Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, Barkley#34 said:

Glupo ili ne, ali jeste u nadležnosti političara da rešavaju probleme i smanjuju tenzije među zemljama. Kada bi ON i njemu slični radili svoj posao, formalni upravljači klubova bi se manje kurčili, pa bi se sve unapredilo.

 

1 hour ago, odupri se ludilu said:

ON će prvo da se dokaže kao trener samo da popuni index...pa tek onda sledi sređivanje za dve tri godine, nikad bolje u novijoj istoriji!

 

Momci, nije samo ON problem. NJEGA je ovaj narod birao. Spram naroda ide i vlast. Promene pocinju od tebe i mene, a njegov pad ce biti posledica nase bolje svesti i ponosa, ako se ikada to desi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas me zanima sta bi se desilo ako bi Buducnost veceras pobedjivala pred kraj, dal bi mafijaska brigada upala na teren i prekinula mec/ili bi mafijas istupio vec sutra iz ABAe cisto da obrne krug posto su zbog njega nasi klubovi i usli u ABAu.

Naravno, nista od toga se nece desiti, jer je preduzeo sve korake prethodnih dana da izvrsi pritisak i predupredi bilo sta neocekivano.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

Bas me zanima sta bi se desilo ako bi Buducnost veceras pobedjivala pred kraj, dal bi mafijaska brigada upala na teren i prekinula mec/ili bi mafijas istupio vec sutra iz ABAe cisto da obrne krug posto su zbog njega nasi klubovi i usli u ABAu.

Naravno, nista od toga se nece desiti, jer je preduzeo sve korake prethodnih dana da izvrsi pritisak i predupredi bilo sta neocekivano.

Zbog Covica nasi klubovi usli u Jadransku ligu 😃😄😆

Briljiras.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Magia said:

Bas me zanima sta bi se desilo ako bi Buducnost veceras pobedjivala pred kraj, dal bi mafijaska brigada upala na teren i prekinula mec/ili bi mafijas istupio vec sutra iz ABAe cisto da obrne krug posto su zbog njega nasi klubovi i usli u ABAu.

Naravno, nista od toga se nece desiti, jer je preduzeo sve korake prethodnih dana da izvrsi pritisak i predupredi bilo sta neocekivano.

Sheisse, sheisse, mein traube weisse.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno , na ovom našem "brdovitom Balkanu" , nisam gledao finalnu seriju ( finale, etc ) u kojoj igraci nisu imali ( ili sam ja zaboravio 😄 ) niti jedan incident... za svaku pohvalu ponasanje igraca i clanova strucnog staba obe ekipe.  

 

I da se glavonje u upravama klubova i "celnici" ABA lige "ugledaju" na aktere ove finalne serije.

 

P.S: (dobro, malo me Ivanovic nervira kao pojava i njegove gestikulacije 😛 )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Korektna izjava Miloja, ali za mene cudan deo kad je na pitanje da li je zadovoljan sta je postigao obzirom da je stigao na pola sezone odgovara da jeste i da su prevazisli sva ocekivanja. Ja ne znam da li on misli da je i dalje u Megi, ali bilo sta ispod finala bi bio ozbiljan neuspeh za Buducnost, a i u finalu su nadigrani u vecem delu serije.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Korektna izjava Miloja, ali za mene cudan deo kad je na pitanje da li je zadovoljan sta je postigao obzirom da je stigao na pola sezone odgovara da jeste i da su prevazisli sva ocekivanja. Ja ne znam da li on misli da je i dalje u Megi, ali bilo sta ispod finala bi bio ozbiljan neuspeh za Buducnost, a i u finalu su nadigrani u vecem delu serije.
Dobro, očekivalo se finale ali nije se očekivalo da odu toliko daleko u EC.. Zato su prevazišli očekivanja.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

P.S: (dobro, malo me Ivanovic nervira kao pojava i njegove gestikulacije

Uff, jedini igrač koji mi je dizao pritisak i nervirao me je onaj ljigavi floper Dela Vale. Ne znam koliko sam mu puta poželeo da se ušine kad se trzne bez ikakvog kontakta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2021 at 11:37 PM, Ridji said:

I šta sad stvarno mi treba da se sutra pravimo Englezi i da kao pokušamo da budemo bolji na terenu za 20 razlike kako bi (možda) mogli da dobijemo utakmicu i titulu? 

 

Malo ove teorije zavere, kao i svake teorije zavere ne piju vodu jer ne mogu da objasne sve sto se dogodilo.

 

Da nekome ko nikada nije gledao ovu ligu das zadatak da napise izvestaj sta se dogodilo mozda bi napisao "Bokan bas ne voli da gubi u PG", sve ostalo, gubitak prednosti domaceg terena porazom od tima iz CG sa kojima je dogovoreno odlaganje meca, dovodjenje Milojevica, nemogucnost da se stave Javor, Radovic ili ko god drugi da sudi u BG (jer je tamo najbitnije) govori da njemu bas i nije toliko stalo da osvoji titulu koliko Nebojsa Covic voli da ubedjuje navijace.

 

ABA liga bukvalno jedino koristi Partizanu, Crvenoj zvezdi i Buducnosti, ostali nemaju nista od igranja tog takmicenja, osim poraza od 30 razlike na svom terenu jer ti tvoja vlast ne da nista, a protivnikova sipa milione drugoj strani. Samo prosle sezone je ulozena rekordna kolicina novca u Crvenu zvezdu i Partizan i onda se postavlja pitanje zasto bi vecina klubova iz lige trebalo da igraju tu ligu i sta oni imaju od toga osim osecanja ponizenja svake sezone.

