Jump to content

NFL - Season 2019


Xpert

Recommended Posts

Ocekivao sam ovo. Cam je verovatno razmatrao opcije gde bi mogao vise zaraditi, al niko nije bio spreman na rizik. Ovako smo dobili proverenog igraca za minimalac. U kakvom je stanju i dal je ista ostalo je vec druga prica.

Link to comment
Share on other sites

Mora da mi je promaklo. Šteta.
 
A zna li se šta su oni hteli da snime na sidelinu Bengalsa? Ajde razumio bi da su snimali signale Chiefsa ili Packersa. Ali Bengalsi... (da se razumemo, isto ovo bi se pitao da su snimali sideline meni omijenih Raidersa)


Kad su ti smecarski potezi usadjeni u dnk organizacije, onda nije bitno ko je na drugoj strani.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da če Kaepernick zabosti ugovor. Pa sa tim bi NFL pucao sam sebi u nogu i potvrdio njegove obtužbe da je protiv njega postojao collusion svih ovih godina.

 

Na stranu to što je več tad bio kao nešto između startera i backupa a poslje 4 godine pauze nebi imao nikakve šanse da se izbori za 53 roster

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 7:42 AM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Vikinzi su ludi ako mu daju 13 miliona , koliko traži ( skroman momak, nema šta ).

I ponavljam, ko ga j...e. Što je potpisao ugovor. Niko mu nije držao pištolj na slepoočnici dok je potpisivao. Znao je u startu kakva su pravila. Pun mi je kurac ovih što pristanu na pravila igre, pa bi posle da ih menjaju, kad vide da im ista ne odgovaraju.

 

Istu priču ću pričati sledećeg ofseasona kad Barkley budi pravio ista sranja.

 

On 6/19/2020 at 8:13 AM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Jamal Adams bi pare...puno para, ili traži trade, ili neće da igra...

 

Mislim da ne treba naglašavam šta mislim o situaciji.

 

Ne znam da li znaš kako stvari funkcionišu sa rookie ugovorima. Oni se potpisuju po skali na osnovu draft pozicije. Novac je tačno određen i opada proporcijalno kako padaš na draftu. To je uvedeno posle 2010. kada je Sam Bradford potpisao šestogodišnji ugovor za 78 miliona, a da nije odigrao snap u NFL. Čisto da se uporedi, ovogodišnji prvi pik Joe Burrow potpisaće četvorodišnji ugovor vredan oko 36 miliona dolara. I to je ispravljeno kako treba, jer zaista nema razloga da rookie igrači zarađuju više od veterana koji su se dokazali u ligi.

 

Tako da, svi rookie igrači dobijaju četvorogodišnji ugovor, s tim da timovi imaju opciju za 5. godina za pikove prve runde (što je razlog zašto neki timovi trejduju iz druge na kraj prve runde). Prve dve runde od tog maksimuma koji ima prvi pik do kraja druge runde, već od treće runde igrači dobijaju minimalnu bazičnu platu, a proporcijalno opada signing bonus koji je jedino što je odmah zagarantovano.

 

Niko im ne drži pištolj na slepoočnici (verovatno), ali nije i da imaju neki izbor. Jedina stvar oko koje možeš da pregovaraš je procenat zagarantovanog novca u slučaju neke suspenzije, to je recimo razlog zbog kojeg je Roquan Smith kasnio na pripreme Čikaga pre 2 godine.

 

Za novi ugovor možeš da pregovaraš posle 3 sezone i to je sad situacija sa Adamsom i Cookom. Jetsi su pokupili opciju i njemu je ostalo još dve godine ugovora, tako da je njegova situacija teža od Cookove. Adams ne može da sedi dve sezone, iako je tačno da je trenutno TOP 3 safety u ligi. Cela 5. sezona je bazična plata, tako da Jetsi ne bi izgubili ni cent u salary capu. On može da bude nezadovoljan i da traži trejd, ali svakako će igrati.

 

Cook je druga priča, njemu je ostala poslednja godina, TOP 5 RB je u ligi, a ugovor mu je 1,3 miliona. On nije morao ni da preti da će da holdoutuje (što zapravo i nije ni uradio, pošto su pregovori već bili otpočeli, već je samo javno rekao cenu što je ništa drugo do pregovaračka taktika), Minnesota je bila svesna da će morati da mu da novi ugovor, a između ostalog to joj i odgovara: na ovu smešnu platu može da doda deo signing bonusa i tako raširi ugovor na više sezone i učini ga team-friendly. Spielman mu sigurno neće dati ugovor koji je dobio Zeke Elliott, niti Cook to traži, ali očekivati da će da igra za 1,3 je nerealno.

 

Na kraju krajeva, ako igrač hoće da preskoči sezonu, to je njegovo puno pravo. Jamal Adams ima pravo da se penzioniše sutra. Cook može da ne odigra sezonu, pa kao La'veon Bell izabere novi tim, jer Minnesota ne može da priušti franchise tag zbog svog salary capa. Igrači imaju pravo da CBA eksploatišu na najbolji način, kao što i timovi imaju prava da katuju igrače i sačuvaju novac od nezagarantovanog dela plate. Ne vidim što bi se navijači nervirali oko toga, osim ako to ne radi igrač njegove ekipe, ali i tada nema poente. Pre ili kasnije, svaka ekipa isplati neke igrače, pa nema dovoljno novca za sve. Iz tog razloga je San Francisco trejdovao Deforesta Bucknera pred draft, jer nemaju mesta i za njega sledeće sezone.

