Jump to content

NFL - Season 2019


Xpert

Recommended Posts

Da parafraziram Stinga....Kad je noć, sveća sija jače nego sunce. E on je sveća, naš pass rush je noć, a sunce su jebiga...Bosa brothers i slični.

 

Imao je valjda deset sekova što je trigerovalo nekih milion doloresa bonusa. Bio je solidan, ja bih ga voleo nazad, pogotovo što Young-a na draftu nećemo dočekati, ali sigurno traži mnogo više novca nego što vredi, uostalom kao i bilo ko kome je jurnjava za protivničkim QB-ovima opis posla. 

Link to comment
Share on other sites

istina. 29 godina. Zadnja šansa da se zabode nekih 30-40 milsi. Ali kad se ovako zavuče stvar u drugu,treču sedmicu free agencya, obično nema ništa od toga. Po mom iznenađujuče, s obzirom kakve kese uzimaju pare. Još što ti reče, za solidnog pass rushera uvjek ima market.

 

A za ovo prvo... Za skoro svaki sport bi se složio da u slabim ekipama dobar igrač ispadne bolji, čisto zbog voluma (više lopti ide kroz njegove ruke). Pa čak i kad pričamo o napadu u američkom fudbalu. Ali odbrana je baš posebna priča. Pa evo u ovom slučaju Golden. Nije imo dobrog partnera na drugoj strani, što znači da se je ofanzivna linija fokusirala na njega i verujem dost puta podvajala. A još kad se uzme u obzir igra vaših kornera u 2019 😱. Zbog koje je protivnički QB bio u mogučnosti da se oslobodi lopte jako brzo... Kad se sve to uzme u obzir, meni ovih 10 sackova izgleda jako močno

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo općenito nije teško palo... čak sam na neki način i uzbudjen da vidim u kom pravcu će sve ovo ići kad se vratimo u normalu posle ove virusne šizele...mada ne mam ni najmanju predstavu kako će nam roster izgledati... već sam i bacio opkladu sa kolegom (doduše sa simboličnim ulogom) da Tampa ne ulazi u PO...i da se ne lažemo, mnogo će virusa još mutirati ali mi ni približno takvog QB-a naći nećemo, ali bar možemo da probamo da izgradimo tim koji će biti legit PO contender...mnogo je važnije da su Buffalo, Miami i Jetsi i dalje sa nama u diviziji nego odlazak Tomice koji bi se desio u bliskoj budućnosti anyway...

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2020 at 10:33 AM, Charlie Foxtrot said:

Golden uopšte nije ubo keš. U Giantsima je to bio one year prove it deal . Pri tom je uspeo da nabode neke "not likely to earn bonuse". Zadnji put kad sam proveravao, bio je i dalje FA, a sigurno postoji razlog zašto je još uvek tako.....ukoliko se nešto nije izmenilo u međuvremenu

Mamicu mu, zašto sam ja utripovao da je on bio na oko 9 mil godišnje... možda što smo mi kontali da će toliko tražiti, što je ustvari i okej value za njega. Sjećao sam se uglavnom cifre oko 9 mil, nisam imao pojma za ovu siću u Giantsima. 

 

Eto, i prošle godine je kružila priča da on traži više para nego što je vrijedan, pa ga Giantsi opet potpisali na 4,7 mil. Mislim da trenutno nije potpisan jer timovi ne mogu da obavljaju medicinske preglede a on je injury prone kroz karijeru, ali definitvno jako solidan OLB

 

btw, NFL na yt pušta svaki dan snimke utakmica, uz to što je pass besplatan na sajtu. Trenutno imate priliku da uhvatite comeback Chargersa protiv mučenih steelersa

 

 

Edited by larry
Link to comment
Share on other sites

Golden je dobar, ali mislim da jedino što može da igra je OLB u 3-4 odbrani, za 4-3 enda je malo undersized, a za 4-3 LB je prespor. Možda zato nije još zabo ugovor + cena, ali svakako će neka ekipa dobiti odličnog pass rushera ispod market cene. Ovde smrdi na Jetse iskreno, na edgeu su prilično slabi, nema nikoga osim Jordana Jenkinsa, a novi GM Joe Douglas verovatno je pokupio znanje od Rosemana da uzme ove veterane za pravu cenu.

 

Deluje nerealno da Clowney ne potpiše do drafta, ali videćemo. Tu je i očekivani trade za Ngakouea i Griffen koji je prekinuo pregovore sa Minkom. A onda i nivo ispod gde su Sheard, Lynch, Mayowa i Ansah pa gomila veterana Suggs, Bennett, Wake, Clay Matthews, McPhee, Reed... Neko od ovih je classic Patriots potpisivanje.

 

Čudan free agency za pass rushere.

