Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

17 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ne videh da si tako revnosan kad se prica kako ce Partizan da se bori oko osmog mesta. Nije stvar u budzetu, znamo svi da Zvezda uvek ima najveci..ali se stalno to potencira evroligas bla bla, ne secam se da kad je Partizan igrao deceniju evroligu bila prica da imaju najvise love, tad je to bila magija, carobnjastvo..

 

ne prica se, jedan forumas je napisao jednom. od tada samo ti pises o tome svakodnevno.

naporan si strasno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Pre svega ti si moderator i trebalo bi da paziš šta pišeš, ako si se već prihvatio te uloge. Kao drugo ti to meni? Ukoliko sam i ja obuhvaćen ovom generalizacijom onda ćeš dobiti adekvatan odgovor.

 

Nisam moderator. Ono ispod nicknamea stoji jos od test faze foruma u kojoj sam ucestvovao. Mada i dok sam bio moderator na starom forumu to me nije sprecavalo da stvari nazovem pravim imenom. 

Namenjeno je svakom po pokusava da istroluje normalnu diskusiju pricom kako Zvezda nema najveci budzet u ABA ove sezone. Pa ako se pronalazis tu, onda je namenjeno i tebi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

 

Kako si to zaključio iz mog posta da sam ja zauzeo stav da Zvezda nema najveću budžet, majke ti? Samo ako se već priča o tome trebalo bi da postoje egzaktne brojke! Koliko je to "ubedljivo najveće" i kako on uopšte zna koliki su budžeti klubova kad roosteri još nisu kompletirani?

 

To moje je bilo pitanje,da li ti mislis da Zvezda nema najveci budzet.

Ne znam tacne brojke o budzetu Zvezde ali je jasno da je najveci budzet po imenima koje je dovela,po tome sto su ljudi ovde,koji su malo vise upuceni u desavanja oko kluba,pisali da je Covic bio spreman da da 1m za Jovica na dve godine po cemu je jasno da se ima para,zbog toga sto nas Bartomeu ne bi pustio da igramo el uopste da nemamo neki min budzet (kontam negde oko 4-5m) itd...

E sad sto neki kojima je cilj merenje patke pa dodju ovde i pisu o komsijama i njihovom budzetu,kako zbog njih ne mozemo da nadjemo pleja itd...

Ja rekoh pa da ponovim,jasno je da Zvezda ima najveci budzet i to ne vidi samo onaj koji nece.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, threepwood said:

Nisam moderator. Ono ispod nicknamea stoji jos od test faze foruma u kojoj sam ucestvovao. Mada i dok sam bio moderator na starom forumu to me nije sprecavalo da stvari nazovem pravim imenom. 

Namenjeno je svakom po pokusava da istroluje normalnu diskusiju pricom kako Zvezda nema najveci budzet u ABA ove sezone. Pa ako se pronalazis tu, onda je namenjeno i tebi.

Iskreno, mislim da ti uopšte nisi pročitao sam začetak rasprave, već si se naprasno pojavio i bacio zaključak. Ih, da je to jedino trolovanje na ovom delu foruma, pa gde bi nam bio kraj.

 

@Golijat

Po mom mišljenju Zvezda ima najveći budžet, ali to uošte nije bila tema rasprave. Ja to niti jednog trenutka nisam osporavao, već sam te fino pitao o kojoj se cifri radi, i za koliko je taj budžet veći od Partizanovog pa si ga ti okarakterisao kao "daleko najveći". U kompletnoj našoj diskusiji ja niti jednom nisam izveo zaključak niti sam nešto "tvrdio", već sam samo postavio par logičnih pitanja, na koja ti ni dalje nisi ponudio odgovor, već se u nedostatku argumentacije pribegao zameni teza.

 

Uz ogradu da nemam nameru da patkometriše, samo mi je zasmetala paušalna tvrdnja forumaša zasnovana na "njegovom mišljenju".

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Iskreno, mislim da ti uopšte nisi pročitao sam začetak rasprave, već si se naprasno pojavio i bacio zaključak. Ih, da je to jedino trolovanje na ovom delu foruma, pa gde bi nam bio kraj.

