Jump to content

"Dara iz Jasenovca":umetnicko delo ili propagandni pamflet?


Drug Crni

Recommended Posts

Just now, Amigo said:

 

Geografski polozaj je tokom cijele istorije nije isao u nasu korist. Taj teritorij je cijelo vrijeme bio meta za osvajace koji su bili jaci, mocniji i koji su nas usput istrebljivali.

Ja govorim o vremenu Jugoslavije.  

Link to comment
Share on other sites

Da li možete priču o Jasenvcu i generalno politici, da odvojite od priče o filmu o Jasenovcu? Ako ne možete onda film nije ni bitan, i služi samo kao lajt motiv za beskonačne političke rasprave o istorijiskim događajima, a ovo na koncu je deo foruma koji se bavi filmom, i priča o politici će progutati film.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Pa.na ovim prostorima su ruke krvavljene na osnovu nacionalne pripadnosti. Jedni su ubijali druge skoro uvek samo zbog druge vere i nacije. To su fakti. A sto se tice nacionalnog prebacivanja zlocina:

Trebalo bi da bombardujete Srbe - papa Jovan Pavle Drugi.
- Srbi su narod bez zakona i bez vere. To je narod razbojnika i terorista - Žak Širak.
- Molim se da se vatra nebeska obruši na Srbe - o. Pjer, poznati francuski sveštenik – humanitarac.
- Što se Srba tiče… To je danas jedan bolestan narod - general Žak Kot.
- Srbi nisu naročito pametni… Srpska deca se više neće smejati - Lorens Inglberger, bivši državni sekretar SAD.
- Srbi trguju ljudskim organima svojih žrtava kako bi obezbedili novac za svoj rat… Trebalo bi da đavolski bombardujemo Beograd - Pol DŽekson, urednik lista „Kalgari san”.
- Srbe treba baciti na kolena - Klaus Kinkel, nemački ministar inostranih poslova.
- Srbi su zločinački dupeglavci - Ričard Holbruk
- Srbi su dvodimenzionalan narod sa težnjom ka prostakluku… Životinje koriste svoje resurse znatno sređenije nego ovi naopaki stvorovi, čija pripadnost ljudskoj rasi je u velikom zakašnjenju - Ser Piter Justinov.
- Neka se Srbi podave u sopstvenom smradu - Helmut Kol, nemački kancelar.
- Rat protiv Srba nije više samo vojni sukob. To je bitka između dobra i zla, između civilizacije i varvarstva -Toni Bler, britanski premijer.
- NATO - srboistrebljivač „(DESERBIZATOR)” - fasistička antisrpska reklama za sprej koji uništava gamad. Kanal + francuske TV.
- Srbe treba spokojno bombardovati, jer će sve brzo zaboraviti - DŽejms Šej, portparol NATO.
- Prošle nedelje imali smo devetoro ubijenih Srba, ove nedelje – osmoro. To je jasan napredak - Bernar Kušner, Šef civilne misije UN na Kosovu i Metohiji.
 

 

:classic_smile: Kakva fenomenalna propaganda, jel mozes molim te da potrazis te citate? Malo kreativnog prevoda, malo van kontexta, ko zna i koji su izmisljeni ....

Reko bi covek ceo svet proganja jadne Srbe.

Eto probaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

:classic_smile: Kakva fenomenalna propaganda, jel mozes molim te da potrazis te citate? Malo kreativnog prevoda, malo van kontexta, ko zna i koji su izmisljeni ....

Reko bi covek ceo svet proganja jadne Srbe.

Eto probaj


Piše u Kuriru i Srbijadanas, mora da je istina... ja potražih samo prvi, od Širaka i bilo mi je jasno da je teška propaganda u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angelia said:

:classic_smile: Kakva fenomenalna propaganda, jel mozes molim te da potrazis te citate? Malo kreativnog prevoda, malo van kontexta, ko zna i koji su izmisljeni ....

Reko bi covek ceo svet proganja jadne Srbe.

Eto probaj

Naravno da je sve propaganda, nikada ni rec ruznu nisu rekli. Sve je izmisljotina, cak i ono smejanje Dzejmi Seja dok je govorio o kolateralu. Sve je izmisljotina i falsifikat vezano za Daru, kao sto rece vrhunska istoricarka Dubravka Stojanovic. Ja stvarno ne znam sta jo to u ljudima, pa da tako nisko padnu. 

