Jump to content

Mama - cijeg ljubimca jace boli


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, stray_cat said:

 

Recimo, ja se sećam da si baš ti otkucao (izv ako sam pomešao) da bi Rođa bolje prolazio da se nije tvrdoglavo držao mesta za prijem riterna (bolje bi bilo da da ga prima udaljeniji od osnovne linije).

 

Kad nešto ne ide (recimo Rafa na šljaci, konkretnije na RGu), onda valjda treba da prilagodiš svoju igru da bi krenulo.

Rođa, koliko ja znam, nikad nije imao trenera u smislu da ga ovaj nauči nešto novo. Ne znam koliko je Edberg, dok je bio u njegovom timu, uticao. Luti i Ljubičić, hm, da li su oni treneri, kao recimo Magnus Norman?

Meni je zaključak da je Rođu (Arogantnera) koštalo to... nepristajanje da prizna flow u svojoj igri.

 

I Rafa, kad je promenio Tonija, opet je uzeo Moju, koliko ja znam, šljakaša (mada u njegovom slučaju, on je nastavio da pobeđuje na RGu i otkine ponešto sa strane).

 

Jedino je Noksa svesno priznao inferiornost i nedostatke u svojoj igri i imao Bekera i sad Ivaniševića, da bi poboljšao i naučio da igra i onaj tenis gde je bio "slab". To je dovelo do 4 Vimbldona u vitrini.

 

E sad, pitanje sreće: 40-15, tri taj-brejka, par brejk lopti na na 10-10 (ili 11-11, ne sećam se tačno) u petom setu... Previše je "nesreća" u jednom meču.

 

 

 

Federer je bio tvrdoglav u mnogim stvarima, pogotovo sto je odbijao da izvrsi korekcije kod bekhenda. Bekhend blok i slajs, tako efikasni protiv drugih igraca na travi su ocaj zivi protiv Djokovica i to moze biti jedan od glavnih razloga zasto danas pricamo o GOATu jer da je ranije poradio na tome to bi mu sigurno donelo bar jos 2-3 Vimbldona.

 

Sto naravno ne znaci da korekcije nije vrsio i u kasnoj karijeri, gotovo svi mecevi protiv Djokovica su mogli da odu i na drugu stranu u poslednjih 6-7 godina, sreca i mentalna cvrstina Djokovica su odlucili kako su odlucili.

 

Da ne radi na sebi i svojim udarcima ne bi bio ni blizu kao 35+ igrac protiv igraca koji je tek poceo da izlazi iz svog fizickog prajma.

 

Za Rafu i sljaku ne bih mnogo komentarisao, Djokovic ga je sacekao ove godine kada ovaj ocigledno nije bio dovoljno spreman, plus su mu uslovi savrseno isli na ruku. Pricati o tome kako treba Nadala zbaciti na sljaci, a covek dobio 105 od 108 meceva na Rolan Garosu mi je stvarno malo neozbiljno.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rođa je pravio korekcije na beHendu i to velike, pre jedno 4-5 godina, čini mi se. Otuda je i došao termin neo-backhand...mislim da njemu cilj nije ni bio da se takmiči sa Nadalom na RG, jer kakve god promene da uneseš u jednoručni BH on će pući pod pritiskom teškog spina loptica koje odskaču u visini ramena na šljaci. Cilj je bio (imo) da produži svoju kompetitivnost na HC i travi i u tome je, koliko je bilo moguće, i uspeo. 

 

Bilo je tu značajnih promena i ranije, on je od praktično S&V igrača postao veoma agresivni bejzlajner jer je provalio da će ga nova generacija igrača prolaziti na mreži pasing šotovima. A pobediti goata šljake na RG je uspelo samo dvojici igrača, mislim da to nije dobar argument za ovakvu diskusiju. Stvar je u tome što mi, kao savremenici, prisustvujemo nehumanoj dominaciji Nadala na RG i smatramo to za nešto normalno - to ne da nije normalno nego je nešto što se neće ponoviti za ko zna koliko godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ako moderator nije Srbin, sta onda?

