Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

9 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Reprenzentativna cetvorka Bircevic u Partizanu, tu su bas pokriveni sad, vrlo vrlo jak tim.

 

8 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Partizan juri i Gaudloka, kakva imena za ekipu koja igra Evrokup, Cibona trazi zamenu za Milera na koledzu.

 

Dosadan si

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

 

Šta tačno ima da se uklapa ili ne uklapa u zvaničnu statistiku kada je gledanost u pitanju? Evo podataka od prošle sezone, a slična je situacija i u prethodne 3-4:

 

Att.jpg

Mozda je bolje ovde da nastavimo jer se tice ABA lige.

Nisam siguran koliko je tacna ova statistika(slazem se da je zvanicna i da nemamo bolju) a i obrazlozicu zbog cega:

Posete na utakmicama KKP: 7000, 6500, 6500, 3300, 6500, 1200, 6000, 5000....

Posete na utakmicama KKCZ: 3048, 5978, 2345, 5435, 3274, 3987, 3254, 4673...

Nadam se da uvidjas zasto smatram da je zvanicna statistika losa jer klubovi sami dostavljaju podatke o posetama.

Meni je neverovatno da vi uvek prodate karti za iskljucivo okrugle cifre 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne prodaju se. Za Partizanove utakmice se karte samo dele ili se ljudi pod pretnjom oružjem teraju iz udobnosti svoga doma u Pionir da gledaju to mučenje. Vidim Voodoo poterao tu priču na KKP topiku po ko zna koji put, pa se nastavlja i ovde da bi se eto valjda relativizovala ta priča o tome kako je KKP najgledaniji sezonama unazad i pored toga što ne učestvuje u EL. To (gledanost) je valjda jasno svakome ko gleda utakmice makar samo i preko TV-a. Možeš lako da uočiš razliku u posetama na tribinama. Nije kao da su u pitanju samo desetine ili stotine ljudi. Iz one gore tabele - oduzmite Zvezdi poslednje 4 utakmice (1 protiv KKP i 3 protiv Budućnosti u plejofu) gde je bila krcata hala što će reći 20-25.000 ljudi (ako ne i više) i dođete do brojke od oko 50ak hiljada ukupno (verovatno i manje) na 12 utakmica što je daleko ispod KKP čak i da se ne izbacuju brojke tačno u osobu.

Nema potrebe da se izmišlja o nekakvim hordama ljudi koje ulaze besplatno. Da, određene grupe navijača sigurno imaju free ulaz kad požele ali oni često i ne dolaze tekme ili kada dođu predstavljaju manjinski deo publike. I verovatno, pored toga, ima ljudi, kao i svuda, bliskih klubu koji mogu da uđu za dž kad požele ali gro (običnih) gledalaca ili je kupio godišnju ili kupi kartu pred tekmu svaki put regularno. Polazim od sebe i svog društva i onih ostalih za koje znam da idu povremeno na KKP. Svi uvek kupujemo karte i ne pamtim kada je neko od nas ušao besplatno na utakmicu, a da zvanično nije otvoren ulaz za sve tako da bih molio da se prestane sa tim glupostima.

Link to comment
Share on other sites

Mozda je bolje ovde da nastavimo jer se tice ABA lige.
Nisam siguran koliko je tacna ova statistika(slazem se da je zvanicna i da nemamo bolju) a i obrazlozicu zbog cega:
Posete na utakmicama KKP: 7000, 6500, 6500, 3300, 6500, 1200, 6000, 5000....
Posete na utakmicama KKCZ: 3048, 5978, 2345, 5435, 3274, 3987, 3254, 4673...
Nadam se da uvidjas zasto smatram da je zvanicna statistika losa jer klubovi sami dostavljaju podatke o posetama.
Meni je neverovatno da vi uvek prodate karti za iskljucivo okrugle cifre [emoji1]
 
Kapiram šta govoriš, zaista se nikad nisam detaljnije bavio time, sem čitanja zvaničnih podataka.

Pretpostavljam da kod nas zbog raznoraznih frakcija koje ulaze "na gomilu" nema preciznijih podataka o broju prodatih karata. Sa druge strane, i da su u svakoj utakmici dodali po 500-600 ljudi, opet bi u prosjeku to bilo oko 5000 po utakmici, a ne vjerujem da se baš toliko paušalno radi i da se takve greške prave u kontinuitetu.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Swift Pancakez said:

relax, zajebavam se

jasno je da kkp ima najkosarkaskiju i najverniju publiku

samo jeste smesno ono za posete. tacno zamisljam nekog tamo vinjak-majstora na blagajni kako salje izvestaj o poseti

"bilo je 5239...ma da zaokruzimo na 5300...u stvari 5500 pa nek ide zivot"

 

Ne, ne... Gde nađe tih 39, piši 5200...

Tako da smo još i u minusu  😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaokruzi na jednu nogu :lol_2: Ispred arene dok sam cekao prijatelja da stigne sa kartama sretnem komsiju, igrao za Dunav iz Banovaca u to vreme, pita da li hocu da mi da kartu jer on nema nameru da se lomi na ulazu i u hali po takvoj guzvi. Posle mi rekao da mu je zglob bio rovit i da ne bi mogao da izdrzi da stoji toliko. Dao je kartu nekoj devojci koja je prolazila, okrenuo se i otisao kuci :lol_2: Pomislih kakav ludak pa ja bih na trepavicama stajao...

Link to comment
Share on other sites

"Priče što je Cedevita dala hrvatskoj košarci meni su i danas nejasne jer smo i dalje u Hrvatskoj s Cedevitom Junior i najvećim brojem djece i to je već jedan veliki doprinos. Na žalost HKS nije prepoznao našu želju da nastavimo s igranjem u Premijer ligi. Imamo pravno tumačenje da je Cedevita Junior sljednik Cedevite i da bi trebala nastaviti igrati sva natjecanja u Hrvatskoj koja je igrala i Cedevita, a samim tim i Premijer ligu. Međutim HKS ima drugačije tumačenje koje mi prihvaćamo. Mi smo u ovom trenutku registrirani kao klub koji bi trebao početi od najniže lige, međutim želja nam je igrati u puno višem rangu i u pregovorima smo s klubom iz prve lige s kojima bi se opet spojili i igrali Prvu hrvatsku ligu s našim najperspektivnijim juniorima koji su uglavnom hrvatski reprezentativci."

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad nesto gledam i vidim da je Luka Bozic zavrsio sa Zadrom i da trenutno nema klub.Kako je to moguce, da verovatno najkorisniji igrac lige prosle sezone nema klub krajem avgusta?! Cedevita i Cibona, sta rade?Ako ne i neki solidan evropski klub?

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...