Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

13 hours ago, goldberg said:

 

Radi se o sponzorskom ugovoru sa Mtelom, a čiji je vlasnik Telekom. Za Igokeu se zna da nema ambicije niti uslove da igra EL, oni se već uveliko spremaju za novu sezonu FIBA LŠ. Ovo je moje mišljenje, neko bi rekao i teorija zavere, ali ja sam ubeđen da ne postoji ni promil šanse da Igokea izbaci Zvezdu. 

 

Takođe je i činjenica da Igokea ima snažnu poziciju unutar ABA Lige. Počnimo od pozicije predsednika ABA Lige na kojoj je bio Dodik jr. pa preko babla koji je trebao biti organizovan u Laktašima.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Počnimo od pozicije predsednika ABA Lige na kojoj je bio Dodik jr. pa preko babla koji je trebao biti organizovan u Laktašima.

Kad je Dodik jr bio predsednik?

I kakve veze ima ko je bio predsednik kad se ide po abecednom redu, pa ce svi doci na taj red?

 

Inace, trenutno je predsednik ABA predsednik FMPa.

Sta to znaci za ovogodisnji plejof?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, quentin said:

Vidim da se uveliko govori da će Igokea i sljedeće sezone igrati FIBA LŠ, a ne Evrokup. Je li to negdje zvanično saopštila Igokea ili su saznanja neke druge vrste?

Drugar je funkcioner u Borcu BL (inače odlično ih vodi Gagi Nikolić) koji je trenutno filijala Igokee i upućen je u dešavanja. Kaže da je trenutno stav rukovodstva da se igra FIBA LŠ, uglavnom nemaju ni nameru ni uslove da igraju EL. Očekuje se produžetak velikog sponzorskog ugovor sa Mtelom (vlasništvo Telekoma Srbija). Kada se sabere dva i dva, zaključak je jednostavan.

 

@CooperMoram priznati da nisam znao da postoji rotacioni sistem, ipak to ne menja činjenicu da Igokea odlično stoji kada je u pitanju Aba liga, babl i "sastanak pomirenja" definitivno to pokazuju. Jebi ga, neutralni teren.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče evrolige, kad ima volje sve se može. Evo primer Monaka koji će od naredne sezone igrati evroligu. Možda neće u svojoj hali jer ne ispunjava uslove, a možda i hoće, ali igraće svakako. To je potvrđeno. Ili Budućnost iz sezone kad je igrala evroligu. Nisu ispunjavali uslove pa su adaptirali halu. Novac se uvek nekako namakne. Uostalom, ako Igokea ne izbori evroligu, što je, složićemo se svi, realniji scenario jer bi trebalo da pobedi sutra Zvezdu i još 3 puta Budućnost, ne znam što ne bi igrali evrokup koji je kvalitetnije takmičenje od lige šampiona?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Liska Manjina said:

činjenicu da Igokea odlično stoji kada je u pitanju Aba liga, babl i "sastanak pomirenja" definitivno to pokazuju. Jebi ga, neutralni teren.

 Plus su dobro geografski smješteni. Praktično uz autoput, nisu daleko ni Bg ni Zg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Knipex said:

Što se tiče evrolige, kad ima volje sve se može. Evo primer Monaka koji će od naredne sezone igrati evroligu. Možda neće u svojoj hali jer ne ispunjava uslove, a možda i hoće, ali igraće svakako. To je potvrđeno. Ili Budućnost iz sezone kad je igrala evroligu. Nisu ispunjavali uslove pa su adaptirali halu. Novac se uvek nekako namakne. Uostalom, ako Igokea ne izbori evroligu, što je, složićemo se svi, realniji scenario jer bi trebalo da pobedi sutra Zvezdu i još 3 puta Budućnost, ne znam što ne bi igrali evrokup koji je kvalitetnije takmičenje od lige šampiona?

Ne mogu se porediti Monako i Igokea. Zna se šta će biti sa Igokeao ako Dodik ode sa vlasti. Bukvalno Primorska scenario, ne treba to EL. Koliko znam u Bosni samo dvorana "Mirza Delibašić" ispunjava uslove, ali sumnjam da bi Igokea išla u Sarajevo da tamo bude domaćin.

