Jump to content

Mama - cijeg ljubimca jace boli


zoe Bg

Recommended Posts

7 minutes ago, Helmet said:

Onaj predhodni post sam komentarisao dok nisam procitao ovo. Ti si definitivno za odmor, klasicna generalizacija, ako nesto mrzim to su generalizacije, zabolw me.iskreno da li si ti Srbin ili jok , ja sam mislio da si Srbin iz Sumadije, ali Srbi kao narod postoje vekovima i doneli su mnoge dobre stvari svetu kroz to razdoblje, da ne pricam koje su zrtve morali da.podnesu u dva WW u kojima su bili na praboj strani, to sto se ti nwsto stidis svoje zemlje zbog par kretena iz 90-tih je tvoj licni problem. Ja sam i gore na politici prestao da pisem jer ne trpim te generalizacije koje se gore podmuklo izpod tepiha poturaju.

Aj sve na stranu to, ti si moderator i ovakvo lupetanje jasno znaci da nisi za tu ulogu. Svaka cast za tvoj opus generalno sto se sporta tice, narocito Arsenala, ali si se ovde zestoko obrukao.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

Srbi su vecinski izabrali Milosevica, zaratili sa celim svetom, a sad vecinski podrzavaju Vucica.

 

Je l' to za ponos ili za kritiku?

 

P.S. Autosovinizam kao pojam ne postoji. A i kad bi raspravljali o toj kovanici potpuno je besmislena, jer podrazumeva da neko mora da se identifikuje sa kolektivom ciji je deo samo zato sto je rodjen negde.

 

Isti je smisao identifikovati se sa dzedajima ili mocnim rendzerima, pa ako se neko od nas tako identifikuje onaj drugi da se drca jer se kritikuju mocni rendzeri. Potpuna besmisao i tragedija sto u 21. veku i dalje ljudi osecaju stege stvari izmisljenih jos u zoru civilizacije da bi se istima lakse vladalo.

Link to comment
Share on other sites



 
Srbi su vecinski izabrali Milosevica, zaratili sa celim svetom, a sad vecinski podrzavaju Vucica.
 
Je l' to za ponos ili za kritiku?
 
P.S. Autosovinizam kao pojam ne postoji. A i kad bi raspravljali o toj kovanici potpuno je besmislena, jer podrazumeva da neko mora da se identifikuje sa kolektivom ciji je deo samo zato sto je rodjen negde.
 
Isti je smisao identifikovati se sa dzedajima ili mocnim rendzerima, pa ako se neko od nas tako identifikuje onaj drugi da se drca jer se kritikuju mocni rendzeri. Potpuna besmisao i tragedija sto u 21. veku i dalje ljudi osecaju stege stvari izmisljenih jos u zoru civilizacije da bi se istima lakse vladalo.


Tebe jw ova pobeda Djokovica izgleda totalno poremetila pa vise ne znas gde se nalazis. Ajde da ti pomognem, nalazis se na topicu posvecenom tenisu, moderator si i ovo 2021 godina...
Nicim izazvan si generalizovao celu naciju, a sada nastavljas da bulaznis o Milosevicu, ja stvarno nemam nameru da komentarisem politiku ovde. Ovo je tema za bezazlenu zajebanciju u vezi tenisa, Milosevic, Kosovo, Dodik i sl eno ti gore kralju pa se macuj sa onim pacenicima gore na politici.

Ja cak i nemam problema toliko sa tvojim politickim stavovima, kao sto si verovatno i video dok sam kratko pisao gore, ali si se ovde ozbiljno izblamirao , a i nastavljas sa tom praksom ovim odgovorom.
Ja sam generalno rekao sta sam imao. Da rezimiram, moderator ima posebnu odgovornost i od njega se ocekuje da ne pise kao random napaljeni forumas i da daje primer drugima, a ne da potpada pod.svoje niske strasti i da to ispoljava na "svom" delu foruma pod parolom "moze mi se"...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, McLeod said:

 

Srbi su vecinski izabrali Milosevica, zaratili sa celim svetom, a sad vecinski podrzavaju Vucica.

 

Je l' to za ponos ili za kritiku?

 

P.S. Autosovinizam kao pojam ne postoji. A i kad bi raspravljali o toj kovanici potpuno je besmislena, jer podrazumeva da neko mora da se identifikuje sa kolektivom ciji je deo samo zato sto je rodjen negde.