Izmisljotina je valjda i to nesrecno vijetnamsko selo na cijem primeru smo videli kako se nositi sa svojim zlocinima i kako adekvatno kazniti zlocince.

Ne, ne proganja svet Srbe. Srbi su lud narod koji ide glavom kroz zid, stalno pravi sranja i dobije po nosu. Vrlo cesto zasluzeno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Pa obrati paznju na kontext i da on govori o Bosanskim Srbima - kao jednoj od zaracenih strana, 95te a ne kao naciji.

Cista manipulacija citata - pitam se zasto? 

Znaci Bosanski Srbi su postali Srbi, ljudi su postali narod, a onda cisto da zacinimo dodas i narod razbojnika :classic_biggrin: a lepo objasnjeno u textu sta i kako. I zasto je to rekao.

 

Blago vama kad vas tako poje. Srbima neprijatelji nisu potrebni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Da li možete priču o Jasenvcu i generalno politici, da odvojite od priče o filmu o Jasenovcu? Ako ne možete onda film nije ni bitan, i služi samo kao lajt motiv za beskonačne političke rasprave o istorijiskim događajima, a ovo na koncu je deo foruma koji se bavi filmom, i priča o politici će progutati film.

U pravu si. Isprike.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Marko said:

Konsultuj ih i ti slobodno. Ne negiram ja četničke zločine. Samo poenta je šta se zapravo dogodilo, gde, i kojim redom hronološki, a ne šta neko misli da bi se dogodilo da je ovo, pa da je ono, pa da je možda bilo ovako ili onako... Za to što pričaš lako je sa ovolike distance tvrditi, sa podrškom nacista, samo zameniš ove sa ovima, i rešeno, sve je to isto, jer im je ideologija ista, važi. A zapravo je šbbkbb, bez ikakvog argumenta. Govoriti podjednako o četnicima tek tako, bez obzira o kojoj teritoriji, i u kom periodu raskomadane Jugoslavije u WW2 se radi, je glupost, kao nešto iz partizanskih čitanki. Bosna je cela bila krvava tokom rata, a zna se ko je, kako i gde krenuo sa krvoprolićem, i sa kojim planom, a tek onda dolazi do reakcija, među kojima jesu i četnički zločini. Ovu tezu, da su četnici i ustaše isti đavo, slobodno predoči stručnjacima za Holokaust, za početak ovima iz Yad Vashema, United States Holocaust Memorial Museum i Simon Wiesenthal Centra. Romskim muzejima stradanja takođe. Potomcima pilota spašenih u Operation Halyard, i njima treba možda objasniti da su u zabludi u vezi mnogo toga.

 

Pa evo da idemo hronoloski, zlocini i pokolji dobrog dijela srpskih nacionalista koji su kasnije postali Drazini koljaci u istocnoj Bosni i Sandzaku je poceo jos po osnivanju prve Jugoslavije. Bar ovi za koje ja znam i cijih zrtava imam u porodici. Mamin djed iz sela Oprasici kod Rogatice je 1918. godine pobjegao s noza tim kasnijim "antifasistima i prvim gerilcima Europe" sa njenim ocem u sepetu, a veliki dio familije su mu pri tom protjerivanju vec poklali. Ono sto su tad poceli zavrsili su u WW2. To je samo jedan od primjera, a vjerujem da ih je bilo jos itekako. To je samo sto se istocne Bosne tice, a imam u porodici s oceva strane predaka koji su bjezali od slicnih koljaca iz drugih dijelova BiH. Samo dakle primjeri koje ja licno imam u porodici bez da spominjem preostale kojih itekako ima. Necu isto tako ni ici dalje u proslost jer imam jos predaka koji su protjerivani iz Zemuna i Beograda.

 

Prskocit cu onda period te prve Jugoslavije iako bih i za to imao stosta napisati o stradanju direktnih predaka po kojima nosim prezime i oduzimanja poprilicne imovine za neku jadnu naknadu pa nastaviti dalje do osnivanja ravnogorskog pokreta gdje odmah u osnovnim nacelima imas jednog od glavnih ideologa Stevana Moljevica i jedan od glavnih ciljeva stvaranja velike Srbije u sklopu obnovljene Jugoslavije gdje je Sandzak trebalo ocistiti temeljito od bosnjackog, a BiH od bosnjackog i hrvatskog stanovnistva. Apsolutno analogno ustaskoj ideologiji. To pocinje vec 1941. godine po slomu tadasnje jugoslavenske vojske.

