Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

On 7/25/2019 at 7:08 PM, Kankkunen said:

 Dobrić ...

 

Igrač iz te generacije koji je ubedljivo najviše napredovao, bio je neki 9. igrač u rotaciji, sem atleticizma i voljnog momenta nije imao apsolutno ništa, sećam se da je kao junior šutirao trojke ispod 30%, bacanja ispod 60%, šutne otvorenu trojku iz kornera - pogodi ivicu table, šutne opet sa iste pozicije - prebaci obruč. On je na pravi način iskoristio boravak u FMP-u, baš je dosta radio na sebi, svake sezone bio sve bolji i igrao značajniju ulogu, a od tog kamenjara postade i veoma dobar šuter.

 

To je inače prava retkost među našim mladim igračima, većina njih su sa 22-23 godine isti kao kada su imali 17-18 (osim što neki ojačaju), koje mane su imali tada - imaju ih i dalje, a vrlinama više ne mogu da prave razliku kao što su na juniorskom nivou. Rekao bih da je baš taj manjak kvalitetnog individualnog rada i glavni razlog zašto većina ne ostvari svoj potencijal, nisu oni bili toliko izvikani/prehajpovani sa 17-18 godina, nego nakon toga nisu dovoljno radili na svojoj igri, ispravljali mane, pa samim tim ni napredovali.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Radanov je zrtva rezultata to je prosto, ne pravite oko svega neku drugu pricu da je bio drugi plej prosle sezone ili prvi nakon povrede Reglanda ne bi uzeli titulu, ne igra ni Pecarski, ni Trifunovic , samo kod Mege je to moguce ali to je tim bez pritiska rezultata.

 

Radanov ni u ludilu ne moze da igra plejmejkera. Nije dovoljno da imas 18-19 godina, visok si 2 metra i solidno baratas loptom za poredjenje sa Doncicem.

 

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sta je sa Lazarevicem, on mi se bas dojmio sto bi rekli braca Hrvati?Da malo navezba sut i da bude Lazic 2.0 ili novi Kalina tako sam ga video, nemam pojma sta je sa njim.

 

On je celu godinu proveo povredjen.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Jel to samo Zvezda bez pleja od top 5 ekipa lige?.

 

Zvezda ima Covica, kao i Jenkinsa i Davidovca, ostaje jos da se dovede prvi plej i to je to.

 

Da li je za Buducnost potpisao Jordan Hamilton? I bez njega ce imati mnogo stranaca, a morace da dovedu i jos jednog igraca pod kosem.

 

Kad se pogledaju pojacanja koje dovode klubovi ABA lige, sve je vise stranaca (pod strancima podrazumevam igrace koji nemaju nista sa regionom):

 

Zvezda(7): Gist, Brown, Ojo, Baron, Jenkins, Perperoglou, Faye - treba da stigne jos jedan

Buducnost(4): Bamforth, Wood, Martin, Meyers - treba da stigne jos jedan

Partizan(5): Walden, Thomas, Peiners, Paige, Mosley - treba da stignu jos 2

Mornar(3): Pullen, Needham, Raley - Ross

Cedevita O. (4): Miller - McIntyre, Hopkins, Jones, Sanon

Igokea(3): Karinauskas, Evans, Clifford

 

Deluje da su Zvezda, Buducnost i Partizan sigurni i da ce Cedevita Olimpija i Mornar biti kandidati za to 4. mesto. U svakom slucaju, dobro je sto ce biti neizvesno pitanje prvaka, finalista, ucesnika PO, 11. i 12. ekipe. Mislim da ce liga biti puno jaca nego prosle sezone.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da , Partizan,Buducnost, Zvezda su u top tri i to ovim redom. Zvezda jos nema pleja i ima gomilu veterana koji treba da iznesu sezonu, to tek treba da vidimo kako ce izgledati, mac sa dve ostrice. Mornar je meni blizi plej of u od Olimpije, ali ne otpisujte ni Igose i oni sa dobrim trenerom i za sad pristojnim rosterom mogu biti opasni. Uglavnom ceka nas dobra liga i  rekao bih neizvesna.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Da , Partizan,Buducnost, Zvezda su u top tri i to ovim redom. Zvezda jos nema pleja i ima gomilu veterana koji treba da iznesu sezonu, to tek treba da vidimo kako ce izgledati, mac sa dve ostrice. Mornar je meni blizi plej of u od Olimpije, ali ne otpisujte ni Igose i oni sa dobrim trenerom i za sad pristojnim rosterom mogu biti opasni. Uglavnom ceka nas dobra liga i  rekao bih neizvesna.

Prijatelju nemoj vise kad te molim.

 

KkCz u svom sastavu ima Gista,Browna,Stratosa,Djenku i Lazica koji imaju vise utakmica u El nego sto svi ostali igraci u ostalim timovima imaju minuta u El. 