 

@Golijat

Po mom mišljenju Zvezda ima najveći budžet, ali to uošte nije bila tema rasprave. Ja to niti jednog trenutka nisam osporavao, već sam te fino pitao o kojoj se cifri radi, i za koliko je taj budžet veći od Partizanovog pa si ga ti okarakterisao kao "daleko najveći". U kompletnoj našoj diskusiji ja niti jednom nisam izveo zaključak niti sam nešto "tvrdio", već sam samo postavio par logičnih pitanja, na koja ti ni dalje nisi ponudio odgovor, već se u nedostatku argumentacije pribegao zameni teza.

 

Uz ogradu da nemam nameru da patkometriše, samo mi je zasmetala paušalna tvrdnja forumaša zasnovana na "njegovom mišljenju".

 

Pa izgleda da si ti zamenio teze jer nisam ja ni u jednom postu napisao da Zvezda ima "daleko najveci" budzet vec sam samo napisao da ima najveci budzet s obzirom na roster i ostale stvari...

A ovo sto ti mislis da sam ja napisao je napisao u stvari drugi forumas (Pavaroti mislim),tkd ono...

A na moj post o budzetu si dobio odgovor i to vise puta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Golijat said:

 

Pa izgleda da si ti zamenio teze jer nisam ja ni u jednom postu napisao da Zvezda ima "daleko najveci" budzet vec sam samo napisao da ima najveci budzet s obzirom na roster i ostale stvari...

A ovo sto ti mislis da sam ja napisao je napisao u stvari drugi forumas (Pavaroti mislim),tkd ono...

A na moj post o budzetu si dobio odgovor i to vise puta.

 

On 7/27/2019 at 6:02 PM, Pavaroti said:

Zvezda ima ubedljivo najveci budzet, zatim verovatno Partizan malo ispred Olimpije. Buducnosti i Mornar su debelo ispod ostalih. To je tako,Olimpija ce se fino pojacati do kraja.

Ha jebo ga ti 😄

 

Tvrdnja za tvrdnjom 😄

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uini said:

 

zvezda ima za makar klasu veći budžet od partizana i olicede, to je jasno po igračima koje dovodi. kao i budućnost prošle godine ili zvezda one tamo ili partizan pre 100 godina 

 

20 hours ago, Golijat said:

 

Pa naravno,u to ne veruje samo onaj koji nece da veruje...

Op, op 😄 pogrešan kvout.

 

Evo ga sad 😄

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

 

Op, op 😄 pogrešan kvout.

 

Evo ga sad 😄

 

Ovaj post koji je uini napisao sam lajkovao jer sam se slozio da Zvezda ima veci budzet od pomenutih a sad koliko tacno u brojkama veci nisam ulazio u to i nisam komentarisao u narednim postovima...

 

I daj da ne trolujemo temu vise 😛 🙂

Edited by Golijat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Biutrajt u OCD-u. Bogami, kako su poceli finisaraju zestoko.

 

Znaci, do sada:

Boutrajt, Mekintajer, 

Blazic, Mulalic, Kruslin

Simonovic,

Zagorac, Krampelj,

Stipanovic, Hopkins

 

+ Edo Murić. Tačno bi im još Vidmar legao, da pojačaju na 5, tu su slabi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Liska Manjina Ne volim da ulazim u dugacke rasprave ali ajde da pokusam da ti objasnim moj stav.

 

Zvezda trenutno ima 7 stranaca, a imace sigurno i bar 8 na pocetku sezonu. Novi igraci su Brown, Kuzmic, Dzenkins i Gist. Igrom slucaja se izlanuo grcki novinar koji poznaje verovatno Gista da je ugovor 1m dolara i sta se onda desava? Brze bolje radi konvertator valuta i deli se ugovor na godinu dana da bi dobili tkz 430k evra. Tu je takodje Brown koji ima tek 31 godinu i izlazi iz ugovora od 1.5m, jeste sedeo ali sigurno nije ni potpisao na RSB ugovor od 300-350k evra sto sepricalo. Zar neko misli da Brauna bilo sta zanima sem love, i ako je sedeo celu godinu na tribinama da bi dobio ceo ugovor. Verujem koliko su rekli pa bar duplo, jos je upisan u Junu odmah, i to kazem bar duplo 🙂 Onda idemo na Kuzmica i Djenku koji dolaze iz EL timova,da se oni pitaju samo mozda bi bilo jeftino ali posto se ne pitaju sve, ima tu i menadzera, provizija, agencija itd.. Znaci imas 4 iskusna EL igraca. Na to ti dolaze igraci sa rasuticm ugovorima kao Ojo, Jovanovic, Davidovac i novi potpisani ugovori koji su sigurno veci za Covica, Lazica, Berona, Perperoglua, Dobrica, Simanica, Fayea i Lazica. Plus sto su pocasceni i treneri i na sve to ti fali prvi plej. Ne bih bas da licitiram sa parama, ali se radi sigurno o najvecem nasem budzetu, ali ce to verovatno oni prikazati kao nesto malo vise od 4m

