. Ja sam bio u slicnoj dilemi "91 pa se zajebo. Srecom nisam bio ranjen ili tako nesto. Razmisli dobro. Ako se prijavis onda si sigurno u evidenciji. U Srbiji se se moze sve. Ako ne zelis da ides u to sranje nadji nacin da dokumentujes da imas psihickih problema ili tako nesto. Tako uradio moj kolega sa radnog mjesta. Obojica dobili poziv za vojnu vjezbu( dalje za ratiste). Ja prihvatio poziv pa bio na ratistu a on vidio bijele konje pa nije nigdje otisao. I tako vecina u mom kraju uradila (skoro niko nije otisao u rat) osim mene budale i jos par nekih ( bukvalno). Razumio sam da si mlad, bjezi odatle. Tu je samo pitanje vremena  kad ce poceti novi rat. Na zalost.

 

:thumbsup:

 

Srecom, izbegao sam rat(ove). A odsluzio sam vojni rok u JNA, jos kad je to bila "bratstvo-jedinstvena" institucija u SFRJ.

Nije mi se islo ni onda, smatrao sam to gubljenjem vremena, imao sam druge planove (fakultet, karijera, hobiji, cura)... Ovo poslednje me je usjebalo: zaljubio sam se u cerku pukovnika. Imao sam ideje kako da se oslobodim, samo nisam znao kako da kazem oficiru da hocu njegovu cerku, ali nemam respekt za njegovu profesiju i opredeljenje.

Nekako sam izgurao. I danas mi se gadi pomisao da su mi pokazali 1000 nacina kako da nanesem stetu, a ni jedan kako da pomognem - nismo imali cak ni najosnovniji kurs prve pomoci. Samo mine, municija, oruzje itd.

 

Zblizio sam se sa deckom u ceti i dao mu savet kako da se izvuce. Uspeo je. Prestao je da jede (nije, ja sam mu krisom doturao hranu). No, u trpezariji je davao svoj obrok drugima, kazivajuci da nema apetita. Nije "strajkovao gladju" jer bi se to moglo protumaciti politicki pa bi dodatno najebao, nego nije hteo da jede zbog depresije (za ostale). Ja sam ga prijavio, kao zabrinut. Poslali su ga psihijatru, a on je rekao da mu toliko fali familija i (vec trudna) zena da nema volje za zivot i hranu, teska depresija.

Poslali su ga kuci i oslobodili ga sluzenja.

 

Ispalo je dobro. Jer, da se pravio lud i uspeo, moglo bi ga to pratiti i u civilu - nesposoban za odgovorno mesto ili mozda cak i vozacku dozvolu. Ovako, moze sve, samo ga ne odvajaj od zene i deteta...

 

Nije mi drago sto sam tracio vreme u uniformi, ali se isplatilo: pukovnik je 89 godina star (jos je ziv), a ja sam u vezi sa njegovom cerkom vec preko 40  godina... :heart:

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2022 at 3:24 AM, koca popovic said:

Brate forumski sta da ti savjetujem. Ja sam bio u slicnoj dilemi "91 pa se zajebo. Srecom nisam bio ranjen ili tako nesto. Razmisli dobro. Ako se prijavis onda si sigurno u evidenciji. U Srbiji se se moze sve. Ako ne zelis da ides u to sranje nadji nacin da dokumentujes da imas psihickih problema ili tako nesto. Tako uradio moj kolega sa radnog mjesta. Obojica dobili poziv za vojnu vjezbu( dalje za ratiste). Ja prihvatio poziv pa bio na ratistu a on vidio bijele konje pa nije nigdje otisao. I tako vecina u mom kraju uradila (skoro niko nije otisao u rat) osim mene budale i jos par nekih ( bukvalno). Razumio sam da si mlad, bjezi odatle. Tu je samo pitanje vremena  kad ce poceti novi rat. Na zalost.

ma kakav odlazak u rat, gde ce mene ovakovg..ja ni redovnu sluzio nisam..idem samo da  proverim o cemu je tacno rec..kod nas sluzenje vojnog roka nije obavezno godinama vec..ne mogu me naterati...u najgorem i najcrenjem slucaju, mogu civilno sluziti, i to mesec dana..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Harmonika said:

ma kakav odlazak u rat, gde ce mene ovakovg..ja ni redovnu sluzio nisam..idem samo da  proverim o cemu je tacno rec..kod nas sluzenje vojnog roka nije obavezno godinama vec..ne mogu me naterati...u najgorem i najcrenjem slucaju, mogu civilno sluziti, i to mesec dana..

 

Da li je još neko od tvojih poznanika, prijatelja, komšija, dobio takav poziv? 

 

OT.

 

Razmišljam kako privodim kraju moje pisanije..i razmišljam da pošaljem samo na onaj konkurs gde je rok 01.07. i gde će se rezultati znati već u septembru..

 

Čini mi se da tu imam veće šanse.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Negdje u petom razredu smo poceli da dajemo nadimke po prezimenima. To kao vec veliki postali, nema

vise ucitelja, sad su dosli nastavnici. Ne znam po kom pravilu, ali nisu svi dobivali takve nadimke. Neki

Lazarevic bi postao Laza, a neki ne bi. Valjda je zavisilo i od imena. Elem tako i ja dobijem nadimak, ali

zenski.

Moj nadimak original zensko ime. Da se razumijemo, nije niko htio da mi se ruga ili da me vrijedja. Svi su

me sasvim ozbiljno zvali tako i ja sam to prihvatio. Cak mi se i dopadalo i kad bi mene zvali uopste mi nije

zvucalo zenski. Izgledalo mi sasvim normalno.

Poslije osnovne skole u srednjoj skoli ista stvar, cim su procitali moje ime, prvog dana nadimak je nastavio

svoj zivot. Cijela skola je to prihvatila, cak i neki profesori. Sa tim nadimkom sam se toliko stopio, da sam

nekad bio u nedoumici da se predstavim nekom novom. Osim kod kuce, nije me niko zvao mojim pravim

imenom.

Onda dodje i JNA. Ne sjecam se kako, uglavnom u toj pravoj multietnickoj armiji i Makedonci i Slovenci i

Madjari su nepogresivo izabrali kako da me zovu. Vec mi je to postalo prirodno i nimalo iznenadjujuce.

Ista stvar se ponavljala i na faksu i poslije u zivotu.

Tek kad sam dosao na sjevernoamericki kontinent, nadimak je otisao u penziju i svi su poceli da me zovu

pravim imenom, cak i kanadjani ga nepogresivo izgovaraju.

Razmisljam da li to znaci da sam konacno odrasto i postao ozbiljan.

Ipak ponekad i ovde sretnem neke ljude koje poznajem ko zna od kada i oni se zaborave, pa me oslove ko

nekada.

Da vrate ono djetinjasto u meni, ali i u sebi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Harmonika Zovi ih telefonom. 

 

@Amigo Sada me zanima kako se zoveš i koji je bio nadimak 🙂

 

Ja sam kao dete imala jedan nadimak. Onda je on nestao, a u školi su me zvali po "standarnom" nadimku koje ide uz moje pravo ime.

 

Još imam isti nadimak, plus još jedan sličan 🙂 

 

 

OT.

 

Razmišljam o tome kako moram da budem strpljiva..obično jesam..ali kada su neke stvari u pitanju...nisam..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...