Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Hugo Punch said:

Jebote jel moguće da ljudi komentarišu po portalima da je od vakcinacije...jel moguće da su toliko tupi i bezosećajni?


Prvo retardirani i glupi a onda zlobni.


Danilu sve najbolje i brz oporavak, mlad je, sportista, jak… Ima preduslove da sve bude dobro

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzakala said:

Operisan Danilo Nikolic u Turskoj, otklonjen tumor na mozgu.

 

Decko drzi se,i brz oporavak!

 

Bas me je obradovao ovaj post, nadam se da ce oporavak proci kako treba.

 

Sve najbolje Daco, zdravlje je najvaznije, a bice i vremena za kljucne trojke za trofeje!

 

Nisam se javljao ovde nekoliko dana, citam i bas mi zao momka. Prelep izbacaj, samo da ima trenera koji bi mu ulio samopouzdanje, mogao bi da ima ulogu kao Simon kod Radonje.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se menja format ABA lige:

 

Quote

Prema novom sistemu takmičenja u prvoj ABA ligi, u sezoni 2021/22, plasman u plej-of će ostvariti šest najbolje plasiranih ekipa iz ligaškog dela. 

Dve prvoplasirane ekipe iz ligaškog dela ostvariće direktan plasman u polufinale, dok će ostala četiri kluba plej-ofa razigravati za plasman u polufinale. 

Razigravanje za polufinale igraće se po sistemu 3-6, 4-5, u seriji na dve pobede. Kao i do sada, polufinale plej-ofa će se igrati na dve pobede, a finale na tri pobede.

Skupština ABA lige j.t.d. odlučila je da se od sezone 2020/21. sva takmičenja pod njenom nadležnošću igraju po FIBA pravilima i istovremeno promenila sistem takmičenja u 1. ABA ligi.

Odlučeno je i da se specijalne pozivnice za učešće u drugoj ABA ligi ne naplaćuju i da se dodele KK Zlatibor i KK Široki, čime je uz prethodno potvrđenih 12 timova kompletiran sastav druge ABA lige u sezoni 2021/22. 

Takođe, Skupština ABA lige j.t.d. odlučila je da izađe u susret Košarkaškim savezima Crne Gore, Slovenije i Srbije i pomeri 9. kolo ABA lige, kako bi nacionalni timovi imali više vremena za pripremu obaveze u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

 

https://www.sportskacentrala.com/2021/09/13/novi-format-takmicenja-aba-lige/

 

Sta znam, moze da znaci ekipama koje nisu iz TOP 6 (Crvena zvezda, Partizan, Buducnost, Mornar, Cedevita, Igokea) da pokusaju da udju u PO, a znacice i za borbu za sto bolji plasman.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo prosirenje bezveze, bolje da je 8 ekipa (ne sprdam se sa Partizanom). 

 

Razlog je sledeci - prve dve ekipe mogu biti u prednosti u odnosu na ostale jer ce imati koji dan odmora vise (i manji rizik neke povrede), ali mozda i u riziku jer ako utakmice za ulazak u polufinale budu igrane na 3 utakmice, mogu dosta i da se "ohlade" (ok moze da uleti neka trening utakmica ako treba).

 

Kad su vec pravili novi termin za ove 2-3 utakmice mogli su onda lepo 8 ekipa da stave u playoff.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predlog je i bio 8 ekipa, ali je očigledno moralo doći do kompromisa jer neko nije želeo dodatni krug plejofa.

Meni je jedino bezveze to što se ovakve odluke donose par dana pred početak sezone, a ne npr sezonu ranije.

Isto tako su mogli i neki plejout da ubace.
Previše ekipa povuče ručnu poslednjih par kola.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Cooper said:

Predlog je i bio 8 ekipa, ali je očigledno moralo doći do kompromisa jer neko nije želeo dodatni krug plejofa.

Meni je jedino bezveze to što se ovakve odluke donose par dana pred početak sezone, a ne npr sezonu ranije.

Isto tako su mogli i neki plejout da ubace.
Previše ekipa povuče ručnu poslednjih par kola.

 

Mozemo samo da pretpostavimo koja su to dva kluba blizanca 😄 

 

Apsolutno se slazem sa tobom, kako za vreme donosenja odluke tako i za playout.

 

Najkasnije vreme za donosenje odluka za sledecu sezonu mora biti zavrsetak aktuelne sezone. Za playout mislim da bukvalno treba celu donju polovinu (one koji ne idu u playoff) da bace u playout sa klubovima iz ABA2. I da se bore za minimum 2 mesta u ligi. Bez ikakvih nacionalnih kljuceva. 

 

Idealan format bi bio ABA sa 12 klubova, Top8 u playoff, najlosijih 4 u doigravanje sa ABA2 klubovima. 

ABA2 sa 14-16 klubova, Top4 idu u doigravanje sa ABA klubovima. Cilj je medju ovih 8 u doigravanju doci do 2 koja ce igrati ABA sledece godine (mozda cak i 4).  

Link to comment
Share on other sites

Prednost ovog sistema je sto ce prve dve ekipe imati tih dodatnih nekoliko dana odmora, pa je samim tim velika razlika da li si npr. drugi ili treci.

Siguran sam da nece doci do hladjenja jer ce se ubaciti neka odlozena utakmica ili sl. Ipak pandemija nije skroz gotova.

A isto tako, bice dobra borba za 6. mesto, tu uvek nekoliko ekipa visi

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Marvin said:

Siguran sam da nece doci do hladjenja jer ce se ubaciti neka odlozena utakmica ili sl.

Kako mislis da se ubaci odlozena utakmica ako je poceo playoff? 😄 Teoretski je moguce (tipa da se igra odlozena utakmica prva dva tima na tabeli, ili da su prva dva tima zacementirana za vrh a igraju odlozenu utakmicu sa nekim ko sigurno ispada), ali u praksi to nece biti bas tako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marvin said:

Prednost ovog sistema je sto ce prve dve ekipe imati tih dodatnih nekoliko dana odmora, pa je samim tim velika razlika da li si npr. drugi ili treci.

Siguran sam da nece doci do hladjenja jer ce se ubaciti neka odlozena utakmica ili sl. Ipak pandemija nije skroz gotova.

A isto tako, bice dobra borba za 6. mesto, tu uvek nekoliko ekipa visi

Mislim da ce prije biti borba da se nekako bude ispod tog 6 mjesta jer ko ce se kutarati jos 2 utakmice bezveze 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Borca said:

Nikola Miskovic napustio Megu, potpisao za Asseco Arka Gdynia i igrace u Poljskoj.

Strasno precenjen igrac, u Megi je igrao kao da mu je zalizani tata.

Ko zna, Nikola Miskovic - Misko Raznatovic... 

 

Sutirao je trojke kao da se zeza sa ortacima na basketu, prilikom zagrevanja, nije mu bilo strano da opali i po 6-7-8 trojki po mecu a % mu ispod 30%. 

 

Poljska je prava mera za njega. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kosarkaskim zaljubljenicima od novog clana iz PG. Nisam znao na kojoj temi da se predstavim pa neka bude na ovoj. Povremeno citam ovaj kao sto sam i onaj stari b92 forum. Znaci odavno. Nekada nesto procitam sto ne znam, nekada naucim nesto, nekad se nasmijem...sve normalno. Ako dozvolite tu cu bit da kao podgoricanin podrzim svoj klub , da malo twisteru olaksam borbu, mada on je dovoljno jak i zna svoj put. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...