Jump to content

Dogodovstine, secanja, iskustva


zoran59

Recommended Posts

Ok odmah da te upozorim: 911 996 i 911 997 (phase 1, pre restajlinga i uvodjenja PDK) imaju tiptronic automatik. Vozio sam oba modela. Sta da ti kazem da mogu jedan 997 sa tim menjacem mogu da vozim svaki dan ako to zelim. Nemam zelju. Prosto taj menjac je tako spor i ubija svaki osecaj sportske voznje. Ne znam sta da ti kazem. Gledaj da li neki 997 sa PDK moze da ti upadne u budzet. To je skroz druga pesma.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam bio baksuz na kub. Na autoputu za NS mi izleti u toku preticanja autobus na nekih 30m ispred da i on obidje neku kamioncinu. Aj to i nije bio neki problem, rastojanje ipak dovoljno, bez naglog kocenja... Kad, primetim da leti nesto u vazduh. Kamencina zveknula u haubu, pa od nje u dno soferke, naravno puce staklo. Imao je bus blatobrane, al eto ovaj kamen je zaobisao barijeru, al ne i moje staklo. Na haubi ulubljenje, staklo puklo. Zalepio sam traku, zvao glas servis. Staklo original za moj auto C4 Picasso 650EUR sa montazom, kinesko 200... A moze li da se okrpi zao mi da moju original bacim (a i pare naravno), pitam ja. Mozemo da probamo kaze 3 soma dinara. Odem ja oni zakrpe i za sada se ne siri, ako prezimi, ostace do daljnjeg. Ima li neko iskustva sa kineskim, valja li? Kaze lik iz servisa stavljaju ih za prvu ugradnju u audi, BMW...

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis na kasko ili delimicni kasko, da pokrivaju. Stos je sto ga nemam. Nije mi se davala kinta za full kasko, dosta mi je bila jebada sa osiguravajucom kucom kad sam imao nov. Ovo je ipak polovan auto, pa rekoh ne isplati se. Delimicni za staklo sam razmisljao da uzmem, al sam bio lenj kao i sluzbenica na tehnickom, ja se nisam detaljno raspitao, ona se nije polomila da proda polisu... Tako da je osiguranje moj dzep.

Edited by Mickey
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
On 4/24/2020 at 11:54 AM, Constantin said:

Ovo 'ladno 5 mesece neaktivno...?

 

Ajd' Constantine, prikljuci se.

Svojevremeno si pominjao onaj Morini 350, a i ova novija "testera" je zanimljiva. Verujem da imas dogodovstine i na 4 tocka.

 

DASUBO nam jos uvek duguje nastavak price o Dirku ili o svojim trkama, a Radoje bi najverovatnije mogao napisati knjigu o eskapadama dede, caleta i strica. Ascari je gOnjao neke Ferrarije ali nije opisao detalje...

 

Verujem da i vecina ostalih forumasa moze opisati zanimljive zgode. A to nam bas sada treba, dok takmicenja nema pa ne navijamo ni za koga i prognoza je mrtva.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zoran59 said:

 

Ajd' Constantine, prikljuci se.

Svojevremeno si pominjao onaj Morini 350, a i ova novija "testera" je zanimljiva. Verujem da imas dogodovstine i na 4 tocka.

 

Ma kud nije bilo...i na dva i na četiri točka, a bilo je i na osam...

 

Moto morini 3 1/2 je izgledao ovako, mada je više vukao na neku nežno plavu:

Moto Morini - 3 1/2 - GT - 350 cc - 1981 - Catawiki

 

Ostavio ga Italijan, vraćajući se iz Grčke, preko Bugarske. Zezala ga struja, ugasi se i ni makac. Uzimali mu usput pare, više je isplaćao majstore po Grčkoj i Bugarskoj nego što vredi motor. Na domak NIša je ponovo "zanemeo"....da skratim priču, ostavi ga velikodušno Italijan meni....odšlepam ga kući. Ujutru, on upali kao mina. Vozio sam ga 15-ak dana, možda više, nikad nije zajebavao. Registrovao sam ga tablicom od jednog Zundapp-a, koja mi je služila da da tako "registrujem" motore.

