Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

13 minutes ago, Losmi17 said:

Zanimljivo. Mornar ce morati da dobije Buducnost ako hoce u 4.

A mozda ni to nece biti dovoljno.

Zavisice od toga da li ce Czv 2 puta dobiti COL.

 

Pa više zavisi od toga ko će dobiti u međusobnom duelu. Zar ne? Pritom CedOli igra @Budućnost, @Mornar i @Zvezda, sve u 7 dana. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Pa više zavisi od toga ko će dobiti u međusobnom duelu. Zar ne? Pritom CedOli igra @Budućnost, @Mornar i @Zvezda, sve u 7 dana. 

U da, promaklo mi da Mornar i COL imaju mec.

Prilicno zanimljivo ce biti sve to.

Ne znam koji su datumi, sve se poremetilo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Losmi17 said:

Zanimljivo. Mornar ce morati da dobije Buducnost ako hoce u 4.

A mozda ni to nece biti dovoljno.

Zavisice od toga da li ce Czv 2 puta dobiti COL.

 

Rekao Pavicevic da dizu ruke od PO:

 

Quote

"Želim da čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi. Mi u prvom poluvremenu nismo postojali. Dozvoliti protivniku da postigne 60 poena za poluvreme je ispod svakog nivoa. Vratili smo se sa petorkom koja je dala sve od sebe, ali videli ste da nisu imali pomoć sa klupe što je verovatno prevagnulo. Što se tiče nas prvenstvo je ovim porazom završeno, nećemo igrati plejof i do kraja ćemo razigravati mlade igrače."

 

Jos samo da ga neko pita koje mlade igrace jer nema nijednog u timu, a ne moze vise da registruje nove igrace.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Jos samo da ga neko pita koje mlade igrace jer nema nijednog u timu, a ne moze vise da registruje nove igrace.

 

Ne verujem sta je rekao 😄 Pa njima najmladji igrac ima 25 godina (za koji mesec). 

 

Teoretski imaju sanse za PO samo ako dobiju Cedevita Olimpiju (i jos jedan PO tim - Buducnost ili Igokeu) a da se Cedevita raspadne u teskom rasporedu koji joj sledi. Veoma male sanse su za to, cini mi se da nece uzeti ni te dve svoje pobede koje su im potrebne. 

Link to comment
Share on other sites

Mornar možda ne bude u prva četiri, ali se zato Pavićević probio na prvo mesto po prostakluku i infantilnosti. Ogroman uspeh, s obzirom na konkurenciju. 🙂

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Ne verujem sta je rekao 😄 Pa njima najmladji igrac ima 25 godina (za koji mesec). 

 

Pa mislim, očigledno je ispizdeo što nisu usvojili njihov predlog da se utakmice ne igraju dok se ne odigraju zaostala kola, pa sad ima temper tantrum i lupeta gluposti. Razigraće Milka Bjelicu. 

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Teoretski imaju sanse za PO samo ako dobiju Cedevita Olimpiju (i jos jedan PO tim - Buducnost ili Igokeu) a da se Cedevita raspadne u teskom rasporedu koji joj sledi. Veoma male sanse su za to, cini mi se da nece uzeti ni te dve svoje pobede koje su im potrebne. 

 

Kako misliš teoretske šanse? Ako Mornar dobije Cedevitu, Cedevita ne mora da se raspadne, samo treba da izgubi jednu više od Mornara do kraja, a ima tri utakmice više da odigra, od čega dve protiv Zvezde, jednu protiv Budućnosti, Mege i Cibone. Štaviše, šanse da za nedelju dana Mornar bude ispred Cedevite uopšte nisu male. Cedevita ima: 8.4. Budućnost, 11.4. Mornar, 14.4. Zvezdu -- sve u gostima. 

 

Igokea igra sa Zvezdom u nedelju, i, ako izgubi, Mornar u direktnom duelu može da ih prestigne.

 

Ili ja nešto propuštam?

 

Link to comment
Share on other sites

Utakmice koje nisu odigrane i datumi kad su zakazane:

Krka : Split 07.04.2021

Partizan NIS : FMP 08.04.2021

Budućnost VOLI : Cedevita Olimpija 08.04.2021

Crvena zvezda mts : Cedevita Olimpija 14.04.2021

Zadar : Cibona 14.04.2021

Budućnost VOLI : Igokea 14.04.2021

Krka : Crvena zvezda mts 17.04.2021

Cedevita Olimpija Crvena zvezda mts 18.04.2021

Cibona : Cedevita Olimpija 20.04.2021

Mornar : Budućnost VOLI 20.04.2021

 

 

Poslednja 2 kola, potencijalni PO ucesnici:

Krka : Budućnost VOLI 11.04.

Crvena zvezda mts : Igokea 11.04.

Mornar : Cedevita Olimpija 11.04. 

 

Igokea : Mornar 17.04.

Cedevita Olimpija : Mega Soccerbet 18.04.

Zadar : Crvena zvezda mts 19.04. 

Budućnost VOLI : Koper Primorska

 

BTW Zvezda ima u planu da odigra 3 utakmice u 3 dana - 2 u Sloveniji a potom jednu u Zadru. Bice veselo. 

A Cedevita ima zakazane 2 utakmice 18.04. jednu u 17h a drugu u 21h 😄 show... 

 

 

50 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Kako misliš teoretske šanse? Ako Mornar dobije Cedevitu, Cedevita ne mora da se raspadne, samo treba da izgubi jednu više od Mornara do kraja, a ima tri utakmice više da odigra, od čega dve protiv Zvezde, jednu protiv Budućnosti, Mege i Cibone. Štaviše, šanse da za nedelju dana Mornar bude ispred Cedevite uopšte nisu male. Cedevita ima: 8.4. Budućnost, 11.4. Mornar, 14.4. Zvezdu -- sve u gostima. 