 

A sto se tice kante za smece, Srbi kao nacija sebe guraju u istu preko 30 godina.

Sovinizam - 30-60 dana
Primeri: relativizacija ili negiranje sudski utvrdjenih zlocina, nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.
 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram sta se dobija citiranjem pravilnika i pozivanja na ban i trolovanja foruma licnim sukobima.
Sta je resenje, da se banuje 10 ljudi?
Stvarno mi nije jasno da odrasli ljudi ne mogu malo postovanja da imaju medjusobno, cak i na ovakvoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Ja vec ko zna koji put citam Meka kako pise pogrdno o Srbima, ne zanima me da li je on Srbin ili ne ali nije u redu da na njegove uvredljive generalizacija na racun Srba (i Nole fanova) niko prstom ne mrdne. Ipak je on moderator i svojim primerom treba da nam pokaze kako se vodi diskusija na forumu. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Milica said:

Sovinizam - 30-60 dana
Primeri: relativizacija ili negiranje sudski utvrdjenih zlocina, nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.
 

 

Nemas ti pojma sta je sovinizam. Poslednji put ti fino kazem, nemoj da se brukas, znaci ziv me blam jede svaki put kad moram da ti odgovorim.

 

Imaj malo samopostovanja.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

 

Poslednji put ti fino kazem

 

A šta će da se desi ako ti odgovori na ovu keyboard - warriorsku konstrukciju dela rečenice, krenućeš da je pičkaraš na forumu ili ćeš je banovati? Nije to ovo pijaca ili bauštela u Njemačkoj, uljudi se malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

A šta će da se desi ako ti odgovori na ovu keyboard - warriorsku konstrukciju dela rečenice, krenućeš da je pičkaraš na forumu ili ćeš je banovati? Nije to ovo pijaca ili bauštela u Njemačkoj, uljudi se malo.

 

Nije tvoja stvar sta cu da uradim i da li cu ista da uradim.

 

A poslednju opasku mozes na sebe najpre da primetis, jer imas obraza meni to da kazes, dok citas sve ove neosnovane bljuvotine meni upucene vec danima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

 

Nije tvoja stvar sta cu da uradim i da li cu ista da uradim.

 

A poslednju opasku mozes na sebe najpre da primetis, jer imas obraza meni to da kazes, dok citas sve ove neosnovane bljuvotine meni upucene vec danima.

 

 

 

Moja je stvar - ovo nije tvoja lična prćija gde možeš da iznosiš skrivene pretnje. Forum praipada svim forumašima koji poštuju pravila istog, ne samo moderatorima. Ili onako, u klasičnom maniru prosečnog Srbende, smatraš da ipak jeste tvoja prćija?

 

Nemam ja zašto da se uljudim, komuniciram sa svima pristojno dokle god to i druga strana radi i bavim se temom, što je najvažnije. Neka se javi neko koga sam uvredio, nazvao pripadnikom čopora, elitističkim Fedtardom i sl. O bljuvotinama ne bih; ne možeš ti, kao moderator, da zauzimaš jasno određenu stranu u navijačkom prepucavanju i da očekuješ nešto bolje. Tvoj posao je da moderiraš diskusiju, ne da rasplamsavaš strasti time što sve navijače Đokovića svedeš na nivo životinja pa se posle nevešto vadiš da je to bilo apstraktno.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ako treba i tebi da crtam - ti si to razumeo kao pretnju i dalje nastavio da pravis svoje projekcije. U realnosti nemas pojma. Mozda samo vise necu da budem ovako fin prema doticnoj kad mi se obrati, jer da, izrazito sam fin, imajuci u vidu sta sve ona radi bukvalno godinama ovde. Na sta se nijednom nisi nasao pozvan da reagujes. Sto ce reci da nemas pravo nista ni meni da kazes.

