Jump to content

Buducnost posla u ITu


Recommended Posts

ma ok je to, i ja se malo sprdam:)
istina je da od pocetka nismo bili najbolji fit, ali sam hteo da ispitam pricu do kraja

 

btw, nemam malo godina:) i vec radim u velikoj kompaniji

i to za indijce je vise bilo karikiranje, mada stoji da mislim da, kad se podvuce crta, to sto oni rade je, u proseku, upitnog kvaliteta

naravno ima izuzetaka, imamo ih i mi u kompaniji, posebno su kolege iz US tradicionalno okrenute Indiji za IT support, i tu imamo nekoliko odlicnih network i security strucnjaka

moj tim, koji je baziran u Srbiji, pokriva veci deo interne IT podrske za Evropu...ali slabije smo se probili na to "nase US" trziste

primarni razlog jeste sto tamo postoji hiperprodukcija IT-a, i kada neko napusti kompaniju, sutra  u redu vec stoji 20 ljudi, sa odgovarajucim kvalifikacijama...bar na papiru

meni kad neko napusti tim, solidno moram da se pomucim da nadjem zamenu

 

iz mog iskustva, i kulturoloske razlike uopste nisu zanemarljive

jedan indijac ce solidno da klikne u US okruzenju, ali vrlo vrlo tesko u nemackom npr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

bio sam jednom prilikom na finalnom razgovoru za neki posao u eFrontu...ali sujeta nije mogla da mi podnese da mi indijac bude sef:)

 

Ja procitao "indijanac"... 🙄

 

Indijci su onako... kao sto medju onim silnim kinezima ima po neki Jao Ming a generalno nisu kosarkaska nacija, tako i kod indijaca ima sta da se probere jer ih je mnogo. 

Dosta su IT orijentisani, engleski im je, makar i sa naglaskom, bolji nego kod nekih EU kolega koje sam imao (bugari, madjari...). Problem moze biti radna etika, tu su malo tanki, moras da budes obazriv. Ali uglavnom urade posao, pa ako treba zabodu i neko prekovremeno. Radio sam i sa pakistancima - nisam video nikakvu razliku. Radim sada sa jednim indijcem i skroz mi je ok, malo nekada zna da odvali procenu ali i sa tim je jeftiniji a kvalitet je u par navrata vec potvrdio - ukratko good value for the money. 

 

Inace, indijci znaju daleko da doguraju, pogledajte samo koliko indijaca ima koji su CEO velikih kompanija ili su pokrenuli svoj globalno uspesan startup. IBM, Google, Microsoft, Adobe... 

 

Kao freelancer takodje sam radio za indijce i sa indijcima - zahtevni su kao klijenti, dosta i brzopleti, nekad i prevrtljivi, ali vidis da tu ima neke energije 🙂  Kao saradnici, kao sto rekoh - ima raznih. Shvatis vremenom koje treba vise a koje manje da cimas. 

 

p.s. bio sam i ja u eFront-u na razgovoru, nije mi se posebno svidelo, preveliko je to za mene. Batalio sam korporacije. Posle me cimali za neku drugu, visu poziciju, ali iz domena koji mi se nije radio i ljubazno sam se zahvalio. 

Link to comment
Share on other sites

slazem se da toliki kvantitet mora da iznedri i neki kvalitet, ali ako nemas neki provereni sourcing tamo, sanse da ubodes odgovarajuci kadar nije bas sjajna

meni 3 stvari najvise smetaju(pricam sve iz mog ugla i nekih licnih iskustava):

1. nerazumljiv engleski. pisana komunikacija sve 5, ali jednostavno je mnoge od njih vrlo tesko razumeti kada pricaju...posebno na teams/skype callu koji moze da bude i losijeg kvaliteta

2. indijac nikad nece da kaze ne moze, ne treba to tako da se radi, ne moze da se stigne u tom roku i sl. sta god da trazis uvek ce da kaze da, vazi...i onda ti, kada stvarno nije bilo realno, na delivery day samo ispostavi patku, ili kaze e jbg nisam stigao