 

Kao odgovor na te pokolje nastaje Handzar divizija 1943. koja cini raznorazne gnusne pokolje srpskog stanovnistva i koja je meni licno najveca mrlja u historiji bosnjackog naroda  pa tu grupu fasista i bolesnika doista nemam nikakvu namjeru pravdati jer ih organski ne podnosim. Bilo je i prije toga svakako organizovanja bosnjackog stanovnistva u muslimanske milicije ili pristupanja raznoraznog ljudskog hamelja u ustase. Neke od njih jesu cinile zlocine po istocnoj Bosni (po gnusnim zlocinima poznata Hadziefendiceva milicija u Tuzli npr) uglavnom dok su neke isto tako osnivane cisto radi zastite muslimana od cetnickih pokolja. Kapetan jedne od tih muslimanskih milicija u Odzaku je bio moj pradjed koji je spasio od smrti veliki broj partizana i Srba u Posavini, a medju njima i oca od kasnijeg sefa OZNAe za BiH Ugljese Danilovica. Upravo je Ugljesa Danilovic spasio mog pradjeda od streljanja u KP Domu Zenica gdje je lazno prijavljen od konvertovanih cetnika da je ubijao srpsko stanovnistvo u Posavini. Covjek cuo da je uhapsen i po hitnom postupku dosao iz Banjaluke u Zenicu i postrojio kompletno osoblje zatvora. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2021 at 9:39 PM, Perkos2 said:

Ima danas u HR čak tumacenja da je ustanak u Srbu o kojem smo inače učili da je dan ustanka u Hrvatskoj u II sv. ratu podigla grupa cetnika koje su predvodili Rokvic i Bogunovic. Oni su pobili neke domobrane koji su čuvali prugu i to je kasnije predstavljeno kao partizanska akcija.

Ja se izvinjavam što upadam preko reda ali ovo moram da ispravim jer je moja familija u pitanju. Jeste istina da je ustanak podignut u Hrvatskoj kada je zauzeta domobranska stanica u Srbu i to pre nego što su se partizani uopšte organizovali u tom kraju ali tu akciju nisu sproveli nikakvi četnici. Na čelu te akcije je bio ujak moga oca koji je bio žandar pre rata. On je sa svoja 3 brata okupio ljude i rodbinu iz okolnih sela nakon zločina koje su ustaše sprovele u selu Donja Suvaja gde su pobili preko 300 seljana. Preživelo je samo par koji su bili sa stokom na ispaši. Imam tačne podatke poimence jer je drugi očev ujak napisao knjigu o tim uvodnim događajima rata gde je sve sa datumima i imenima naveo ko je učestvovao u podizanju ustanka, ko je stradao, kada su se priključili partizanima i naknadne događaje sa sve imenima boraca iz tog kraja. Četnici, navedenog Đujića, su u tom kraju Like činili zulum zato što je velika većina muškaraca bila u Partizanima. Moju pokojnu baku je nemački oficir spasio smrti od batinanja četnika kada mu je prababa pokazala razglednicu iz nemačkog logora od pokojnog dede. On ih je zaustavio i zabranio da je tuku. A pradeda je umro posle nekog vremena, ne sećam se tačno koliko jer sam knjigu čitao pre desetak gdina, od posledica batina pošto se nikad nije oporavio.

 

Potražiću knjigu pa ću dodati tačne podatke. Ima u knjizi baš dosta detalja a jedan od njih je i taj da su Rade Končara ubili partizani.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Knipex said:

Ja se izvinjavam što upadam preko reda ali ovo moram da ispravim jer je moja familija u pitanju. Jeste istina da je ustanak podignut u Hrvatskoj kada je zauzeta domobranska stanica u Srbu i to pre nego što su se partizani uopšte organizovali u tom kraju ali tu akciju nisu sproveli nikakvi četnici. Na čelu te akcije je bio ujak moga oca koji je bio žandar pre rata. On je sa svoja 3 brata okupio ljude i rodbinu iz okolnih sela nakon zločina koje su ustaše sprovele u selu Donja Suvaja gde su pobili preko 300 seljana. Preživelo je samo par koji su bili sa stokom na ispaši. Imam tačne podatke poimence jer je drugi očev ujak napisao knjigu o tim uvodnim događajima rata gde je sve sa datumima i imenima naveo ko je učestvovao u podizanju ustanka, ko je stradao, kada su se priključili partizanima i naknadne događaje sa sve imenima boraca iz tog kraja. Četnici, navedenog Đujića, su u tom kraju Like činili zulum zato što je velika većina muškaraca bila u Partizanima. Moju pokojnu baku je nemački oficir spasio smrti od batinanja četnika kada mu je prababa pokazala razglednicu iz nemačkog logora od pokojnog dede. On ih je zaustavio i zabranio da je tuku. A pradeda je umro posle nekog vremena, ne sećam se tačno koliko jer sam knjigu čitao pre desetak gdina, od posledica batina pošto se nikad nije oporavio.

