Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

16 minutes ago, Golijat said:

@Barkley#34 Kakvo je tvoje misljenje u vezi CMM i ovog poredjenja sa Woldenom? Da li je po tvom misljenju CMM iz COL bolji igrac od Woldena iz Par/CZV? 

Nisam ga pratio u COL, obojicu sam gledao samo u KKP.

 

Ako bih bazirao poređenje samo na tome, u startu je pomalo nepošteno prema CMM. Volden je igrao u sistemu, kod odličnog trenera, a Kodi, s druge strane, deli sudbinu ovogodišnjeg Partizana. Uzimajući sve to u obzir, ne bih rekao da ima previše razlika, u globalu gledano. I prošle godine smo imali problema sa organizacijom igre, dakle, nije samo do Kodija. On, međutim, ima bolju kontrolu lopte, što je važno za pleja. Volden je počeo onako, rastao je sa ekipom, posle je ušao i u šut i bio baš dobar. Kodi mi je na početku delovao bolje od Voldenovog početka, bio sam baš siguran sa njim na parketu (ne samo zato što ga je išao šut), ali je sad lošiji od Voldenovog lošeg iz prošle sezone. Opet, verujem da je to velikim delom zato što nije iskorišćen kako treba, a on nema kvalitet da može sam, van sistema i bez saigrača. Volden je imao odličan kvartet - on, Pejdž, Jare i Gorda, lepo su se uklapali. Sad je tu samo Pejdž, prosto - nema konstante u spoljnoj liniji. Zašto se Kodi i Gorda nisu uklopili, ne znam, verovatno je i do poremećene hemije u ekipi. Na kraju, mislim da bi u prošlogodišnjem KKP Kodi izgledao bar kao Volden, ako ne i bolje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Knipex said:

@KooineeperkPostoji pravilo. Prepisano je od evrolige. Sećaš se kad O'Brajant nije mogao da igra protiv Asvela jer je registrovan posle prvobitnog termina utakmice. Mislim da sam pročitao pre neki dan da je i kod Zadra bila ista situacija.

Verujem da  EL postoji, uredjen sistem 🙂 

Za ABA ligu me ne bi uopste cudilo da ne postoji. Ili da nije ni definisano. Pa da se prepusta nekom dodatnom tumacenju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Nisam ga pratio u COL, obojicu sam gledao samo u KKP.

 

Ako bih bazirao poređenje samo na tome, u startu je pomalo nepošteno prema CMM. Volden je igrao u sistemu, kod odličnog trenera, a Kodi, s druge strane, deli sudbinu ovogodišnjeg Partizana. Uzimajući sve to u obzir, ne bih rekao da ima previše razlika, u globalu gledano. I prošle godine smo imali problema sa organizacijom igre, dakle, nije samo do Kodija. On, međutim, ima bolju kontrolu lopte, što je važno za pleja. Volden je počeo onako, rastao je sa ekipom, posle je ušao i u šut i bio baš dobar. Kodi mi je na početku delovao bolje od Voldenovog početka, bio sam baš siguran sa njim na parketu (ne samo zato što ga je išao šut), ali je sad lošiji od Voldenovog lošeg iz prošle sezone. Opet, verujem da je to velikim delom zato što nije iskorišćen kako treba, a on nema kvalitet da može sam, van sistema i bez saigrača. Volden je imao odličan kvartet - on, Pejdž, Jare i Gorda, lepo su se uklapali. Sad je tu samo Pejdž, prosto - nema konstante u spoljnoj liniji. Zašto se Kodi i Gorda nisu uklopili, ne znam, verovatno je i do poremećene hemije u ekipi. Na kraju, mislim da bi u prošlogodišnjem KKP Kodi izgledao bar kao Volden, ako ne i bolje. 

 

Bravo, ovo je cela priča i skroz se slažem.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kooineeperk said:

Verujem da  EL postoji, uredjen sistem 🙂 

Za ABA ligu me ne bi uopste cudilo da ne postoji. Ili da nije ni definisano. Pa da se prepusta nekom dodatnom tumacenju.

Ne mogu sad da nađem ali sam siguran da sam pročitao za igrača Zadra koji je skoro potpisao, Jordano, da nije mogao da igra protiv COL zbog tog pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2021 at 7:53 PM, Gudura said:

Dzoni Ivanovic je opasan clutcher i igrac za velike utakmice, muda do poda.Da nije povreda, bio bi ozbiljan igrac i u EL okvirima.

