Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

14 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

kad?

on sada ima 25god

ako se zadrzi 2god u megi imace 27

ako ne bude tamo apsolutna alfa i omega sa brutalnim statsima, u koji to ozbiljni evropski klub moze da ode nakon mege?

 

mislim, nemam nista protiv decka, deluje kao solidan igrac...ali mi tvoja izjava potencijal da bude bas ozbiljan igrac u evropskim okvirima ne pije vodu u kontekstu godina i ovog potpisa sada

da se ovo desilo pre nekih 4-5 godina pa da ima vise smisla

 

Priznajem nisam ovo najsretnije formulisao, pod ovim sam mislio starter u nekom jacem evrokup timu, a to onda znaci ili rezervista u nekom evroligaskom. To je za mene ozbiljan igrac. Istina nisam znao za godine, mislio sam da je mladji, ali gledao sam ga ove sezone jedno 5-6 puta, i bas me odusevio svojom raznovrsnoscu jer pre toga nisam cuo za njega.

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2021 at 9:42 PM, Budha said:

Nije to ko u Srbiji da ko stigne pere pare preko CZ i Partizana, iako je i dalje mutno oko klubova mora postojati neka transparentnost.

Tako da je i tih 135k solidno s obzirom koliko malo love na raspolaganju imaju ekipe.

 

Oni da su pametni, sami bi izasli iz ABA lige ako vec ne mogu da nadju bar milion, milion i po evra za igrace i strucni stab.

 

Nisam bio dugo na forumu i nisam pratio vesti, ali ako se sve ostvari (tipa: dolazak Obradovica u Partizan), ABA postaje KLS na steroidima gde se zna ko igra finale jos pre pocetka lige i onda se postavlja pitanje za sta drugi bacaju pare, da uvelicaju SNS finale?

 

Naravno, ako dodje Obradovic i bude imao normalan budzet i radio sa mladim igracima to je druga prica, ali ako mu je obecano upumpavanje miliona evra to je samo predizborni potez SNS pred izbore i to niko drugi ne moze da prati.

 

Spas lige lezi ili u smanjivanju budzeta Partizana i Crvene zvezde (jer su ta dva kluba u vecini sezona imali najvece budzete) ili u povecavanju budzeta Buducnosti, Cedevite, pa i Cibone, Zadra i drugih klubova sa dna tabele. Ovako, neka se odmah igra KLS ako ce finale ionako biti isto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

...ako se sve ostvari (tipa: dolazak Obradovica u Partizan), ABA postaje KLS na steroidima gde se zna ko igra finale jos pre pocetka lige i onda se postavlja pitanje za sta drugi bacaju pare, da uvelicaju SNS finale?

 

 

2 hours ago, goldberg said:

Spas lige lezi ili u smanjivanju budzeta Partizana i Crvene zvezde (jer su ta dva kluba u vecini sezona imali najvece budzete) ili u povecavanju budzeta Buducnosti, Cedevite, pa i Cibone, Zadra i drugih klubova sa dna tabele.

 

Kakva je razlika za Krku, FMP, Split, Borac i slicne (odnosno ~2/3 lige) to sto ce KKCZ, KKP, KKBuducnost imati koji milion gore-dole? 

 

Zasto bi smanjivali budzet? Aj to jos i da razumem kao neki salary cap, ali kako to zamisljas da drugom klubu povecas budzet?! 😄 Kao u fazonu, sad ce neko da im tutne pare jer su KKP i KKCZ vezane ruke.

 

Upis ti je na nivou kao kada bih ja sada rekao Jokicu, "e ajmo na basket, ali moras da se ugojis 30kg, ne smes da skaces, i suterska ruka ce ti biti vezana za struk. Usput, i pertle cu ti medjusobno vezati... na kratko".  

 

Ukratko: nije realno to kako ti zamisljas ABA ligu. 

Link to comment
Share on other sites

Pa jasno je, bolje da ima 3 kluba koji se ravnopravno bore za titulu nego 2, bolje 4 nego 3 i tako dalje.

 

Bolje i da uvek ima 2, ali da se menjaju - nekad Cedevita, nekad Crvena zvezda, nekad Partizan, nekad Buducnost, nekad neko peti.

 

Cinjenica je da od 14 klubova ucesnika ABA lige, Partizan ima 6 titula, Crvena zvezda 5, a Buducnost 1 i Cibona 1 titulu, ne racunajuci one dve sezone kada nisu igrali svi klubovi. U vecini tih sezona, a pogotovo od kad je SNS dosao na vlast Crvena zvezda ili Partizan su imali najvece budzete. To je eskaliralo u prethodne 2 sezone, a mozda i u ovoj, ako se obistini da ce Partizan raspolagati milionima evra (ne kazem da hoce).

 

Za ucesnika EL mi je u redu, ionako taj klub mora da igra sa najbogatijim klubovima u Evropi i ionako je osakacen jer iz nedelje u nedelju mora da igra teske meceve. Za ucesnike EC imam nula razumevanja da imaju ogromne budzete, osim kao zelju drzave i partije da zadovoljava niske strasti kod svojih stanovnika.