 

Potražiću knjigu pa ću dodati tačne podatke. Ima u knjizi baš dosta detalja a jedan od njih je i taj da su Rade Končara ubili partizani.

ja sam naveo da ima takvih tumačenja u Hrvatskoj da su četnici podigli taj ustanak a lično sam to slušao u Saboru Hrvatske od generala Prkačina, on je baš u detalje pričao o pobijenim domobrana ali i civilima Hrvatima. I ja moram da se ovrnem na tu priču da četnici hoće da tuku zbog slike iz nemačkog logora. U nemačkim logoruma 99% su bili pripadnici Vojske Kraljevine Jugoslavije a četnici nisu bili njeni protivnici. Postujem ja bake i deke ali nisu ni njihove priče bas uvek 100% tačne.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

I ja moram da se ovrnem na tu priču da četnici hoće da tuku zbog slike iz nemačkog logora. U nemačkim logoruma 99% su bili pripadnici Vojske Kraljevine Jugoslavije a četnici nisu bili njeni protivnici. Postujem ja bake i deke ali nisu ni njihove priče bas uvek 100% tačne.

Ja uopšte nisam ovo napisao. Pročitaj još jednom. Nisu ih tukli zbog razglednice nego je nemački oficir odreagovao i zaustavio batinanje kada je video razglednicu sa rečima da neće dozvoliti da se tuku otac i žena čoveka koji radi za njegovu državu. Batinali su ih zbog toga što su joj braća bila u partizanima. Moj pokojni deda jeste bio pripadnik vojske Kraljevine Jugoslavije, zarobljen je i odveden u Nemačku u logor. Odatle je pred kraj rata pobegao i vratio se peške kući. Čitaj malo pažljivije Perkose a navodi iz knjige su tačni 100%. Potvrđeni su iz više izvora.

 

Znam da nije tema o ovome, izvinjavam se. Najbolje bi bilo da se odvoje postovi koji nemaju veze sa filmom u neku drugu temu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Knipex said:

Ja se izvinjavam što upadam preko reda ali ovo moram da ispravim jer je moja familija u pitanju. Jeste istina da je ustanak podignut u Hrvatskoj kada je zauzeta domobranska stanica u Srbu i to pre nego što su se partizani uopšte organizovali u tom kraju ali tu akciju nisu sproveli nikakvi četnici. Na čelu te akcije je bio ujak moga oca koji je bio žandar pre rata. On je sa svoja 3 brata okupio ljude i rodbinu iz okolnih sela nakon zločina koje su ustaše sprovele u selu Donja Suvaja gde su pobili preko 300 seljana. Preživelo je samo par koji su bili sa stokom na ispaši. Imam tačne podatke poimence jer je drugi očev ujak napisao knjigu o tim uvodnim događajima rata gde je sve sa datumima i imenima naveo ko je učestvovao u podizanju ustanka, ko je stradao, kada su se priključili partizanima i naknadne događaje sa sve imenima boraca iz tog kraja. Četnici, navedenog Đujića, su u tom kraju Like činili zulum zato što je velika većina muškaraca bila u Partizanima. Moju pokojnu baku je nemački oficir spasio smrti od batinanja četnika kada mu je prababa pokazala razglednicu iz nemačkog logora od pokojnog dede. On ih je zaustavio i zabranio da je tuku. A pradeda je umro posle nekog vremena, ne sećam se tačno koliko jer sam knjigu čitao pre desetak gdina, od posledica batina pošto se nikad nije oporavio.

 

Potražiću knjigu pa ću dodati tačne podatke. Ima u knjizi baš dosta detalja a jedan od njih je i taj da su Rade Končara ubili partizani.

 

Ovo je apsolutno nemoguce. Rade Koncar je bio zarobljen i posle streljan. Mozda mislis na Marka Oreskovica zvanog Krntija? 