 

Otišao sam na odmor, a moj ortak, iz iste zgrade inače, koji gomilu BMW-a (najčešće R50/7) prepravio o fine čopere, i koji je zajedno učestvovao s amnom u "Operciji Morini" dao je sebi na kreativi....Stignem ispred zgrade, a točkovi (felne) satovi, mislim čak i prednja viljuška i rezervoar MM ofarban u ljubičasto, krasi njegov čoper. Pitam, što si uzeo ovo sa Morinija...kaže...jbg nisam mogao da te čekam, a i onako je "divljak" nema veze....i eto, jbg...otiš'o po nabavnoj ceni.

Edited by Constantin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

Ujbt, steta fine masine. Ovo bi danas kod mene vredelo nekoliko hiljada $, pa i bez papira. "Sport" modeli i do 10, a stariji (sa dobos kocnicama itd.) od 15 pa vise...

ALi Zoki...i ako je bio 350 ccm išao je kao metak...ja ne znam fabrički podatak za ubrzanje 0-100 km/h, ali prvih stotinak metara se nosio bolje od Katane 1100...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Filozofija

 

Naleteo sam na clanak. Nisam jos procitao knjigu, ali cu je svakako nabaviti.

Izgleda da lepo objasnjava zasto mi neki cackamo po masinama ili radimo neke druge pizdarije.

Nadam se da vecina nas razume engleski, vredi procitati.

 

The Lost Satisfactions of Manual Competence

 

ovde: https://www.calnewport.com/blog/2020/05/22/the-lost-satisfactions-of-manual-competence/?utm_source=pocket-newtab

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jopet secanja.

 

Bio pre par dana u servisu kolima, kupio nove gume. Sedim, cekam, pa idu misli oko guma...

 

Elem, druga polovina '70-ih. Jos 4. godina gimnazije. Raspomamili se drugar i ja, A kategorija vozacke vise nije ogranicena na 125 kubika nego kad napunis 18 mozes da vozis sta hoces. Odmah po MZ 250, ima ih novih a moze i na kredit. Nisam bio kreditno sposoban, naravno, pa je umesto banke uskocila moja majka - a ja pomalo zaradjivao trgujuci delovima i praveci te prodavajuci neke delove od fiberglasa, pa joj otplacivao.

 

Ma, dopizdilo. Jeste MZ fin, ali nije to "motorcina" i ja kupim Triumph 650 Thunderbird iz '61. A moj drugar misli "ne's ti mene zajebavat" i odmah nadje Triumph 650, ali "noviji" - iz '63.

I dodje meni da ga sredimo. Izmedju ostalog, trule gume, straznja poderana skoro do platna.

 

To u Jugoslaviji, nema delova ili opreme za neke "zapadne luksuze." Ode on autobusom u Trst i kupi gume. Njegov motor kod mene u radionici, pa on dodje da ih montiramo - i kao pravi drugar, donese i 6 flasa piva.

 

Pocnemo normalno. Skinemo tocak, pazljivo maknemo staru gumu i krenemo da stavimo novu. Ej, stara bila neka nepoznata marka a nova najskuplji Dunlop.

Al' zbog necega ne ide. O's pajser, o's srafciger, o's 'vakvu il' 'nakvu polugu, ne ide.

I ode 6 piva.

Ode on (trgovina iza coska) po jos 6.

 

Popijemo jos par piva, mucimo se k'o Isus na krstu, pizdimo i psujemo - i, bog te ne heb'o, stavimo gumu na tocak.

Samo, nikako da "sedne" - tj. da dodje na ivice tocka, nego sedi stisnuta u sredini.

Ma, daj jos jedno pivo, sa'cu ja to.

 

Odgodimo, vec pijani, sve do sutra. Sta je mnogo, mnogo je.

 

Dodje on ujutru da nastavimo i zavrsimo.

 

I vidimo: montirali smo 18-colsku gumu na 19-colski tocak! U procesu, sjebali i gumu i felnu, trebalo je sve novo.

 

Naravoucenije: ne mesaj pivo i promenu gume!

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 4:16 AM, zoran59 said:

Bio pre par dana u servisu kolima, kupio nove gume. Sedim, cekam, pa idu misli oko guma...

 

...

 

Naravoucenije: ne mesaj pivo i promenu gume!

