Jump to content

Aston Martin AMR21 2021


Radoye

Recommended Posts

racefansdotnet-21-03-01-16-42-12-8.jpg

 

Namece se poredjenje s Mercedesom, ovo opet izgleda isto. S obzirom da bi ovogodisnji bolidi trebali biti evolucija proslogidisnjih, a proslogodisnji RP je bio kopija pretproslogodisnjeg Mercedesa, ocekivao sam da ce vise da lici na to nego na ovogodisnji Mercedes 😐

 

racefansdotnet-21-03-02-10-31-09-1.jpg

Postoje neke sitne razlike u detaljima ali ugrubo ovo je jedno te isto.

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su ova dva automobila zaista identična onda je ovo pišanje po sportu kakvo nije bilo! Ovo nisu radili ni Ferari sa Sauberom od 2000-2004 ni Red Bul sa Toro Rosom od 2010-2013 u vreme svoje dominacije. 

Izgleda da će biti uz uobičajeni front row lockout i podijum lock out od strane Mercedesa.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mi posebno pada u oci je oblik nosa bolida, prosle godine na RP je vrh bio pljosnatiji i kruznog oblika (maltene kao tanjir) a sad su oba identicna i lice na vrh koplja. Ima jos puno toga sto je identicno izmedju ovogodisnjih Astona i Mecki a veoma razlicito od lanjskog RP - a teoretski bi bolid trebalo da bude isti kao lanjski uz malu prilagodjavanja novim pravilima (smanjeni difuzor, limitiranje aero-zezalica na patosu).

Sto se tice razlika u detaljima, Mercedes cini mi se da ima tri pito-cevi na onom vertikalnom krilcu ispred kokpita a Aston samo dve; takodje, Mercedes ima jedan elemenat sa spoljne strane vertikalnog dela prednjeg krila koji ne postoji na Astonu (u cosku gore napred). Ovo sve ostalo k'o preslikano.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bolid liči na mečku sto je i logicno. mene iskreno raduje cinjenica da je ovaj tim koji je uvek imao moje simpatije, nosi napokon pravo ime. Racing point...mislim...🤔🤔

Sa druge strane raduje me ako bolid biti konkurentan jer fetel kao veliki sampion i neko ko stvarno zna da vozi sampionski zasluzuje ako nista drugo da se ne blamira kao sa Ferarijem.

Uz njegovo iskutvo i brzinu i meckin servis mislim da ce AM biti ozbiljna trkacka masina.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpiner said:

Aston Martin kupio nove kamere. Ovo još više liči na original

 

 

 

Dobre su im te nove kamere, uspeli su da ga celog iskopiraju za samo dva dana.

Jbg da se ne lazemo vise, neka dozvole customer timove ali onda nema konstruktorskih bodova ni novca koji oni nose. Pa ako im se isplati tako - bujrum.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako. Zamisli kolika je pomoć pred ova nova pravila da ne trošiš vreme i novac na dizajn i razvoj aktuelnog auta dve-tri godine.

Toto je problem kojeg sport mora dovesti pod kontrolu. Ima 30% Mercedesa, po 5% Astona i Williamsa i Stroll mu dodao još 1% matičnog Astona

Jbg ovo je baš bruka. Sa Mercedesom i tri ekipe iza sebe postao uticajniji od federacije , komercijalnih vlasnika.. On više ne pita kakva su pravila, radi šta hoće

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpiner said:

Baš tako. Zamisli kolika je pomoć pred ova nova pravila da ne trošiš vreme i novac na dizajn i razvoj aktuelnog auta dve-tri godine.

Toto je problem kojeg sport mora dovesti pod kontrolu. Ima 30% Mercedesa, po 5% Astona i Williamsa i Stroll mu dodao još 1% matičnog Astona

Jbg ovo je baš bruka. Sa Mercedesom i tri ekipe iza sebe postao uticajniji od federacije , komercijalnih vlasnika.. On više ne pita kakva su pravila, radi šta hoće

 

 

 

Pa jbg, Toto je novi Bernie. A pre toga Mosley, a pre toga Ballestre...

 

Missim, nema tu demokratije, Todt/FIA je očigledno slab da to razbije, a pitanje je i da li ima interesa za to.