 

Dosli smo na to da iskusni veterani dolaze u zemlju koja z anjih nije magnet da igraju za sibice, sto znamood samih nas u slucaju Bjelica da nije istina,ovi em su mladji em imaju mnogo bolji CV, em su dosli u Junu.. Mogu da dodju ovde da pisu pamflete ali to je samo logicna cifra koju smo mi utrosili ovog leta, sto se moze reci da je dobro za klub na kratki period, ali na duzi malo teze.. Poprilican broj stranih igraca i sa njima nema emocija prevelikih, nije ni Djenka dosao da igra za kikiriki kao sto bi neki prestavili. po meni oko 5m ce biti stuceno bar.

 

Partizan je za sada kupovao polovnjake, ako su se negde iskesirali to je trener, a i Tomas, koji sigurno ima finu cifru za njega, Mosli je u principu smesan, Pieinaris i Valden imaju solidne cifre ali daleko od neke vece love. Ipak njima ostaje jos bek, centar, bice tu Jaramaz i jos neki igraci..U principu imace solidnih 7 stranaca verovatno ali su svi daleko ispod kvaliteta nasih stranaca, pa mozda cak i domacih igraca, zavisno ko ostane. Ali u principu meni ovo ne deluje da kosta preko 2.5m i sa ta dva nova igraca, ali to ostaje da vidimo kao i nama pleja. ali preko 3m ne moze nikako i to je nerealno, ja bih rekao pre 2.5m ali istina je negde u sredini verovatno.

 

Olimpija je dovela trenutno mozda malo skuplji tim od Partizana. Muric, Blazic, Simonovic,Boutrajt, Mekintajer, Hopkins...Ne mogu tu biti velike ali ne i male cene. Hopkins dolazi iz Bugarske, ali ova prva petorka  je na ceni i sa EL iskustvom . Ostatak ekipe, eventualno Stipanovic jos kosta, ostalo je ispod cene. Sa tim da im treba jos centar Svakako dobre kupovine ali imena su nesto jaca od partizana, ali se Partizan jos nije kompletirao, svakako pametnija kupovina od Partizanove. Ipak je ovaj tim ima onako solidnih temelja i verujem da ce biti oko 2.5m Evra na kraju, a mozda i pretekne ako zafali

 

Mornar je doveo sijaset novih igraca-Vranjes,Lukovic stari, tu su novi Hobson, Begic,  Pulen, Ros, Sehovic, Bjelica, Markota, Nidim to je vec 10 igraca,oni su rekli budzet 1.2m Vec na 10 igraca mi deluje smesno da imje prosek 120k, verujem blize 1.5m, 

 

Buducnost su doveli fine igrace, neke sa iskustvom finim u Evropi kao JuJuan koji ima finu karijeru, Majers,  Bamfort pa i Vud, ali su oni neki da kazem average evropske kosarke.Bez puno ekipa koje su igrale znacajnu ulogu ili uopste igrale u nekim evropskim takmicenjima.Svidja mi se tu Hasan ali iza njega je samo jedna sezona u Bajrutu. Treba im verovatno plej, trebao bi im i Carapic, svakako tim budzeta oko 1.5m-1.7m negde maximum mislim.

