Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

 

Super, ako se ne vadiš na Kupera onda nemam problem s tobom i izvini ako sam te greškom ubacio u tu grupu, ja sam govorio o preovlađujućem narativu. Što se tiče toga ko je prvi počeo, nisam se uopšte bavio time. 

Ok, nisi se bavio. Ja sam samo malo nasiroko otisao u celoj temi.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Knipex said:

Notorna glupost, pa na šta bi se svelo sprdanje onda? Bolje ovako da smo svi na okupu.

 

Meni je pre neki dan obrisan post na kkp temi kad sam napisao da redovno pratim tu temu a neretko dajem pluseve na postove koji mi se svide. Nekad i Kuperu dam plus, kad me zasmeje neki njegov post. Mora mu se priznati da ima smisla za humor. Za razliku od Ajzeje koji mi deluje baš mračno i neka zloba izbija iz njega. Eto, svaki post koji Pendulum napiše pročitam pažljivo jer očekujem nešto pametno i često mi baci svetlo na drugačiji pogled.

 

Meni ne smetaju neke sitne provokacije koje imaju duha. Bilo bi dosadno da je forum "sterilan". Smetaju mi zahtevi za "provetravanje" i pročišćavanje". Na bilo kom topiku. Ipak, treba biti malo tolerantniji prema kolegama u crno-beloj opremi jer su manjina i često se desi da budu zatrpani sa naše strane. Neka moderacija radi svoj posao kao do sad i meni je to ok.

 

Ma zajebancija 🙂

Link to comment
Share on other sites

dobre vesti za jaramaza

Quote

"Povreda Ognjena Jaramaza srećom nije teže prirode. Snimak magnetne rezonance je pokazao da prednji i zadnji ligamenti, kao ni meniskus nisu stradali. U pitanju je kontuzija u kost i mali izliv", izjavio je dr. Momčilo Jakovljević.

Očekuje ga kraća pauza.

"Jaramaza ipak očekuje kraća pauza dok se bol ne povuče i bude spreman da normalno trenira".

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Borca said:

Vazna pobeda Igokee u Hali sportova protiv Mege, prekinuli su cini mi se poduzi niz poraza od Mege i nastavili sa odlicnim igrama ove sezone u ABA.

Sad po protokolima " OD RANIJE"  IgokeJa mora d'izgubi 6 utakmica, a partizan nijednu, da bi ispala iz trke za PO ?

Link to comment
Share on other sites

ovo jednostavno nije tacno
malo vas je ali agent radi punom parom da nadomesti


Pošto me mrzi da vadim postove od prethodnih 6-12 meseci sa raznih tema da ti dokažem reći ću samo da se ne slažem, a verujem da ćeš vrlo brzo imati priliku da vidiš reprizu svega.

I ovde ću stati da ne opterećujem više temu.
Link to comment
Share on other sites

Gledam nesto tabelu aba lige.

Dobi Cedevita ovo, al tankosava ekipa. 3 poraza a treba da igraju sa Futurom i Zvezdom zaostale meceve prvog dela.

Mega 5 poraza, ne uzimam ih za ozbiljno.

Partizan 7, ta prica se zavrsila.

Sad se cini da ce PO izvesno igrati Czv, Bud, Mornar i Igokea. Prva 3 tima imaju 2 poraza, Igokea 3 ali i sve odigrane meceve.

Ostavljam mogucnost da bude borbe izmedju Igokee i Cedevite za poziciju 4, mada Igokea tu ima i brejk vec.

 

Bice zanimljiva i borba za startnu poziciju. Tu je Czv u najlosijoj poziciji jer gostuje CG timovima.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

Cedevita-Olimpija je "izvukla" pobedu u Zadru, na kraju 78:80 za Ljubljancane.

 

Od druge cetvrtine kada su gosti presli u dvocifreni plus utakmica je bila na toj nekoj razlici od 6-12 poena prednosti za goste.
Zadar u poslednjoj cetvrtini serijom trojki uspeva da se priblizi, a pri samom kraju da dodje i do +4 ali su Muric trojkom i Perry sa 3 slobodna bacanja (posle faula Vukovica pri njegovom sutu spolja) uspeli da dovedu goste do vrlo vazne pobede u borbi za plej-of.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Losmi17 said:

Gledam nesto tabelu aba lige.

Dobi Cedevita ovo, al tankosava ekipa. 3 poraza a treba da igraju sa Futurom i Zvezdom zaostale meceve prvog dela.

Mega 5 poraza, ne uzimam ih za ozbiljno.

Partizan 7, ta prica se zavrsila.

Sad se cini da ce PO izvesno igrati Czv, Bud, Mornar i Igokea. Prva 3 tima imaju 2 poraza, Igokea 3 ali i sve odigrane meceve.

Ostavljam mogucnost da bude borbe izmedju Igokee i Cedevite za poziciju 4, mada Igokea tu ima i brejk vec.

 

Bice zanimljiva i borba za startnu poziciju. Tu je Czv u najlosijoj poziciji jer gostuje CG timovima.

 

B1 - Igokea ima da odigra jednu odlozenu utakmicu prvog dela, gostovanje u Podgorici.

 

B2 - Igokea nema brejk u tom duelu, izgubili su 11 razlike u Ljubljani, uspeli su da izbore produzetak ali su ga jako lose odigrali.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Borca said:

 

B1 - Igokea ima da odigra jednu odlozenu utakmicu prvog dela, gostovanje u Podgorici.