 

Prosle sezone si nonstop pisao kako ce biti uspeh ako KKCz uopste i udje u PO Aba lige. Nemoj i ove sezone.

 

Cuj nemamo playa u Julu. A koje si godine imao stsrtnog playa u Julu?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Da , Partizan,Buducnost, Zvezda su u top tri i to ovim redom. Zvezda jos nema pleja i ima gomilu veterana koji treba da iznesu sezonu, to tek treba da vidimo kako ce izgledati, mac sa dve ostrice. Mornar je meni blizi plej of u od Olimpije, ali ne otpisujte ni Igose i oni sa dobrim trenerom i za sad pristojnim rosterom mogu biti opasni. Uglavnom ceka nas dobra liga i  rekao bih neizvesna.

sine imacete opet 20:2 eventualno 19:3 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Prijatelju nemoj vise kad te molim.

 

KkCz u svom sastavu ima Gista,Browna,Stratosa,Djenku i Lazica koji imaju vise utakmica u El nego sto svi ostali igraci u ostalim timovima imaju minuta u El. 

 

Prosle sezone si nonstop pisao kako ce biti uspeh ako KKCz uopste i udje u PO Aba lige. Nemoj i ove sezone.

 

Cuj nemamo playa u Julu. A koje si godine imao stsrtnog playa u Julu?

 

 

Imala je sezonu pre toga finalistu Nba lige , trostrukog prvaka Evrope, pa je jednom dobila Buducnost u sezoni i osvojila na kraju samo Kls. Te uspavanke Zvezdinih rivala da je Zvezda zahvaljuci veteranima nepobediva i da sigurno osvaja ligu pre nego je pocela moze da prodje samo kod laika. Partizan je doveo pet stranaca, pleja kog smo mi hteli , imaju trenera koji ima vise meceva u Evroligi od svih Aba trenera, Tomic kao prvi trener je vodio vrlo malo Oli. Buducnost pravi takodje dobar tim, Olimpija , Mornar, niko nece lako osvajati bodove, Zvezda je vec ostala bez jednog centra, ko ti garantuje da ce Dzenkins igrati isto kao ranije? U Himkiju je imao prosek pet poena prosle sezone, Stratos veliki igrac hoce li imati motiv u 35 godini , videli smo Peru koji je jos zvezdas. Ajde vise ne pravite od Zvezde Golden stejt, i jos nesto posto mi stariji pamtimo znas li Zvezdin tim.za Evrokup u vreme kad je Partizan igrao Evroligu jesmo imali ovakve strance i trenera?.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ranzo said:

sine imacete opet 20:2 eventualno 19:3 

Sine,stavi pare, Tegeltija i slicni su pricali u sezoni Pere Antica kad se dobio Real da se sigurno uzima Aba pa smo videli. Ja najmanje verujem stranim veteranima pa sam zato oprezan, plej iz Izraela da je dosao ok bio bih malo opusteniji ovako on je u rivalskom timu i sad mnogo zavisi ko ce u Zvezdu doci na kecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda je prvi favorit i bez pleja, ali ne znam sto bismo i u hipotetickom razgovoru pricali o tome kad je jasno da ce doci tu jedan igrac. Mada ostavljam mali prostor da Covic pomeri granice svog ludila.

 

Partizan ce biti jaci od Buducnosti i bicu iznenadjen ako KKCZ i KKP ne zavrse na prva dva mesta u reg. delu i ne budu igrali finale.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Sine,stavi pare, Tegeltija i slicni su pricali u sezoni Pere Antica kad se dobio Real da se sigurno uzima Aba pa smo videli. Ja najmanje verujem stranim veteranima pa sam zato oprezan, plej iz Izraela da je dosao ok bio bih malo opusteniji ovako on je u rivalskom timu i sad mnogo zavisi ko ce u Zvezdu doci na kecu.

Stvarno je necitljivo koliko mracis, ima ovde jedan cirkuzant koji pise gluposti u vezi sa Partizanom, neka mesavina jinxa i iskrene zaglupljenosti, onaj sa pudlicom mislim, on je definitivno najnecitljiviji, al ti se bas trudis poslednjih dana da ga pratis. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bosMan_jr said:

Stvarno je necitljivo koliko mracis, ima ovde jedan cirkuzant koji pise gluposti u vezi sa Partizanom, neka mesavina jinxa i iskrene zaglupljenosti, onaj sa pudlicom mislim, on je definitivno najnecitljiviji, al ti se bas trudis poslednjih dana da ga pratis. 

Ali vidis za njega moderatori kazu da je kul, pa i ja hocu tako. Drago mi je sto si to primetio i javno rekao, upravo sam o tome i ja pisao, na sta ce liciti da svi kao on pocnemo da pisemo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...