Jump to content

Ovo je ovde Balkan


Doc Holiday

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nego, na trenutak sam se zapitao u čemu je fora sa onom Baba Vangom... Mislim, tabloidi gotovo svaki dan objavljuju Baba Vangina predviđanja, ali sudeći po ono malo komentara što ostavljaju tamo - nikog to ne zanima. Međutim, kada sam sagledao širi kontekst - postalo mi je jasno da se perfektno uklapa uz sve ostale članke:

  • NEĆETE VEROVATI ŠTA JE OBUKLA TAMO NEKA PEVALJKA (FOTO, VIDEO)
  • RUSIJA IMA SUPERTAJNO ORUŽJE OD KOJEG AMERIKANCI DRHTE (FOTO, VIDEO)
  • HAOS NA FARMI: KIJA PREBILA LUNU ZBOG DRAGANA, OBEZBEĐENJE REAGOVALO (FOTO, VIDEO)
  • VUČIĆ: SRBIJA BELEŽI REKORDNI PRIVREDNI RAST, PRVI SMO U EVROPI! (FOTO, VIDEO)
  • MILJANA IMALA SEKS U ŠTALI?! (FOTO, VIDEO)
  • BABA VANGINA PREDVIĐANJA: ATENTAT NA PUTINA, SMRTONOSNI CUNAMI I KRAJ SVETA (FOTO, VIDEO)
  • UKOLIKO STE OVO VIDELI, OBAVEZNO URADITE SLEDEĆE (FOTO, VIDEO)

Ne znam zašto sam ovo uopšte postovao, al' stvarno sam se na trenutak zapitao zašto uopšte objavljuju članke sa Baba Vangom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

Daj zameni to caskom..

Ma voleo bih ja da smo više "plavi" na toj mapi...
Ali, koliko je onih koji:

  • govore kako je Tesla izmislio struju
  • obožavaju da pričaju o "legendama" 90-ih, onako sa respektom (od klinaca u školama do matorih konjina u 70-im)... a više puta sam se susretao sa onima kojima je najveći uspeh u životu to što su "znali" Gišku, Kneleta i slične "legende"...
  • busaju u grudi kako smo mi veoma pametan i inteligentan narod

Koliko takvih slučajeva si imao prilike da lično upoznaš? Ako je odgovor nula, onda blago tebi. Al' da onda batalimo takve slučajeve, možda sam dao loš primer...

Dovoljno je da pogledamo na šta liči školstvo u Srbiji koje je jedno od najlošijih u Evropi. Bukvano na dnu. Kvalitet nastavnika i nastave (ali i roditelja po tom pitanju) - katastrofa (ne kažem da su svi nastavnici takvi, ali tako jeste u proseku). Pogotovo van Beograda/Novog Sada: učiteljice i nastavnice koje izgledaju kao turbo-folk pevaljke, nastavnici bez diploma (ili sa lažnim diplomama privatnih fakulteta ili Prištinskog univerziteta) koji su tu preko (stranačke) veze, sirovine i đilkoši... roditelji koji hoće da biju nastavnike jer njihova deca imaju loše ocene ("niko ne sme da dira moje dete")... a da ne pričamo o obaveznom (masovnom) poklanjanju ocena (pogotovo pred kraj školske godine), to je tradicija srpskog školstva. Ili o privatnim časovima/tezgama... Ili o gradivu (to je posebna priča). Naš obrazovni sistem se bukvalno svodi na sledeće: nastavnik/profesor izdeklamuje na času, a učenici/studenti nabubaju i/ili šablonizuju, samo da se položi... i piči dalje.

Sve je to vezano sa bolesno stanje društva, i to je nažalost jedan začarani krug...
U svakom slučaju, te "IQ mape" (kao i npr. rezultati PISA testa) uopšte ne iznenađuju (mislim da smo još i dobro prošli).