 

 

 

Sta si ti pio dok si cekao (moze ti se sada)? Ili si samo motrio na radnike da ne tuku po pivu ili necem zescem? 😄 

 

Super prica, kako ti to pises tako ja to zamisljam i smejem se 😄 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sad stigoh da pogledam ceo video, podseti me na strikine avanture sa Skodom (pominjao sam ga vec ovde) doduse njegove modifikacije su bile malo vise stap-i-kanap i mnogo manje detaljne.

 

(ukratko, strika je tamo negde krajem 70-tih i pocetkom 80-tih vozio brdske trke i reli, imao je za to "abartovanog" Ficu, ali mu uleti prilika da povoljno kupi havarisanu Skodu RS - fabricku specijalku za trke radjenu u maloj seriji; auto je bio neupotrebljiv ali je motor bio citav pa je kupio i jednu standardnu 110L s cetvoro vrata i prebacio u nju sve sto se moglo prebaciti iz trkackog, na prvi pogled delovalo je da sve funkcionise, pri malim brzinama upravljanje je bilo OK, kad bi ga zaukao u pravoj liniji na otvorenom putu nista se nije pregrevalo - i onda prvi put kad ga je isterao na trku na Venac ustanovio je da je auto potpuno neupravljiv pri velikim brzinama i to tako sto ga je savio oko prvog drveta :ajme::lol_2:)

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Eh da, sad tek vidim da sam postovao u pogresnu temu, ovo je bila reakcija na Zokin video od pre koji dan sa onom crvenom Skodom na Nirburgringu.

 

Inace su se kod dede u mehanicarskoj radionici skupljali svakakvi likovi, bio tu neki Madjar sto se zvao Duc (nemam nasa slova na poslu, c kao Cuprija, curan, celav) sto je stalno donosio neku gvozdjuriju da mu se zavari, isece, ostruze, pita ga deda za cega je to, a ovaj mu kaze da pravi avion na pedale! I tako to islo godinama, tek jedan dan Duc objavi po selu da je avion spreman za prvi let, da svi dodju kod njega. Skupilo se selo, a on na vrh velikog stoga sena stavio nekakvu skalameriju, na glavu kacigu i popeo se u to svoje cudo i poceo da vrti pedale. Naravno, ni da se mrdne. Kad se vec pomalo umorio od vrtenja, vikne on svog sina da se popne gore da pogura malo da krene. Kad je ovaj gurnuo, cela skalamerija se strmopizdila odozgo sa sve Ducom i to pravo u poljski klozet ispod. Od tog dana sve do svoje smrti Duc je u selu bio znan pod nadimkom "Duc u klozet buc!" :lol_2:

 

Takodje bio i jedan cika-Nova koga su u selu zvali Tesla, samouk, jedva je umeo da se potpise, ali stalno nesto cackao oko struje i izumljavao razne elektricne uredjaje, pravio radio-aparate sopstvene konstrukcije... Inace bio frik totalni, uvek nosio koznu pilotsku kapu i naocare (ono kao Grunf u Alan Fordu) a svako rano jutro bi samo u gacama trcao kroz selo i radio jutarnju gimnastiku 😄
E pa on tako jednog dana dodje sav uvezan nekim kablovima ono k'o vojnicki uprtaci, s nekom kutijom punom elektro skalamerije i kaze da je izmislio antigravitaciju, da kad to ukljuci odmah postane 30% laksi. Deda mu naravno ne poveruje, i ovaj da dokaze kaze dedi da uzme veliki cekic - macolu i da ga drzi a ovaj ce da projektuje antigravitaciju na njega. Ukljuci on to svoje, drzi deda onaj cekic i naravno nista se ne dogadja, Nova Tesla nesto mase rukama oko njega i govori "jel' vidis da radi, jel' vidis?" Kad je dedi vec dosadilo da stoji tako, a imao je i posla, on konacno kaze "pazi stvarno je cekic postao laksi!" Nova sav srecan iskljuci svoj uredjaj a u taj isti mak deda pusti cekic - pravo Novi na nogu! Ovaj jaukne, a deda mu se izvinjava "uh kad si ga iskljucio cekic odjednom postao tezak, ja se iznenadio i nisam uspeo da ga zadrzim, izvini!" :roflmao:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Radoye said:

Eh da, sad tek vidim da sam postovao u pogresnu temu   .................

