Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

Ovo je trenerov poraz, jer sve sem pobede ide njemu na dusu. Videlo se da je trebao da zameni Bentancur-a jos na pocetku drugog poluvremena, posle zutog kartona. Imao je priliku da uvede Artura u nadoknadi. Ako su resili da imaju trenera na duze staze i da se uci ovde onda ok. Ali ovakvim vodjenjem utakmice gde ti ostavis Dybalu samog u napada i mislis da ces da zadrzis loptu primili bi gol i od Trajala. Uopste mi ne uliva samopouzdanje ovaj Juventus. Bilo je godina kada smo zaostajali i 10 bodova posle 15 kola pa sam verovao u skudeto. Ovaj Juventus ne moze da racuna na pobede od 1-0, jer gol mozemo da primimo kad god.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aha,nisam provalio ironiju,izvinjavam se.

Maks vas je doveo do dva finala LS u kojima ste igrali protiv spanskih velikana,tj.jednog spanskog i drugog katalonskog. :classic_biggrin: Oba su u u to vreme bili bolji od Juventusa..i bolji u samim finalnim mecevima. Razumem navijacko razocaranje porazima,ali nemate tu sta da mu prebacujete,realno.

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam bio preterano odusevljen kad je Allegri dosao, ali on je odradio vrhunski posao u prve tri sezone. Dva finala LS, ispadanje od Bayerna u poslednjim sekundama, a meni nije nevazno ni to sto je u prve cetiri sezone uzeo kup (Juventus od 1995. do 2015., odnosno prve Allegrieve sezone, nije uzeo kup). Bolje zvuci kad se kaze dupla kruna, a i Juventus je sa tim ekipama i trebalo da uzima to.

Vec 2018. krece pad, jedva i nezasluzeno smo prosli Tottenham, onda onaj antologijski dvomec sa Realom (Majklu Oliveru i dalje sve po spisku), a 2019. nas je vec Ajax potpuno nadigrao. 

Ono zbog cega sam ja mislio da je dobro da Allegri ode (Sarria svakako nisam hteo) je to sto je doslo do zasicenja i ekipa je pocela da igra bas neuverljivo i pobedjivala je pitaj boga kako (ono sto ova ekipa trenutno ne moze, da pobedi kad igra lose). I ne mislim da je bila greska sto je tad otisao, sto ne znaci da bi njegovo vracanje isto tako bila greska. Greska je ono posle njega, prvo Sarri, a sada izgleda i Pirlo, koji fura taj svoj 'Pirlo is not impressed' fazon, ali prilicno je jasno da on ima vrlo malo uticaja na igru i na sami tok meca. Ni priprema nije bolja, Ramsey mu igra levo krilo??? na levog fullbacka je izredjao sve fudbalere koji umeju da sutnu levom nogom, Dybali ne moze da nadje poziciju, itd. Ali najvaznije od svega, ekipa je totalno nekompaktna i deluje da u svakom trenutku moze da primi gol. I to ne zbog toga sto su losi odbrambeni igraci (Danilo npr. igra vrhunski), vec zato sto kao ekipa ne igraju odbranu. Spezia, Crotone, Benevento, Ferencvaros x2, svi oni su dali po gol na mecu, a mogli su bez problema jos neki. Jbg, trebalo je vise da cenim Allegrieve 2:0 pobede kad umrtvi igru nakon drugog gola i rutinski privede kraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bilo je dosta dobro, ali jedna utakmica ne znaci nista. Za pocetak neka odigraju dobro i protiv Fiorentine.

 

Igramo dosta ofanzivno i to je u redu, Pirlov stil, pa nije neocekivano da nam naprave poneku sansu iz kontre, medjutim ono sto nikako ne valja je odbrana pozicionog napada. Maltene svaki centarsut pravi problem, sredina terena ne zatvara dobro prostor ispred zadnje linije i generalno ima mnogo lose komunikacije.

 

Protiv Parme koja ti i ne prilazi golu toliko se i ne oseti, ali protiv jacih ekipa ce biti problema. Mada je i Parma juce trebalo da ga da, kao sto ga je Genoa dala iako ni oni maltene nisu prilazili golu. Individualno Sandro dosta skripi pozadi, a De Ligt igra za desetku.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Mi to nemamo kad da odigramo, do revansa sa Portom sigurno. Za posle cemo videti.
Ja jurim vest da nadjem na njihovim sajtovima, ali tesko. Taj 13.01. koji mocart pominje je tesko ostvarljiv jer bi tada trebalo da igramo sa Djenovom kup. Bas nam je zgusnut raspored, prakticno nemamo vise od 4-5 dana izmedju utakmica do marta.

Link to comment
Share on other sites

op, ode Nedved, ne moze da gleda vise. vala dosta i za mene, 75 minuta ovoga je i previse

 

inace, crveni karton ima i dobre strane. kad ekipa ostane bez jednog igraca tacno vidis koliko je ekipa kompaktna. kod nekoga se to ne oseti mnogo, a ovaj Juventus izgleda kao da ima 3 igraca manje.

Link to comment
Share on other sites

U ozbiljnom fudbalu igrac vise je velika prednost. To samo kod nas se ne oseti kad Partizan i CZv imaju igraca manje.
Inace, Bonuci je zasluzio hladjenje od jedno 10 utakmica za ovu predstavu veceras.
Jesmo bili ocajni, ali i sudija kao da je dosao resivsi da nam ne svira nista veceras. Ovaj lakat u predelu vrata Bernadeskog je krajnje diskutabilan. Pa onaj faul Borhe kad mu je progledao kroz prste.

Link to comment
Share on other sites

Igrac manje je ozbiljan minus kad se ne zna ko sta radi i ekipa nije dobro utrenirana. U suprotnom moze da se istrpi, posebno protiv ovakve bedne Fiorentine koja nije imala pojma sta da radi sa tim igracem vise.

 

Sudija je odsvirao kako treba sve, kao sto rekoh on ce posluziti kao izgovor svima redom. Kamo srece da je Nedved izasao zato sto ne moze da gleda vise ovo sranje, a ne jer mu sudjenje nije po volji.

Link to comment
Share on other sites

Capitano ako ne moze na terenu moze na twitteru da izigrava borca koji, citiram, poziva da se brani ono sto se nosi na grudima. Kakav patetican tweet.

 

 

Najjaci deo je ipak 'Ostvarili smo vazne pobede. U Barseloni. U PARMI'???

 

Ako je ono u Parmi velika pobeda onda pisi propalo. Za to vreme Milan i Inter odose na +10.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prema napred mi nije izgledalo tako lose, ali boli koliko ne umemo da se branimo. I dosta neozbiljno mi je bilo na 3:1 kako su se igraci opustili i davali na nasoj polovini loptu u noge Milanu, koji to srecom nije iskoristio. Isto tako neke kontre sa vise igraca Milana nego nasih pozadi, ona kad mali Maldini nije hteo da doda samom coveku na levoj strani. Previse neozbiljno mi je da ti dozvoljavas kontru 4 na 3 u 90. minutu kad vodis.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...