 

Dalje, prethodnim postom se nisi bavio temom, nego si izasao iz tih okvira. Znaci ponovo netacno.

 

Poslednje, izvini sto si i ti jedan od onih koji su bukvalno shvatili da sam napisao da navijaci Djokovica u coporu idu ulicom i maltretiraju druge fanove. Mislio sam da ipak ne moram da se spustam na taj nivo da to objasnjavam dodatno, ali eto, mogu i ja da pogresim.

 

Obecavam ti da cu sledeci put da obratim vise paznje na to.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, McLeod said:

U realnosti nemas pojma...

 

Dalje, prethodnim postom se nisi bavio temom, nego si izasao iz tih okvira. Znaci ponovo netacno...

 

ali eto, mogu i ja da pogresim...

 

 

1008201724_images(3).jpeg.1fab1419ee1567de094ba77abcbd0c06.jpeg

 

Kada moderator prvi izađe iz okvira diskusije pominjanjem nekavih čopora i eto, pogreši jer to može da se desi čak i njemu , neka se ne čudi što i mi, neuki i slabih kognitvnih sposobnosti, uradimo to isto. Doduše, posle njega i to značajno posle, ali realnost nije nešto na šta ćemo se obazirati, jel' tako?

 

Ali, vidim da si rešio da u maniru klasičnog Srbende i dalje ne priznaješ da je tvoja uloge ovde drugačija od uloge neke random forumašice, pa ću te ostaviti da u svetloj tradiciji Vojislava Šešelja, uz jedva prikrivene ad hominem napade, pobediš u diskusiji.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Kako bezslemno? Sta je bilo 2017. i 2018? Sta je bilo 2012? I tu dodaj jos 6 finala, pola vrlo nesrecno izgubljenih.

Da nije vrsio korekcije na bekhendu nikad ne bi dobio Nadala na AO 2017. i kasnije jos nekoliko puta.
 
Da nije radio na izdrzljivosti i maksimalnom smanjenju telesne tezine nikad ne bi igrao ovoliko dugo.
 
Inace, to kad je Djokovic bio u ovom i onom fazonu, najveca kob Rodzera Federera generalno je ta konstantnost i to sto njegove minus faze nisu dovoljno lose da ga random igraci pobedjuju kao sto su pobedjivali ovu dvojicu, pa nikad nije stigao da bilduje sebi samopouzdanje na njima kad su oni u minus fazi, nego je i tada bio dovoljno dobar da stigne do njih i izgubi.
 
Ali dobro, 6 i po miliona ce da prica jedno i misliti da su u pravu, a 7 milijardi ce znati istinu, tipicno za Srbe i Srbiju.
Ne blamiraj se,ti si mi bas drag forumas, ali ovo je lupanje gluposti.
Ovaj autosovinizam da ne komentarisem...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ako moderator nije Srbin, sta onda?

 

A sto se tice kante za smece, Srbi kao nacija sebe guraju u istu preko 30 godina.

 

Nema moderator nista s tim.

Onaj predhodni post sam komentarisao dok nisam procitao ovo. Ti si definitivno za odmor, klasicna generalizacija, ako nesto mrzim to su generalizacije, zabolw me.iskreno da li si ti Srbin ili jok , ja sam mislio da si Srbin iz Sumadije, ali Srbi kao narod postoje vekovima i doneli su mnoge dobre stvari svetu kroz to razdoblje, da ne pricam koje su zrtve morali da.podnesu u dva WW u kojima su bili na praboj strani, to sto se ti nwsto stidis svoje zemlje zbog par kretena iz 90-tih je tvoj licni problem. Ja sam i gore na politici prestao da pisem jer ne trpim te generalizacije koje se gore podmuklo izpod tepiha poturaju.

Aj sve na stranu to, ti si moderator i ovakvo lupetanje jasno znaci da nisi za tu ulogu. Svaka cast za tvoj opus generalno sto se sporta tice, narocito Arsenala, ali si se ovde zestoko obrukao.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...