 

Ma nije pogresna tema, savrseno se uklapa ovde, bas kao i ovaj poslednji post! :thumbsup:

Nadam se da ce se i drugi javiti sa slicnim dogodovstinama.

Link to comment
Share on other sites

Bio tamo dolazio i jedan cika-Zara, komsija, voleo da popije pa onda krene da prica. Nevezano za mehaniku, ali imao je neverovatnu zivotnu pricu. Imao je stakleno oko i cesto je znao kad bi se mi deca igrali klikera da ga izvadi, prisunja nam se i zakotrlja to svoje oko kao kliker na nase opste zgrazavanje i bezaniju :lol_2:.

(inace imao slatku unuku tu mojih godina i bas se jako bio upeo da nas spoji a i mi se bili zagledali jedno u drugo, no prvo se ona pravila jako fina dok sam se ja trudio a onda kad se predomislila ja se zainatio i na kraju propao cika-Zari plan)
Pricao je dogodovstine iz rata - govorio je da mu je vojni rok trajao 10 godina s pauzama kad bi se vojska u kojoj je sluzio raspadala ili kad bi bio zarobljen. Kaze krenuo je da sluzi krajevu vojsku u Nisu i bio je pred kraj vojnog roka kad su napali Nemci. Nakon kapitulacije umesto da se preda u zarobljenistvo on sa nekim seljakom u Srbiji istrguje uniformu i pusku za civilno odelo i nesto hrane i krene pesice kuci, predje u Banat i onda prepliva Tisu (to je tada bila granica izmedju onog sto su okupirali Nemci i Madjari. Kad se pojavio kuci svi su se sokirali jer im je javljeno da je poginuo. Tu je bio neko vreme, a onda su ga pokupili Madjari na prisilnu sluzbu na istocni front. Bio je s Madjarskom vojskom na Donu kad su Rusi udarili u ofanzivu, kaze poklopili su ih kacusama zemlja je gorela, samo ga nesto udarilo u glavu i probudio se u ruskoj bolnici bez oka. Rusi su mu ponudili posto je Jugosloven i ocigledno na silu mobilisan da bira hoce li s Madjarima u zarobljenistvo u Sibir ili u Crvenu Armiju kao dobrovoljac (posto mu je otislo levo oko kazali su da je sposoban za vojsku jer se na to oko i inace zmuri dok se nisani). Tako on predje kod Rusa i sa njima se tuce kroz Ukrajinu i Bugarsku i stignu opet u Nis - gde mu se Rusi zahvale na sluzbi i demobilisu ga. Preuzmu ga Partizani i sa njima ucestvuje u daljim borbama ukljucujuci Sremski Front gde biva ranjen u ruku i tako doceka kraj rata. I onda kad je konacno stigao kuci (a opet su ga svi prezalili kad su Madjari javili da je nestao u Rusiji), stigne mu poziv da sluzi redovni vojni rok u JNA - jer iz nekog razloga da nemaju u dokumentaciji da je to odradio. I sta ces, opet u uniformu. I tu mu jos zapadne produzenje zbog frke oko rezolucije Informbiroa i moguce invazije SSSR na Jugoslaviju. Tako da kad se na kraju konacno skinuo iz vojske proslo 10 godina otkad je prvi put obukao uniformu.