3. ima puno tzv job-hoppersa. iz te hiperprodukcije IT-a, average joe-u je tesko da se bilo cime istakne, pa se oni bace na sport budzenja svog CV-a. skakucem svakih 6 meseci od firme do firme, sve radim sa pola mozga ili potpuno bez...i samo sa ciljem da nabudzim CV kako bi mogao da konkurisem kod nekih boljestojecih amera

 

i da, ima ih koji doguraju daleko, imamo i kod mene u kompaniji nekoliko direktora...ali je to uglavnom drugi stalez u odnosu na ove o kojima pricamo

iz imucne porodice, skolovan u engleskoj itd

 

inace, na temu tog engleskog je bila zanimljiva situacija kad sam tek dosao u sadasnju firmu

imamo jednom mesecno neki kao global apps team call, ljudi sirom sveta koji su u business apps segmentu daju update na to sta su radili u prethodnih mesec dana

pricaju ljudi u krug, to ne bude duze od par min po coveku...i dodje red na prvog indijca

krene on, prica jedno 4-5min, ja kapiram da ga apsolutno niko na callu nista nije razumeo

tu i tamo iskoci po neka rec koja se prepozna, ali ne moze to da se spoji u neku celinu

niko ga nije prekidao naravno, i kad je zavrsio, koleginica koja vodi sastanak kaze nesto tipa okeeej, mozda je malo losija veza bila(nije), pa nisam sigurna da sam sve razumela. jel mozes molim te da posaljes mail?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

meni 3 stvari najvise smetaju(pricam sve iz mog ugla i nekih licnih iskustava):

1. nerazumljiv engleski. pisana komunikacija sve 5, ali jednostavno je mnoge od njih vrlo tesko razumeti kada pricaju...posebno na teams/skype callu koji moze da bude i losijeg kvaliteta

2. indijac nikad nece da kaze ne moze, ne treba to tako da se radi, ne moze da se stigne u tom roku i sl. sta god da trazis uvek ce da kaze da, vazi...i onda ti, kada stvarno nije bilo realno, na delivery day samo ispostavi patku, ili kaze e jbg nisam stigao

3. ima puno tzv job-hoppersa. iz te hiperprodukcije IT-a, average joe-u je tesko da se bilo cime istakne, pa se oni bace na sport budzenja svog CV-a. skakucem svakih 6 meseci od firme do firme, sve radim sa pola mozga ili potpuno bez...i samo sa ciljem da nabudzim CV kako bi mogao da konkurisem kod nekih boljestojecih amera

 

Za prve dve od ove tri stavke su ti kinezi veoma cesto daleko gori (pa cak i u velikim globanim firmama), po nekom mom iskustvu. Chinglish i verbalni i pisani je da se nekada prosto obesis 🙂 slucaj iz jednog telco operatera koji je radio sa jednim kineskim telco vendorom: kinezi su sedeli u office-u telco-a i radili zajedno sa srpskim inzenjerima. Bio je sastanak sa kinezima, trazio je product tim da se nesto napravi, pa je na sastanku bilo reci da li to moze. Kinez poceo da objasnjava na engleskom, nista ga ovi ljudi iz biznisa nisu razumeli. Na kraju kaze jedan iz tehnike svom kolegi, hajde Djole, prevedi sta je rekao brat 😄 i ovaj krene da objasnjava, dodatno ga nesto upita na engleskom, ovaj odgovori na chinglish, i onda Djordje to prevede... kako Djole zna Chinglish? Pa tako sto je primoran da sedi sa kineskim bratom poslednjih x meseci... 

 

A kinezi su na svakom tenderu, na svakoj stavci "fully compliant". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Za prve dve od ove tri stavke su ti kinezi veoma cesto daleko gori (pa cak i u velikim globanim firmama), po nekom mom iskustvu. Chinglish i verbalni i pisani je da se nekada prosto obesis 🙂 slucaj iz jednog telco operatera koji je radio sa jednim kineskim telco vendorom: kinezi su sedeli u office-u telco-a i radili zajedno sa srpskim inzenjerima. Bio je sastanak sa kinezima, trazio je product tim da se nesto napravi, pa je na sastanku bilo reci da li to moze. Kinez poceo da objasnjava na engleskom, nista ga ovi ljudi iz biznisa nisu razumeli. Na kraju kaze jedan iz tehnike svom kolegi, hajde Djole, prevedi sta je rekao brat 😄 i ovaj krene da objasnjava, dodatno ga nesto upita na engleskom, ovaj odgovori na chinglish, i onda Djordje to prevede... kako Djole zna Chinglish? Pa tako sto je primoran da sedi sa kineskim bratom poslednjih x meseci... 

