Jump to content

Ovo je ovde Balkan


Doc Holiday

Recommended Posts

Quote

Немањапре 9 дана

Ако ти је Швајцарска живот, да Бог да живео 300 година тако. Две недеље код стрица у том Аушвицу су ми довољне да душманину не пожелим да оде тамо. "Пази камера, пази одстојање, паркирај у рикверц, не причај кроз зграду, не купај се увече, не пали машину, немој ово, не смеш оно... Из Србије само као туриста, ово је Божји дом.

Preporučujem

 

Ovo je tekst.

 

http://www.politika.rs/sr/clanak/430418/Spontanost-ne-stanuje-u-Svajcarskoj,

 

a on je jedan od konentara, onako zdusno podrzanih. 😂. Mislim, da pokazuje zasto se na Balkanu desavaju ovavke stvari kao u Pazaru.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Plavi Golub said:

 

Ovo je tekst.

 

http://www.politika.rs/sr/clanak/430418/Spontanost-ne-stanuje-u-Svajcarskoj,

 

a on je jedan od konentara, onako zdusno podrzanih. 😂. Mislim, da pokazuje zasto se na Balkanu desavaju ovavke stvari kao u Pazaru.

Kad pogledas vecinu negativnih komentara, oni se odnose na red, na uredjenost i organizovanost.

A onda saslusas zalbe u SR, i zale se na haos. Svi vole spontanost, i da nema pravila, pa onda voz spontano kasni, neko na salteru dpontano odluci da popije kafu a ne zavrsi neki administrativan posao za tebe, pa ti spontano odlucis da svratis u park a ne da se vratis na posao....

Pa onda su svajcarci budale

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2019 at 4:46 PM, Doorn said:

 

 

 ovaj snimak je cisto nasa karakteristika i smisao zivota : brigo moja predji na drugoga...    jednostavno prebacis smece i voda ga odnese dalje...  pa nek se oni tamo u sledecem selu i kod sledeceg mosta bakcu sa njim...

Link to comment
Share on other sites

U radnji za belu tehniku, u Sidneju, kada se novodošli migranti skućuju, prodavac me pita "Odakle ste svi vi? Stalno vas viđam, istim naglaskom govorite i svi tražite veš mašine koje peru toplom vodom, svi hoćete "Gorendže"? (Gorenje je tada imalo "Gorenje Pacific" za ta tržišta).

 

Prodavac još reče da savremeni deterženti ne traže toplu vodu, svejedno je. Navika, otkuvavanje, ne znam da li je to i u SFRJ trebalo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bokte mazo, da nisi stavio sliku i da si mi samo rekao, ne bih verovao.

 

Bilo je pre nekih 30 godina, pre Interneta, slika u Politici iz Niša na kojoj je bila zvanična tabla na headquarters koja je čitala "Univerzitet u Niš". Kako se slika pojavila u novinama, brže bolje su tablu ispravili a stajala je decenijama i niko nije ništa primetio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, srbija do tokija said:

Bokte mazo, da nisi stavio sliku i da si mi samo rekao, ne bih verovao.

 

Bilo je pre nekih 30 godina, pre Interneta, slika u Politici iz Niša na kojoj je bila zvanična tabla na headquarters koja je čitala "Univerzitet u Niš". Kako se slika pojavila u novinama, brže bolje su tablu ispravili a stajala je decenijama i niko nije ništa primetio.

Univerzitet u Nis je ispravno - Vuku Karadzicu su prebili nogu pre Aleksinca i nije stigao dole. :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2019 at 12:59 PM, srbija do tokija said:

Bokte mazo, da nisi stavio sliku i da si mi samo rekao, ne bih verovao.

 

Bilo je pre nekih 30 godina, pre Interneta, slika u Politici iz Niša na kojoj je bila zvanična tabla na headquarters koja je čitala "Univerzitet u Niš". Kako se slika pojavila u novinama, brže bolje su tablu ispravili a stajala je decenijama i niko nije ništa primetio.

