Jump to content

F1 motori 2026.


alpiner

Recommended Posts

Uskoro još jedan sastanak FIA-e i ekipe oko novih agregata. 

 

Na stolu je nekoliko predloga, struja, vodonik, sintetička goriva dobijena od bio mase, mali dvotaktni benzici...

 

Mercedes sa novim suvlasnikom gura priču na vodonik - INEOS to push hydrogen fuel with Mercedes

 

Juče nešto lutam po glavi skontam, tako nešto nema šanse da prođe bez Toyote koja najviše gura komercijalne modele. Tu bi nas sigurno sačekala bomba vest da se Toyota vraća u F1

 

Rendža je prošle godine obnovio program razvoja gorivih ćelija koji je pre toga rađen u saradnji sa Mercedesom. Lamborghini ima svoj program razvoja za vodonik, što znači Audi...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi interesantno... 

Meni Reno deluje posvećen F1 na neodređeno. Tu su više od 40 godina, na ovaj ili onaj način. Mečka je dva. Ako dođu Audi i Toyota(koji mi deluju ozbiljnije od Honde mada su i dalje klovnovi(LeMan) je 4. Ako se pojavi još neko od proizvođača i timova... Super!!! 

Samo ne znam šta će tu mučeni Ferari. Mislim da ni oni, ni Fiat nisu nešto u vodoniku. Ne znam kakav je s tim ostatak FCA? Ovo mi deluje da nema Ferariju nove titule bar do 2050.

 

PS: Bilo bi lepo da smanje i generalno troškove, da dođe još koji tim.  Bar 2, a bilo bi lepo i više...

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Wow, ovo je interesantno. WEC uvodi Hidrogen klasu za dve godine što bi značilo da će već neka imena ćese prilagoditi a dalje možda određeni misle da je WEC program jeftiniji stoga opet možda ne bude nekih imena tipa Tojota... Audi i Lambordžini mi zvuče kao da više vole WEC.

 

Ovo je čisto špekulativno, jer ne znamo šta će Hidrogen klasa značiti WECu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...