Link to comment
Share on other sites

Bajić mi je lično rekao da im je cilj da kroz bolji plasman u ABA izboksuju licencu za FIBA LŠ za bar 3 godine.

 

Razlika u kvalitetu između FIBA LŠ i EC po njemu, mimo 2-3 najjača kluba, skoro i da ne postoji, a FIBA LŠ je mnogo bolje organizovano i jeftinije takmičenje.

 

Tako da tačno je da Igokea nišani FIBA LŠ, a dobar plasman u ABA iskoristiće samo za bolje pozicioniranje kod FIBE.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Knipex said:

Što se tiče evrolige, kad ima volje sve se može. Evo primer Monaka koji će od naredne sezone igrati evroligu. Možda neće u svojoj hali jer ne ispunjava uslove, a možda i hoće, ali igraće svakako. To je potvrđeno. Ili Budućnost iz sezone kad je igrala evroligu. Nisu ispunjavali uslove pa su adaptirali halu. Novac se uvek nekako namakne. Uostalom, ako Igokea ne izbori evroligu, što je, složićemo se svi, realniji scenario jer bi trebalo da pobedi sutra Zvezdu i još 3 puta Budućnost, ne znam što ne bi igrali evrokup koji je kvalitetnije takmičenje od lige šampiona?

Liga Šampiona za klub kao što je Igokea je daleko isplatljivije od EC.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Igokea je RS Zvezda, Buducnost i KKP. Ulaze Dodik u svoje i selo i dok je na slobodi i vlasti bice tako.

 

EC ih ne bi uzeo sve da su sampioni.

Pa EC i EL bez problema već godinama primaju baš ta tri kluba sa koima si na neki način poredio Igokeu.

Đordi nije osjetljiv na porijeklo para.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Baron23 said:

Bajić mi je lično rekao da im je cilj da kroz bolji plasman u ABA izboksuju licencu za FIBA LŠ za bar 3 godine.

 

Razlika u kvalitetu između FIBA LŠ i EC po njemu, mimo 2-3 najjača kluba, skoro i da ne postoji, a FIBA LŠ je mnogo bolje organizovano i jeftinije takmičenje.

 

Tako da tačno je da Igokea nišani FIBA LŠ, a dobar plasman u ABA iskoristiće samo za bolje pozicioniranje kod FIBE.

 

Fiba LS nije samo jeftinije takmičenje,nego postoji i mogucnost zarade za razliku od EC.

U principu pokriveni su im svi troskovi i ispadne kao besplatno takmičenje,a opet igraju jake utakmice kao u EC.

 

Fiba LS je sjajno takmicenje za te osrednje klubove tipa Burgos,Strazbur, Ludwisburg, Turk Telekom, Zadar recimo....

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, ne vidim što je neki Metropoliten jači od npr Burgosa ili Turk Telekoma, te ekipe osrednjeg kvaliteta su skoro iste i u FIBA LŠ i u EC. Pri tom nacionalnoj TV je mnogo lakše doći do TV prava za FIBA LŠ nego za EC, a svakako da vlasnici Igokee imaju interes da svoje čedo prikazuju na TV. 

 

Jasna je sasvim računica Igokee u ovom slučaju.

 

Pri tom, ja lično očekujem da do kraja ove decenije FIBA LŠ preuzme primat, ozbiljan upravljački bord imaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, steva cenejac said:

Direktor Olimpije kaže, da imaju godišnji budžet od 5 mio EUR, od toga 60% za članski tim. Da su po tome Zvezda, Budučnost, Partizan i Mornar ispred njih, a Igokea tu negde.

 

Tesko da je Igokea blizu njih jer Jaka kosta kao pola ekipe Igokee. Rekao bih da u  Igokei samo Klemons ima vise od 250k dolara po sezoni dok u Olimpiji to imaju Jaka, Perry i Jones,a mozda je i Rion Brown blizu.

 

Edit, Igokea je plafon 3M eura @Baron23 bi mozda mogao da zna nesto vise.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Quote

Na kraju, zahvalio bih se domaćinu večeras na gostoprimstvu koje smo doživjeli, mislim da Igokea kao klub, a ni moji igrači, ni ja kao trener, nikada nismo doživjeli ovakve uvrede kao večeras u dvorani. 

 

 

Ovo reče Bajić poslije utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...