 

Zato sam i rekao, opstanak ABA lige zavisi od toga da li ce i koliko i drugi klubovi moci da se bore za titulu i najvise ciljeve, da li ce i koliko klubovi iz hrvatske moci da naprave koliko - toliko jake timove da mogu da dobiju bilo koga kod kuce. Bez toga, ABA liga je malo bolja verzija KLS, a ako je tako, pa neka se od pocetka igra samo KLS.

Link to comment
Share on other sites

Opet si napisao puno a rekao nista... 

 

Moje pitanje je bilo jednostavno:

7 hours ago, Kooineeperk said:

Kakva je razlika za Krku, FMP, Split, Borac i slicne (odnosno ~2/3 lige) to sto ce KKCZ, KKP, KKBuducnost imati koji milion gore-dole? 

 

 

Da preformulisem, mozda ti nije jasno: Kada mislis da ce Krka, FMP, Split, Borac itd. moci da konkurisu za titulu Play Off (da olaksam malo kriterijum)?

 

Da odgovorim ja umesto tebe, posto sumnjam da ces dati odgovor: nema razlike i nikada ovi klubovi nece biti konkurentni za najvisi plasman. 

 

Pa zasto igraju? Postoji ona jedna olimpijska izreka, verovatno je znas. I zato sto ako ne igras protiv boljih, jacis, tesko ces i sam napredovati. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2021 at 8:59 AM, Kooineeperk said:

Opet si napisao puno a rekao nista... 

 

Moje pitanje je bilo jednostavno:

 

Da preformulisem, mozda ti nije jasno: Kada mislis da ce Krka, FMP, Split, Borac itd. moci da konkurisu za titulu Play Off (da olaksam malo kriterijum)?

 

FMP ne znam ni sta ce u ovom drustvu, pricamo o Zadru, klubu koji je godinama pobedjivao Vujosevicev Partizan na svom terenu, da bi doziveo da gubi od Crvene zvezde i Partizana sa po 15 i 30 razlike.

 

Nema ni Crvena zvezda skoro nikakve sanse za PO u EL pa postoji mala razlika izmedju timova koje pravi svih ovih sezona u EL i neke prve petorke iz 2010. godine. Pa i sada navijaci pisu "sa tandemom Mitrovic - Kuzmic cemo se blamirati u EL", znaci postoji razlika izmedju blamiranja i solidne sezone u kojoj se nije ostvario plasman u PO.

 

Te dve stvari koje sam naveo su odvojene - ne moze Tedeschi da stalno pravi neku simpa ekipicu sa 10 igraca, DPS/Buducnost neku solidnu EC ekipu, a da onda dodje SNS i grune milione u svoja dva kluba i eto, hajde igrajte. Pri cemu, klub koji igra EL i ima tezi posao pa se to nekako potre, ali EC klub da odjednom dobije milione evra to je van svake pameti i liga vise nema smisao.

 

Druga stvar su hrvatski i slovenacki klubovi - njima drzava da tek toliko da ne potonu potpuno u amaterizam i jos je rec o velikim klubovima sa tradicijom - ne znam, za mene bi bilo ponizavanje da se ABA udruzi sa grckom ligom, ta liga dobije jedno mesto u EL i da iz sezone u sezonu znas da ce PAO i Oly igrati to finale, a ti statiras i slavis kad udjes u PO. Niti mislim da bi Crvena zvezda i Partizan pristali na takav arazman. A tek da umanje budzet za jednu nulu u takvoj ligi, pa to vise niko ne bi gledao.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Auuuuuuf, sta napisa covek. A pitanje je bilo jednostavno. Kada mislis da ce ostali klubovi moci da konkurisu za play off... ?

Trebalo je samo reci:

a) nikada

b) kada budu imali finansije kao vodeci klubovi, znaci nikada. 

 

 

///

 

I par besmislenih stvari si napisao:

7 hours ago, goldberg said:

ne moze Tedeschi da stalno pravi neku simpa ekipicu sa 10 igraca, DPS/Buducnost neku solidnu EC ekipu, a da onda dodje SNS i grune milione u svoja dva kluba i eto, hajde igrajte.

Znaci ok je da Milo gruva pare u Buducnost (sigurno ih ne vazi iz svog dzepa), a kada to radi SNS (i bilo koja druga vladajuca stranka) sa Partizanom i Zvezdom to nije ok? 

 

7 hours ago, goldberg said:

ne znam, za mene bi bilo ponizavanje da se ABA udruzi sa grckom ligom, ta liga dobije jedno mesto u EL i da iz sezone u sezonu znas da ce PAO i Oly igrati to finale, a ti statiras i slavis kad udjes u PO. Niti mislim da bi Crvena zvezda i Partizan pristali na takav arazman

Ali zato smo pustili Makabi 2 sezone?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...