 

Isti je smisao identifikovati se sa dzedajima ili mocnim rendzerima, pa ako se neko od nas tako identifikuje onaj drugi da se drca jer se kritikuju mocni rendzeri. Potpuna besmisao i tragedija sto u 21. veku i dalje ljudi osecaju stege stvari izmisljenih jos u zoru civilizacije da bi se istima lakse vladalo.

Ovde smo upali u svojevrsnu generacijsku zamku, u, da se probam da definišem "generacijski tranzicioni sukob" gde mlađe generacije nemaju razumevanje za činjenicu da dele državu sa generacijama kojima patriotizam nije Srbija, niti im je Srbija otadžbina iako su istovremeno Srbi po nacionalnosti, dok je njima Srbija i otadžbina, i država i patria u smislu patriotizma.
To je iskreno i prirodno nerazumevanje i kad se na to doda prirodni generacijski jaz fenomen malčice postaje razumljiviji.
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helmet said:


 

 


Tebe jw ova pobeda Djokovica izgleda totalno poremetila pa vise ne znas gde se nalazis. Ajde da ti pomognem, nalazis se na topicu posvecenom tenisu, moderator si i ovo 2021 godina...
Nicim izazvan si generalizovao celu naciju, a sada nastavljas da bulaznis o Milosevicu, ja stvarno nemam nameru da komentarisem politiku ovde. Ovo je tema za bezazlenu zajebanciju u vezi tenisa, Milosevic, Kosovo, Dodik i sl eno ti gore kralju pa se macuj sa onim pacenicima gore na politici.

Ja cak i nemam problema toliko sa tvojim politickim stavovima, kao sto si verovatno i video dok sam kratko pisao gore, ali si se ovde ozbiljno izblamirao , a i nastavljas sa tom praksom ovim odgovorom.
Ja sam generalno rekao sta sam imao. Da rezimiram, moderator ima posebnu odgovornost i od njega se ocekuje da ne pise kao random napaljeni forumas i da daje primer drugima, a ne da potpada pod.svoje niske strasti i da to ispoljava na "svom" delu foruma pod parolom "moze mi se"...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

 

Mene uopste nije poremetila pobeda Djokovica, sto se moze videti po mom pisanju ovde. Svejedno mi je, ja sam fan sporta, neka pobedjuje ko hoce, dokle god je posteno.

 

Generalizacija ne postoji. Objasnio sam dva puta, ne nameravam da to radim treci put. Emotivni upliv ti pomucuje objektivno rasudjivanje, ja tu nista ne mogu.

 

Nema veze i ima veze sa politikom, jer ogroman broj ljudi u ovoj zemlji ima tu osobinu da krivi drugog za svoje probleme i istovremeno prica da ga neko tamo ko nije svestan njegovog postojanja, zamisli, mrzi. Teske gluposti.

 

To su sve cinjenice, koje nece nestati ako ti se ne svidjaju.

 

Niskih strasti ovde moze biti samo sa tvoje strane, ovo sto ja pisem je vrlo hladno i proracunato, kao i objektivno. Ja ne volim sto je to istina, ali nisam od onih koji ce istinu negirati i relativizovati.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Ovde smo upali u svojevrsnu generacijsku zamku, u, da se probam da definišem "generacijski tranzicioni sukob" gde mlađe generacije nemaju razumevanje za činjenicu da dele državu sa generacijama kojima patriotizam nije Srbija, niti im je Srbija otadžbina iako su istovremeno Srbi po nacionalnosti, dok je njima Srbija i otadžbina, i država i patria u smislu patriotizma.
To je iskreno i prirodno nerazumevanje i kad se na to doda prirodni generacijski jaz fenomen malčice postaje razumljiviji.
 

 

Ne bih rekao da je generacijska zamka u pitanju, niti to ima veze sa "zal za mlados'" ako na to ciljas i vecom, "bratstvo i jedinstvo" drzavom.

 

Kod mene bar ima veze sa stavljanjem izmisljenog kolektiviteta iznad individualca, dok ce istovremeno kolektivna mitomanija da danas uzdize i svojata pojedince poput Tesle, Pupina i mnogih drugih koji su za zivota bili bez ikakve pomoci majcice Srbije i po pravilu postali velikani jako daleko od nje.