 

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Senn said:



Dovoljno je da pogledamo na šta liči školstvo u Srbiji koje je jedno od najlošijih u Evropi. Bukvano na dnu. Kvalitet nastavnika i nastave (ali i roditelja po tom pitanju) - katastrofa (ne kažem da su svi nastavnici takvi, ali tako jeste u proseku). Pogotovo van Beograda/Novog Sada: učiteljice i nastavnice koje izgledaju kao turbo-folk pevaljke, nastavnici bez diploma (ili sa lažnim diplomama privatnih fakulteta ili Prištinskog univerziteta) koji su tu preko (stranačke) veze, sirovine i đilkoši... roditelji koji hoće da biju nastavnike jer njihova deca imaju loše ocene ("niko ne sme da dira moje dete")... a da ne pričamo o obaveznom (masovnom) poklanjanju ocena (pogotovo pred kraj školske godine), to je tradicija srpskog školstva. Ili o privatnim časovima/tezgama... Ili o gradivu (to je posebna priča). Naš obrazovni sistem se bukvalno svodi na sledeće: nastavnik/profesor izdeklamuje na času, a učenici/studenti nabubaju i/ili šablonizuju, samo da se položi... i piči dalje.

Sve je to vezano sa bolesno stanje društva, i to je nažalost jedan začarani krug...
U svakom slučaju, te "IQ mape" (kao i npr. rezultati PISA testa) uopšte ne iznenađuju (mislim da smo još i dobro prošli).

 

Mislim da je tvoja IQ mapa poprilično satkana od tipičnih prestoničkih predrasuda i kako tatkva poprilično siromašna....treća cifra ti je nedostižna.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Mislim da je tvoja IQ mapa poprilično satkana od tipičnih prestoničkih predrasuda i kako tatkva poprilično siromašna....treća cifra ti je nedostižna.

Nažalost, mislim da uopšte nisu u pitanju "prestoničke predrasude" (pogotovo ja tako nešto ne mogu da imam) već su škole u katastrofalnom stanju (ne sve, ali većina) kako se udaljiš malo od većih sredina, tj. veća je verovatnoća da zatekneš:

 učiteljice i nastavnice koje izgledaju kao turbo-folk pevaljke, nastavnike bez diploma (ili sa lažnim diplomama privatnih fakulteta ili Prištinskog univerziteta) koji su tu preko (stranačke) veze, sirovine i đilkoši... roditelji koji hoće da biju nastavnike jer njihova deca imaju loše ocene ("niko ne sme da dira moje dete")...

Ne kažem da je u većim sredinama, tj. gradovima poput Beograda, Novog Sada, Niša... sve kako treba (daleko od toga), ali je manja verovatnoća da ćeš zateći da npr. fiziku ili matematiku predaje pijani domar bez ikakve dipliome jer aktivni član jedne stranke koja je na vlasti... Ili da se škola raspada, bez toaleta... da sad ne navodim konkretna mesta i škole/slučajeve po Srbiji.

Nažalost, tako je (barem ja tako vidim da stoje stvari). S druge strane, ovo ostalo što sam naveo:

... a da ne pričamo o obaveznom (masovnom) poklanjanju ocena (pogotovo pred kraj školske godine), to je tradicija srpskog školstva. Ili o privatnim časovima/tezgama... Ili o gradivu (to je posebna priča). Naš obrazovni sistem se bukvalno svodi na sledeće: nastavnik/profesor izdeklamuje na času, a učenici/studenti nabubaju i/ili šablonizuju, samo da se položi... i piči dalje.

... to važi za sve sredine, gradove bilo koje veličine, tu sigurno ne važe nikakve "prestoničke predrasude"...

Edited by Senn
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Senn Ovo je puno jasnije i sadržajnije, pa ne izgleda, kao na prvu loptu, prepuno "prestoničkih predrasuda" koje inače postoje i pažljivo se neguju. Zato, izvini ako ti je bilo uvredljivo moje komentarisanje, jer malo mi j pun krastavac tih stvari na relaciji Prestonica-Provincija. 

 

Inače, na tom prištinskom univerzitetu su predavali profesori mahom iz Beograda, Niša i Novog Sada, a obrazovanje ne bi bilo bolje kad bi se sprovodilo samo u prestonici. Nastavnice imaju svoj passion week na Pinku....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎1‎/‎24‎/‎2020 at 1:32 AM, laki perkos said:

Kad znamo da su među najboljim studentima BG univerziteta bili jedan Dačić i Vučić zapitam se kakva je to škola i to visoka :classic_tongue:

generalizacija je nešto od čega treba bežati kao od kuge

 

A da nije njih neki bi izgubili smisao svog postojanja - izbledela bi im sustina onog zivotnog nacela :"Mislim - dakle postojim" ?! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...