 

 

Za Kema, šta reći osim još jedna pobeda Belichika. Drago mi je da sam pogodio da nije imao nikakvu namera da radi bilo kakav tank.

Link to comment
Share on other sites

Znao je kako stvari funkcionišu pre nego što je ušao u NFL. Znao je i kako funkcionišu ruki ugovori. Znao je i za team opciju pete sezone. Zna i da postoji tag. Sve on to zna. Mogao je recimo da igra Hokej, ili bejzbol. Mogao je da ode i u Mekdonalds ili na bauštel pa da tamo zarađuje. Sve su to bile opcije koje su mu stajale na raspolaganju i koje je mogao da upotrebi da je mislio da će da bude nesretan u NFL-u.

 

Kada odradi ugovor i postane FA, što se mene tiče može da traži i da celokupan kep ide samo na njega. Do tada, ispoštuj ugovor koji si potpisao. Ne pada mi na pamet da suosećam s nekim ko zarađuje X miliona dolara pa mu malo i hoće Y miliona dolara.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Znao je kako stvari funkcionišu pre nego što je ušao u NFL. Znao je i kako funkcionišu ruki ugovori. Znao je i za team opciju pete sezone. Zna i da postoji tag. Sve on to zna. Mogao je recimo da igra Hokej, ili bejzbol. Mogao je da ode i u Mekdonalds ili na bauštel pa da tamo zarađuje. Sve su to bile opcije koje su mu stajale na raspolaganju i koje je mogao da upotrebi da je mislio da će da bude nesretan u NFL-u.

 

Kada odradi ugovor i postane FA, što se mene tiče može da traži i da celokupan kep ide samo na njega. Do tada, ispoštuj ugovor koji si potpisao. Ne pada mi na pamet da suosećam s nekim ko zarađuje X miliona dolara pa mu malo i hoće Y miliona dolara.

 

 

Pa može i to, to je i uradio Bell, odrekao je 15 miliona dolara. Može da ispoštuje ugovor, a može i sam da da otkaz kao i na svakom drugom poslu. Ako je Adams u fazonu 15 miliona ili 0, a Jetsi neće da daju 15 miliona on može da uzme 0. Na kraju krajeva i pravila holdouta su utvrđena sa CBA, tako da je to legitiman put. Iz nekog razloga samo se od sportista očekuje da nezadovoljni odrađuju ugovor, svi ostali bez problema mogu daju svojevoljno otkaz ako su nezadovoljni na poslu.

 

Ne saosećam ni ja, ali ne saosećam ni sa timovima, GMovima i vlasnicima koji preko leđa Adamsa i drugih igrača zarade mnogo više nego što ih plaćaju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Pa dobro...neka kaže ..."Ili 15M ili ne igram" ....ali neka ne bude "ili 15 miliona, ili ne igram...a može i trejd, ali ne može trejd u  rejderse ili klivlend nego samo tamo gde se meni ćefne. Malo mi se kaki, ali mi se u stvari malo i piški"

 

To je isto pregovaračka taktika, ali za NFL beznačajna, nije to NBA pa da možeš da ucenjuješ u koji tim želiš trade. Na kraju krajeva, u NFL maltene svaka ekipa je contender na početku sezone, a ozbiljnih contendera ima oko pola lige. Nema tu Adams šta da prihvata ili ne, koja ekipa ga plati igraće za nju, a neće tradeovati ekipa koja ne želi da mu ponudi ugovor. Igrao bi samo tako za Raiderse i za Cleveland, a ja zapravo mislim da on želi da ostane u Jetsima koji su ga draftovali i koji imaju više nego dovoljno salary capa da mu daju ugovor i prilično zanimljivu ekipu kojoj samo treba zamena glavnog trenera i ofanzivnog koordinatora.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Znao je kako stvari funkcionišu pre nego što je ušao u NFL. Znao je i kako funkcionišu ruki ugovori. Znao je i za team opciju pete sezone. Zna i da postoji tag. Sve on to zna. Mogao je recimo da igra Hokej, ili bejzbol. Mogao je da ode i u Mekdonalds ili na bauštel pa da tamo zarađuje. Sve su to bile opcije koje su mu stajale na raspolaganju i koje je mogao da upotrebi da je mislio da će da bude nesretan u NFL-u.

 

Kada odradi ugovor i postane FA, što se mene tiče može da traži i da celokupan kep ide samo na njega. Do tada, ispoštuj ugovor koji si potpisao. Ne pada mi na pamet da suosećam s nekim ko zarađuje X miliona dolara pa mu malo i hoće Y miliona dolara.

 

 

 

 

To sto je znao kako stvar funkcionisu, kad su one nepravedne i robovlasnicke po igraca, ne znaci da ne treba da se bori protvi njih.

Da je ovo evropski sport, pa on birao klub, potpisao ugovor i sad mu se ne svidja e tad bi bio za svaku osudu, ali ovako kad si ti realno rob, samo rob koga ne bicuju vec debelo placaju da radi posao kojji voli ali u firmi koju ne voli i gde nema mogucnost izbora mene cudi sto mnogo vise igraca nije krenulo tim putem. Valjda je za igraca dovoljna kazna sto na pocetku karijere mora da igra za klub koji ne zeli, da zivi u gradu u kom ne zeli i to za platu koja je unapred propisana i da je samo godinu dana u pitanju a ne pet, to je vec cista eksploatacija.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...