 

Vodja ustanka je bio Stojan Matic predratni zandar, iako je zvanicni komandant bio Gojko Polovina. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Ovo je apsolutno nemoguce. Rade Koncar je bio zarobljen i posle streljan. Mozda mislis na Marka Oreskovica zvanog Krntija? 

 

Vodja ustanka je bio Stojan Matic predratni zandar, iako je zvanicni komandant bio Gojko Polovina. 

Možda sam pomešao. Proveriću sutra.

 

Čovek koji je sve organizovao, očev ujak, se zvao Branko Rađenović.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Ja uopšte nisam ovo napisao. Pročitaj još jednom. Nisu ih tukli zbog razglednice nego je nemački oficir odreagovao i zaustavio batinanje kada je video razglednicu sa rečima da neće dozvoliti da se tuku otac i žena čoveka koji radi za U njegovu državu. Batinali su ih zbog toga što su joj braća bila u partizanima. Moj pokojni deda jeste bio pripadnik vojske Kraljevine Jugoslavije, zarobljen je i odveden u Nemačku u logor. Odatle je pred kraj rata pobegao i vratio se peške kući. Čitaj malo pažljivije Perkose a navodi iz knjige su tačni 100%. Potvrđeni su iz više izvora.

 

Znam da nije tema o ovome, izvinjavam se. Najbolje bi bilo da se odvoje postovi koji nemaju veze sa filmom u neku drugu temu.

u redu ovako je puno jasnije, bili su i moji preci u zarobljenistvu deda u Bugarskoj a njegov brat u Nemačkoj, zavisi ko ih je zarobio. Deda se provukao sa manje rada kad se Bugarima pohvalio da su njegovi ujaci poginuli kod Jedrena, ovi proverili i smanjili mu obaveze. 

Link to comment
Share on other sites

Ostao sam duzan perkosu neke odgovore, a verovatno i mnogi bi jos ponesto napisali, ali razmisljam o DHovom predlogu, hocete li da se prebacimo na neku novu ili postojecu temu, a da ovo ostavimo samo za komentarisanje konkretnog filma?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Ma nemas za šta, nego je generalno priča jako daleko od filma, i na kraju če se po običaju pretvoriti u svađu o nekoj sasvim petoj temi.

 

3 hours ago, AgroLaki said:

Ostao sam duzan perkosu neke odgovore, a verovatno i mnogi bi jos ponesto napisali, ali razmisljam o DHovom predlogu, hocete li da se prebacimo na neku novu ili postojecu temu, a da ovo ostavimo samo za komentarisanje konkretnog filma?

 

Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da smo manje-više sve rekli o umetničkoj vrednosti, glumi, kostimima. Naravno, da li je strateški bilo mudro pustiti film za ovu godinu i da li uopšte vredi za kandidaturu? 

 

Biće ipak da nam je mnogo zanimljivija ona druga "podloga": istorija, verodostojnost, motivi za izgradnju takvog logora smrti, šta je od svega ostalo danas etc i pitanja svih pitanja 1) koliko je nevinih ljudi stradalo u Jasenovcu, 2) jesu li Srbi su morali da se bave time a nisu kako je trebalo, 3) da li su ratovi devedesetih bili obojeni osvetom? 

 

Kako god želite. Tehnički je lako izvodljivo premestiti postove ili celi topik. No, ova tema i posebno film rađen na ovakav način ne mogu proći bez polemika, gde god da mu nađemo mesto. Kako god bilo, iskoristiću priliku da postavimo neka pravila, koja će se u vidu disclaimera nalaziti na vrhu topika. Nećemo praviti cirkus, vrlo je jednostavno: ovo je previše ozbiljna tema i neophodna su pravila, po uzoru na Covid - topik:

 

- Racionalizacije tipa "šta su onii radili" biće brisane a forumaši opomenuti. Ako ne urodi plodom, sledi ban BTB.

- Za određenje tvrdnje mora postojati osnova, u vidu relevantnog linka npr.

- Tvrdnje koje nemaju takvu podlogu biće tretirane kao lično mišljenje.

- Uvrede na nacionalnoj osnovi ili insinuacije koje idu u tom pravcu, biće sankcionisane banom bez prethodnog upozorenja.

- Isto važi i za trolovanje, podizanje tenzija, floodovanje i rasterivanje sa topika forumaša koji imaju nešto da napišu i žele da učestvuju u diskusijama.