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je njemu Aston rezervni polozaj za slucaj da korporativni Mercedes odluci da povuce ekipu. Otkad se brkati Cece penzionisao novo rukovodstvo i nije bas entuzijasticno da ulupava silne pare u F1 (bez obzira na povracaj kroz medijsku promociju) i gledaju da li gdegod mogu jeftinije da prodju. Dodaj tu i faktor globalne pandemije i njegov udar na ekonomiju i ne samo to nego i na milione novih nezaposlenih koje je izazvao i koji ne gledaju blagonaklono na bogatase koji bukvalno spaljuju milijarde kroz auspuhe trkackih automobila dok je njima elementarna egzistencija dovedena u pitanje, veliki je to politicki pritisak na sve da dodje do preraspodele kapitala kroz oporezovanje ovih koji imaju da bi se povecala socijalna davanja.

 

U takvoj atmosferi nije nezamislivo da se Mercedes povuce - bilo je nekih prica o tome da bi im sezona 2020 mogla biti zadnja, spekulise se da je to bio i jedan od faktora zatezanja sa Hamiltonovim produzetkom ugovora (on je trazio da se Mercedes dugorocno obaveze na F1), ovako kako je ispalo sezona 2021 uz minimalnu promenu na postojecim bolidima nece biti preveliki trosak a usput je prilika za sve da poobaraju svakakve rekorde pa posle toga da vide sta i kako dalje. Uopste nije iskljuceno da Mercedes nakon ove godine pokupi pinkle i odu u Formulu E ili digod vec da se bave ekologijom i ostalom marketisnkom propagandom, gde bi Brakli ostao samo da proizvodi motore za F1 musterije ako i toliko.

E sad, ako Toto zna za to, a verovatno je upuceniji nego mnogi drugi, i jos uvek zeli da nastavi u F1, nije nelogicno da bi gledao kako da sebi obezbedi sto bolju odstupnicu u neku drugu ekipu (za slucaj da mu bude prekupo da licno kupi Brakli od Mercedesa) gde bi ovako "na parce" i na kvarno unapred prebacio sav interesantan know how iz Mercedesa i tako na kraju samo promeni adresu a ostane mu sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ovde ogroman interes ima i Mercedes sa 20% vlasništva matičnog Astona i očigledno je da im se pravi prostor za jak početak.

 

Ja čak nemam problem ni da im se ostave konstruktorski bodovi, ali da ne dobijaju novac za to. Jbg ovo je prevara

 

Edited by alpiner
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote

...Aston Martin is hardly going to change Lance Stroll and Sebastian Vettel has a three-year deal but needs to produce some better results if Aston is going to get value for money. And money is important at Aston Martin as life is not easy when you are running a loss-making car company as well as an F1 team. For now, let’s say that Lawrence Stroll selling off things like car collections and his racing circuit in Canada is because he is too busy to enjoy them, but cynics might say that it is an odd coincidence given the Aston Martin story. Hopefully the DBX SUV will sell well and the whole thing will get to be more stable.

 

https://joesaward.wordpress.com/2021/04/21/green-notebook-from-avallon/

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da još nisu otključali set up ovog automobila kao pobratimi iz Merc AMG. 

Iznenadjenje je da Strol olako dobija Vetela i u kvalama i u trci. Već sam napisao da me Vetel podseća na Vilneva u poslednjim godinama karijere mada ni Strol nije za bacanje. Jeste gazdin sin ali je pokazao brzinu naročito po kiši.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Lawrence Stroll has taken the Mont-Tremblant race circuit off the market and will be retaining ownership of the Canadian track.

 

Having purchased Mont-Tremblant back in 2000, Stroll put the circuit up for sale last month and was inviting bids for the former Canadian Grand Prix venue. The deadline for bids was listed as April 15, but Stroll has revealed the track is no longer for sale. A source told RACER that the decision was due to a change in Stroll’s plans.

 

Mont-Tremblant opened in 1964 and hosted two grands prix back in 1968 and 1970, while it has also hosted Indy cars, with a Champ Car race last held in 2007.

 

Stroll is the executive chairman of Aston Martin Lagonda and led a consortium to purchase the former Force India team — now called Aston Martin — back in 2018. His plans for the team’s growth include a new factory that is currently under construction at its Silverstone base, but he retains multiple business interests and Mont-Tremblant will now remain in his portfolio for the time being.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Toto nastavlja da utvrdjuje rezervne polozaje za slucaj da korporativna vrhuska Mercedesa odluci da se povuce iz F1:

 

https://www.racefans.net/2021/11/24/mercedes-aerodynamics-chief-heading-to-aston-martin/

 

Quote

Aston Martin has made another high-profile signing as part of its recruitment drive as it seeks to become a world championship contender. The Silverstone-based team has signed Mercedes chief aerodynamicist Eric Blandin.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...