 

Iako deluje da potpuno nema veze sa ponasanjem prosecnog navijaca Srbije ili Djokovica i da je to politika i dublja prica, to je prozeto kroz svaku poru naseg drustva i ti problemi su istorijski i prepoznati jos u 19. veku u satiri Nusica i Domanovica.

Link to comment
Share on other sites



 
Mene uopste nije poremetila pobeda Djokovica, sto se moze videti po mom pisanju ovde. Svejedno mi je, ja sam fan sporta, neka pobedjuje ko hoce, dokle god je posteno.
 
Generalizacija ne postoji. Objasnio sam dva puta, ne nameravam da to radim treci put. Emotivni upliv ti pomucuje objektivno rasudjivanje, ja tu nista ne mogu.
 
Nema veze i ima veze sa politikom, jer ogroman broj ljudi u ovoj zemlji ima tu osobinu da krivi drugog za svoje probleme i istovremeno prica da ga neko tamo ko nije svestan njegovog postojanja, zamisli, mrzi. Teske gluposti.
 
To su sve cinjenice, koje nece nestati ako ti se ne svidjaju.
 
Niskih strasti ovde moze biti samo sa tvoje strane, ovo sto ja pisem je vrlo hladno i proracunato, kao i objektivno. Ja ne volim sto je to istina, ali nisam od onih koji ce istinu negirati i relativizovati.


Kralju, ma sta ti mislio ja sam ti sve ovo krajnje dobronamerno napisao. Za.Djokovica je bila sala, sarkazam. Politici je mesto na politici, a ti si teoretski trebao da budes osoba koja ce to da obezbwdi a ne suprotno. Ne znam gde sam ja to pokazivao niske strasti, niti sam te nesto vredjao niti omalovazavao...

Sto se mene tice prekidam svaku dalju konverzaciju na ovu temu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dzaba objasnjavas. On kako neki svetski mediji prenose i nema dokument da je uopst prelezao kuronu. Bice i taj sud pa cemo videti dokaze sa obe strane. Svakako verujem u supersilu kakva je Australija gde i obican covek ima dostojan zivot. Dok u Serbistanu jedu Noloa, partizan i Zvezdu..tu im je benzin, Savamala i sve ostalosto se desavalo.

 

Odmah smo zaboravili Sarica, onog sto Volka, a bitno da Novak igra na AO.....mi smo pish od drzave a i naroda...

 

Bice sutra 20k ljudi na mitingu 🙂 sad kad su se nnajeli i napili,mogu lagano na miting podrske...jbs referendum i sve..bice kako bice, ali hrana je hrana..

Ti si ili radikalni vakser koji nema razumevanja za drugu stranu, ili ti je Djokovic odbojan iz nekog tebi znanog razloga, i nasladjujes se situacijom, to je ocigledno izmedju tvojih redova. Pre nego sto te blocknem i reportnem... get a life!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

Ti si ili radikalni vakser koji nema razumevanja za drugu stranu, ili ti je Djokovic odbojan iz nekog tebi znanog razloga, i nasladjujes se situacijom, to je ocigledno izmedju tvojih redova. Pre nego sto te blocknem i reportnem... get a life!

Zasto report? Cuj odbojan mi Djokovic,dokle vi idete....radikalni vakser xD evo napustam vas, vraticu se kad odluka bude potpuna, nije mi jasno nerazumevanje sagledavanje situacije iz drugog ugla.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dok u Serbistanu jedu Noloa, partizan i Zvezdu..

 

 

Cinjenica da i dalje nisi prerastao svesno pisanje vlastitog imena malim slovom, jer je klub za koji ne navijas, dovoljno govori na kom si nivou zrelosti kao covek. Bukvalno prezentujes sebe kao prototip onoga cega se navodno gnusas kod ovog naroda. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Ali mi pricamo o Djokovicu, sigurno nije cekao red, imam osecaj da su mu dosli na noge i uradili test.

Verovatno je hteo da pobije decu, to ide uz karakter Djokovica. Ono, kad vec Federer ne moze da osvoji rekordni 21. slem, daj da napravimo masovnog ubicu od Noleta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Verovatno je hteo da pobije decu, to ide uz karakter Djokovica. Ono, kad vec Federer ne moze da osvoji rekordni 21. slem, daj da napravimo masovnog ubicu od Noleta.

 

Boze mili sta ti pises :twak:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...