Luka Mitrovic je kosarkaski pandan onom mozgu iz Ninja kornjaca, mozak kome fali telo🤣 Najinteligentnija cetvorka u Evropi, zali Boze povreda.

Buducnost je zajebana ko kratko cebe, podsecaju me na onu ekipu iz sezone nesrecnog Alimpija.

Mozda ce komsije kriviti sudije, ali realno je Buducnost kvalitetnija ekipa.

Malo je realnog kvaliteta kod komsija, i individualnog, a jos manje timskog.

Valjda Laki vise nece plakati za mocnim Mozlijem, i jos mocnijim Perkinsom😎

 

Laki i dalje suze roni za moćnim Mozlijem.

 

Što se tiče Perkinsa, da sačekamo par jačih protivnika u EC pa ćemo onda da nastavimo priču.

Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2021 at 7:53 PM, Gudura said:

Dzoni Ivanovic je opasan clutcher i igrac za velike utakmice, muda do poda.Da nije povreda, bio bi ozbiljan igrac i u EL okvirima.

Luka Mitrovic je kosarkaski pandan onom mozgu iz Ninja kornjaca, mozak kome fali telo🤣 Najinteligentnija cetvorka u Evropi, zali Boze povreda.

Buducnost je zajebana ko kratko cebe, podsecaju me na onu ekipu iz sezone nesrecnog Alimpija.

Mozda ce komsije kriviti sudije, ali realno je Buducnost kvalitetnija ekipa.

Malo je realnog kvaliteta kod komsija, i individualnog, a jos manje timskog.

Valjda Laki vise nece plakati za mocnim Mozlijem, i jos mocnijim Perkinsom😎

 

Pa Mosley je odlicna opcija za ulogu koju treba da obavlja.

 

I protiv Buducnosti je bio u elementu sto se tice odbrane i skoka. Zna se da ne poseduje nista drugo, ali ne razumem ni opsesiju da se dovede igrac koji radi sve i to za sto manje para.

 

Zato sam i na temi KKCZ govorio da treba dovesti igraca koji je fizicki slabiji, ali ima pas i solidan sut. Toga nesto nema u USA, a recimo Hermannsson bi sigurno dosao da smo mu ponudili 25 minuta, vidi se da nema neku minutazu u Valensiji. A mi imamo Halla, Waldena i Loyda, fizicki mocne igrace i daj jos jednog koji je jak i brz, nema veze da li ima ili nema pas ili kakav mu je sut.

 

Malo sam odlutao sa teme, ali sustina je da trener treba da dovede igraca i pogodi mu ulogu, to je radio Trichieri, to radi i sada, to je nesto sto Obradovic nije uspeo.

 

Sto se tice teme, Partizan je i pre ovog meca bio prezaljen i bice nagazna mina za sve ekipe koje se bore za PO. Buducnost u losoj formi, ali Ivanovic ih izvadio, maestralna partija, uz dobre role Mitrovica i Apica.

 

Trenutno je poredak:

 

1. Mornar 12 - 2

2. Crvena zvezda 10-2

3. Buducnost 10-2

4. Igokea 10 - 3

 

5. Cedevita Ol. 9-3

6. Mega 10-5

 

Bice jake borbe za 1. mesto, za mesto u PO, kao i za izbegavanje tog 13. mesta (bilo bi najbolje da KK Filip Covic konacno ispadne, ovi ostali klubovi barem necemu doprinose i ne krse regularnost takmicenja).

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kooineeperk said:

Utakmice koje nisu odigrane jos uvek:

 

Round 5
Cedevita Olimpija : Budućnost VOLI

 

Round 6
Budućnost VOLI : Igokea

 

Round 7
Zadar : Budućnost VOLI

 

Round 11
Crvena zvezda mts : Cedevita Olimpija
Zadar : Borac

 

Round 12
Zadar : Cibona

 

Round 13
Krka : FMP
Cibona : Borac

 

Round 14
Mornar : Zadar
Krka : Cedevita Olimpija
Crvena zvezda mts : Cibona

 

Round 15
Igokea : Krka
Crvena zvezda mts : Borac

 

 

Zadar 4 utakmice od toga 3 kod kuce - da se organizuje jedan mini turnir tamo. 