Ima toga i dalje:

http://економски-факултет.срб/stuff.php?lang=srl&stuff_id=89

227476292_ScreenShot2019-06-16at01_11_56.png.121e0b7e4d9dc0aaa046f64cdc724e12.png

 

Evo još:

Quote

Dokaz da je Tehnološki fakultet jedna cenjena i eminentna ustanova je i činjenica da se Univerzitet u Niš ove godine prvi put našao na Šangajskoj listi imeđu 401. i 500. mesta iz oblasti hemijskog inžinjerstva i upravo zahvaljujući Tehnološkom fakultetu i naučnim radovima koji su u odgovarajućim naučnim časopisima publikovali nastavnici i saradnici ove ustanove.

Izvor: https://jugpress.com/svecana-akademija-povodom-39-godisnjice-tehnoloskog-fakulteta/

 

Može se naći još, ali mislim da je ovo dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

NIšlije su generalno simpa, a imamo i interno zezanje na račun jezika - ako mi njima kažemo da su 'iz NIš', odmah dobijemo odgovor da se kod nas 'udara u BAndere' (akcenat na prvom slogu). U društvu su vesela ekipa i lepo je biti s njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste da je Kurir, ali moram naprosto da prenesem vest:

 

PLANIRATE PUT U GRČKU? Evo na šta OBAVEZNO treba da obratite pažnju, jer grčki policajci nemaju milosti!

Quote

 

...

"Moram da Vas obavestim o današnjim neprijatnostima na Halkidikiju tj. mestu Kriopigi i skretanju za Hotel Palladium. Danas su policajci tri porodice kaznili skidanjem tablica, oduzimanjem dokumenata i kaznom od 200 evra zbog prelaska preko pune linije kada se izlazi sa puta koji je glavni prilaz hotelu tj. hotelima na gornjoj strani magistrale. Jeste dupla puna linija, ali ovo je izlaz i ulaz za hotele!

 

Sve bi bilo ok da ima makar nekog upozorenja, znaka, što naravno ne postoji. Vidite slike u svakom slučaju... Policija je danas čekala na 50 m odavde ka Afitosu pravac tj. skretanje za plažu Agora. Ne postoji znak da je nedozvoljeno skretanje levo, da je jasno istaknuto, ali ovako kazniti nekoga je sraman potez policije (uzgred sve su u pitanju porodice).
Niko ne pretiče niti se iživljava već izlazi na magistralni put za koji nema znaka da je negde zabranjeno skretanje (u našem slučaju na levo).

 

Sutra idemo u policiju da vidimo kako će konačno biti, ako imate neki savet pišite...".

 

 

Izgleda da Grci više i nisu tolika braća jer kažnjavaju jadnu malu srpčad i ne dozvoljavaju im da upražnjavaju svoje nacionalne običaje, kao npr. ignorisanje pune linije, i to duple. Inače,  grčku saobraćajnu policiju generalno boli uvo za sve (ko ne veruje, neka se provoza po Solunu ili Atini), a u praksi obično kazne ponekod ko se pogrešno parkirao. Jeste da ne znam kako da mu dostavim savet koji traži, ali mislim da je jednostavan - plati kaznu ako si zaista prešao preko duple pune linije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Izgleda da Grci više i nisu tolika braća jer kažnjavaju jadnu malu srpčad i ne dozvoljavaju im da upražnjavaju svoje nacionalne običaje, kao npr. ignorisanje pune linije, i to duple. Inače,  grčku saobraćajnu policiju generalno boli uvo za sve (ko ne veruje, neka se provoza po Solunu ili Atini), a u praksi obično kazne ponekod ko se pogrešno parkirao. Jeste da ne znam kako da mu dostavim savet koji traži, ali mislim da je jednostavan - plati kaznu ako si zaista prešao preko duple pune linije.

Predpostavljam da taj biznis ima legalan pristup putu, koji nije kaznjiv. Kako misli nema znaka kad je dupla puna? 

 

Ima ovde kod mene na dva-3 minuta takva situacija sa malim gradicem, 4 trake, puna dupla izmedju pravaca. i ljudi to rade, masovno, zato sto tu na parkingu moze da sedi pandur i nece nista uraditi po tom pitanju. Medjutim, ako bi uradio nesto, niko se ne bi zalio na to :classic_biggrin: To je njegovo diskreciono pravo.