 

A kinezi su na svakom tenderu, na svakoj stavci "fully compliant". 

 

Krenuo sam gotovo identicnu stvar da napisem Takeshiju.

Posto radim u kompaniji sa preko 100k zaposlenih gde od toga sigurno ima bar 20k Indusa i jedno 10k Kineza navikao sam da branim bracu Induse na svakom koraku. 😄Kad se podvuce crta, moja iskustva sa Indusima su vise pozitivna nego negativna (a za ovih 5-6 godina sam radio sa njih jedno 300 ako ne i vise) jer Indus kad ne zna nesto obicno trazi pomoc i nece da bude bezobrazan (naravno, ima i onih sto hoce samo da ti uvale da uradis nesto umesto njega). Kad mu pomognes, uvek ce da ti se zahvali i od tog trenutka ce da te gleda kao brata rodjenog za sve sto ti od njega u buducnosti bude trebalo.

Dok su Kinezi totalna suprotnost, taj kad ne zna nesto obicno gleda da nesto smulja i kao po nekom pravilu, obavezno je bezobrazan. A to sto si naveo za njihov engleski je takodje potpuno tacno.

 

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

Gledajte to za Indijce i engleski iz drugog ugla: oni su neizostavni sastojak apsolutno svakog veceg IT projekta. Dakle vise je na nama da se naviknemo na taj nivo i da pocnemo da ih razumemo. Sto neko rece, ko krene da se zali na njihov engleski neka provede 1h na callu sa ljudima koji pricaju pigeon english ili singlish. 

Druga stvar, treba da bude jasno da su nama kulture potpuno drugacije. Indijac ne postoji. Imate ljude iz severne indije (Delhi, Gurgaon...) i juzne (Hyderabad, Kerala,  Bangalore...). pa onda imate one koji nose noz sa sobom i ne sisaju se, jako je bitno iz koje kaste dolaze itd... Jako su optereceni tradicijom, pa im je porodica jako bitna, ti neki rituali tipa vencanje su cesto highlight zivota i slicno. Neko je lepo napisao: kada krenes da radis sa nekim ko ima iskustva sa radom u US ili Evropi to je obicno bingo. Ima puno dobrog kadra tamo, ali ima i proporcionalno puno kukolja. Skloni su nestruktuiranom radu, pa su im i resenja cesto takva, ali mogu da se uteraju u "normalan" projektni rad i mogu da budu vrlo produktivni. Mogu da budu i menadzeri belim ljudima, ali to se radi obicno o izuzetno kvalitetnom kadru (meni je jedan od najboljih sefova u karijeri bio Indijac, ali opet, njegov karijerni put je bio slican drugom najboljem sefu - koji je Nemac) koji su svesni istih tih kulturoloskih razlika. Katastrofa je kada je Indijac sef koji ima ista ocekivanja od tebe kao od coveka u Indiji. Ja ne zavrsavam svaku recenicu sa "yes boss" , ne odgovaram na mailove u 11 uvece sem ako ne gori, itd... 

U svakom slucaju, nema tu nekog magicnog odgovora: treba li ili ne treba, da li su dobri ili ne... Kazem, svaki veci projekat mora da ih ima u timu, radi se samo o tome da se pogodi miks. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam radio sa Indijcima i Filipincima u timu oko godinu dana. Nisam lično imao loša iskustva ali smo i jedne i druge šišali što se posla tiče. Posle se Ameri odlučili da zatvore njihove timove i da kod nas zaposle dodatno ljude. Nisam se udubljivao u razliku u rezultatima ali po izveštajima koje su nam supervizori izneli veliki je napredak od kada su otišli.
Što se budućnosti tiče verujem da će posla biti, sa nekim izmenama da ali se ne plašim da će neka velika automatizacija da se desi pa da će potražnja opasti drastično.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice indijskog engleskog fali vam nekoliko nedelja u indiji i razumecete ih sve 🙂 dok za kineski engleski nema pomoci, jer ga ljudi jednostavno ne znaju u najvecem broju slucajeva. 

