Jump to content

McLaren MCL35M 2021


Radoye

Recommended Posts

Dzo Savard pominje glasine o ulasku Audija u F1 putem kupovine Meklarenovog F1 tima (celog ili delimicno). Meklaren bi tako postao fabricka ekipa Audija, ili 100% u vlasnistvu ili u formi ekskluzivnog partnerstva / ono sto je krajem proslog i pocetkom ovog veka bilo sa Mercedesom.
Missim jbg, danas je Diess najavio otpuštanje 30k radnika a kupuje se F1 tim, ne znam...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2021 at 4:16 PM, DASUBO said:

Ne daj Bože!

Čitav život ili aktivno navijam za Meklaren ili su mi bliski srcu i sad da ih kupi "evil empire"...

A u q...

 

On 10/14/2021 at 5:57 PM, alberto.ascari said:

Missim jbg, danas je Diess najavio otpuštanje 30k radnika a kupuje se F1 tim, ne znam...

 

Evo jos, ali sad pominju Porse...

 

Quote

Two Volkswagen carmakers are looking to enter Formula 1 from 2026, according to the major German newspaper Bild.

 

However, while it was already known that Audi or Porsche might be looking to tie up with Red Bull's post-Honda future, other F1 teams might also benefit.

 

"It's great that big brands are interested in getting into Formula 1," Toto Wolff is quoted as saying when asked if Mercedes would welcome more German manufacturers to the grid.

 

Bild claims a works VW team is unlikely, with the more probable solution being Audi power for Red Bull but possibly also the currently Mercedes-powered Williams.

 

Porsche, meanwhile, could link up with its historical engine partner McLaren, which is led by German team boss Andreas Seidl, who previously led Porsche to success at Le Mans.

 

Formula 1 is changing the engine regulations for 2026 to make the power units cheaper, more environmentally friendly, louder and more competitive.

 

Bild je tabloid, tako da uzimati sa par lopata soli sve sto oni napisu. Ali dim, vatra...

Link to comment
Share on other sites

Pa fora je u tome sto nije samo Bild nego i drugi izvori pricaju o ovome (VAG ulazi sa dva brenda u F1, s jednim kupuje Meklaren, s drugim ulazi u ekskluzivno partnerstvo / fabricku podrsku s Vilijamsom). Samo sto u ranijim verzijama price Audi kupuje Meklaren a kod Bilda Porse.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je sve to nerealno. Prvo sto se vec 100 godina VAG pominje u prici o ulasku u F1 i nikada se nista nije desilo. Mozda se nekada i desi, ali sumnjam da ova zuta stampa ima neku konkretnu info. Vise je lupanje koje traje 20 godina pa se mozda nekada i ostvari. 
 

prevelika je kruza u svetu na svim nivoima da bi se bas sada VAG odlucio da udje u tu poprilicno skupu pricu, al ajde videcemo sta ce biti

Link to comment
Share on other sites

Pa nije sada nego 2026, kad bude sledeca promena pravila oko motora. Navodno VAG ucestvuje u svim pregovorima oko novih pravila vec par godina i ovaj novi set za 2026. je zapravo skrojen po njihovim zahtevima jer inace dosadasnji F1 proizvodjaci, pre svih Mercedes, su protiv bilo kakvih promena po tom pitanju.

 

Inace nisam bas odusevljen idejom da nas kupi bilo Audi bilo Porse, da ne ispadne da navijam za ovakva resenja. Samo prenosim informacije koje dolaze iz vise izvora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...