 

Sta ima Tedeschi od svega ovoga? Ulozi odredjenu kolicinu novca, a zna da nece osvojiti titulu pa makar medicina napredovala i makar on poziveo 130 godina. Hocu reci, ne na ovaj nacin, dok god se Srbija i Crna gora (nekada to bese jedna drzava) budu ponasale kao da su Svedska i Danska i dok god budu istresale milione evra svake sezone oni ce se i pitati za titulu.

 

Na KLS zaboravite, ako racunamo u pristojne profesionalne klubove one u kojima igraci igraju za nesto vise od bus plus markice i hrane u toj ligi postoje samo Crvena zvezda, Partizan i njihove dve filijale. Koliko je to bitna liga, zaboravio sam da se trenutno i igra (i propustio ultra zanimljiv mec izmedju Partizana i Mladosti).

 

2 hours ago, Hugo Punch said:

Jedno veliko hvala momku iz senke sto nam je omogucio da imamo prednost domaceg terena.

 

Hvala Saniju Campari!

 

Zahvali se Dejanu Milojevicu, on je uspeo da izgubi finale od tima koji je igrao bez cetvorice od sest svojih stranaca i bez MJK koji je bio MVP kupa.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad se zavrsila sezona, da vidimo i sta nam donosi buducnost.

 

U narednoj ce opet igrati cak 14 klubova (previse!). Crvena zvezda i Buducnost imace svoje druge timove u ligi, a osim njih tu ce biti i Partizan, Cedevita i Mornar od ekipa koje ce se boriti za vrh tabele, Mega koja pitanje kako ce da izgleda, kao i Igokea, uz Krku, Split, Zadar, Cibonu i Borac koji ce se boriti za izbegavanje poslednja dva mesta. Normalno, liga ce jedino imati smisla ako i dalje bude vodila u EL.

 

Reklo bi se da Buducnost ima najbolju osnovu za narednu sezonu. Tu su Ivisic, Zugic, Drobnjak i Magee koji mogu da posluze za klupu i kao nove velike zvezde. Partizan ima Drechsela, Trifunovica, Radovanovica, ali izgleda da Jaramaz odlazi i to ce biti veliki udarac. Crvena zvezda ima trojicu krila, trojicu igraca koji su pred penzijom, ostalo ne vidim kako moze da bude upotrebljivo na najvisem nivou (osim Lazarevica, ali i on je krilo).

 

Da bi liga bila vrednija gledanja, kvalitetnija, neizvesnija, prvo ce klubovi velike cetvorke (czv, par, bud, ced/col/oli) morati da naprave dobre sastave, da Buducnost otera sarlatana i dovede pravog trenera, Partizan isto mora da dovede trenera, a Cedevita da obezbedi Golemcu bar 11 upotrebljivih igraca, po dvojicu na svakoj poziciji. Mornar je izgubljen slucaj sa ona dva pajaca na klupi, Igokea moze samo losije, nadam se boljim hrvatskim klubovima i da ce gostovanja u Cacku i Novom Mestu biti napeta i neizvesna kao sto mogu da budu.

Link to comment
Share on other sites

Raspad Mornara i pre kraja sezone.

Sidro digli Vajthed, Gabrijel i Pulen, sigurno ide Nidam a verujem da će i Smit koji je trenutno dobio dozvolu da ode do SAD.
Smitha su već produžili za narednu sezonu. Ova 3 su otišli. Nidam ostaje jos nedelju dana za ovaj kup. 4 stranca samo mogu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pulena su oterali, nije sam otišao. Uvek je bio problematičan sa ponašanjem van terena, na treninzima, svlačionici,... Sećam se da je jednom prilikom neko upućeniji pisao na KKCZ topiku da ga Zvezda nije htela dovesti, iako se nudio, zbog takvog odnosa prema obavezama i ekipi. To je bilo nakon njegove epizode u Cedeviti.

 

Quote

"Tačno je, sa Pulenom smo raskinuli ugovor iako je važio još jednu sezonu", rekao je predsednik Mornara Đorđije Pavićević.

 


"Uz svo uvažavanje njegovih igračkih i drugih kvaliteta i onoga što je dao za Mornar, nećemo nikome dozvoliti da se ponaša mimo utvrđenih pravila, ni na treninzima, ni na utakmicama. Bez obzira o kome se radi, u Mornaru mora da se poštuje red", dodao je on.

 

 

"Očekujemo poštovanja igrača prema klubu makar onoliko koliko klub poštuje njih. Uostalom, svoj odnos prema igračima klub je pokazao u finišu prošle sezone, prekinute zbog korone. Dva-tri meseca nisu igrali, a sve prinadležnosti su uredno primili. Nikoga nećemo držati preko volj da odrađuje posao za koji je plaćen".



Američki šuter nije jedini napustio tim.

"Takođe smo dali dozvolu Nidamu da posle kupa ide kući. Korektna, mirna i radna atmosfera u klubu nema alternativu, pa i po cenu rezultata", dodao je Pavićević.

Edited by Knipex
Dodatak
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Martin Mystere said:

Raspad Mornara i pre kraja sezone.

Sidro digli Vajthed, Gabrijel i Pulen, sigurno ide Nidam a verujem da će i Smit koji je trenutno dobio dozvolu da ode do SAD.

Kosta bi, ipak, rekao da su iz Mornara procijenili da nemaju nikakve shanse protiv Buducnosti...pa im se ne isplati da placaju skupe strance.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...