FIS takodje dosta dugo posluje u srbiji, nekadasnja sungard kancelarija je sada FIS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jos jedan take na raspravu o indijcima koju smo vodili:

juce mi se kolege zale na novi trend indijaca ticket-snatchera

par kolega u mom timu radi globalnu podrsku iz nekih oblasti gde se preplicu sa indijcima

od skoro je krenulo zesce laktanje i otimanje ticketa
to ide od preuzimanja svih laganeze ticketa ujutru kad se uloguju(a 3,5h su ispred nas vremenski), cak i onih sa kojima jasno neces stici da se bavis danas-sutra, ali jbg ticket od 15min posla se isto broji kao i onaj od par sati...do otvorenog otimanja ticketa na kojima je neko drugi radio i (skoro) priveo kraju

 

vrlo ne-ferplej

i ajde, to cemo nekako na visem nivou resiti, ali samo sam hteo da ilustrujem mindset

Link to comment
Share on other sites

U Indiji ima 17 "scheduled languages". Sa različitim kulturama. Noćna mora za svaki indijski state-wide marketing. Sve mora 17 puta drugačije.

 

Indija, tamo engleski govori 10% stanovništva. I oni koji ga govore, to je najgori mogući akcenat, nervira svakoga.

 

Filipini, neutralan akcenat engleskog, oni imaju 1.2 miliona (sada možda 2 miliona) osoblja u call centres. Pola od toga je outsorce od indijskih kompanija koje su preuzele call centre osiguranja, banaka, telcos iz Amerike,  koje znaju da je njihov engleski akcenat užas i sub-contract to the Philipines.

 

Kod mene u firmi, primećujem da su članovi tima išli na kurseve, privatno, svesni koliko bilo koga nervira kada ih čuju, da , to postoji, da neutrališu indijski akcenat. 

 

Došli su sa drugom komikom, da sve što kažu izgleda kao pitanje. Groteskno, oni to ne znaju. Nisu oni ni glupi ni inferiorni.

 

CEO  WiPro, indijska kompanija, je priznao: "We can't get the accent right".

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inace cujem od par njih sa kojima radim da je IT, pogotovo remote, outsourcing deo u sve vecoj buli. Dosta layovera je bilo zadnjih par meseci, sve vise firmi iz USA, UK i AUS ili stavlja na pauzu ili zaustavlja outsourcing ugovore za njima, dodatno je nesto vlada Indije uvela neke sankcije ili zabrane (oprostite ali ovo nista nisam ispratio) Kineskim software-ima, aplikacijama i proizvodima tako da taj snatch mind-set moze da bude povezan sa povecanom zabrinutoscu za njihove pozicije u globalu.

Link to comment
Share on other sites

U moje vreme i FON i ETF i PMF su podučavali kao početak mašinski jezik, asembler pa onda Fortan.

 

Da mi toga nije bilo, nikada ne bih ušao u microcode avionskih motora. I u microcode SCSI servera.

 

Danas, data mining, data science, net programming, sve ono što milioni Indusa imaju. Ne znam, posle faksa, naći dobru firmu koja će da te nauči ono što nema po knjigama i fakultetima.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko cujem od dece koje intervjuisem, bar u slucaju ETFa ta praksa je i dalje slicna. Uce se stvari koje su korisne verovatno da bi se radio microcode SCSI servera, ali ne i na primer SQL. Tako da deca mogu da pocnu da programiraju avio motor ali ne i da napisu biznis aplikaciju. 

 

Tehnologije se menjaju, nikako nije dobra ideja vezivati se za neku. Po meni ostati blizu podacima i manipulacija njima je nesto sto ce definitivno trebati svakoj firmi na neki duzi rok. Slozenost IT landscape-a se multiplikuje, sve je heterogeniji. Tako da big data, BI sa data miningom je nesto sto po meni ima buducnost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sreta-steta said:

Koliko cujem od dece koje intervjuisem, bar u slucaju ETFa ta praksa je i dalje slicna. Uce se stvari koje su korisne verovatno da bi se radio microcode SCSI servera, ali ne i na primer SQL. Tako da deca mogu da pocnu da programiraju avio motor ali ne i da napisu biznis aplikaciju. 