 

Toliko za sada. Ako bude bilo potrebe dodati još nešto, biće dodavano sukcesivno. Zahvaljujemo Bombarderu na pokretanju topika i forumašima koji pišu.

 

p.s. Bilo je do sada više pritužbi i reporta. Uzete su u obzir i od sada idemo ovako. 

 

 

 

Edited by Neme
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pocetkom sezdesetih godina radila je komisija za utvrdjivanje broja stradalih u Jasenovcu.  Dosli su do podatka da je ubijeno 700000 Srba, 23000 Jevreja i 80000 Roma. O tome i o pritiscima koje ta komisija imala govorio je dr Srboljub Zivanovic. Ima na netu o tome dosta.

Ta komisija nije bila prosrpska, propagandna, falsifikatorska, mitomanska...

Ove podatke su prihvacen i u stranim zemljama. Sva kasnija umanjivanja i osporavanja su iz zle namere.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Pa obrati paznju na kontext i da on govori o Bosanskim Srbima - kao jednoj od zaracenih strana, 95te a ne kao naciji.

Cista manipulacija citata - pitam se zasto? 

Znaci Bosanski Srbi su postali Srbi, ljudi su postali narod, a onda cisto da zacinimo dodas i narod razbojnika :classic_biggrin: a lepo objasnjeno u textu sta i kako. I zasto je to rekao.

 

Blago vama kad vas tako poje. Srbima neprijatelji nisu potrebni.

Aha, o bosanskim Srbima. Uostalom, u Jasenovcu su ubijali bosanske i hrvatske Srbe. Sa nas briga za to, sta nas se tice to danas. Neka oni to resavaju. Nije to nasa stvar, neka rade sta hoce.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Juan said:

Ma nemas za šta, nego je generalno priča jako daleko od filma, i na kraju če se po običaju pretvoriti u svađu o nekoj sasvim petoj temi.

 

Pa to je i bio razlog snimanja ovog filma. Da se napravi džumbus i u Srbiji i u regionu i da se skrene pažnja sa bolnih tema. Dobro je da se niko od političara nije upecao na ovu provokaciju Vučića jer kao što vidimo režimski mediji su spremni da svakog ko kritikuje film javno proglase da vređa žrtve Jasenovca, negira genocid nad Srbima u ww2 i slične gluposti.

 

No ja i dalje čekam prvu konkretnu pohvalu za sam film od strane ovih što ga brane. Intersantno je da ni oni nemaju ni jednu lepu reč za sam film ali su zato 100% sigurni da mi što smo pisali kritike nismo u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam odgledao film, ne znam ni dali cu. Ali ne vidim razlog zasto porediti ovaj film sa zlocinima 90ih? Ovaj film treba iskljucivo gledati kao period u kom se desio zlocin. Sto se tice kasnijih zlocina koje su Srbi, Bosnjaci, Hrvati radili u ratovima 90ih , nek svako snimi film, Hrvati i Bosnjaci o Srpskim zlocinima, sta sad tu ima sta da se kritikuje, nek snima ko sta hoce. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa to je i bio razlog snimanja ovog filma. Da se napravi džumbus i u Srbiji i u regionu i da se skrene pažnja sa bolnih tema. Dobro je da se niko od političara nije upecao na ovu provokaciju Vučića jer kao što vidimo režimski mediji su spremni da svakog ko kritikuje film javno proglase da vređa žrtve Jasenovca, negira genocid nad Srbima u ww2 i slične gluposti.

 

No ja i dalje čekam prvu konkretnu pohvalu za sam film od strane ovih što ga brane. Intersantno je da ni oni nemaju ni jednu lepu reč za sam film ali su zato 100% sigurni da mi što smo pisali kritike nismo u pravu.

Film je los i sem glume Igora Djordjevica ja nista pozitivno ne mogu da kazem. Cak mogu da kazem da me uopste nije pogodio i jedva sam cekao kraj. Nikakav uvod u likove, nikakav razrada....

U ovom regionu ce uvek biti napeto i ispada da film o ovoj tematici ne treba snimati. To sto je ova zlikovacka vlast iskoristila i narucila ovaj film da bi imala paravan za ko zna sta, ne znaci da ovu temu treba bataliti. Imam utisak da se bilo ko dohvatio da snima film i to bez ikakvog uplitanja sns gamadi, reakcija u regionu bi bila ovakva. Histerija i kuknjava. Naravno, ne bi izostala Dubravka Stojanovic i nvo ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...