 

Trenutno je CZ daleko ispred svih, onda sledi za sad Olimpija ,imaju iskusan EL roster, igraci koji su igrali EL. Solidno i kostaju i imace dugacku klupu,sigurno 15 igraca. Onda KKP sa obrisima tima koji ce da lici na nesto,uzece oni ali sacekao bi sa rezervom ta njihova ''velika '' imena. I zatim ide iskusni Mornar saigracima koji imaju dosta minuta u ABA ligi i poznaju teren. Buducnost ima dobar tim, ali uglavnomvigraci koji tek treba da oseta ABA ligu.

 

Igokea i Primorska su mi posle njih najjaci timovi. Primorska ce biti veoma tvrd i organizovan tim i nikom nece biti lako sa njima, ne samo u Sloveniji. Dodik je uzeo slamaricu koju skuplja g(k)radeci po Srbiji i Trifunovic je dobio dobar tim, hoce F4-nije da ovaj tim ne moze, ali ako krenu losi rezultati krenuce tu rasporadaja igraca. Ostali timovi su tu radi forme. Ova zadnja dva kluba ce imati solidne budzete.

 

Sad kad se setimo moje price sa pocetka  foruma, gde su me neki, doduse sad ih nema ovde, ali vratice se, nazivali ludim da najmanji budzet ne moze da bude 500k i da to bude donja granica. Mi cak tezimo ka tome da bude 1m, ali to je mozda neodrzivo, ali svakako ce se lestvica dici, a treba i ostale naterati. Pre svega Megu,FMP zbog mahinacija,ali i ostale zbog takmicarske kosarke. To bi bio ozbiljan upside za ABA ligu ako bi se to uradilo. Takodje kad imas 12 klubova, napravi ligu da 8 ulaze u PO, da 2 ispadaju i ostaje ti jedan da igra Play out i jedan koji ce ostati ni tamo ni vamo.

 

Da moze da se igra takmicarska kosarka tokom cele godine, da ima vise nOVih timova u ligi i siguran sam da bi bila zanimljivija. Tu se pita kalendar, ali se to treba dogovoriti sa savezima, gde bi jedina logika bila da se u prvenstvima tj kls igra samo PO.

 

 

 

Ovosu po meni timovi koji semogu boriti za PO ABA lige i koi su pokazali ozbiljnost do sada u prelaznom roku.

Edited by Pavaroti
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pavaroti said:

JuJuan koji ima finu karijeru

Ne znam ko je ovaj tip, al me vuce na neke NFL igrace, WR Steelersa ili rookie CB Patriotsa.

 

Ako mislite na Hamiltona, to je davno proslo vrijeme i covjek kao sto se vidi nije dosao iako je bilo glasina.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MrTwister said:

Ne znam ko je ovaj tip, al me vuce na neke NFL igrace, WR Steelersa ili rookie CB Patriotsa.

 

Ako mislite na Hamiltona, to je davno proslo vrijeme i covjek kao sto se vidi nije dosao iako je bilo glasina.

Hamilton nije dosao? Gledam na Eurobasketu, sta oni rade majko mila. Sorry, rekoh da je tu. Steta onda, eh onda ste bas u cabru. On mi se uvek svidjao jos iz doba Krasny Oktobra kako je tu dobro zezanje bilo, pa da tu jeste igrao sa Dzordanom Hamiltonom, pomesao samih skroz. Pa Tony Micel, Kuper, Kulperter..pa kad udje ludi Gerasimenko, strasno bas.

 

Dobar je Hamilton, steta za vas bas. Pa onda to izgleda dosta skracenije, nece biti nikog sem pleja?

 

EDIT: Pomesao sam JuJuan Dzonsona i Hamiltona, da me pitas zasto, ne znam 🙂

 

 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pepe sancez said:

Biutrajt u OCD-u. Bogami, kako su poceli finisaraju zestoko.

 

Znaci, do sada:

Boutrajt, Mekintajer, 

Blazic, Mulalic, Kruslin

Simonovic,

Zagorac, Krampelj,

Stipanovic, Hopkins

 

A Marvin Jones?

 

@MrTwister Mozda je mislio na JaJuana Johnsona? Hamilton je Jordan. :classic_biggrin:

 

@Pavaroti Super obrazlozenje zasto si poredao klubove po budzetima kako si poredao. Ne mora to biti istina, ali je rezonovanje tu na osnovu nekih cinjenica poznatih odranije.