 

Igokea igra sa Zvezdom u nedelju, i, ako izgubi, Mornar u direktnom duelu može da ih prestigne.

 

Ili ja nešto propuštam?

 

Ne, ja sam propustio cinjenicu da je Mornar dobio u Sloveniji. Mislio sam da su izgubili i da tu imaju tu potrebu da ih preskoce za jos jednu pobedu. 

 

Tako da sa pobedom u direktnom duelu sa Cedevita Olimpijom, pa cak i da izgube i od Igokee i Buducnosti, mogu da prodju dalje. 

 

A kao sto si rekao, jos uvek i Igokea moze biti ta koja ce ispasti. Mornar i sa njima ima bolji score i +14. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Isti dan i u isto vreme ce se igrati odlozene utakmice izmedju Cedevita-Olimpije i Zvezde u Ljubljani odnosno Mornara i Buducnosti u Baru. @Kooineeperku upisu iznad je stavio Mornar : Budućnost VOLI 20.04.2021 ali u vesti na B92 sajtu je druga informacija.

 

"Kako se navodi, utakmica 24. kola između košarkaša Cedevita Olimpije i Crvene zvezde biće na programu u nedelju 18. aprila od 17 sati.

Meč 23. runde regionalnog takmičenja izmedju Mornara i Budućnosti predviđen je takođe za 18. april od 17 sati, dok će se susret Cibone i Cedevita Olimpije u okviru istog kola odigrati 20. aprila od 16.30."

Link to comment
Share on other sites

Ja gledao na sajtu ABA lige u kalendaru, moguce da su u tom trenutku updateovali. 

Evo gledam i dalje pise Mornar - Buducnost 20.04. ali neke druge stvari su izmenjene. 

 

Pomerili su pocetak playoff-a!

 

 

 

Utakmice koje nisu odigrane i datumi kad su zakazane:

Krka : Split 16.04.2021 16:00 CET

Partizan NIS : FMP 08.04.2021 16:00 CET

Budućnost VOLI : Cedevita Olimpija 08.04.2021 18:00 CET

Crvena zvezda mts : Cedevita Olimpija 14.04.2021 18:00 CET

Zadar : Cibona 14.04.2021 16:00 CET

Budućnost VOLI : Igokea 14.04.2021 20:00 CET

Krka : Crvena zvezda mts 20.04.2021 18:30 CET

Cedevita Olimpija : Crvena zvezda mts 18.04.2021 17:00 CET

Cibona : Cedevita Olimpija 20.04.2021 16:30 CET

Mornar : Budućnost VOLI 20.04.2021 18:30 CET

 

 

Poslednja 2 kola, potencijalni PO ucesnici:

Krka : Budućnost VOLI 11.04.2021 13:00 CET

Crvena zvezda mts : Igokea 11.04.2021 17:00 CET

Mornar : Cedevita Olimpija 11.04.2021 21:00 CET

 

Igokea : Mornar Friday, 23.04.2021 - Monday, 26.04.2021

Cedevita Olimpija : Mega Soccerbet Friday, 23.04.2021 - Monday, 26.04.2021

Zadar : Crvena zvezda mts Friday, 23.04.2021 - Monday, 26.04.2021

Budućnost VOLI : Koper Primorska

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izjave Pavicevica kako je za njih prakticno zavrsena borba za plej-of.

 

Mornar ima 6 poraza i pobedu u Ljubljani, Cedevita-Olimpija ima 4 poraza, u cetvrtak gostuje u Podgorici u nadoknadi prethodno otkazane utakmice, a u nedelju gostuje bas kod Mornara u redovnom kolu.

 

Uopste nije nerealno da Ljubljancani izgube u Podgorici za 2 dana te da se 5 poraza stignu u Bar u nedelju na utakmicu sa Mornarom. 

Ukoliko tako i bude onda Mornar pobedom na svom terenu nad njima dolazi u situaciju da i Cedevita-Olimpija bude na 6 poraza kao i oni i to uz 2-0 u medjusobnom skoru sa njima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Besmislena izjava na toliko mnogo nivoa, ali je i besmisleno sta Mornar igra ove sezone pa i ne cudi koliko Pavicevic lupeta.

 

Primiti 60 poena od FMP za poluvreme, odigrati poslednji napad tako da Whitehead drvi loptu pa sutne sa 8 metara po principu "ako udje, udje", bukvalno nula odgovornosti, a lupetanje na nivou kafana i kladionica.

Link to comment
Share on other sites

Da li se zna zbog cega je odlozen mec Cedevita Zvezda ako crveno beli 3 dana nemaju novih izostanaka?

 

Quote

Trener crveno-belih Dejan Radonjić imaće na raspolaganju gotovo sve igrače, pošto se u tim se vraća Kori Volden. Duop Rit biće odsutan i na ovom meču.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cooper said:

Da li se zna zbog cega je odlozen mec Cedevita Zvezda ako crveno beli 3 dana nemaju novih izostanaka?

 

Zna se odavno. Vraca se Mornaru i Buducnosti za odlozenu utakmicu zbog izmisljene korone. Coviceva svinjarija, ali nista manja/veca od Bokana i Pavicevica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, 12Laki said:

A jel se zna zasto je Partizan odlozio mec protiv FMP-a?Imas li informacija Kupi?

Moralo je da se odloži zbog sigurnosti igrača oba tima.

U hali su bili ovi iz bunkera koji su 'teli malo da dorade igrače i trenera 

i uznu dresove kao suvenire. Tako da su spasili i igrače FMP-a.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...