 

Tehnologije se menjaju, nikako nije dobra ideja vezivati se za neku. Po meni ostati blizu podacima i manipulacija njima je nesto sto ce definitivno trebati svakoj firmi na neki duzi rok. Slozenost IT landscape-a se multiplikuje, sve je heterogeniji. Tako da big data, BI sa data miningom je nesto sto po meni ima buducnost. 

 

Hm, meni je ovo za SQL neverovatno. Mi smo na Elektronskom u Nišu učili. Takođe sam čuo da fakulteti ne rade git, što je bukvalno azbuka kad kreneš da radiš. Mi takođe učili. Razumem ja sve i da neke stvari nisu u fokusu akademskog obrazovanja, ali opet... 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, sreta-steta said:

Koliko cujem od dece koje intervjuisem, bar u slucaju ETFa ta praksa je i dalje slicna. Uce se stvari koje su korisne verovatno da bi se radio microcode SCSI servera, ali ne i na primer SQL. Tako da deca mogu da pocnu da programiraju avio motor ali ne i da napisu biznis aplikaciju. 

 

Tehnologije se menjaju, nikako nije dobra ideja vezivati se za neku. Po meni ostati blizu podacima i manipulacija njima je nesto sto ce definitivno trebati svakoj firmi na neki duzi rok. Slozenost IT landscape-a se multiplikuje, sve je heterogeniji. Tako da big data, BI sa data miningom je nesto sto po meni ima buducnost. 

 

Bez toga što ti kažeš i najbolji microcode je neupotrebljiv. Moja firma je svetski lider u bigdata. Netflix, streaming, Disney, Apple, Google, Facebook, svi to koriste. Ja i ne znam šta se na toj opremi vozi, to znaju oni iz njihovih biznisa i programeri. Kao i vi ovde, mislim da FaceBook tu nalazi materijal za ogromne statistike i interne veze šta ko radi, ocenjivanje, rangiranje i naplaćivanje reklama.

Te mašine nemaju file system niti baze podataka. Stalno vidim "Hadoop" u tim okruženjima. To bi moglo da se nadoveže nao ono što si rekao. Podučava li iko Hadoop? Verujem da nekome ko predaje te kurseve nije lako da napravi laboratoriju sa dovoljno opreme i masom podataka makar dovoljnih za pravo isprobavanje i testiranje i učenje. 

 

Ono što ja kažem je prvi layer da omogući svima iznad da im radi ono što im treba. Imao sam slučaj, Walt Disney Singapore, narezuju po 10,000 DVD odjednom i bug u microcode (data lake machine  x 200 nodes) im zaustavio proizvodnju. Bug je bio, izvor (big data) je mogao da kontroliše različiti stepen kompletnosti na targetu ali do 1,000 uređaja za narezivanje. Onda su oni dodali još 9,000 narezivača i počelo je da štuca. To je popravljeno  u microcode na neograničen broj target uređaja. Različiti filmovi, nije bio samo jedan isti, odjednom. Bilo je tada  i po štampi, da isporuka DVD-ja sa "Frozen" animiranim filmom ima da kasni 7 dana. Eto, microcode bug zaustavio šta god da su na gornjem layer zamislili i napisali programe i procedure.

 

Nije to vrsta posla koju diplomac traži, možda i ne zna da to postoji, pre je firma koja traži takve programere, ako su pripravnici, onda gleda šta su učili na faksu i koliko lako će moći da nauče baš ono što treba.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja prvenstveno razmisljam o buducnosti, a po meni to sto Yoyogi pominje nije buducnost ITa. To jest, to je mala bara a treba biti stvarno veliki krokodil pa provesti karijeru u njoj. Meni se cini da svako ko se sada upusta u IT treba da shvati da ce morati da se poveze sa biznisom ne bi li bilo mesta za njega u buducnosti. Pricamo o finansijama, logistici, marketingu jer to je oblast gde je ljudski mozak i dalje nezamenjiv, a ni outsource nije bas opcija. 