Kao i sa brzinom, tj prekoracenjem. Svi uglavnom znamo do koliko pandur nece da te juri, ali to ne znaci da ne moze da se desi, i onda platis kaznu i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Predpostavljam da taj biznis ima legalan pristup putu, koji nije kaznjiv. Kako misli nema znaka kad je dupla puna? 

 

Ima ovde kod mene na dva-3 minuta takva situacija sa malim gradicem, 4 trake, puna dupla izmedju pravaca. i ljudi to rade, masovno, zato sto tu na parkingu moze da sedi pandur i nece nista uraditi po tom pitanju. Medjutim, ako bi uradio nesto, niko se ne bi zalio na to :classic_biggrin: To je njegovo diskreciono pravo.

Kao i sa brzinom, tj prekoracenjem. Svi uglavnom znamo do koliko pandur nece da te juri, ali to ne znaci da ne moze da se desi, i onda platis kaznu i gotovo.

 

Gotovo sam siguran da je pristup putu legalan, a evo kako izgleda na Google Maps:

2042736092_ScreenShot2019-06-18at20_07.15copy.thumb.png.3a37f7b35a307d467bcd05eda62e5708.png

Ukoliko hoćeš da pogledaš bolje celu raskrsnicu, evo i linka: https://www.google.com/maps/@40.0469675,23.4694118,3a,70.7y,342.9h,90.18t/data=!3m7!1e1!3m5!1sVSKX8nb2ss6kbWXO_iQcOQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DVSKX8nb2ss6kbWXO_iQcOQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D54.338913%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=sr

 

Mislim da sam pogodio raskrsnicu na osnovu opisa i slika koje su postavljenje u Kuriru, mada moram priznati da su date u lošoj rezoluciji.

 

Na ovom putu ima više krivina, što možeš proveriti uz pomoć linka, ali pošto je u pitanju put gde se legalno vozi oko 100 km/h, sasvim je logično da ovde nisu dozvolili skretanje. Jeste da su grčki putari to možda mogli i bolje da reše za one koji idu u hotel, a kreću se sa druge strane duple pune linije, ali zanajući kako se tamo vozi, mislim da im je ovo sasvim korektno rešenje. Ovaj problem sa skretanjem postoji svuda, naročito u naseljima, mada mislim da u ovom slučaju vozač iz članka neće moći da se izvuče od kazne.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

 

Na ovom putu ima više krivina, što možeš proveriti uz pomoć linka, ali pošto je u pitanju put gde se legalno vozi oko 100 km/h, sasvim je logično da ovde nisu dozvolili skretanje. Jeste da su grčki putari to možda mogli i bolje da reše za one koji idu u hotel, a kreću se sa druge strane duple pune linije, ali zanajući kako se tamo vozi, mislim da im je ovo sasvim korektno rešenje. Ovaj problem sa skretanjem postoji svuda, naročito u naseljima, mada mislim da u ovom slučaju vozač iz članka neće moći da se izvuče od kazne.

 

Naravno da su imali razlog.

I naravno da verovatno imaju dobar razlog sto su poceli da kaznjavaju za to. 

kazem ti, ima toga kod nas, ali niko ne bi pisao pisma citalaca ako dobije kaznu. Napravio si prekrsaj i gotovo, cak i ako spada u common practice. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Naravno da su imali razlog.

I naravno da verovatno imaju dobar razlog sto su poceli da kaznjavaju za to. 

kazem ti, ima toga kod nas, ali niko ne bi pisao pisma citalaca ako dobije kaznu. Napravio si prekrsaj i gotovo, cak i ako spada u common practice. 

 

Mislim da je suština u boldovanom, tj. u mentalitetu. Dok prosečan Amerikanac (ili bilo koji normalan čovek) može samo da kaže da je pogrešio što nije poštovao saobraćajni propis, srbenda kuka, kmeči, pišti i vrišti što ga je zli grčki policajac kaznio u očiglednom i opasnom prekršaju. Grčki policajac svakako nije kriv što je hotel na takvom mestu, nije kriv ni što je zakonom zabranjeno prelaziti punu liniju, pa još i duplu, nije kriv ni zato što put nije drugačije projektovan, a uostalom, samo je radio svoj posao jer očigledno da na tom mestu ima mnogo 'genijalaca' koji smatraju da je dupla puna linija samo ukras.

 

 

Edited by A sad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...