 

Super covid taktika bi bila da sklopis jeftin tim na pocetku i namerno zarazis igrace do polovine sezone, i onda dovedes 2-3-4 jaka pojacanja da odigraju udarnicki par meseci do kraja sezone 😄 

Igrači koji nisu bili prijavljeni za taj, prvi termin, ne mogu igrati u drugom terminu, ako su došli/prijavljeni posle te PRVE utakmice.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Nisam ga pratio u COL, obojicu sam gledao samo u KKP.

 

Ako bih bazirao poređenje samo na tome, u startu je pomalo nepošteno prema CMM. Volden je igrao u sistemu, kod odličnog trenera, a Kodi, s druge strane, deli sudbinu ovogodišnjeg Partizana. Uzimajući sve to u obzir, ne bih rekao da ima previše razlika, u globalu gledano. I prošle godine smo imali problema sa organizacijom igre, dakle, nije samo do Kodija. On, međutim, ima bolju kontrolu lopte, što je važno za pleja. Volden je počeo onako, rastao je sa ekipom, posle je ušao i u šut i bio baš dobar. Kodi mi je na početku delovao bolje od Voldenovog početka, bio sam baš siguran sa njim na parketu (ne samo zato što ga je išao šut), ali je sad lošiji od Voldenovog lošeg iz prošle sezone. Opet, verujem da je to velikim delom zato što nije iskorišćen kako treba, a on nema kvalitet da može sam, van sistema i bez saigrača. Volden je imao odličan kvartet - on, Pejdž, Jare i Gorda, lepo su se uklapali. Sad je tu samo Pejdž, prosto - nema konstante u spoljnoj liniji. Zašto se Kodi i Gorda nisu uklopili, ne znam, verovatno je i do poremećene hemije u ekipi. Na kraju, mislim da bi u prošlogodišnjem KKP Kodi izgledao bar kao Volden, ako ne i bolje. 

 

Generalno se slažem sa postom osim sa ovim delom.

 

Meni baš upada u oči koliko se CMM muči sa kontrolom lopte. Nekad mi deluje neverovatno da se bek toliko "bori" sa loptom prilikom prevođenja. Imao je mnogo situacija gde mu se lopta odbijala od noge i odlazila u aut.

Link to comment
Share on other sites

U nadoknadi prethodno odlozene utakmice Igokea-Krka u Laktasim pobeda domacina posle loseg prvog poluvremena. Na poluvremenu je Krka imala +13 najvise zbog odlicnog suta za 3, u drugom delu utakmice odlicna igra domacina koji je napravio +26 u tom delu igre (+16 treca, +10 poslednja cetvrtina) za konacnih 77:64 za Igokeu.

Link to comment
Share on other sites

Na poluvremenu u Ljubljani 42:36 za domace protiv Buducnosti.

 

Od pocetka utakmice je nekako izgledalo da domaci jedino sutem spolja mogu da se odrzavaju u utakmici (kao i pre 2 dana u EK utakmici istih rivala) i za sada im ide dobro.

Od rezultata 18:24 domaci su narednih 18 poena (do 36-tog) ubacili sutem za 3.

Link to comment
Share on other sites

Statistika koju su objavili na kraju utakmice i ona sa sajta aba lige se razlikuje. Jedino se slobodna bacanja COL slažu, 17/17. Na sajtu stoji za 2 12/17 i za 3 18/36 a na kraju na grafici pisalo 12/14 i 18/34. Kako god utakmicu su rešili u 3/4 fantastičnim šutem za 3.

Link to comment
Share on other sites

Mornar i Cedevita imaju najveci napadacki potencijal.

 

Zvezda ima najjaci roster kada je kompletan i kad Lazic igra max 5 minuta.

 

Buducnost ima najslabiji ali najukomponovaniji roster. Cini mi se da samo kod njih nema iskakanja iz uloge, svi rade ono sto im je receno.

 

Tu su Igokea i Mega kao autsajderi za plej of. Mislim da ipak oni nece uspeti.

 

Bice zajebano, ne mogu ni da prognoziram iskreno nista, ni redosled a kamo li osvajaca titule. Objektivno je Zvezda favorit kada se budu igrale plej of utakmice u aprilu jer ce imati razredjeniji raspored, i vec su ispali iz borbe za top 8 evrolige, ali ako to procentualno moze da se kaze onda neka bude ovako.

 

Zvezda 35%

Buducnost 25%

Mornar 20%

Cedolimpija 20%

 

Dakle, apsolutnih favorita bas nema. Sve je moguce.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...