 

B2 - Igokea nema brejk u tom duelu, izgubili su 11 razlike u Ljubljani, uspeli su da izbore produzetak ali su ga jako lose odigrali.

Da, my bad za b2. Mornar je brejknuo Col.

 

Ne menja moj utisak da je Igokea trenutno stabilniji tim.

Al da, to ce biti borba za poziciju 4 kako stoje stvari.

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2021 at 5:33 PM, Takeshi_Kovacs said:


kao car?
koliko moze da zaradjuje nebitan igrac fmp-a?

 

On 1/7/2021 at 7:54 PM, propolis said:

 

Cenim da ima oko 35k godišnje plus stan I hrana. 

 

On 1/8/2021 at 7:56 PM, Baron23 said:

U Megi npr mladi igrači imaju 1000 do 2000 evra, što je iz njihove perspektive odličan novac. 

 

Npr Novak je u Njemačkoj uzeo lepe novce, dok se secam da je Bocka u Igokei  u onoj šampionskoj sezoni kao 12i igrač ekipe imao 1400 e mesečno. 

 

Fora je što se plate primaju 8-9 meseci. 

 

3.5k je imao, a moguće da mu je ove godine redukovana za još +1k, po informaciji iz druge ruke od njegovog bivšeg saigrača. 

 

Tako da mu dođe na tih propolisovih ~35k za sezonu. 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

30-35k mi zvuci kao previse za tu neku poziciju pri kraju klupe

s druge strane, on se vodi kao neki profesionalni sportista, dakle nema druge prihode sem toga...a to ima svoj rok trajanja i odredjena odricanja od drugih stvari

sta znam, uzevsi u obzir sta dolazi kad istekne rok trajanja...ne bih to nazvao nekim carskim zivotom

 

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2021 at 1:35 AM, John Dies at the End said:

3500 € mesecno u FMP za igraca koji igra u proseku 7,2 minuta... nema šanse ( iako ne znam ni priblizan iznos )

 

On 1/8/2021 at 12:54 PM, realno *w said:

 

Jedan naš igrač je pre par godina igrao u trećoj ekipe poljske lige, drugi strelac ekipe, imao 4-5k mesečno neto. 

 

Volje ljudi na forumu da se gađaju ciframa, pretpostaljam da niko od njih ne poznaje nijednog osrednjeg košarkaša koji je makar deo karijere igrao negde preko, pa da čuje kako se baš ne dobijaju pare tako lako. 

 

12 hours ago, uvrnuto said:

 

 

 

3.5k je imao, a moguće da mu je ove godine redukovana za još +1k, po informaciji iz druge ruke od njegovog bivšeg saigrača. 

 

Tako da mu dođe na tih propolisovih ~35k za sezonu. 

 

 

Zato neko ne zna, ali ne veruje I misli da se gađaju ciframa. 

Ako ne znaš valjda ćutiš. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zato neko ne zna, ali ne veruje I misli da se gađaju ciframa. 

Ako ne znaš valjda ćutiš. 

Pre nego sto počneš da sercukas po drugima, i pokusas da ispadnes pametan (iako je kod tebe to gotovo uvek dijametralno suprotno), pročitaš jos jednom postove i redosled kojim su pisani...

 

Npr, znam koliko je Misko plaćao pojedine igrace u Megi ( koji nisu top top talenti, ili na otvorenom ugovoru), znam koliko su imali pojedini domaci igraci KKP-a, RKG-a i par domacih klubova ( naravno ne tacno u evro ) ... tako da mi je u trenutku kada sam pročitao post, bilo totalno nelogično da Nebojša dr Covic placa 3,5K € mesecno igraca sa kraja klupe, koji u proseku provde ispod 10ak minuta na terenu.

 

I da ne zaboravim

 

giphy.gif?cid=349c9dd7iigarbvve1mk2r5nt0n36o8dmgrjql5rzkjmdb9g&rid=giphy.gif

 

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, John Dies at the End said:

Pre nego sto počneš da sercukas po drugima, i pokusas da ispadnes pametan (iako je kod tebe to gotovo uvek dijametralno suprotno), pročitaš jos jednom postove i redosled kojim su pisani...

 

Npr, znam koliko je Misko plaćao pojedine igrace u Megi ( koji nisu top top talenti, ili na otvorenom ugovoru), znam koliko su imali pojedini domaci igraci KKP-a, RKG-a i par domacih klubova ( naravno ne tacno u evro ) ... tako da mi je u trenutku kada sam pročitao post, bilo totalno nelogično da Nebojša dr Covic placa 3,5K € mesecno igraca sa kraja klupe, koji u proseku provde ispod 10ak minuta na terenu.

 

I da ne zaboravim

 

giphy.gif?cid=349c9dd7iigarbvve1mk2r5nt0n36o8dmgrjql5rzkjmdb9g&rid=giphy.gif

 

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

 

 

 

 

Ne znam momče kakav ti problem imas. 

Budi mi pozdravljen i sto vise vitamina jer vlada ovaj gadan virus 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FMP serijom 15:1 u zadnjih 3-4 minuta prvog poluvremena otisao na poluvreme sa -1 kuci protiv Splita, Split bolji u vecem delu prvog poluvremena, bili su na 10+ od polovine prve cetvrtine do pomenutih 3-4 minuta pred kraj poluvremena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...