Sakrivao je rakiju od tetka-Mice (njegova zena, niska a debela, lakse preskociti nego zaobici sto se kaze) i posto je dedin cardak za kukuruz bio naslonjen na medju s njegovim dvoristem on pomerio jednu letvu i gurnuo u kukuruze flasu. A mi deca to pronasla pa prosuli i napunili vodom. I krene cika-Zara krisom da se pricesti, kad se iznenadi - "pu boga vam bozijeg detinjeg mene ste nasli da zajebavate!" :roflmao:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Deda je majstorski ispit polozio 1927. godine (ako se dobro secam - imam negde fotokopiju njegove majstorske diplome, ako nadjem provericu tacno) i od prve majstorske plate kupio je par golubova - brinera i Saksov motor. Bio je veliki ljubitelj malih zivotinja, ceo zivot je gajio golubove i zeceve. A motor je sredio za trke i s njime ucestvovao pre rata u trkama na otvorenim putevima posutim sljunkom koje su se organizovale na trasi Subotica-Novi Sad-Subotica. Posto je bio mehanicar i poznavao svoj motor "u dusu" uvek je sa sobom nosio sta mu moze zatrebati od alata i delova (rezervne gume uglavnom) i bio je kadar da masinu brzo osposobi posle svake havarije. A havarija po onakvim putevima nikad nije nedostajalo. I dok su ostali vozaci, medju njima je bilo i internacionalnih profesionalaca morali da cekaju da ih sustigne timski kamion sa mehanicarima, deda je umeo sam da opravi i tako ustedi vreme pa mu se desilo par puta i da pobedi zahvaljujuci tome iako ni po vozackoj vestini ni po kvalitetu opreme nije bio ni blizu najboljima protiv kojih se takmicio. Slicne trke su, samo u manjem obimu, nastavili da organizuju i posle rata, deda je i tu ucestvovao sve dok nije imao jedan tezak pad na ulazu u Becej s petrovoselske strane (nezgodna krivina na uzbrdici, danas su je malo zaravnali ali ko zna taj kraj znace tacno na sta mislim) kad je slomio butnu kost (i sjeb'o srebrni dzepni sat koji ide s oca na sina u nasoj familiji od koznakad i sad je kod mene). Nakon toga se man'o trkanja a Saksa bi isteriv'o na avliju samo na nedelju kad nije radio u radionici, da prekrene motor da radi par minuta da se ulje ne slegne i da klip ne zapece. Ponekad, jako retko, provozao bi ga oko kvarta, a jos redje bi se neko od nas klinaca ogrebao da nas poveze na rezervoaru. Taj Saks je bio cudo jedno, jednocilindrican motor ali velike kubikaze (ne secam se tacno, ali ostalo mi 300 kubika u pamcenju), na malim obrtajima sav se tresao na svako "paljenje" u cilindru, sediste je bilo nisko postavljeno, nize od vrha zadnjeg tocka, sirok korman a skoro potpuno ravan k'o letva i bas velik rezervoar. Deda ga je na kraju prodao, jos sam bio klinac.
U to isto vreme kad je polozio majstorski ispit polozio je i vozacki, u Novom Sadu na Fordu T. Pricao mi je kako Ford ima "obrnuti gas", kad ga pustis on ide a pritisnes ga da usporavas. Nisu imali zmigavce tada nego se na raskrsnicama trubilo jednom za skretanje u desno, dvaput za u levo. Kaze da je Ford bio raspisao nagradu od 1000 dolara tadasnjih za izumitelja koji izmisli sirenu koja bi se oglasavala sa "Ford! Ford!" sto danas verovatno ne bi bilo narocito komplikovano izvesti ali 20-tih godina je verovatno zvucalo kao naucna fantastika.

