Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nešto čudno se dešava u Podgorici. Prvo Jovović, a sada Mijović, dva mlađa lokalna trenera koja su radila vrlo dobar posao. Baš bih voleo da znam razlog, delovalo je da je Mijović rešenje na duže staze.

nesto slicno se desilo i vladi scepanovicu. ostavka/otkaz pri skoru 9-0 u aba ligi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nešto čudno se dešava u Podgorici. Prvo Jovović, a sada Mijović, dva mlađa lokalna trenera koja su radila vrlo dobar posao. Baš bih voleo da znam razlog, delovalo je da je Mijović rešenje na duže staze.

 

8yxVRfT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljivo gledati Miloja kako vodi ekipu koja puca na trofeje. U Megi je često imao dosta talentovanih igrača na raspolaganju, ali tu rezultat nije uvijek bio prvi cilj, imao je dosta kredita i bio je lišen tog nekog pritiska da mu otkaz visi nad glavom. Stigao je opet do finala ABA lige, uzeo kup, itd. Sigurno zna da motiviše ekipu dobro, može da iscrpi dosta iz igrača, afirmisao je neke dobre igrače, neke je vratio na pravi put. Sada su okolnosti drugačije, mentalitet kluba je različit, roster ne čine oni klinci iz Mege, više su to dokazani i prekaljeni igrači. Veliki izazov za Miloja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Zar nije Miloje trebalo da ide preko u kombinaciji sa sinom, tj. da sin ide u školu tamo a Miloje u NBA? Možda je došlo do neke promene u vezi deteta?

Mislim da je korona poremetila planove, ono što sigurno znam da je jos pre 2,5 godine mu nuđeno da bude prvi pomoćnik trenera ili glavni trener koledž tima, a sada mislim da je ciljao na NBDL, a da tim koji je ciljao, ne igra ove sezone ili tako nešto, lako za proveriti, meni je bilo mrsko. 

 

Inače, svi igrači sa kojima sam imao priliku da pričam, a da su igrali u Budućnosti, PG su navodili kao omiljeno mesto za život.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Losmi17 said:

Miloje xy puta odbio kkP, a sad pohitao u Podgoricu.

Ne zna se da l je cudnije to ili ostavka Mijovica.

 

Odbio je jednom (bar po informacijama koje su bile dostupne javnosti) jer nije hteo da bude trener nakon što je Dule oteran.

Miloja je već dugo pratila ta fama da mu odgovora ta pozicija bez pritiska i da ne igra u ekipama koje jure trofeje. S druge strane možda je ovaj njegov put uključujući i taj potencijalni posao asistenta u SAD (koji se nije realizovao) pravi put za mladog trenera da ga ne potroše brzo i da dođe kao već solidno iskusan i zreo trener u neku ozbiljniju ekipu (poput Budućnosti), pa da nakon toga napreduje u neku jaču ligu kao što je recimo ACB. Imamo primere mladih trenera potrošenih u našoj ligi pogotovo u KKP poput Vlada Jovanovića, Pere Božića, Čanka, Šćepanovića, Alimpijevića u KKCZ itd. koji su prerano gurnuti u vatru u klub koji juri trofeje, a da nisu imali priliku da samostalno vode neki seniorski tim pre toga sa manjim ambicijama.

Miloje je u prilično dobroj situaciji. PG mu je poznato mesto. Već je radio sa dosta igrača u Megi. Ima solidnu, ratničku, dobro ukomponovanu ekipu koja dobro stoji u svim takmičenjima i može da uzme trofej ABA iz drugog plana kao u Džikićevoj sezoni, a opet nema imperativ da osvoji bilo šta. Na sve to ima izlaznu klauzulu za NBA posle svake sezone. Kao što je već par ljudi reklo, biće interesantno videti ga van Mege za promenu.

Sve ovo gore ne menja činjenicu da je odlazak Mijovića totalna glupost. Delovao je kao ozbiljno rešenje na duge staze. Budućnost je lepo gurala. 3 poraza u poslednje 4 utakmice to ne menjaju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTwister said:

Standardna prica, nista sto dosad nije vidjeno od Buducnosti, tako da su sami sebi krevet namjestili sad nek legnu.