 

Cinci otpustio Kirkpatricka, ne znam što je ovoliko trajalo posle potpisivanja Waynesa i Alexandera. Kirkpatrick je zapravo opcija za kontra smer, igrao je kod Zimmera dve godine dok je bio DC Bengalsa. Voleo bih barem nekog CB da imamo pred draft, jer kako stoji trenutno Spielman će uzme kornera sa oba pika prve runde.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

Beat writer-i i insider-i po yt i tw pričaju i pišu da smo baš zagrizli sa Simmonsa na no.4..... 

 

Ne čudi. NYG nema impact LB verovatno od penzije Antonio Piercea. Plus Gettleman je godinama gradio odbranu Panthersa oko Kuechlyja, čak je kasnije i sam draftovao Shaqa Thompsona u prvoj rundi. Tako da po mom mišljenju ne bi bilo preveliko iznenađenje iako 99% ljudi očekuje ofanzivnog tekla tu.

 

Neki dan sam video neki mock gde je projektovan trade NYG i Dolphinsa, zamena za jedno mesto kao što je uradio Chicago za Trubiskog, umro sam od smeha. Šanse da se Gettleman pomeri su max 2%.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Beat writer-i i insider-i po yt i tw pričaju i pišu da smo baš zagrizli sa Simmonsa na no.4..... 

 

giphy.gif

 

Neverovatan atleta, tu nema šta. Opet, po mom mišljenju atleticizam može da bude malo overrated, kad se radi o back-7 u odbrani. Đaba ti 4.34, ako nemaš mozag i instinkte da predvidiš neke stvari i budeš na pravom mestu (ne kažem da nema, onako generalno govorim). Tu je sad i ta dilema oko pozicije. Dal je LB, dal je safety... Upside je ogroman, ali kad se uzme u obzir da Giantsima škripi na mnogo pozicija koje su bitnije od linebackera, možda bi neki tackle opet bio pametniji izbor. Uzmeš Willsa, olakšaš posao mladom QB-u i polako zidaš odatle

 

Btw, Aldon Smith podpisao za Cowboyse. Lik je van lige od 2015. ovo mora da je neki rekord ove vrste

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 9:36 PM, L' Imperatore said:

 

Btw, Aldon Smith podpisao za Cowboyse. Lik je van lige od 2015. ovo mora da je neki rekord ove vrste

 

Ovo je baš bilo iznenađenje. I to su osim veteranske nedeljne plate dali i bonuse za utakmice koje je aktivan, 100k ako je na rosteru prvi dan lige i bonuse u slučaju sekova. Veoma low risk a high reward potpis. Ako ne uspe mogu da ga iseku tokom kampa bez jedne dolara salary capa.

 

Pre nekog vremena Josh Gordon je dao negde izjavu da očekuje da zaigra u 2020. godini i tad mi je bilo presmešno, ali videvši ovo ne deluje nerealno. Plus, ovo je očigledan znak da se Randy Gregory vraća.

 

 

U međuvremenu, šampioni su uspeli da zadrže Sammy Watkinsa uz smanjenje plate i sačuvali 5 miliona dolara. Toliko im je otprilike i slobodno u capu pošto su u jednom momentu imali 177 dolara prostora 😄 Ali očekujem u narednom periodu da produže ugovore sa Jonesom, Kelceom, Schwartzom i tako smanje cap hit za ovu godinu i da odrade još koje restruktuiranje sa recimo Fisherom, Tardifom, Mathieuom, a možda čak i Hillom.

Mora se otvoriti prostor za produženje ugovora za Mahomesa, rookie klasu i još kojeg veterana u secondaryju.

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2020 at 5:46 PM, Ikac said:

Mora se otvoriti prostor za produženje ugovora za Mahomesa, rookie klasu i još kojeg veterana u secondaryju.

 

Vratili su Breelanda na još jednu godinu, max vrednost ugovora 4,5 miliona. Prisustvo Mahomesa i želja igrača da daju popust i ostanu u KC je preočigledna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Koji su vam top 10 QB svih vremena?

 

Mojih top 10, ne nužno  ovim redosledom.

 

Joe Montana, Steve Young, Dan Marino, John Elway,  Tom Brady, Brett Favre, Peyton Manning,  Johnny Unitas, Drew Brees, Troy Aikman

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Mojih top 10, ne nužno  ovim redosledom.
 
Joe Montana, Steve Young, Dan Marino, John Elway,  Tom Brady, Brett Favre, Peyton Manning,  Johnny Unitas, Drew Brees, Troy Aikman
 
 
 
 
Ja bih ubacio Rodzersa umesto Unitasa, pristrasno jer je u mom dobu. Inace ostalih 9 isto.
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...