 

Nisam preterao za SQL, zadnji decko koga sam zaposlio ne zna select da napise a mislim da je gornja polovina proseka preko 9. Dakle verovatno bi se lakse snasao da pise u masinskom jeziku aplikaciju za toster, ali obrada izvoda banke je vec misterija :). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sreta-steta said:

Pazi, ja prvenstveno razmisljam o buducnosti, a po meni to sto Yoyogi pominje nije buducnost ITa. To jest, to je mala bara a treba biti stvarno veliki krokodil pa provesti karijeru u njoj. Meni se cini da svako ko se sada upusta u IT treba da shvati da ce morati da se poveze sa biznisom ne bi li bilo mesta za njega u buducnosti. Pricamo o finansijama, logistici, marketingu jer to je oblast gde je ljudski mozak i dalje nezamenjiv, a ni outsource nije bas opcija. 

 

Nisam preterao za SQL, zadnji decko koga sam zaposlio ne zna select da napise a mislim da je gornja polovina proseka preko 9. Dakle verovatno bi se lakse snasao da pise u masinskom jeziku aplikaciju za toster, ali obrada izvoda banke je vec misterija :). 

 

Nemam ja ništa da se ne složim sa tvojim postom. Što ti pričaš pravi svaku tehniku upotrebljivom. Ono što sam rekao, postoji "podpovršinska struja" IT koja to omogućava svima iznad da urade šta im treba.

Vidim, pomenuo si toster a 10 linija mašinskog koda čine tu bezazlenu napravicu upotrebljivom, domaćicama.

 

Po bankama sam proveo 20 godina, velike banke, kroz IBM gde sam nekada radio.  Nije mi nepoznato kako banka funkcioniše u IT domenu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budućnost posla u IT.

Kada je VMware otvorio R&D u Bugarskoj 2007, bilo je 200 programera.

Danas pogledam sajt VMware Bulgaria, ima 800 ljudi. Tu se pravi VSphere.

Besplatni doručak, napitci, snekovi, gym, zdravstveno, kao Google. Mora da su i pare dobre.

Kako se sve što može  izmešta u "Cloud" ili virtualizuje, takvih firmi i poslova će biti sve više i više.

Koga ne mrzi, neka google "vmware bulgaria", ima "careers". Svetska klasa.

Kao što je NCR otvorio evropski centar u Beogradu sa 3,500 zaposlenih, nije nemoguće da dođe i neko kao VMware. Stvarno, šta bi tada bilo? Verovatno bi usisali sve kao i u Bugarskoj koji znaju C++. Još u Bugarsku dovode Zapadnjake, nije bilo dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

info koji ja imam zа NCR Beograd je da su u pitanju vrlo entry level poslovi, slabo placeni, i imaju smisla jedino kao prvi posao nekome sa faxa

ljudi koje ja poznajem sa iskustvom tamo su mahom gledali da pobegnu posle godinu dana

 

Sasvim moguće da su poslovi takvi. Ovi u Bugarskoj nisu. Ono što je isto je da strana IT firma može da dođe u velikom obimu.

 

Na šta je VMware išao je tradicija iz dana socijalizma da se matematika ukucava u glavu učenicima i sve vezano sa matematikom, tehnikom, proizvodnjom (jer se marksistički verovalo da se višak vrednosti stvara u proizvodnji ma kako besmislena i nekvalietna bila a ne na tržištu) i da se sve vezano za proizvodnju glorifikuje, dovelo je do generacija tehnički obrazovanih ljudi. Ima takvog kadra i u Rumuniji, nekako je odlučeno da sedište bude u Bugarskoj a Rumuni raspoloženi za rad u Sofiji su dolazili kako je ko hteo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I GoDaddy je kod nas pre skoro tri godine došao, kupili su Devanu tj njihov proizvod ManageWP. Sada u Srbiji za GoDaddy radi oko 120 ljudi, kompletan WordPress support tim od oko 60 ljudi koji pokriva ceo svet je u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Godzo said:

I GoDaddy je kod nas pre skoro tri godine došao, kupili su Devanu tj njihov proizvod ManageWP. Sada u Srbiji za GoDaddy radi oko 120 ljudi, kompletan WordPress support tim od oko 60 ljudi koji pokriva ceo svet je u Srbiji.

 

Istina manja stvar od VMware ali je opet masovno koristi cela planeta. Istina, uglavnom individualci, nije corporate strength.

Tako treba. Videće možda i drugi da to u Srbiji može.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...