Jump to content

Ovo je ovde Balkan


Doc Holiday

Recommended Posts

4 hours ago, A sad said:

Nece se dozvoliti takve kvalifikacije dece. 

 

Radi se o ozbiljnom problemu i potrebno ga je sagledati bez nepotrebnih kvalifikacija. 

Hvala.

 

Jel može ova tema da se vrati početnoj ideji, a to je "opuštena zajebancija" :)

Pa da se postovi koji nisu u tom duhu ili negdje prebace u neku drugu/novu temu, uključujići i ovaj, a da ovdje nastavimo opušteno uz mimove, screenshote i uopšte "slikovite" prikaze naše zbilje.

Npr poput ovog:

 

7VKzbHl.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2019 at 1:19 PM, Kronostime said:

Univerzitet u Nis je ispravno - Vuku Karadzicu su prebili nogu pre Aleksinca i nije stigao dole. :s_d:

Ovo naravno izmišlja Yoyogi, po sistemu, reče mi jedan čojek....i posle se pitate zašto vas Nišlije ne podnose. Kad se upoznam sa nekim prestoničarom i pita me odakle sam i kad kažem da sam iz Niša, a on odgovori "Misliš iz Niš, hahahahah".....a ovo za Vuka Karadžića je tačno, naravno :87:

 

СÑодна Ñлика

Edited by Constantin
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Doorn said:

 

 

 

Kako neko od zvaničnika reče, da parafraziram, građani Srbije za sve i svašta gunđaju, bespotrebno....

Eto, osim vožnje sa svežim vazduhom dobijaju i tuširanje gratis... 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Constantin said:

Ovo naravno izmišlja Yoyogi,

 

Tako ti meni? Mada sam rođen u Beogradu, moji su poreklom iz Pirota. Njima je Niš uvek bio (a i meni ostao u sećanju) kao prestonica -1.

Pazi samo da Niš vole i drugi, uključujući i moju malenkost. Nemo' si taki.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Tako ti meni? Mada sam rođen u Beogradu, moji su poreklom iz Pirota. Njima je Niš uvek bio (a i meni ostao u sećanju) kao prestonica -1.

Pazi samo da Niš vole i drugi, uključujući i moju malenkost. Nemo' si taki.

Ma da nisi ti iz Caribrod pa podbrckuješ :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

To bi bilo Dimitrovgrad? Znamo se ti i ja od pre, nemoj da truniš u moje simpatije prema Nišu. Znaš da sam ih uvek gajio.

Kakav god da sam to ne bi trebalo da promeni ili ukloni simpatije koje gajiš. Ja sam samo jedan nebitan lik, sticajem okolnosti, iz Niš. :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Kakav god da sam to ne bi trebalo da promeni ili ukloni simpatije koje gajiš. Ja sam samo jedan nebitan lik, sticajem okolnosti, iz Niš. :smiley2:

Nepotrebno, čak i nije prijateljski odgovor na otvoreni izraz prijateljstva sa moje strane. Ma šta god da kažeš, makar i ovako nespretno,  imam ja prema Nišu otvoreno srce.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

Nepotrebno, čak i nije prijateljski odgovor na otvoreni izraz prijateljstva sa moje strane. Ma šta god da kažeš, makar i ovako nespretno,  imam ja prema Nišu otvoreno srce.

Da ti razjasnim, a jest nespretno. Htedoh da kažem, neka ti simpatišeš Niš, nastavi i dalje, čak i ako ja to nekako pokvarim. Valjda neću....🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Da ti razjasnim, a jest nespretno. Htedoh da kažem, neka ti simpatišeš Niš, nastavi i dalje, čak i ako ja to nekako pokvarim. Valjda neću....🙂

 

Otvori topik o Nišu, bio je i pre. Nemoj da ti ja iz Japana otvaram topik "o Niš"😃

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

 

Otvori topik o Nišu, bio je i pre. Nemoj da ti ja iz Japana otvaram topik "o Niš"😃

Hteo sam pa sam se predomislio. Forum baš zrači centralizmom pa ne bih da kvarim. Uzeće me moderacija na zub i onda sam......motku.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Hteo sam pa sam se predomislio. Forum baš zrači centralizmom pa ne bih da kvarim. Uzeće me moderacija na zub i onda sam......motku.

 

Baš mi nije jasno zašto se ustručavaš. Čak i mislim da bi otvaranje topika "Niš", od strane Nišlija bilo dobrodošlo.

 

Kakav centralizam, ovde su gazde sportisti, zdrav duh u zdravom telu, ne yebavaju oni mnogo pređašnje stanje gde su se podvlačili pasusi iz ruskih knjiga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Hteo sam pa sam se predomislio. Forum baš zrači centralizmom pa ne bih da kvarim. Uzeće me moderacija na zub i onda sam......motku.

 

'Ajde bre zemo po ženskoj liniji, nemoj da zezaš 😉

 

Pre nekog vremana sam napisao sledeće:

On 6/16/2019 at 1:30 AM, DJ_Vasa said:

NIšlije su generalno simpa, a imamo i interno zezanje na račun jezika - ako mi njima kažemo da su 'iz NIš', odmah dobijemo odgovor da se kod nas 'udara u BAndere' (akcenat na prvom slogu). U društvu su vesela ekipa i lepo je biti s njima. 

 Baš sam bio sa nekim tvojim sugrađanima u kafiću pre desetak dana i nedostaju mi stare priče o Kazandžijskom sokačetu. A lično mi nedostaje i šetnja pored NIšave i tvrđave. Lep kraj, druže moj, i nadam se da će biti još lepši u budućnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2019 at 1:06 AM, e4_guy said:

:roflmao:

Mlada-Vojvodina-615x850.jpg

 

ovo i ne treba da bude smesno..  Vojvodjanima je fasizam oduvek nametan sa strane...kako  40ih tako i  90ih...

 I Vojvodina je takoreci od 1918te , kolonija Srbije i tako se Srbija prema njoj oduvek i ponasala... otud drugi deo teksta

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ovo i ne treba da bude smesno..  Vojvodjanima je fasizam oduvek nametan sa strane...kako  40ih tako i  90ih...

 I Vojvodina je takoreci od 1918te , kolonija Srbije i tako se Srbija prema njoj oduvek i ponasala... otud drugi deo teksta

To je itekako smiješno - zamisli parolu "Smrt fašizmu, Srbija Srbima" ?

 

Znam, reći ćeš da ste vi vojvođani fina raja (što mogu potvrditi) ali sama parola je oksimoron, i zbog toga je smiješna.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

'Ajde bre zemo po ženskoj liniji, nemoj da zezaš 😉

 

 Baš sam bio sa nekim tvojim sugrađanima u kafiću pre desetak dana i nedostaju mi stare priče o Kazandžijskom sokačetu. A lično mi nedostaje i šetnja pored NIšave i tvrđave. Lep kraj, druže moj, i nadam se da će biti još lepši u budućnosti.

NemOj da si se majAo po Niš, a da se ne javiš...će te bije maler :smiley5:

 

edit: ispravljeno na čist niški književni jezik 🙂

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Nesam imaja vreme da skoknem do Kazandžijsko sokače, a duša me boli za Kalču i kolači koji nestadoše 😁

 

(Pardon ako sam zaboravio dijalekat, nadam se da zvuči OK) 😉

Nisam imAo vreme da skoknem do KazandžIijsko (akcenat na I) sokAče, a duša me bolI(veliko i na kraju) za Kalču i kolAči što nestAdoše.

 

Da ponovim...velika slova su ti akcenat.

Nesam, imaja...to nije niški. Više mu dođe šopski-moravski...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...