Deda je ubrzo otvorio svoju mehanicarsku radionicu a usput je pre rata bio i zastupnik Singera (sivace masine) pa je i to ne samo prodavao nego popravljao i odrzavao. Uopste jako je voleo tu sitnu mehaniku, satove i slicno, to mu je bio hobi da cacka i popravlja. Jednom je tako nabavio neki starinski zidni sat i nedeljama se petljao oko njega dok moj cale, tada balavac oko 10-tak godina nije resio da "pomogne" - i dok je deda negde bio odsutan on ga skroz rastavio do najsitnijih delova. Stg'o deda u radionicu i ima sta i da vidi, a na to ce moj cale "ja sam ga popravio a ti samo treba da ga sklopis!" :roflmao: Deda uzme metlu i kantu za smece i samo surdukne komplet rasklopljen sat u nju. :lol_2:

Radio je bukvalno do smrti, i taj dan kad je umro ustao je kao i uvek ujutro i u 8 otvorio radionicu, pozlilo mu je, baba zvala hitnu ali dok su stigli vec je bilo kasno...

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Deda je umr'o kad sam imao 14 godina. Meni je ostavio auto - Trabanta mog vrsnjaka, svetloplavog, sa 6V strujom (sto ce mi kasnije praviti nevidjene probleme, noviji su svi 12V) koji je za sve te godine mirisao kao nov, ali tako da ga ne vozim dok ne polozim vozacki. Taj Trabant nije nikada (do tada 😉 ) isao brze od 75 km/h, deda ga je neverovatno pazio i uvek je vozio 5 ispod. Ja sam naravno odmah krenuo da treniram voznju po kvartu a cackao sam i po motoru, da vidim sta i kako radi, pa malo i da "nabuzdim" da bolje ide.
Jednom za 1. maj, imao sam 16-17 moji su otisli kod maminih u Novi Sad a mene ostavili da sa drustvom proslavim. Drugar je imao vikendicu kraj Tise i tu smo rostiljali, cugali pivo, glupirali se kako to vec tinejdzeri rade. No, kad je nestalo piva krenemo ja i jos dvojica s praznog gajbom da napunimo, guramo na biciklu. E sad, kad smo kupili pivo, ja se dosetim a zasto bismo gurali bicikl kad mogu ja Trabantom da ponesem. Krenemo mi kolima ali treba proci nasipom a svako malo spustena rampa (rampe su obicno dignute no u ovakvim situacijama kad puno sveta ide na vikendice omladina se cesto zajebava pa pospusta rampe). E sad, ko ce stati, izaci, dici rampu, uci nazad u kola i proci dalje - i tako tri puta? Ja ne! 😄 I krenem ja da obilazim rampu - znaci postrance nasipa, jel'da, i samo osetim auto postrance kliza dole! Ja navrnem volan uzbrdo, a ono umesto da skrene podne da se naginje na dva tocka, sad cemo se prevrnuti. Ja brzo namotam nizbrdo, tresne auto nazad na sva cetiri ali sada nekontrolisano juri dole u sumu! Nekako uspem da promasim drvece ali ostanem zaglavljen izmedju dva drveta da ne mogu vrata da se otvore da izadjemo napolje a tockovi slajfuju, ni napred ni nazad ne moze. Na srecu tu naisla neka dva lika na motoru, stali da podignu rampu, primetili auto u sumi i sisli da pogledaju o cemu se radi. Pomognu nam da se izvucemo, mi konacno doneli pivo, ubise nas drugari od zajebancije "brze peske ides nego Trabantom", "drvosece" i slicno. 😄 (dobro aj' to, nego sto se proculo po selu, pa je i moj cale saznao i uzeo mi kljuceve od Trabanta 😐)
Kad sam konacno dobio vozacku, krenem ja regularno da vozim, malo do Novog Sada, malo do Subotice, malo vikendom u izlazak. U medjuvremenu krenuo anlaser da crkava, jbg svako malo mora na gurku, a nigde da se kupi novi 6V. I onda gdegod krenes moras nekog da vozis sa sobom da ima jedan da gura dok drugi pali. 😄 Jednom tako krenemo ja i brat do Subotice, i ja da vidim koliko ce Trabant da izvuce (malo sam busio kanale 😉), i dam mu gas do daske, 95, 100, 110, trese se sve, tandrce, i taman da dotakne 120 kad se cuje BUM nesto lupi po haubi i motor odjednom izgubi snagu i pocne cudno da zuji - ja odmah stanem i imam sta videti - jedna svecica izletela napolje! 😮 OK, nije frka imam rezervu ali jbg ojeo se navoj na glavi nece da uhvati. Ja skinem sa svecice plotnu i taman bude dosta da uspem da je zategnem i fino bez divljanja polako dovezemo se do kuce... 
E onda sam otisao u vojsku, a Trabanta je uzeo da arci moj cale (jer sto bi vozio svoj auto kad ne mora) i on mu je i dosao glave. Dok sam se skinuo iz vojske vise nije bio u voznom stanju, caletu bila uzana garaza jednom prilikom (hoce to kad si pod gasom) pa oderao celu vozacevu stranu, odvalio retrovizor i bravu na vratima, otkinuo prednji branik, struja je jos vise podivljala pa su zmigavci poceli neuredno da rade i na kraju je jos i stublina motora pukla pa je komplet crk'o. Takvog sam ga zatekao kad sam stigao kuci, a to je bilo '93, hiperinflacija, besparica, imao sam vecih briga nego da vijam delove i popravljam sada vec tesko izraubovanu krntiju. I tako je moj prvi auto zavrsio karijeru...

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...