 

Mislim da Mornar daje i vise i da im je ukupni budzet sigurno izmedju 2 i 2,5 miliona evra, Buducnost i Partizan su tu negde, Cedevita Olimpija malo vise od njih. Zvezda, naravno najvise, sto je i logicno jer igra evroligu.

 

Tuga je na sta su spali hrvatski klubovi, Cibona i Zadar. Najverovatnije je da ce Hrvatska naredne sezone imati samo jedan klub i za ligu bi bilo bolje da oni ostanu i naprave neki budzet nego da tu bitisu Mega ili FMP.

 

Zvezda bi mogla da ima problem zgusnutog rasporeda, pogotovo ako promasi sa plejmejkerom.

Link to comment
Share on other sites

cibona i zadar su komicni, kraj jula a jos nisu doveli nijedno ozbiljnije pojacanje ni jedni ni drugi. tamo se vodila diskusija da li treba napustiti aba ligu, a izgleda da ce oni to i da urade - tako sto ce ispasti iz lige.

Link to comment
Share on other sites

Nema Mornar tolike pare na koga bi mogli 2 ipo da potrose od ove ekipe  😄

 

Oni kazu da je nekih 1,2-1,3 da na nekih 1,5 zaokruzimo opet je to najvise sto su ulozili za jednu sezonu. Opet je to moglo bolje za ono sto su uzeli, no jbg to je njihova vizija.

 

Ivanovic, Drobnjak

Bamforth, Popovic

Sehovic, Wood

D Nikolic, Martin, Ilic

Meiers, Zoran N.

 

To je ukratko ovo sto Buducnost ima uz par ovih mladjih (Zugic x2, Starovlah) i jos taj neki PG/SG igrac da dodje i da nam Sassari ne uzme Ivanovica ko sto se pisalo zadnjih dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MrTwister said:

Nema Mornar tolike pare na koga bi mogli 2 ipo da potrose od ove ekipe  😄

 

Nisu budzet samo plate igraca.

 

11 minutes ago, MrTwister said:

Oni kazu da je nekih 1,2-1,3 da na nekih 1,5 zaokruzimo opet je to najvise sto su ulozili za jednu sezonu. Opet je to moglo bolje za ono sto su uzeli, no jbg to je njihova vizija.

 

Ivanovic, Drobnjak

Bamforth, Popovic

Sehovic, Wood

D Nikolic, Martin, Ilic

Meiers, Zoran N.

 

To je ukratko ovo sto Buducnost ima uz par ovih mladjih (Zugic x2, Starovlah) i jos taj neki PG/SG igrac da dodje i da nam Sassari ne uzme Ivanovica ko sto se pisalo zadnjih dana.

 

Osetno slabija ekipa od proslogodisnje, ali ima tu suta i igraca koji ne traze loptu u rukama.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Buducnosti ne djeluje mi realno da nece dovesti bar jos jednu opciju na jedan ili komba, pa cak i na dvojku.

 

Edit. Mornar bi mogao da bude zajeban ako ne bude morao da se trosi na neki evro kup.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

Nisu budzet samo plate igraca.

 

 

Osetno slabija ekipa od proslogodisnje, ali ima tu suta i igraca koji ne traze loptu u rukama.

Vise ce im para otici na putovanja prodju li u grupnu fazu BCL za koju igraju sa najvjerovatnije Groningenom jer im je grupa pakao sto se toga tice, od Kanarskih ostrva pa do Niznjeg Novgoroda, s kraja na kraj kontinenta.

 

Jbg, kad  se igra EL idu adekvatni troskovi za EL ekipu, kad se igra EC to je osjetno manje, dosta je blize onoj sezoni kad su osvojili titulu (Buducnost) no prethodnoj sezoni. Ova 2 beka su isto neke rizicne opcije, Bamforth koji je u decembru/januaru pokidao ACL i sad dolazi ko zna koliko oporavljen i spreman i ovaj Wood koji je u sustini jos jedan Suad Sehovic. Taj PG/SG bi trebao doci da se zaokruzi ekipa u slucaju da Ivanovic ostane, ako on ode, a Sassari ga oce i preko buyouta, morace se onda traziti jos neki PG.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...