 

Sta znam, Mijovic je delovao kao prelazno rešenje koje se ispostavilo kao dugotrajno. Nije mi on neki trener oko koga bi gradio budućnost ekipe, a posle Repese bi svaki izgledao odlicno. 

Ekipa je igrala sjajno u početku, a sada to i ne izgleda baš tako dobro jer su trebali da rastu kako je sezona odmicala. 

Ukoliko je Miloje zalog u naredne 3,4 godine onda je to sjajan potpis, a ukoliko je na pola ili sezonu ipo onda je to neka kozmeticka promena koja nista nece doneti. 

 

 

Da je lako raditi u Pg, CZ ili Partizanu nije i sad cemo da vidimo da li je Miloje trener ili mu nikakav teret u Megi prosto legao. 

Osetio je on te pritiske kao igrač, a sada ćemo da vidimo kako se nosi kao trener i kakav ustvari on ima autoritet medju dokazanim igračima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

 

Odbio je jednom (bar po informacijama koje su bile dostupne javnosti) jer nije hteo da bude trener nakon što je Dule oteran.

Miloja je već dugo pratila ta fama da mu odgovora ta pozicija bez pritiska i da ne igra u ekipama koje jure trofeje. S druge strane možda je ovaj njegov put uključujući i taj potencijalni posao asistenta u SAD (koji se nije realizovao) pravi put za mladog trenera da ga ne potroše brzo i da dođe kao već solidno iskusan i zreo trener u neku ozbiljniju ekipu (poput Budućnosti), pa da nakon toga napreduje u neku jaču ligu kao što je recimo ACB. Imamo primere mladih trenera potrošenih u našoj ligi pogotovo u KKP poput Vlada Jovanovića, Pere Božića, Čanka, Šćepanovića, Alimpijevića u KKCZ itd. koji su prerano gurnuti u vatru u klub koji juri trofeje, a da nisu imali priliku da samostalno vode neki seniorski tim pre toga sa manjim ambicijama.

Miloje je u prilično dobroj situaciji. PG mu je poznato mesto. Već je radio sa dosta igrača u Megi. Ima solidnu, ratničku, dobro ukomponovanu ekipu koja dobro stoji u svim takmičenjima i može da uzme trofej ABA iz drugog plana kao u Džikićevoj sezoni, a opet nema imperativ da osvoji bilo šta. Na sve to ima izlaznu klauzulu za NBA posle svake sezone. Kao što je već par ljudi reklo, biće interesantno videti ga van Mege za promenu.

Sve ovo gore ne menja činjenicu da je odlazak Mijovića totalna glupost. Delovao je kao ozbiljno rešenje na duge staze. Budućnost je lepo gurala. 3 poraza u poslednje 4 utakmice to ne menjaju.

 

Sve 5 😄, osim dela gde si napisao da nema imperativ da osvoji bilo sta... CG prvenstvo i kup su pod "must" , kao i ABA. 

 

Videcemo ka ce se Miloje snaci u poziciji kada su mu  prioritet rezulti, a ne razvoj mladih igrača i guranje istih u izlog po direktiva drugih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, John Dies at the End said:

 

Sve 5 😄, osim dela gde si napisao da nema imperativ da osvoji bilo sta... CG prvenstvo i kup su pod "must" , kao i ABA. 

 

Videcemo ka ce se Miloje snaci u poziciji kada su mu  prioritet rezulti, a ne razvoj mladih igrača i guranje istih u izlog po direktiva drugih.

 

 

 

Vodio sam se Bokanovom izjavom :)

 

Quote

Dodao je Bokan da Milojević neće biti pod moranjem osvajanja Jadranske lige.

“Nema imperativ osvajanja ABA lige. Želimo da iz drugog plana isplivamo kao u sezoni 2017/2018 i dođemo to trofeja. Želimo da čekamo naš trenutak i ove godine. Siguran sam da ćemo sledeće godine biti bolji i mudriji, jer imamo veliki potencijal iz mlađeg pogona”.

 

izvor: https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/milojevic-potpisao-na-dve-i-po-godine-moze-da-ode-u-nba-posle-svake-sezone/377270

 

Naravno da će napasti titulu ABA i naravno da je ovo delimično u cilju skidanja pritiska sa ekipe i trenera, ali ne može se reći da su po sastavu očekivali titulu pred početak. Gledajući iz sadašnje perspektive apetiti su sigurno porasli, ali CZ je i dalje kvalitetnija, a COL i Mornar su ekipe koje generalno gledano, po nosiocima nisu slabije od Budućnosti ali možda imaju plići roster. Isto tako nisam siguran ni da su CG prvenstvo i Kup pod "must" sa ovakvim Mornarom kao konkurentom ali slažem se da bi bio podbačaj da posle ovakve sezone gde dobro igraju u svim takmičenjima ne osvoje baš ništa. No, čak i da se to desi, verujem da se Miloju neće zameriti i da će imati kredit da gradi ekipu za trofeje u narednoj sezoni. Zato rekoh da je u solidnoj poziciji.

Mene Budućnost kao navijača Partizana podseća upravo na naše nekadašnje ekipe. jaka odbrana, ratnička ekipa, dobri domaći igrači i iskusni i mlađi, stranci u službi tima, kontrolisana igra, traženje pravog rešenja...a kad ne ide ništa opet imaš igrače koji mogu 1 na 1, mogu da uđu u hero ball mode, imaš dosta igrača koje ne smeš da ostavljaš na šutu što opet otvara prostor drugima itd. itd...onako, za naše uslove fino posložena ekipa sa dubokim rosterom, a opet verovatno ne preskupa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2021 at 10:25 PM, Tunji Awojobi said:

"Gospoda" iz Mornara propustila fantastičnu priliku da ćute. (Očekivati da se izvine bi zaista bilo previše.) 

 

On 1/24/2021 at 10:58 PM, John Terry said:

Kakve uber seljacine iz Mornara, nije dostojno ni komentarisati. 

 

Malo je dobro videti kako je to kad drugi pocnu da laju na sudjenje.

 

Vec sam pisao o tome - ekipe sa ovih prostora vode ljudi koji se bave iskljucivo populizmom i imaju tacno nula osecaja kad treba da preuzmu odgovornost. Kad je Crvena zvezda, Buducnost, Partizan, evo sad i Mornar izgubio neki vazan trofej, a da nije bilo povika na sudije, na neke strasne sile koje nama jadnima rade o glavi i slicno?

 

Nego, nas tim dobije 20 bacanja vise - sve je u redu, bili smo bolji, pobedili, nadamo se da ce protivnik jako da trenira, odlican mec. Protivnik dobije 20 bacanja vise - ne mogu da nas smisle, mrze nas Srbe/Crnogorce, nas klub, pa za sta mi bacamo pare, hajmo mi lepo iz ovog takmicenja gde nas nimalo ne postuju i slicno.

 

Lepo prvo da se usvoji obicaj da se prica samo o svom timu, a ako su protivnici takvi junaci nekih jeftinih horor filmova - pa sta imamo da igramo sa takvima i kako to da se pretvaraju u vukodlake samo kad je pun mesec, pardon, kad nas tim izgubi mec?

 

To sto ovi iz Mornara sad pricaju o sudjenju, apsolutno prica i Nebojsa "faul se ne svira ako je 2 sekunde pre kraja" Covic, zato batina ima dva kraja, pa da razmislimo da li zelimo svinjac ili kosarku u kupu, ligi i ABA ligi.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg To se kod nas kaze vidla zaba da se konj potkiva pa digla nogu, ili ti digla im se kitica misle da su jaki, pa urlaju na sudije.

 

Kod nas nikad nece biti ravnopravnosti i pravde. Uvek ce liga da se deli na silne i na jadnike koji kukaju. Sve se slazem.

 

Doduse, uprava aba lige, ako postoji, je glavni krivac za to. Cim seres po sudijama, oduzimanje bodova, naravno mozes da se zalis, ali ima nacin. A ovako preko medija - KAZNA.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...